Skocz do zawartości

Superliga


Moldar

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy za projektem Superligi, od strony finansowej, stoi JP Morgan, który ma w aktywach 3 biliony dolarów to nie ma szans żeby to nie udało się.

Zwycięzca LM otrzymuje 120-150 milionów euro podczas gdy kluby założycielskie dostaną po 300 milionów wyrównania za straty spowodowane Covidem.

Jak myślicie jak długo będą opierać się inne kluby przed dołączeniem do SL żeby tylko kawałek torta trafił do nich?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak poza tym to ta dzisiejsza sprawa superligi przykryla kolejny chory pomysl pojebow z Uefy. W sumie nie pomysl bo to juz przyklepane. Tak mili panstwo ma wygladac Liga Mistrzow od sezonu 2024 XDDDDD

 

Cytat

 

Najważniejsze zmiany:

 Liga Mistrzów będzie liczyć sobie 36 zespołów
– WSZYSTKIE RYWALIZUJĄ W JEDNEJ GRUPIE
– Grają dziesięć meczów w fazie ligowej
– Drużyny dzielone na 4 koszyki według rankingu UEFA
– Zespoły z 1 koszyka grają dwa mecze z zespołami z koszyka 1, trzema z zespołami z 2 koszyka i 3 koszyka, dwoma z koszyka 4.
-Jeden mecz, bez rewanżu
– Osiem pierwszych miejsc ma awans do fazy pucharowej
– Zwycięzcy dołączają do ośmiu automatycznie zakwalifikowanych

W sumie nie mamy słów. Co tu dodać? Może ci z Superligi uznali, że powstaje taki potworek, że trzeba stworzyć coś innego?

 

 

Co zescie kurwy uczynili z ta dyscyplina :nosacz2:

Odnośnik do komentarza

Ojojoj, pieniążki, oddajcie nasze pieniążki, rzekła UEFA, a klubiki strzeliły focha xd.

W sumie te wszystkie śmieszne rozgrywki ligowe, puchary i coroczne Ligi Mistrzów przestały mnie grzać już kilka lat temu. Obejrzało się jakiś finał, ale bardzo mi było z tego powodu wszystko jedno. Tylko Euro i MŚ mnie potrafiły w jakimś stopniu podekscytować. Reszta to taka papka, co roku to samo, więc wyjebane na tych aktorów boiskowych przewracających się, bo ktoś ich pociągnął za rękawek. Że im nie wstyd. Cokolwiek nie wymyślą, jakkolwiek się ta chryja nie skończy, to pewnie i tak oglądał nie będę, albo będzie leciało w tle, gdy ja będę zajęty ciekawszymi rzeczami.

 

Wiem, że to ja dzwonię.

Nara.

Edytowane przez Kmiot
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najsmutniejsze jest to,że ile by nie wzięli to przez patozarządzanie i tak to rozpierdolą, i jeszcze bardziej pozadłużają.Nie dość,że zabierają prawie wszystko ze stołu to prawie wszyscy po uszy w debetach.

Kto jak kto ale piłkarzyki i agenci umieją liczyć,widzą jakie kwoty padają i zaraz wyciągną ręce po pieniążki, bo jak teraz płaci się 500k funtów za tydzień to w Superlidze w sumie bańka by się należała.

 

FifPro w oświadczeniu wyraziła brak zgody na używanie zawodników jako karty przetargowej między zwaśnionymi stronami

 

https://fifpro.org/en/industry/european-super-league-announcement

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza

No właśnie, za tym stoja takie pieniądze, ze to nie jest tak, ze kluby sie spotkaly na zoomie, wybrali Pereza na prezesa i dobra jedziemy z tematem. I teraz uefa i fifa pogrożą to grzecznie przeprosza i wroci stare. 

 

A to wszystko przez ogromne przeinwestowanie Europejskiej piłki, banka pekla tak jak w Chinach jakis czas temu. Wszystkie czolowe kluby maja dlugi, financial fair play to fikcja i musialo to kiedys jebnac, a covid tylko pomogl. 

