Skocz do zawartości

PSX Extreme 283


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Roger napisał:

W sumie jak macie pomysły co byście chcieli w patronite w ramach wsparcia, co byłoby dla Was fajne, wartościowe, to również dawajcie znać będę działał. 

 

Też chcę dodruki czy extra numery, jak wspomnieli przedmówcy, ale jak @Mejm zauważył - to są kosztowne rzeczy, więc proponuję po prostu extra strony dla wspierających (w kolejnych numerach PE). Takie czytelnik poleca premium. Tyle że na temat ulubionych gier życia, pokaz fajnej kolekcji gier czy konsol, ukochanej serii. Duże fotki plus jakiś tekst. Dla mnie to atrakcyjna sprawa mieć choć raz własną stronę w PE.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zobaczymy co tam Roger wymyśli, ale patrząc na to co pisał że problemy są z opóźnieniami wpłat z kolporterów (w sklepie pixel większość numerów ma nakład wyczerpany), to ja bym się skupił żeby czytelnicy mimo wszystko zamawiali prenumeratę a nie gonili do kiosku bo poczta nawala 3ci miesiąc z rzędu. Jednorazowy dodatek może dać pojedynczy zastrzyk gotówki tylko co dalej? Jak by nie było obostrzeń to można by było kolejne Extreme Party zrobić (które było zapowiadane już z 5 lat temu xd ).

Odnośnik do komentarza
Przede wszystkim to trzeba zrobić coś z terminowością prenumeraty.
Mi opóźnienia osobiście tak bardzo nie przeszkadzają, ale wielu czytelników od tej formy zakupu odrzuciło. A to prenumerata, nie sprzedaż w punktach jest podstawą sukcesu.
 
Otóż to

Narzekanie na kolporter i tą formę dystrybucji, mówienie o opóźnieniach w płatnościach, ale żeby zrobić coś w kwestii prenumeraty, co by ludzi skusić na tą formę zakupu, to nie dzieje się nic.

Można powiedzieć, że jak drukarnia i poczta klientom, tak kolporter wydawcy ;)
Odnośnik do komentarza

Ja mam pomysła na biznesa. A gdyby tak wydać opasłe tomiszcze z najlepszymi reckami i publicystyką sprzed lat (plus może listy i jakiś inny stuff)? I to nawet cyklicznie, np. co kwartał, bo materiału jest sporo. W mniejszym formacie, na kilkaset stron, z minimalna iloscią grafiki (jak w obecnym Przekroju). Ja bym za coś takiego dał spokojnie do stówy (wliczając przesyłkę). Bo archiwalnych numerów nie można już kupić. PDF to nie to samo. Można by ocenić zapotrzebowanie po zamówieniach (plus normalny druk na sklepy z prasą). 

Odnośnik do komentarza

Tyle że wydawcy nie mają alternatywy. Oni z chcęcią by zmienili dostawce, ale poczta to jedyna opcja gdzie wszędzie dociera.

Najlepsze że kiedyś nie było takich obsów. PSX nadawany w niedzielę dochodził w poniedziałek-wtorek, a nie po tygodniu. Priorytet classicauto idzie do mnie tydzień. Priorytet kurva! Paczkomaty? Nie są wszędzie. Kurier? Za drogo. 

Teraz poszedłem do saloniku i w czwartek kupiłem numer, nie połamany w każdy możliwy sposób. W dniu premiery, a nie  minimum tydzień po wysyłce

Odnośnik do komentarza

Dla tego właśnie pisałem że jeżeli prenumeraty są o wiele lepsze dla magazynu, a problemy z wysyłką ciężko obejść to trzeba jakoś zachęcić do tego żeby ludzie mimo obsuw chcieli prenumeratę. Czy to dzięki archiwalnym numerom czy jakiś co kwartalny dodatek niedostępny w kiosku, oczywiście wszystko odpłatnie. Taka prenumerata premium. A z archiwalnymi numerami jest problem z powodu januszy biznesu, już parę razy spotkałem się z sytuacją gdzie pojawia się ogłoszenie z sensownymi cenami starych numerów które hurtem kupuje jakiś cwaniak, tylko po to żeby tydzień później wystawić z 3 krotną przebitką.

