Skocz do zawartości

PSX Extreme 283


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, number_nine napisał:

Po dwóch numerach nowego Secreta okazało się, że jednak tej nazwy nie mają

Tyle ze mieli bo Pegaz, ktory mial prawa do nazwy i ktory im to licencjonowal dalej chcial to robic, ale obu panow musialo chyba bardzo zaskoczyc, ze chcial za to pienionszki.

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl

Akurat w tym pixeu to te artykuły o starych grach są w sumie ciekawe, bo to takie prawdziwie stare gierki, sprzed ponad 30 lat i wywiady z twórcami. 

A z tym secretem to jakoś nie mam do nich sentymentu, bo potem gazetka rozmieniła się na drobne i nie dało się ich pod koniec już czytać. Co innego z top secretem. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Właśnie wertuję nowy Szmatławiec, zaciągając się co chwilę papierem (żona gdy widzi jak przy każdej nowej gazetce - nie tylko Extreme - się wwą(pipi)ę, już nawet nie komentuje, tylko wychodzi) i naszła mnie refleksja. Gdy zaczynałem przygodę z PSXE w 2001 roku, ludzie nie mieli zbyt dużo hajsu nawet na prasę. Konsola też nie była codziennością, raczej PC (wiadomka, że niby do nauki). Gry były traktowane jak hobby dla dzieciaków. A jednak "ekstrim" radził sobie luzacko. W 2021 mamy wielki przemysł growy, który generuje wodospady dolarów. Ludzie mają więcej PLNów i mogą często postawić obok siebie dwie konsole rywalizujących obozów. I w tych złotych czasach dla konsol i gier w ogóle, PSXE oraz inne tytuły walczą o przeyrwanie. Nienormalne.

Odnośnik do komentarza

Bo teraz dzieciarnia ogląda jutuberów i lets playe na komórkach/tabletach i szuka informacji w necie. Nie chodzi już o to żeby jakaś informacja/recenzja była rzeczowa tylko oto aby była pierwsza w sieci i się klikała, a później widzisz jak dorosły facet przeżywa granie w Last of Us 2 bardziej niż ja grając w Silent Hilla w wieku 12 lat.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, don LOV napisał:

I w tych złotych czasach dla konsol i gier w ogóle, PSXE oraz inne tytuły walczą o przeyrwanie. Nienormalne.

 

3 minuty temu, łom napisał:

Bo teraz dzieciarnia ogląda jutuberów i lets playe na komórkach/tabletach i szuka informacji w necie

 

olaboga, to nie do uwierzenia, że świat się zmienił w ciągu 20 lat :v kto nie potrafi się dostosować do zmian ten zostaje w tyle, naprawdę dla was to takie nienormalne? 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, don LOV napisał:

 W 2021 mamy wielki przemysł growy, który generuje wodospady dolarów. Ludzie mają więcej PLNów i mogą często postawić obok siebie dwie konsole rywalizujących obozów. I w tych złotych czasach dla konsol i gier w ogóle, PSXE oraz inne tytuły walczą o przeyrwanie. Nienormalne.

 

Bo niestety ludzie przestali czytać... To jest szerszy problem i dotyka całej branży. Taki typowy czytelnik nauczył się konsumować treści z nagłówków na fejsie czy twitterze - szersza, pogłębiona forma przestała być dla masy atrakcyjna. I takie dzieciaki, które w grach siedzą pewnie więcej od wielu z nas tutaj na forum, nie potrafiłyby pewnie nawet wymienić tytułów tych 3 pism, które zostały na rynku. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Z tym "dostosowywaniem się" to też mnie zawsze śmieszy... Jak niby papierowy magazyn ma się "dostosować" do rynku, który powoli umiera? Wyświetlać jutuba na papierze chyba jeszcze się nie da. A zmiana profilu działalności z wydawania magazynu na, na przykład, tworzenie kanału o gierkach to nie jest dostosowanie się, tylko totalna zmiana charakteru działalności. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, PiotrekP napisał:

tylko tu nie chodzi akurat o dostosowanie się, tylko o przepływ finansów potrzebnych do tworzenia numeru.

