Skocz do zawartości

PSVR 2 - komentarze i inne rozmowy


qraq_pk

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, podbita rozdzielczość, poprawione tekstury, oświetlenie, dodane śledzenie oczu, oczywiście wykorzystanie nowych kontrolerów.

 

Szczerze to akurat twórcom Moss się nie dziwię, że biorą pełną cenę na PSVR 2, bo premiera dwójki to marketingowo przeszła bez echa (później została wydana jeszcze na Questa) więc teraz przy starcie nowej generacji mają dużą szansę bardziej zaistnieć.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dlatego było marudzenie ze gogle na kablu ale nie dziwie się Sony bo przy obecnej technologii to jest to nie do ogarnięcia żeby działało bez problemu. Wystarczy ze obok coś zacznie zakłócać sygnał (bazuje na doświadczeniach z questem po air linku) i dupa. Oczywiście można to obejść skanując pasmo i ustawiając kanały ale to nie jest zabawa dla każdego. 

Odnośnik do komentarza


Nie powiem ale pierwszy VR zrobił na mnie duże wrażenie, kilka razy wypsnęło się „o ja pierdole” i czułem się znowu jak 6 latek odkrywający gierki komputerowe/video.
Przyznam szczerze, że czasami po sesjach w VR ciężko było (szczególnie na początku) wracać do normalnych gier. Wszystko było takie płaskie i mało sugestywne. Nie licząc imersji i poczucia bycia w grze, kilka gier do tej pory mam głęboko w sercu m.in. Astro Bot, Moss, Blood and Truth czy RE7 VR.

Co zajebiste, to z tego co widzę największe wady zostaną wyeliminowane w następcy, czyli rozdzielczość, pełno kabli i pałowanie się z prawilną pozycją oraz odległością przed kamerą. 
 

Spoiler

No i oczywiście liczę na Alyx :banderas:

 

Odnośnik do komentarza

Takie mocno średnie te gierki. Dla mnie to te dwa Horrory spoko, ale horrory w VR to za mocny temat 4me. 
No i jeszcze może te Star Warsy, jako że jestem fanem uniwersum.

 

Martwi trochę podobnie jak przy VR1 mała ilość gierek w których widzi się postać, a nie wszędobylskich, często jak z generatora po popierdowek  FPP/FPS (wiem, wiem że wtedy jest największa imersja).

Na poprzedniego VR dla mnie topka to właśnie takie „normalne” gry (Astro Bot czy Moss), gdzie widzimy normalnie postać, a VR daje nam kozacką głębię i nowe możliwości do tradycyjnej platformówki czy gierki action-adventure. 
 

Nadal nie podjąłem do końca decyzji czy odbiorę preorder. 
Kto jeszcze z forumka bierze day1?

Odnośnik do komentarza

Cały czas się zastanawiam nad Day1. Rozum mówi, że to totalnie bez sensu w tym momencie, ale serduszko by bardzo chciało. Lubię VR, ale nie gram na tym aż tak dużo, szczególnie, że rozkładanie zestawu VR1 to jest mało przyjemny proces, no i jakość też nie urywa. Ale przy premierze VR2 nawet nie będzie aktualizacji do Beat Sabera, a ta gra to jest w ogóle powód, dla którego kupiłem gogle do PS4. Przy grach, w których postać się porusza mam trochę problem z takim zamuleniem głowy po jakichś 30 minutach, co i tak jest chyba spoko wynikiem.

 

Bardziej dylemat mam czy kupować teraz PS5 (bo nie mam, a do VR konieczne) czy jednak nie lepiej poczekać na jakąś wersję Slim, bo szczerze jak nie kupię gogli VRu to konsola Sony raczej będzie stała mało używana. Zestaw konsola + gogle i tak nie mało kosztuje, koło 6k, więc to trochę fanaberia na ten moment. No ale z drugiej strony jest ten dreszczyk emocji przy kupowaniu sprzętu na premierę :D

Edytowane przez A_Bogush
Odnośnik do komentarza

Ja też się grubo zastanawiam. Wewnętrzny geek chce nowy sprzęt, nowych doznań. Tylko obawiam się, że będzie jak psvr1. Czyli kupię, nakupuje gier, wydam pełno kasy, przejdę może jeden tytuł i sprzedam że stratą. Tym bardziej, że niekoniecznie dobrze czułem się po graniu i jestem ciekaw czy tu będzie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Zamówione w neonecie na promocji, która nie była dla przedsprzedaży przeznaczona, ale ostatecznie pyklo. Także jak dadzą możliwość zakupu w dzień premiery to będę miał, a jak będzie trochę obsuwy z brakiem sprzętu u nich, to poczekam na kolejną dostawę i możliwość realizacji zamówienia.
Tak samo
Odnośnik do komentarza

No ja ogólnie bym poczekał, ale trochę  się boję o problemy z dostępnością. Nagle wyjdzie HF:A a ja nie będę miał gdzie kupić.

 

Obecnie to widzę dla siebie 4

gry:

- Horizon

- Moss 1 i 2 (przy czym jedynka to odświeżenie)

- GT7 (ok jak to pyknie to duży powód)

 

Horrory są mega na VR, ale mnie za dużo stresu to kosztuje :) 

Odnośnik do komentarza

Nie wierzę że u nas będzie problem z kupnem okularów po dniu premiery.

Cały czas praktycznie są dostępne w przedsprzedaży, także nie ma bata żeby zabrakło.

3000 za gadżet dla kilku gier, to jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić, jeszcze przy cenie około 3k lub więcej za konsolę.

Btw. Szkoda, że niedawno opóźnili trochę "moją" gra od supermassive i na start nie będzie można ograć.

W ogóle brakuje mi w tym pokaźnym jakby nie było zestawie gier typu,  PlayStation worlds czy coś z astro.

Po cichutku liczę też, że może pojawi się parę łatek do wydanych gier na ps vr, przynajmniej od Sony.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, vip77 napisał:

Nie wierzę że u nas będzie problem z kupnem okularów po dniu premiery.

Cały czas praktycznie są dostępne w przedsprzedaży, także nie ma bata żeby zabrakło.

Z tego co pamiętam to chyba pre na PS5 też były bez problemu, nie licząc tych firm z „super promo” typu xcom itp twory. Inaczej kto zamówił w preorderze to dostał bez problemu. Co było potem, to w sumie wiemy do dziś :) 

Fakt, że wtedy był covid i zawirowania w ciągłości pracy oraz dostaw.
No ale teraz też Putin może pizgnąć nagle coś, co zablokuje łańcuchy dostaw itp. tylko w sumie wtedy chyba nie będziemy myśleli o graniu…

 

Szczerze z żadnym nowym sprzętem do grania nie miałem tyle rozkiminek czy brać day 1, tym bardziej że mam backlog a na horyzoncie kolejne kozak gierki. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...