Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gram dopiero kilkanaście godzin więc może nie powinienem się wypowiadać, ale jestem pod wielkim wrażeniem jak wielka jest to gra. 

Jak na razie każda planeta na ktorej, każda lokacja była inna, nie doświadczyłem jeszcze żadnych powtarzalnych elementów. Ta skala, robi ogromne wrażenie. W Falloucie i Skyrimie jednak otoczenie było bardziej powtarzalne. 

 

Ilość zadań jak to w grach Bethesdy przytłacza, wystarczy przejść się po mieście i wschłuchac się w rozmowy by aktywowało się kilka nowych żadań. Walka zarówno ta na lądzie jak i kosmosie zaskakująco przyjemna. 

 

Jeśli coś się nie spierdoli i gra nie zacznie sie  np. recykling lokacji to czuję że będę mógł grać w to całymi miesiącami, powoli odkrywając zakamarki kosmosu. 

 

Fabuła i questy poboczne na razie średnie, czytałem że potem się rozkręca, ale na razie nie doświadczyłem niczego co wynikałoby się poza standardowy poziom Bethesdy. 

 

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywnie i nie mogę się doczekać następnych godzin.

 

Odnośnie bugów to do tej pory doświadczyłem tylko jednego, mój kompan Vasco zaczął w pewnym momencie lewitować w powietrzu. Więc bug raczej z tych śmiesznych niż irytujących. W sprawie wydajności to jest co prawda tylko 30 klatek, ale poza większych miastach jak New Atlantis czy Atilia gdzie grze zdarza się chrupnąć, to jest zaskakująco dobrze na XSX. 

Odnośnik do komentarza

No to co jutro startujemy w kosmos. Bardzo lubię te moment, czyli jesień i premiery największych bomb:obama:

 

Btw jak gracie FPP czy TPP? Ja zdecydowanie wolę gry TPP ale SF zapewne projektowany był głównie z myślą o FPP ale po kilku filmikach wydaje mi się, że ten TPP jak na Bet. całkiem fajnie się prezentuje. 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie wiem czy było, ale ładnie przejechał się po gierce. Wszystkie argumenty w punkt i z sensem.


Dobra recenzja. Uzasadnia swoją opinię i podaje przykłady. Chętnie bym poczytał jakieś kontropinie kogoś, kto już porządnie ograł i uzasadnił dlaczego się z tym nie zgadza. 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, A_Bogush napisał:

TPP w grach Bethesdy zawsze wydawał mi się niepotrzebny, to nie jest feeling cinematic experience od Sony. No i były projektowane pod FPP. Ale wrzucane skriny z widoczkami z TPP robią wrażenie, coś czuję, że sporo czasu będę spędzał na podziwianiu krajobrazów i cykaniu fotek.

Widok TPP w tej grze jest niezły, a już na pewno dobry do podziwiania pięknie wyglądających kombinezonów naszych kosmonautów podczas wizyty na dzikiej planecie. Na PC fajnie się go przełącza, scrollujac myszką. Nie mógłbym na nim strzelać i biegać po mieście (clipowanie postaci przez obiekty itp. Jak to u Bethesdy), ale jako pomocniczy widok się sprawdza.

 

5 dni - 33,7h, może z 25% gry zrobione (wątek główny i 1 z 5? frakcji mocno ruszona, ale nie skończona, ze 3 mniejsze questy, prawie nic poza tym), chyba nic nie muszę dodawać. Potrafi wciągnąć jak bagno. 

 

Gra jako całość chyba będzie większa niż Skyrim i F04 bez dodatków, a co za tym idzie to chyba jest najobszerniejszy singlowy RPG 3D w historii, obok Morrowinda i W3, a beda DLC na bank. 

 

Obecnie 8.5/10, jeszcze 50 godzin i będzie 9 xD. Przykład gry od zera do bohatera. Zupełnie po pierwszych 5 godzinach się nie spodziewałem, że ten na pozór nudny gameplay loop z ciągłym lataniem pomiędzy lokacjami może tak wkręcić. Top.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Lukas_AT napisał:


Dobra recenzja. Uzasadnia swoją opinię i podaje przykłady. Chętnie bym poczytał jakieś kontropinie kogoś, kto już porządnie ograł i uzasadnił dlaczego się z tym nie zgadza. 