 

przecież to na jedno wychodzi. wystarczyłoby nie oddzielać ppe od psx extreme i chyba byłoby lżej, bo roger sam wielokrotnie wspominał, że portal utrzymuje też pismo. jak nowy wydawca przejął pe to były zachwyty, że jak to będzie pięknie i ratujemy tonący statek, a teraz zostało narzekanie jak to cinżko w branży. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, PiotrekP napisał:

tylko potem przyszedł covid i obostrzenia. Taka subtelna różnica. Gdyby nie to, hajs by był, bo wydawca utrzymywał się głównie z eventów.

pierdololo o słabej sprzedaży było na długo przed covidem. jakby babcia miała wąsy to wiesz co.

 

2 minuty temu, LeifErikson napisał:

A na jakiej podstawie zakładasz, że taka opcja w ogóle była na stole?  

na takiej, że pismo i portal od początku tworzyli ci sami ludzie. pewnie dałoby się to jakoś samodzielnie prowadzić, zamiast oddawać jedno i drugie w ręce wydawców. 

Odnośnik do komentarza

Witam, ziomek mi napisał, że Szmatławiec może spaść z rowerka i już byłem gotowy rozbijać świnkę aby spynąć groszem na ratowanie pisma, którego już i tak nie czytam, ale w ramach podziękowania za te wszystkie wspólne lata i śmichy hihy z tekstów Zgrezioli, byłem gotowy się dorzucić. Po lekturze owego tematu widzę, że za wydawanie PE odpowiada ten sam człowiek co za przekręt stulecia z reaktywacją SS i teraz mam wątpliwości. Bałbym się, że pieniądze uzbierane na wsparcie Szmatałwca, w rzeczywistości pójdą na ratowanie Pixela, a tej gazety nawet nigdy nie miałem w rękach i jej los jest mi obojętny. Ciężki orzech do zgryzienia...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja miałem PS2 i ograne demo dołączone do Zone of the Enders z 40 razy i ocena 8- była naprawdę szokująca, tym bardziej że w tym samym numerze było z 5 gierek z ocenami 9 i wyżej a Neo+ dało z tego co pamiętam 10. Parę miesięcy później jak już ograłem MGS2 okazało się że Hiv miał rację.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, number_nine napisał:

pismo i portal od początku tworzyli ci sami ludzie. pewnie dałoby się to jakoś samodzielnie prowadzić, zamiast oddawać jedno i drugie w ręce wydawców. 

 

Przecież działalność redakcyjna i wydawnicza to są inne bajki. Skąd redakcja miałaby skołować kasę na wykupienie magazynu od poprzedniego wydawcy, a później na jego bieżące wydawanie? Zrobić zrzutkę wśród zgredzioli? :D Sorry, ale piszesz tak, jakbyś obwieszczał coś oczywistego i banalnego, a to brzmi jak zupełnie nierealne fantazje. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, LeifErikson napisał:

 

Przecież działalność redakcyjna i wydawnicza to są inne bajki. Skąd redakcja miałaby skołować kasę na wykupienie magazynu od poprzedniego wydawcy, a później na jego bieżące wydawanie? Zrobić zrzutkę wśród zgredzioli? :D Sorry, ale piszesz tak, jakbyś obwieszczał coś oczywistego i banalnego, a to brzmi jak zupełnie nierealne fantazje. 

 

Ja tylko rozkminiam różne możliwości, bo wbrew pozorom i powtarzanym tutaj argumentom wydaje mi się, że są jeszcze inne sposoby na ratowanie pisma niż zakładanie jutuba albo zbiórek. O ile pismo w ogóle wymaga ratowania :v 

Odnośnik do komentarza

Mnie się wydaje, że sporym zastrzykiem finansowym dla PE byłoby wykupienie prenumeraty na rok, zamiast te kilkanaście złotych co miesiąc. Ale skoro sytuacja taka niepewna to strach się bać czy potem z prenumeratą/pieniędzmi na nią wydanymi nie stałoby się to samo co z Gulashem i Neo Plus :) Pozdro dla kumatych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.