Skocz do zawartości

PSX Extreme 283


Rekomendowane odpowiedzi

  

19 minut temu, Bzduras napisał:

Przez chwilę złapałem karpia, dlaczego ten numer waży o ponad połowę mniej niż pozostałe, ale już chyba wiem...

PE 282:

  Pokaż ukrytą zawartość

image.png.5f1b5a050a6e3192292bc57dbc635ffd.png

PE 283:

  Pokaż ukrytą zawartość

image.png.17982e4352ef90d17e434add14c1415d.png

 

I tak 3/4 screenów, materiałów, a niektóre reklamy (w tym ta zachęcająca do prenumeraty) wali takimi pikselami po oczach, że aż boli. Jeśli drukowana wersja ukaże się w takiej samej formie to będzie to chyba pierwszy numer PIXEL Extreme :/ Ech, nie dość, że w pracy tragedia to jeszcze PE kopie po nerkach na dobicie, niech ten poniedziałek już się skończy.

 

 

Przez chwilę myślałem, że w nowym numerze nie ma KOMODO, więc jest połowę lżejszy.

xd

Edytowane przez Kmiot
  • Plusik 2
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza

A ile Wam ten numer waży? Możliwe, że coś przy jego montowaniu się zwichrowało, bo dotychczas robiłem je ja, a teraz przejął to Romek - program niby ten sam, ale może jakiś parametr był inny i stąd takie cuda. 

 

W każdym razie u mnie 282 to jakieś 66 MB, a 283 to jakieś 52 MB, więc takie różnice bywały. 

 

I na pewno nie ma to związku z drukiem papierowym, tam fotki o słabej jakości po prostu nie przejdą przez program do wysyłania stron, który wyłapuje m.in. za małą rozdziałkę zdjęć. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Perez napisał:

W każdym razie u mnie 282 to jakieś 66 MB, a 283 to jakieś 52 MB, więc takie różnice bywały. 

image.png.4193ba9288d85e41b4822f5c60a198d6.png

5 minut temu, Perez napisał:

I na pewno nie ma to związku z drukiem papierowym, tam fotki o słabej jakości po prostu nie przejdą przez program do wysyłania stron, który wyłapuje m.in. za małą rozdziałkę zdjęć. 

To chociaż tyle dobrego, bo np. taki artwork z RE8 na początku tekstu sugeruje, że wyjdzie też wersja na PS2 i pierwszego Xboxa:

image.thumb.png.cce0a9c97b336f203f65e3eba2def68d.png

 

Z kolei akurat w to, że Bravery Default II wygląda na Switchu tak, jak na screenach byłbym w stanie uwierzyć :kaz:

image.thumb.png.48c6bb078a5894c50782f9000b356342.png

 

Odnośnik do komentarza

O panie jaki gruby papier, jak dziwnie się teraz przegląda gazetkę! I ten zapach... odlotowy, hehe

 

Faktycznie jest dużo ciekawych rzeczy do poczytania, z recki Ys IX bardzo się cieszę i z tekstu o Rockstar. Brakuje tylko Głosu Ludu, ale rozumiem że wróci. Plusik za wyniki GOTY 2020 by forumek.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę, że jest bug w numerze jeśli chodzi o wydrukowane strony. Przejrzałem na szybko w punkcie z prasą, Graczpospolita i felieton Mazziego ma rozmazany druk. Przejrzałem inne egzemplarze i nie jest to regułą. Kilka numerów jest ok, inne w tym miejscu mają rozmazany druk. Mam fotkę poglądową jakby ktoś chciał.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, MYSZa7 napisał:

Dobra @Roger wrzucajcie link do zrzuty na patronite.pl, jeśli prenumerata to za mało.

Właśnie rozmawiam z wydawcą w tym temacie jednak brak targów to ogromny problem. Co do patronite - będziemy działać z planem na dniach, będę też rozmawiał ze Ścierą w sprawie pierwszych numerów PSX Extreme może uda się coś fajnego ogarnąć. 

 

W sumie jak macie pomysły co byście chcieli w patronite w ramach wsparcia, co byłoby dla Was fajne, wartościowe, to również dawajcie znać będę działał. 

Edytowane przez Roger
  • Lubię! 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

O szjet, a to aż tak źle się dzieje? Generalnie jestem świadom jak wygląda rynek, ale myślałem, że jest "ch***wo, ale stabilnie". :/

 

Co do zrzutki i ewentualnych dodatków w ramach wsparcia, jako sentymentalnemu prykowi takie rzeczy przychodzą mi do głowy:

- reedycja pierwszych numerów (czy to osobno, czy jakoś zbiorczo jako "księga pradziejów Szmatławca"), reedycja poradników i innych dodatków (czyli szeroko pojęte archiwalia, które już są właściwie nie do zdobycia)

- album z fotkami z dziejów redakcji na przestrzeni lat i opisami co się tam na nich ciekawego działo (coś w stylu dużego fotoreportażu) 

 

 

 

Cytat

jednak brak targów to ogromny problem.