 

Ciekawe co na to piłkarze, nie wierzę, że marzeniem kazdego jest co tydzień grac trudne mecze z najlepszymi, ni chuja. Fajnie jest jebnac 5 bramek Getafe, albo wygrac 9:0 z Southampton,nie spocic się, pocieszyc się piłka. Granie non stop z najlepszymi to jakby crunchowac cyberpunka dzien w dzien. 

 

Do tego patologia finansowa tylko sie pogłębi, perspektywa pol miliarda wplywow rocznie spowoduje, ze trzeba będzie za takiego Haalanda zaplacic nie 100mln,a 200 i dać mu ze 30mln rocznie jak nie więcej. 

 

Dobrze w tym wszystkim, ze fundamenty ekstraklasy nie zostana naruszone 

Leeds już gotowe na dzisiejszy mecz :banderas:

 

FB_IMG_1618858730054.jpg

FB_IMG_1618858726292.jpg

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony pomysł grania najlepszych brzmi fajnie, z drugiej to upadek dotychczasowej piłki i fakt, że prędzej czy później te hity się staną nudne... Gdyby to były ligi z awansami, spadkami, z zapleczem to miałoby to fajny pomysł, a tak to kiepsko. Jestem ciekawy jak do tego podejdą FIFA i UEFA, bo jeśli chcę banować piłkarzy i kluby to może być niezła batalia w najbliższych tygodniach. 

Odnośnik do komentarza

Niech się jeszcze bardziej zadłużą, żeby kupować przepłacone gwiazdki futbolu. Niech jeszcze z 10 platform do oglądania sportu powstanie i za każdą abonament niech zrobią z 200 zł na miesiąc, to wszystko wyjdzie tylko piłce na dobre... no ale ja takiej piłki oglądać nie zamierzam. Jestem kibicem Barcelony, ale rzygam już tymi meczami z jednymi i tymi samymi drużynami w LM i 50 el classico w roku. Porządna LM z mistrzami i LE z większym budżetem, do tego każdy zespół nie może się zadłużać w nieskończoność. Ja NBA w piłce nożnej nie chcę. 

Odnośnik do komentarza

O ile nie zabolalby mnie brak LM bo i tak prawdziwe emocje i meczycha zaczynaja sie od fazy pucharowej a w superlidze bysmy mieli to day one tak ciezko mi wyobrazic sobie rozgrywki krajowe bez tych topowych klubow. Ja w zyciu wiecej godzin spedzilem ogladajac mecze w weekendy niz grajac w gierki. Szkoda by bylo :/ 

 

Poczytalem sobie na spokojnie teraz kto finansowo stoi za tym projektem i przyznam ze juz nie wydaje mi sie zeby tak latwo sie dogadali xd przeciez kluby kompletnie nie potrzebuja uefy, zadna organizacja nie jest im potrzebna skoro ta zabawe ma sponsorowac finansowa studnia bez dna. No chyba faktycznie zadzialac moze juz tutaj tylko presja ze strony kibicow. Zobaczymy czy dla klubow te wszystkie sociosy, hala madridy, mes que un cluby czy inne youll never walk alony cos znacza czy to tylko slogany do wytarcia mordy. 

 

Ale beda meczyki wchodzily o 4 nad ranem w srode bo trzeba zagrac w Szanghaju czy innym Miami :reggie: Skoro to najwiekszy bank usa ma rozdawac karty to mecze dostosowane do europejskiego czasu moga byc rzadkoscia. A i wyskoczyc sobie raz na jakis czas na meczyk bedzie pewnie trudniej jak kluby spierdola na tournee po Azji

 

Edit: O mamuniu jakby to sie sprawdzilo to swiat zaplonie :fsg:

 

Odnośnik do komentarza

UEFA postrzelało z armat teraz kolej na odpowiedź która pewnie nadejdzie w nocy, bo to przecież nie w Europie zapadają decyzje. M.Pol w swoim dzisiejszym vlogu na YT zapodał info (nie znam źródła), że wszystkie kluby zrzeszone dostały już ponoć po 400 baniek na konto od JP Morgana w formie "pożyczki na korzystnych warunkach" która będzie do oddania nawet gdyby ostatecznie projekt nie powstał. A więc są obecnie zadłużeni łącznie na 5.6 mld funtów, dołożyli do tego na starcie kolejne 5. Nie dziwie się, że poukładane niemieckie kluby odcinają się od tej patolki. Nie ma opcji aby wiecznie łamiące i naginające zasady kluby hiszpańskie i włoskie poszły po rozum do głowy.

