Skocz do zawartości

PSX Extreme 283


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, number_nine napisał:

Tak, jako wydawca wspólnie z wujem "Miczem" to reaktywowali. Na stronie zbiórki widniała informacja, że prawa do nazwy przejęli, żeby nie było takich przypałów z tym jak kiedyś. Po dwóch numerach nowego Secreta okazało się, że jednak tej nazwy nie mają XD Więc zaczęli wydawać jako Pixel. Wcześniej Łapusz organizował już Pixel Heaven, także po samej nazwie można się domyślić, o co tam chodziło. W necie jest dużo streszczeń tej historii, polecam się zapoznać zanim będziecie chętnie przelewali hajs na "ratunek" kolejnego pisma.

@Rudiok nie pierdol, dobrze wiem o czym pisałeś, jesteś kolejnym nieświadomym typem

 

:dafuq:

 

Anyway, smrodku związanego z reaktywacją SS było dużo, ale kto zawinił to zależy gdzie ucho przyłożysz. Jedni zrzucają winę na Nowaka, inni na słabe przygotowanie duetu Micz-Łapusz, jeszcze inni na pieniądze. Tak czy inaczej chłopaki przekuli przynajmniej bazę zebraną przy okazji zbiórki w PIXELa i jakby nie patrzeć to mimo takiego startu pismo trzyma się już chwilę na rynku i wyrobiło sobie renomę. 

 

W skrócie można podsumować, że jakby chujowo nie było to PSX ma swoich oddanych i wieloletnich fanów, którzy są skłonni sypnąć groszem za możliwość czytania szmatławca na kibelku jak bozia przykazała :sir:

 

 

 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, [InSaNe] napisał:

Złe wnioski wyciągacie, oczywiste było i jest, że to Pegaz chciał ich wydymać bez mydła, nie pierwszy raz zresztą były z nim problemy, bo to gość trudny we współpracy. Było o tym multum razy, a niektórzy jakby nagle z Księżyca spadli. 

 

Ja wyciągam wnioski tylko z tego co było napisane na stronie zbiórki. A było napisane, że w kwestii praw do nazwy i innych formalności wszystko zostało "dopięte na ostatni guzik". Goście zebrali kupe hajsu na reaktywacje SS, zrobili Pixela, ale jak widać każdy wałek z czasem zostaje wybaczony i zapomniany ;) I na sentymentach frajerów robi się najlepszy biznes. 

Zmieniając temat, to jak zwykle nie dostałem jeszcze nowego numeru. Z tego co widziałem prenumerata Pixela też spóźniona. Roger kiedyś wspominał, że pismo prowadzą głównie hobbystycznie, no widać to :v 

Odnośnik do komentarza

O co poszło i dlaczego poszło możemy się tylko domyślać. Fakty są takie, że koniec końców Łapusz i Micz mają oraz dostarczają swoje  czasopismo (obecnie z różnym skutkiem), choć kokosów pewnie z tego nie mają, a Pegaz zniknął z radaru. To może sugerować komu zależało na reaktywacji pisma, a kto wchodził w to tylko dla pieniędzy (o które pewnie ostatecznie poszło).

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Roger napisał:

Jednym z pomysłów dla wspierających jaki chciałem zaproponować jest stworzenie numeru 0. Specjalne wydanie PSX Extreme opisujące niepublikowane wcześniej fakty o początkach magazynu, wywiad ze Ścierą/Feniksem, recenzje gier z 95 roku na PSX-a, N64 i Saturna, które nie ukazały się nigdy w PSX Extreme, publicystyka podejmująca wydarzenia i gorące tematy z tamtego okresu, realiów w Polsce, piractwa, tworzenia się rynku, pierwszych firm w PL, początków forum PE, IRC-a itd. Wszystko wydane oczywiście w szacie graficznej stylizowanej na pierwsze numery PSX Extreme lekko podrasowanej. Taki drukowany Pixel Art i prequel do historii, która pisze się już tyle lat. Dajcie znać czy byłaby to dla Was ciekawa opcja, bo w sumie sam jako czytelnik od pierwszych numerów chciałbym takie coś przeczytać, ale ciekawi mnie jaki byłby odbiór takiego wydania. 

A ja bym chętnie też zobaczył jeszcze wcześniejszy okres tak obejmujący przynajmniej amigę, bo na pewno większość starych wyg zaczynała od komputerów. Wcześniej może nie bardzo bo tam w pixelu jest sporo o starszych kompach. A mi brakuje tych klimatów z top secretów, gamblerów itd. 

Widzę, że dee ma podobne odczucia. :D

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, dee napisał:

 

Komputera Amiga nigdy nie miałem, ale CD32 to moja pierwsza konsola, więc nostalgia potężna

Ja, miałem 1200 to to samo tylko bez cd. Zresztą obydwa można było zmienić tj. a1200 w cd32 a cd32 w a1200. Ale niektóre gry były tylko na cd32, chyba microcosmos. Kuzyn miał akurat cd32. Pamiętam, że ten pad taki nie za wygodny był. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, dee napisał:

Pad do CD32 to było niezłe badziewie, praktycznie w każdym prędzej czy później wciskały się triggery :notbad:

W ogóle to wykonanie konsoli to był  taki chińczyk ad 2021 by sonka. Ale już amiga to był taki xsx pod względem wykonania. :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...