Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na ponad 230 tysięcy grających jednocześnie na Steamie w wersję gry która koszuje 100 dolarów to bardzo solidny wynik. 

Zapowiada się na największą premierę Xboxa w historii, poprzednia była Forza Horizon 5, tam też dużo osób kupiło wcześniejszy dostęp ale tu na pewno będzie więcej. 

 

Dobrze że to gra singlowa, bo jakby były jakieś elementy multi to na 100% byłyby problemy z serwerami 

Odnośnik do komentarza

Pograłem juz ze dwie godziny. Jest naprawdę ok, jak na Bethesdę gra wygląda ładnie. Fajnie to wszystko się rusza i walka jest naprawdę dobra.

Jak jesteśmy gdzieś na lądowisku i niedaleko ląduje statek który możemy obserwować jak podchodzi na płytę startową to naprawdę robi to wrażenie i mega dodaje do klimatu gry.

Jak ktoś lubi gry Bethesdy to się odnajdzie szybko. 

Na razie ciężko coś więcej powiedzieć, nieco gubię w menusach, ale to pewnie kwestia zapoznania się z okienkami, a jest tego sporo.

No i trzeba pamiętać o zakładaniu hełmu na głowę przed wyjściem ze statku, poleciałem na marsa i niestety trochę zdrowia straciłem zanim przypomniałem sobie o założeniu osłony na głowę xd.

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ins napisał:

 

 

SDR i HDR totalnie spierdolone. Nie ma nawet opcji by coś poprawić. 


No to jest dramat i ten zupełny brak opcji. Ostatnio zacząłem Under the Waves i tam to samo, ale to indyk, więc wybaczam, a tutaj?
Produkcja za setki baniek, "25 years in the making" i nawet żadnego suwaczka do gammy nie dali - mleko straszne, aż głupio to na OLEDzie wygląda.

A z pozytywów to widzę, że jakaś akceleracja została zastosowana, bo o ile na samym starcie te 30fps boli, jak nic nie mamy w łapkach i środek ekranu wyznacza nam biała kropka, tak w momencie otrzymania do łapy tego górniczego lasera celowanko robi się całkiem przyjemne i responsywne :notbad:

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co mowili i obiecywali, za stary już jestem jako gracz by podniecać się zapowiedziami i gadaniem developerow przed premiera. Ja od paru lat staram się oceniać gre jaka jest a nie jaka była w wywiadach albo miała być, a niektórzy jakby zero świadomości i w 2023 nadal łykają wszystko co marketing im podrzuca, a potem maja sraczke tygodniami bo coś miało być a nie jest. Sami sobie krzywdę niektórzy robia, chociaż jestem pewien ze niektóre nicki tutaj po prostu usilnie wybrali ten a nie inny aspekt gry by się dopierdolic na sile.

 

Mnie na przykład eksploracja jak w No Man Sky kompletnie nie interesuje, a to czy jest loading w trakcie ladowania czy realnie wchodzimy w atmosferę tez nie. Jeśli to było kosztem ulepszenia grafiki i gameplayu który nie byłby takim totalnym drewnem jak w Fallout 3/4 to chwała Bethesdzie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, ASX napisał:

widzę że zaczyna się pisanie historii na nowo. Bo przecieki od gości którzy grali wcześniej były bardzo pozytywne, powiedziałbym wręcz że były jak to często bywa przehajpowane, dlatego ich nie wrzucałem. 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

Jasne już przede premierą, zaczęły wyciekać ograniczenia związane np. z ograniczeniami podróżą po planetach, ale wrażenia o grze tych co grali były bardzo pozytywne i generalnie się potwierdziły. To bardzo dobra gra, ale oczekiwania były ogromne i nie wszyscy jak widać są zadowoleni. 

 

Osobiście, to byłem pewien że zapowiedzi dot. otwartego świata, to tylko chwyt marketingowy i pewnie będą jakieś ograniczenia. Już ta eksploatacja pustych planet wydaje się nudna i zbędna jednak to chwyt marketingowy.  Mimo wszystko czekam na gierkę, bo lubię gry falloutopodobne od tego studia. Oczywiście jak już nie są zbugowne.