Już nawet w tej grupie 12 są dwie podgrupy a różnica pomiędzy top 6 a resztą ma wynieść ponad 250 mln euro na sezon.Zaraz zaczną się żreć między sobą. 

 

Wygląda na to, że piłka europejska rozbije się na dwa obozy, a Rummenige zaproponuje Europie nowe rozdanie zwiększając udział w LM klubów z Niemiec, Francji, Portugalii, Holandii.Ponieważ wjechał teraz cały na biało jako obrońca europejskiej piłki będzie miał ogromną rzeszę (sic!) kibiców za sobą. Jest jeszcze mnóstwo mocnych ekip, czy uśpionych legendarnych klubów na kontynencie, i można z tego sklecić naprawdę fajne rozgrywki. 

 

M.Pol dodał też ,że jutro wszystkim ligom mają być dostarczone dokumenty do podpisania, w których wszystkie kluby mają zadeklarować się do gry pod egidą UEFA. Działają szybko bo wiedzą, że czas działa na ich niekorzyść i otwierają sobie furtkę do banowania rebeliantów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gregorius napisał:

UEFA postrzelało z armat teraz kolej na odpowiedź która pewnie nadejdzie w nocy, bo to przecież nie w Europie zapadają decyzje. M.Pol w swoim dzisiejszym vlogu na YT zapodał info (nie znam źródła), że wszystkie kluby zrzeszone dostały już ponoć po 400 baniek na konto od JP Morgana w formie "pożyczki na korzystnych warunkach" która będzie do oddania nawet gdyby ostatecznie projekt nie powstał. A więc są obecnie zadłużeni łącznie na 5.6 mld funtów, dołożyli do tego na starcie kolejne 5. Nie dziwie się, że poukładane niemieckie kluby odcinają się od tej patolki. Nie ma opcji aby wiecznie łamiące i naginające zasady kluby hiszpańskie i włoskie poszły po rozum do głowy.

Już nawet w tej grupie 12 są dwie podgrupy a różnica pomiędzy top 6 a resztą ma wynieść ponad 250 mln euro na sezon.Zaraz zaczną się żreć między sobą. 

 

Wygląda na to, że piłka europejska rozbije się na dwa obozy, a Rummenige zaproponuje Europie nowe rozdanie zwiększając udział w LM klubów z Niemiec, Francji, Portugalii, Holandii.Ponieważ wjechał teraz cały na biało jako obrońca europejskiej piłki będzie miał ogromną rzeszę (sic!) kibiców za sobą. Jest jeszcze mnóstwo mocnych ekip, czy uśpionych legendarnych klubów na kontynencie, i można z tego sklecić naprawdę fajne rozgrywki. 

 

M.Pol dodał też ,że jutro wszystkim ligom mają być dostarczone dokumenty do podpisania, w których wszystkie kluby mają zadeklarować się do gry pod egidą UEFA. Działają szybko bo wiedzą, że czas działa na ich niekorzyść i otwierają sobie furtkę do banowania rebeliantów.

UEFA mogła myśleć zanim zrobiła sobie z ligi mistrzów folwark dla najbogatszych klubów z lig top 4. Teraz zmutowane pieniędzmi kluby czyli rak którego sobie wyhodowali ich wykonczy. Ciekawi mnie czy kibole co krzyczeli UEFA mafia teraz będą tej UEFA bronic:dynia:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, kanabis napisał:

Bedzie lockdałn pilki noznej

 

Wyobrazacie sobie ten ból dupy w internecie jakby tak nam Robercika zbanowali na euro? Ojezu :fsg:

 

Tak wiem ze bayern odmowil superlidze no ale gdyby

 

 