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, grzybiarz napisał:

Jakoś nie widzę tego, by wydawać numer w stylu the best of, skoro nie ma kasy :/ 

Cytując Rogera 'Gdyby wszystko było na czas wliczając w to opłaty z kolporterów to może by to lepiej działało, ale skoro z różnych względów opóźnia się wpłaty na konto firmy, to automatycznie nie ma środków np. na druk i kolportaż nowego numeru.' Z tego co zrozumiałem kasa jest tylko przychodzi z dużym opóźnieniem i z tego wynikają problemy. Jeśli ilość prenumeratorów lub patronów była by większa to przecież kasa najpierw by trafiała na konto i nie trzeba było by czekać na przelew z kolporterów.

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl

Jeśli gazeta padnie to dobrze jakby nastąpiła jakaś reaktywacja z tą samą ekipą, nawet pod inną nazwą. Ale tak żeby ludzie z gazetki mieli na nią wpływ, nawet na te głupie wysyłki. Trudno mi to sobie wyobrazić, że w 40 mln kraju nie będzie chociaż jednej gazetki o konsolach. Ewentualnie przejście w formę cyfrową tj. pdf. Taniej oraz w tej chwili odpadnie druk, opóźnienia w dostawach itd. 

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
12 minut temu, Faka napisał:

Reaktywacja to taki średni pomysł, już nie raz były takie akcje i po jakimś czasie zawsze padało. Lepiej jednak, żeby to PE wytrzymało ciężki okres, na razie kasa z patronów niech leci na ważne wydatki, a potem można pomyśleć o dodatkach i pomysłach. 

Wiadomo, że to ostateczność ale jakby gazetka padła na pysk zupełnie to chyba jednak lepiej jakby próbowali to reaktywować niż żeby w ogóle nie było żadnej prasy branżowej? 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, _daras_ napisał:

Ja zacząłem czytać Pixela gdzieś od roku i bardzo mi się podoba, fajnie się uzupełnia z PE- więcej publicystyki i krótsze recenzje. Taki magazyn o kulturze gier jak oni to piszą.

 

No tam kultura gier jest na poziomie, szczególnie jak redaktor, który został wysłany na pokaz gry pisze jej tytuł z błędem, red nacz przyznaje, że grał w Wolfa na touchpadzie, albo jak screen z Jet Set Radio podpisany jest jako THPS3 XD no i foch o zwrócenie uwagi na cokolwiek np na grupie fb. Kiedyś lubiłem to pismo, ale przez ilość baboli i pierdoły jakie tam wypisywali niestety się poddałem. Może teraz jest lepiej, ale wątpię.

Warto też pamiętać, że to pismo powstało dzięki największemu chyba wałkowi w branży :v 

A co do zbiórki na patronie to sorry, ale trochę beka. Najpierw trzeba pomyśleć o podniesieniu jakości, nowych pomysłach, a dopiero później #DEJ. No i wspomniany wałek raczej nie zachęca do wpłacania kasy na taki cel. Chyba mój sentyment do PE nie jest aż tak duży jak co niektórych tutaj ;) 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z Teraz Rockiem był ciekawy przypadek. Wydawcą przez lata było znane nam Advertigo, które wydawało też Psx Extreme i PPE. Sprzedali szmatławca i PPE żeby ratować firmę i główne pismo Teraz Rock. A kilka miesięcy temu i ten magazyn poszedł na sprzedaż. I kupił go sam naczelny wraz z żonką. I jest spokój :) Także obstawiam że Roger wcześniej czy później zostanie prezesem wydawcą :) Czylenicy są i jeszcze ich przybędzie jak się skończy pandemia. Imprezy Łapusza które się nie odbyły to przecież idealna promocja dla gazetki o grach. Jestem pewny że lepsze czasy nadejdą, a teraz...

 

Teraz może nas uratować jedynie wspomniany Patronite. I trzeba działać szybko, w poniedziałek chcę już widzieć piękną zbióreczkę :) Kasa czeka na przelew. Do roboty zgredy!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...