 

Pewnie już było ale widzę, że dyskusja zeszła teraz na inny temat... Czy mogę grać na XSX i PC? W sensie czy jest cross save? Jeżeli grafika mi uciągnie albo da radę chmura, to spróbuję zagrać w to na PC jeżeli będzie można otrzymać lepszą jakość jak np. 60 fps/.

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Elitesse said:

 

Osobiście, to byłem pewien że zapowiedzi dot. otwartego świata, to tylko chwyt marketingowy i pewnie będą jakieś ograniczenia. Już ta eksploatacja pustych planet wydaje się nudna i zbędna jednak to chwyt marketingowy.  Mimo wszystko czekam na gierkę, bo lubię gry falloutopodobne od tego studia. Oczywiście jak już nie są zbugowne.

 

Pewnie już było ale widzę, że dyskusja zeszła teraz na inny temat... Czy mogę grać na XSX i PC? W sensie czy jest cross save? Jeżeli grafika mi uciągnie albo da radę chmura, to spróbuję zagrać w to na PC jeżeli będzie można otrzymać lepszą jakość jak np. 60 fps/.

Cross-save jest. Ale jak chcesz 60 FPS przez chmurę? W chmurze będzie 30. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, ASX napisał:

Na ponad 230 tysięcy grających jednocześnie na Steamie w wersję gry która koszuje 100 dolarów to bardzo solidny wynik. 

Zapowiada się na największą premierę Xboxa w historii, poprzednia była Forza Horizon 5, tam też dużo osób kupiło wcześniejszy dostęp ale tu na pewno będzie więcej. 

 

Dobrze że to gra singlowa, bo jakby były jakieś elementy multi to na 100% byłyby problemy z serwerami 

 

Tutaj nie byłbym taki pewny bo Horizon 5 we wczesnym dostępie pękła bańka na wszystkich platformach, nie wiem czy Starfield da radę tyle wyciągnąć. Ale na pewno jest to największa premiera gry, która wykracza poza betonowy elektorat X'a i to w tym przypadku jest kluczowe.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Czoperrr napisał:

Cross-save jest. Ale jak chcesz 60 FPS przez chmurę? W chmurze będzie 30. 

 

Myślę o graniu na PC, bo mój sprzęt chyba jeszcze sobie poradzi z taką grafiką. Ale aby mieć trochę lepszą grafikę to może Geforce Now bym sprawdził jak sobie poradzi. Jeżeli na PC jest 60 fps to przez chmurę może da radę.

 

@tjery

Grasz na PC? W niektórych momentach miałem skojarzenia z grafika jak w The Calisto Protocol.

Edytowane przez Elitesse
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Elitesse napisał:

 

Myślę o graniu na PC, bo mój sprzęt chyba jeszcze sobie poradzi z taką grafiką. Ale aby mieć trochę lepszą grafikę to może Geforce Now bym sprawdził jak sobie poradzi. Jeżeli na PC jest 60 fps to przez chmurę może da radę.

 

@tjery

Grasz na PC? W niektórych momentach miałem skojarzenia z grafika jak w The Calisto Protocol.

Gra jest naprawdę niezła graficznie, jestem wręcz zaskoczony, brakuje ficzerów typu jakieś RT, animacje twarzy drewienko, ale ogólnie jest naprawdę bardzo wysoka półka. 

 

Gra jest zajebiście dopracowana, tego chyba nikt się nie spodziewał :D. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Elitesse napisał:

 

@tjery

Grasz na PC? W niektórych momentach miałem skojarzenia z grafika jak w The Calisto Protocol.

 

Tak, na PC. No w zamknięrych pomieszczeniach rzeczywiście trochę może się kojarzyć, ta baza w środku naprawdę dopracowana, dużo elementów dobrze rozmieszczonych, bardzo dobre tekstury, oświetlenie. Napewno nie jest to coś czego się po nich spodziewałem, czyli jakieś losowe stoliki i krzesła ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza


Nie no ale tak szczerze to ten pierdolony Xbox Series S jest takim mesjaszem tej generacji ze az mnie czensie. To co dostajemy za tauzena z hakiem to podchodzi pod najlepszy deal w historii gamingu

 

Warner Bros by musialo zapowiedziec gre Barbie i kolekcjonerka z pelnowymiarowa lalka margot robbie zeby to przebic