Na razie jako prawilny fan Roberta to wyobrażam sobie odwrotny scenariusz: UEFA wywala chętne kluby natychmiastowo (w sumie na razie na to się zanosi, możliwe że większe zebranie będzie dopiero w piątek), do półfinałów wstawiane są Bayern, Dortmund i Porto, tym razem ze zdrowym Lewandowskim na luzie wygrywa zawody Bayern, w finale pokonują PSG, Lewandowski znowu zgarnia wszystkie nagrody.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

No tak popatrzylem w internetach i faktycznie odrzucenie zaproszenia przez Bayern i Borussie wynika z tego, że Bayern jest wg statystyk z lutego 2021 jedynym klubem z czołowej 30stki europejskiej bez choćby eurocenta długu, Borussia ma 27mln euro długu, ale wynika on tylko ze strat na biletach w dobie covidu, w lutym 2020 też mieli 0 długu. Czyli jedna da się zarządzać sensownie klubem i jednocześnie jak Bayern wygrać wszystko. Z ciekawostek Bayern spłacił 346 milionów pożyczki na budowę Allianz Areny w 2016 roku - 15 lat przed terminem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

warto też wspomnieć że Bayern reguralnie podpierdziela piłkarzy z młodzieżówek francuskich, czy też innych klubów Bundes. I, o ile się nie mylę, za dzierżawę ziemi płaci frytki.

 

Bayern to ten dzieciak co mówi że rozumie czym jest ciężka praca bo tata zatrudnia go jako asystenta w swojej firmie developerskiej.

Odnośnik do komentarza

Najwieksza beka to jest z tego shitstormu wokol kar nakladanych na pilkarzy kiedy trenerzy i pilkarze maja chuja do gadania w tej kwestii xd

 

W sumie to nawet mi szkoda ich. Schabek pyerdoli o tym ze wyjebane na tradycje tylko piniondze piniondze. Ale prawda jest taka ze pilkarze to sportowcy. I dla kazdego z nich jego zawod to tez pasja. Gadac tylko i piniondzach to mozna mowic jak sie wyjezdza do red bull nowy york z mls albo fc ping pong w chinach. I jestem przekonany ze wielu grajkow moze byc mocno zniesmaczonych tym co sie dzieje. Oczywiscie to profesjonalisci i do czego nie dojdzie oni beda grac jak nalezy. Bo to ich praca. Ale jednak tez miałkie jest pyerdolenie ze top 20 druzyn to tylko kasa. To co? Moze powinnismy wogole zaprzestac ogladania tych zarobkowiczow ktorym chodzi tylko o kase i pasjonowac sie b klasa bo ta, graja pasjonaci. Dla kibicow , nie dla pieniedzy. 

 

Oczywiscie, wlasciciele, prezesi, sponsorzy to oni rządzą caloscia bo to ogromny biznes. Ale wykonawcami sa sportowcy. Bez nich i ich zaangazowania to moga zrobic nawet supersajan lige i chu.ja z tego wyjdzie jak bedzie gra na pol gwizdka. A nie wierze ze ta liga to bedzie cos lepszego niz LM i liga gdzie czesto jest miejsce na zlapanie oddechu. To nie sa maszyny a poziom jest juz wywindowany na skraju mozliwosci czlowieka. Powodzenia 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No jest to dość śmieszne. Na razie wyszły info z szatni United że piłkarze dowiedzieli się przed meczem z Burnley a kapitan zespołu miał spinę z właścicielem klubu xD.

 

Ale o czym my mówimy jak dyrketorzy klubów mówią "My zostaliśmy po to żeby zmaksymalizować obroty, a nie dbać o kibiców".

Odnośnik do komentarza
30 minutes ago, Kalel said:

warto też wspomnieć że Bayern reguralnie podpierdziela piłkarzy z młodzieżówek francuskich, czy też innych klubów Bundes. I, o ile się nie mylę, za dzierżawę ziemi płaci frytki.

 

Bayern to ten dzieciak co mówi że rozumie czym jest ciężka praca bo tata zatrudnia go jako asystenta w swojej firmie developerskiej.

To co powiedzieć o klubach zasilanych petrodolarami?

 

Bayernu nie lubię (jestme kibicem BVB), ale jest przykładem klubu świetnie zarządzanego. Kluby niemieckie do Superligi nie dołączą i bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...