Skocz do zawartości

PSX Extreme 283


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem na ten moment jedynym sensownym wyjsciem bylaby najzwyklejsza zbiorka kasy "na przetrwanie". Bez patronajtow, progow, nagrod, bez zadnych takich rzeczy podnoszacych koszt. Jak juz pismo stanie na nogi a sytuacja ekonomiczna sie uspokoi to wtedy redakcja sie odwdzieczy. Czy to prenumerata, znizkami, tekstyliami czy piwkiem z Rogerem. Nie ma co komplikowac, jak ktos chce swojego pisma to powinien wspomoc zywa gotowka a nie na zasadzie "dam jak obiecaja teraz cos w zamian".

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl

Jeśli zbiórka to najlepiej na przejęcie gazetki przez red. i każdy wpłacający mógłby stać się jakimś tam honorowym właścicielem. Poza tym redakcja mogłaby założyć jakiś portal o gierkach, chyba poziomu ppe nie będzie trudno pokonać. A tak mogłaby być dodatkowa kasa z reklam. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mejm napisał:

Moim zdaniem na ten moment jedynym sensownym wyjsciem bylaby najzwyklejsza zbiorka kasy "na przetrwanie". Bez patronajtow, progow, nagrod, bez zadnych takich rzeczy podnoszacych koszt. Jak juz pismo stanie na nogi a sytuacja ekonomiczna sie uspokoi to wtedy redakcja sie odwdzieczy. 

 

+1 To właśnie miałem na myśli, tylko mi ten Patronajt stale chodzi po głowie i o nim wspomniałem. A właśnie jak mówisz, są zwykłe zbiórki na pomoc, ratowanie, jakiś cel. Nagrody i wyróżnienia można odłożyć na potem.

 

Tutaj przykład kina Mikro o którym wspomniałem chyba w innym wątku. Sytuacja była tragiczna.

 

https://polakpotrafi.pl/projekt/ratujmy-kino-mikro

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Plugawy napisał:

Dlatego PE powinno miec swoj kanal na YT pokroju tvgry

https://www.youtube.com/channel/UCQTd2b5uDGPB3lhYc-stoLg

 

Hiv próbował i raczej nie wyszło. Nie, ja tego tak nie widzę... w ogóle nie widzę tego że PE ma zniknąć z rynku :/

"Prenumerata - wysyłka 1.03 (poniedziałek)"

Swoją drogą dalej czekam na obecny numer.

Odnośnik do komentarza

Nie wyszło, bo w pewnym momencie zaczął nagrywać jakieś popłuczyny a nie sensowny materiał. Początek jego działalności na YT miał potencjał, oczywiście patrząc przez pryzmat tamtych czasów i standardów. No ale o pomysłach HIVa już wiele powiedziano.

 

Abstrahując od obecnej "afery", parę słów o treści numeru. Niestety znowu jakoś tak nie bardzo siadła mi tematyka publicystyki (a z reckami w tym numerze jest, jak widać po spisie treści, marnie). No i dostajemy kolejny odcinek serialu z cyklu "Zooltar vs. aferki internetowe, o których bym nie wiedział, gdyby nie Zooltar" xD. Ja wiem, że to jego miejsce i może tam pisać co chce, ale zmieniłby już płytę. Tekst czytelnika: zacząłem czytać i przestałem, i to nie z powodu warsztatu (może bardziej tematyki). Ogólnie jakoś z góry zniechęca mnie twórczość "anonimowych" twórców i wolałbym, żebyście odpuścili publikację tekstów czytelników w tej formie. Bo forma to trochę nijaka: wymyśl temat i napisz o nim na jedną stronę. Za krótko, żeby rozwinąć ideę i szeroko podjąć dane zagadnienie, za długo, żeby traktować jako szybki strzał i luźne przemyślenia okołogrowe. No nie oszukujmy się, felietony to my czytamy głównie ze względu na autorów, bo interesuje nas, co mają do powiedzenia te konkretnie osoby. A taki tekst to, z całym szacunkiem do autora, przypomina mi trochę wypracowanie do szkolnej gazetki.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Trochę smutno mi się robi gdy czytam powyższe posty. Niestety prasa drukowana skierowana jest do coraz węższego targetu- obecna młodzież (poniżej 20r) nie czyta gazet w ogóle (wiem bo szkolę młodzieź w sporcie, wiele z nimi rozmawiam- każdy gra w gry, nikt nie wie co to CDA, Pixel i PE), a z kolei ludzie wychowani na magazynach o grach powyżej 40r coraz mniej grają, albo już w ogóle, bo nie ma czasu i jest "walka z życiem". Tak więc już widzimy jak wąski jest target jeśli chodzi o sam wiek...

 

Ale z drugiej strony- dalej wychodzą winyle (i mają się dobrze!), CD, nowe i stare filmy na DVD/BD/UHD itd., to dlaczego magazyny miałyby totalnie zniknąć?

Odnośnik do komentarza

Z drugiej strony Internet jest coraz bardziej c4uj0wy , trudno znaleźć jakieś ciekawe treści, wszędzie reklamy, materiały sponsorowane, sam się łapię na tym, że czytam tylko nagłówki artykułów a recenzje scrolluje. Osobiście wracam istatnio do gazet i książek, bo informacje, które się przeczyta w całości, od deski do deski, bardziej przyswajamy, a po tej burzy informacji wylewającej się z Internetu, gdzie najlepiej sprzedaje się sensacja, mało co zostaje w głowie. 

  • Plusik 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kotlet_schabowy napisał:

Ogólnie jakoś z góry zniechęca mnie twórczość "anonimowych" twórców i wolałbym, żebyście odpuścili publikację tekstów czytelników w tej formie.

Dokładnie tak, nie po to kupuję pismo, by czytać teksty od randomów. Nie interesuje mnie zdanie jakiegoś gościa. Co innego zgred, czy forumowicz:)

Odnośnik do komentarza

Mimo że poprzednią zrzutkę na pismo o gierkach znane jako Secret Service mój odbyt po wyruchaniu bez mydła pamięta do dziś to dla PSX jestem gotów oddać trochę swoich PLNów :sir:

 

Trudno wyrokować co byłoby lepsze, czy jednorazowe wsparcie czy coś na zasadzie patronatu, ale to już chyba trzeba zostawić na poziom redakcja-wydawca. 

 

Anyway, liczę, że w którymś progu dostaniemy Butchera publicznie czytającego swoją recenzję Bulletstorma :Coolface:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Faka napisał:

To Łapusz wcześniej prowadził SS? Znaczy się reaktywował? 

Tak, jako wydawca wspólnie z wujem "Miczem" to reaktywowali. Na stronie zbiórki widniała informacja, że prawa do nazwy przejęli, żeby nie było takich przypałów z tym jak kiedyś. Po dwóch numerach nowego Secreta okazało się, że jednak tej nazwy nie mają XD Więc zaczęli wydawać jako Pixel. Wcześniej Łapusz organizował już Pixel Heaven, także po samej nazwie można się domyślić, o co tam chodziło. W necie jest dużo streszczeń tej historii, polecam się zapoznać zanim będziecie chętnie przelewali hajs na "ratunek" kolejnego pisma.

@Rudiok nie pierdol, dobrze wiem o czym pisałeś, jesteś kolejnym nieświadomym typem

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...