 

A tak w ogóle, to czy nie wychodzi przypadkiem na to, że z perspektywy czasu z poprzednim wydawcą Wam było lepiej? Bo teraz to tak wygląda na moje oko, jakby problemy w innej branży (eventowej) ciągnęły na dół pismo, które i tak jest w kiepskim położeniu z powodu problemów branży prasowej. Czyli na moje oko tak jakby trochę z deszczu pod rynnę, ale mam nadzieję, że się mylę. 

 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, LeifErikson napisał:

O szjet, a to aż tak źle się dzieje? Generalnie jestem świadom jak wygląda rynek, ale myślałem, że jest "ch***wo, ale stabilnie". :/

 

Co do zrzutki i ewentualnych dodatków w ramach wsparcia, jako sentymentalnemu prykowi takie rzeczy przychodzą mi do głowy:

- reedycja pierwszych numerów (czy to osobno, czy jakoś zbiorczo jako "księga pradziejów Szmatławca"), reedycja poradników i innych dodatków (czyli szeroko pojęte archiwalia, które już są właściwie nie do zdobycia)

- album z fotkami z dziejów redakcji na przestrzeni lat i opisami co się tam na nich ciekawego działo (coś w stylu dużego fotoreportażu) 

 

 

 

 

A tak w ogóle, to czy nie wychodzi przypadkiem na to, że z perspektywy czasu z poprzednim wydawcą Wam było lepiej? Bo teraz to tak wygląda na moje oko, jakby problemy w innej branży (eventowej) ciągnęły na dół pismo, które i tak jest w kiepskim położeniu z powodu problemów branży prasowej. Czyli na moje oko tak jakby trochę z deszczu pod rynnę, ale mam nadzieję, że się mylę. 

 

Nie wiem dokładnie jak działa biznes targowy więc ciężko mi się do tego odnieść. Mam jedynie wgląd do danych o PSX Extreme, a tutaj jest stabilnie, ale na pewno nie kolorowo. Gdyby wszystko było na czas wliczając w to opłaty z kolporterów to może by to lepiej działało, ale skoro z różnych względów opóźnia się wpłaty na konto firmy, to automatycznie nie ma środków np. na druk i kolportaż nowego numeru. Gdyby wydawca mógł działać dalej w branży eventowej takie środki miałby zapewnione niezależnie. A w sytuacji jaką teraz mamy kasa jest niestety pusta. 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy odnośnie reedycji starszych numerów. Oprócz zbiórki na patronite jeśli było by zainteresowanie to może zróbcie też prenumeratę łączoną retro + nowe numery? Czyli klient zamawia prenumeratę od nr 285 i do tego dostaje nr 1, później przychodzi 286 i do tego dostaje nr 2 itd. Stare numery nie były grube, minus reklamy to pewnie wyjdzie średnio 60 stron. Nawet jak by oryginalne materiały zostały gdzieś posiane to teksty są, screeny o wiele łatwiej wyciągnąć niż 23 lata temu, jedyny problem to chyba wesoła kamera i zdjęcia zgredów i targów.

I jeszcze jeden pomysł, może zamiast monotematycznych wysrywów Zooltara zrobić kącik 'recenzje forumka' czy coś podobnego i wrzucić najciekawsze/najlepsze recenzje z tematu 'Właśnie ukończyłem'? Bo na ten moment te pół przedostatniej strony to średnio zachęca do wizyty na forum.

Odnośnik do komentarza
17 minutes ago, Roger said:

Nie wiem dokładnie jak działa biznes targowy więc ciężko mi się do tego odnieść. Mam jedynie wgląd do danych o PSX Extreme, a tutaj jest stabilnie, ale na pewno nie kolorowo. Gdyby wszystko było na czas wliczając w to opłaty z kolporterów to może by to lepiej działało, ale skoro z różnych względów opóźnia się wpłaty na konto firmy, to automatycznie nie ma środków np. na druk i kolportaż nowego numeru. Gdyby wydawca mógł działać dalej w branży eventowej takie środki miałby zapewnione niezależnie. A w sytuacji jaką teraz mamy kasa jest niestety pusta. 

ale chyba te 15 tys. prenumerat zmieniłoby radykalnie sytuacje gazety PE z ''stabilnie'' na ''kolorowo''?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Roger napisał:

W sumie jak macie pomysły co byście chcieli w patronite w ramach wsparcia, co byłoby dla Was fajne, wartościowe, to również dawajcie znać będę działał. 

 

Pierwszy numer przy mniejszym progu. Chciałbym też zbiorcze wydanie poradników np. od sensownego progu wsparcia? 

 

Nie chce nic złego sugerować ale myślę ,że spokojnie można podnieść jeszcze cenę czasopisma. I tak kupują to głównie zapaleńcy i hobbyści. Reszta czerpie informację z internetu. Lepsze to niż kłopoty finansowe. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...