Odnośnik do komentarza

Czemu wy wszystkie tematy gierkowe musicie zaśmiecać trolingiem i kłótniami cw.  Ludzie w większości macie już ponad 30 czasem 40 lat. Troszkę wstyd chyba czas z tego wyrosnąć. Gra już wyszła w ea i chętnie poczytam opinie i za nie dziękuję normalnym użytkownikom forum. Wpadłem tu aby zobaczyć opinie jakieś ciekawostki jak np to o hdr (dla mnie ważne przed zagraniem) a nie aby kłócili się klapy z botami o numerki i to czy gra jest goty jak wszyscy nie grali w nią jeszcze. Macie od tego temat dla matołków w console wars. 

 

Pytanie do tych co GRAJĄ. Jak loadingi? Ciekawi mnie różnica na xbox vs pc. Nie wiem nadal gdzie odpalić wieczorem. Na PC po 100h w baldurze 3 nie chce mi się grac teraz ale jak różnica w loadingach byłaby spora to pewnie wybiorę pc. (30 fps jakoś przełknę z powodu oleda i kanapy vs biurko i fotel) . A i HDR jak na xbox i pc poproszę opinie tych co już graja. Z tego co czytam hdr na xbox da radę jakoś poprawić na pc lepiej po prostu wyłączyć. Jak tam u was? 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kilka słow po ograniu mniej wiecej 2,5h. 

 

Todd znowu omamil wszystkich pieknymi obietnicami.

Moge sie mylic ale ta gra miala byc nastawiona na eksploracje kosmosu / planet / ksiezycow, itd. Po wykonaniu dwoch pierwszych misji gra sama chamsko sugeruje, ze mozna (byc moze nawet i nalezy) uzywac szybkiej podrozy z dziennika zadan. Faktycznie jest to najbardziej efektywny sposob przemieszczania sie pomiedzy lokacjami ;3

 

Na prawde nie wymagalem od Starfielda, rzeczy ktore sa np. w Star Citizen (SC) czy Elite Dangerous (ED) ale na milosc boska, jak mozna reklamowac gre, pokazujac mape gwiezdna, jesli za kazda podroza kryje sie ekran ladowania pod postacia animacji lub statycznego obrazu. Nie tak to sobie wyobrazalem. 

 

Jesli chodzi o samo ladowanie na planetach, jest ok.. Wybierasz miejsce i silnik generuje lokacje. Jednak po raz kolejny nie rozumiem (pewnie wina silnika gry) jak na tak malych lokacjach moze byc ukryte tyle ekranow ladowania: wchodzisz na dach - ekran ladowania, wchodzisz do kopalni - ekran ladowania. Ba, nawet wewntarz stacjji badawczych, przy przejsciu przez niektore drzwi jest ekran ladowania.

Na razie jedynym pozytywem gry jest strzelanie, ktore jak na Bethesde wyszlo naprawde dobrze. Poza tym wszystko inne na dosc srednim poziomie. O AI nie wspomne bo to wola o pomste do nieba. 

 

A i "najlepsze" na koniec.. Ktos kto zaprojektowal system chodzenia / biegania i "zarzadzania" tlenem i CO2 powienien zapi..c na galerze przez 10 lat. Po 3 sekunach biegu nie ma tlenu niestety nikomu nie przyszlo do glowy zeby zrobic np. 3 predkosci poruszania: chod, trucht, bieg. Byc moze tylko mnie to irytuje ale na obecna chwile jest to bardzo denerwujaca rzecz ktora sztucznie wydluza rozgrywke. Tutaj pewnie trzeba bedzie ulepszac perki do wytrzymalosci / tlenu. 

 

Trudno, trzeba grac :)  Kupilem passa na 3 miesiace oraz aktualizacje premium wiec dam grze szanse. Byc moze po nastepnych godzinach przestane zwracac uwage na niektore denerwujace rzeczy i bede sie dobrze bawil :)  Jesli nie, zawsze moge wrocic do SC lub ED. 

 

p.s. nie mam najnowszego kompa ale optymalizacja, jak pewnie juz wszyscy wiedza ssie kule. Gram w 1440p na srednich z niestety dynamiczna rozdzialka i podczas strzelania lub w lokacjach z wieksza iloscia osob mam srednio plywajace 40 fps ;3

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...