Skocz do zawartości

PSVR 2 - komentarze i inne rozmowy


qraq_pk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będziemy wałkować tematu cyfra vs pudełko. Chodziło mi o to, że na VR fajnie jest mieć pod ręką kilka tytułów na dysku i się swobodnie się między nimi przełączać gdy gramy z doskoku. VR jest bardziej stworzony pod takie gry nastawione na sam gameplay i czysty fun (dla mnie kwintesencją VR są gry w jak Beat Saber) niż na wielkie opowieści, które mają mniejszą rację bytu, bo jednak dużo ludzi ma problemy przy dłuższych sesjach w goglach. Dla mnie VR to właśnie granie w Beat Saber gdy najdzie mnie ochota, tak jak w powyższym przykładzie z Fifą, która fajnie, że jest na dysku jak wpadną znajomi. 

 

A do tego całe rozkładanie PSVR 1 to był niezły rytuał, żeby wszystko podłączyć, przestawić TV żeby kamerka obejmowała obszar gdzie mam więcej miejsca, przy okazji dobrze żeby jeszcze nie było problemów ze śledzeniem. Więc żeby zacząć takie krótkie posiedzenie to też trochę się schodzi, do tego jeszcze ewentualnie dochodzi ta płyta. Więc przy 2 generacji cieszę się, że będzie tylko jeden kabel, a gry wybiorę w wersji cyfrowej.

Edytowane przez A_Bogush
Odnośnik do komentarza

Ok. Widziałem filmiki gran turismo 7 vr Zastanawia mnie czy do grania w te wersję muszę używać kontrolerów VR czy wystarczy że założę google i mogę usiąść przed kierownicę :) :dunno:

 

Sprzęt na pewno będzie rewelacyjny pod warunkiem że pchną go gry. Więc z chęcią zagrałbym w takiego Resident Evil 4 Remake VR :macek:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, darkos napisał:

Ok. Widziałem filmiki gran turismo 7 vr Zastanawia mnie czy do grania w te wersję muszę używać kontrolerów VR czy wystarczy że założę google i mogę usiąść przed kierownicę :) :dunno:

 

Sprzęt na pewno będzie rewelacyjny pod warunkiem że pchną go gry. Więc z chęcią zagrałbym w takiego Resident Evil 4 Remake VR :macek:

Na PSVR 1 też możesz grać albo padem albo kierownica w GT lub takiego Dirta, więc myślę, że w PSVR2 też nie powinno być problemu. To tylko forma kontroli gry, więc sama forma VR nie powinna mieć wpływu na typ kontrolera. 

 

Ktoś z forum bierze gogle? Ja nawet nie mam PS5, ale doznania z pierwszych gogli miałem bardzo dobre, choć od dłuższego czasu nie używane :/

Odnośnik do komentarza
24 minutes ago, marbel007 said:

Ktoś z forum bierze gogle? Ja nawet nie mam PS5, ale doznania z pierwszych gogli miałem bardzo dobre, choć od dłuższego czasu nie używane :/

Kiedyś kupię ale muszą być gdy w które będę chciał zagrać. Takie GT7, może Residencik 4, może jakiś Medal of Honor, albo więcej gier specjalnie pisanych pod VR a nie takich przepisywanych. Ja to potrzebuje takiego pierdolnięcia virtualną rzeczywistością w twarz a póki co jeszcze nie widziałem niczego co by mnie wręcz znokautowało.  Więc spokojnie będę obserwować premiery gier na VR. Szkoda tak kupić za 3000 google a nie mieć w co specjalnie zagrać. A gdy wyjdzie gra lub dwie to cena Google będzie już w okolicach 2500, To zawsze 500 do przodu na dwie gierki. :hi:

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, darkos napisał:

Kiedyś kupię ale muszą być gdy w które będę chciał zagrać. Takie GT7, może Residencik 4, może jakiś Medal of Honor, albo więcej gier specjalnie pisanych pod VR a nie takich przepisywanych. Ja to potrzebuje takiego pierdolnięcia virtualną rzeczywistością w twarz a póki co jeszcze nie widziałem niczego co by mnie wręcz znokautowało.  Więc spokojnie będę obserwować premiery gier na VR. Szkoda tak kupić za 3000 google a nie mieć w co specjalnie zagrać. A gdy wyjdzie gra lub dwie to cena Google będzie już w okolicach 2500, To zawsze 500 do przodu na dwie gierki. :hi:

Od kilku już lat VR stoi w miejscu jeśli chodzi o świeże pomysły więc możesz się nie doczekać tego pierdolnięcia xd

Gry korzystają z kilku tych samych schematów i właściwie HL: Alyx był grą która wyczerpała temat. Możemy teraz dostawać gry lepsze graficznie i na tym koniec ponieważ twórcy gier na VR spotykają się ze ścianą nie do przeskoczenia jaką jest problem poruszania się w grze.

 

Odnośnik do komentarza

Dlatego dla mnie najlepsze były „normalne” gry, gdzie sterowałem padem, a gogle nadawały głębię, znacznie większą skalę, realność, możliwość wychylania, poczucie bycia w grze itd.
Moja topka z poprzedniej generacji VR to właśnie bardzo klasyczne gry Astro Bot, Moss, RE7 (choć momentami było za mocno) czy właśnie GT Sport. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ehhh szkoda że google puki ktoś nie zaryzykuje i nie zrobi ich obligatoryjnymi to max co będą dostawać to porty gierek z ich obsługą. W alternatywnym świecie gdzie duże gierki byłyby tworzone od podstaw z ich obsługą to vr byłby kosą. Wyobraźcie sobie gdyby co roku devi płodzili po kilka gier jak np Alyx. A tak z uwagi na cenę, co później przekłada się na sprzedaż, sprawia, że 99% gierek dedykowanych na nie to praktycznie tech-demka, bo devom zwyczajnie nie opłaca się robić czegos innego.

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...