No ta gra polaryzuje mocno. Dla porównania słuchałem podcastu rock i Borys. Przez prawie 90 min mówili głównie o wadach i archaizmach a koniec końców jeden nabił 34h w weekend i obaj nie mogą się jakoś oderwać od gry.

Odnośnik do komentarza

no tak to już jest z grami Bethesdy. Starfield jest pod wieloma aspektami przestarzały, drewniany i bywa naprawdę brzydki. Ale jednocześnie ma też dużo cech. których nie znajdziesz w innych grach RPG i  po prostu wciąga.

Nikt nie robi takich gier RPG jak Bethesda i jest to zarówno ich największa zaleta jak i wada. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, drozdu7 napisał:

No ta gra polaryzuje mocno. Dla porównania słuchałem podcastu rock i Borys. Przez prawie 90 min mówili głównie o wadach i archaizmach a koniec końców jeden nabił 34h w weekend i obaj nie mogą się jakoś oderwać od gry.

 

Borys mocno ciągnie w dół Rocka i szkoda w sumie, że się z nim w ogóle zadał w tej serii podcastów. Zwróć uwagę, że Maciaszek jakby bał się skutecznie z nim polemizować, stale ustępuje, a przecież sam mówi po pierwsze konkretniejsze rzeczy, po drugi składniej. Rock będzie zapewne grał do końca w Starfielda, a Borys jebnie w połowie, bo standardowo nie da rady z archaizmami. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, drozdu7 napisał:

No ta gra polaryzuje mocno. Dla porównania słuchałem podcastu rock i Borys. Przez prawie 90 min mówili głównie o wadach i archaizmach a koniec końców jeden nabił 34h w weekend i obaj nie mogą się jakoś oderwać od gry.

Ja zawsze kisne z takich właśnie recenzji/podcastów, gdzie sie wszystkiego czepiają bo dzisiaj takie modne jest krytykowanie branży i marudzenie jakie to gry są odtwórcze. To samo było niedawno przy premierze Diablo, wysryw niezadowolonych i narzekających jutuberów, ale oni wiedzą co mówią, bo przecież spędzili w tej "złej" grze po kilkaset godzin XD A ludzie oglądają wyrywkowo takich pajaców i zamiast samemu zagrać i się przekonać, to powtarzają później te bzdury z clickbaitowych filmików. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie wiem czy było, ale ładnie przejechał się po gierce. Wszystkie argumenty w punkt i z sensem.

 

Było. Nie znam typa. To ktoś ważny? Bardziej liczę się z opinią kogoś z tego forumka, niż jakiegoś jutubera randoma.

Odnośnik do komentarza

25 godzin

20 level

Statek o ładowności 800

500.000 credytów

Póki co wykonuje zadania poboczne i bardzo mi sie to podoba. Gram na seriesX w 65 calach. Ale dla tej gry zbudowalbym PC i potężnego RTX 4090 z monitorem ultrawide. No ale juz choy z tym, jestem konsolowcem i gra mi sie zajebiscie.

 

To już drugie obok Remake czwartego Residenta moje 10/10 :macek: w tym roku. Juz chyba w nic nie zagram innego w 2023 bo po co? :boski_miszcz:

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Było. Nie znam typa. To ktoś ważny? Bardziej liczę się z opinią kogoś z tego forumka, niż jakiegoś jutubera randoma.

No właśnie o to chodzi. Jest nikim jak wszyscy na tym forum. Więc jego recke wolę bardziej niż innych youtuberów. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, darkos napisał:

Już chyba w nic nie zagram innego w 2023 bo po co? :boski_miszcz:

Zaraz, zaraz jeszcze DLC do CP2077 i BG3 w tym roku na konsoli bez gier. 

Tak na poważnie Starfield to fantastyczna gra, sam dobijam do 18 czy 19 godzin i jestem gdzieś na 12 poziomie.

Wczoraj gdzieś w okolicach Jemison zajrzałem na opuszczony statek towarowy Deimos, wchodzę na pokład a tam co chwila awaria zasilania i systemy grawitacji się wyłączają i załączają. Niesamowity efekt.

Takich momentów budujących klimat jest mnóstwo. 

Zdobyłem w jednym zadań nowy statek oraz kombinezon w którym wyglądam jakby ktoś na mnie kondom naciągnął xd ale za to ma świetne statystyki.

Gram na trudnym poziomie i co mam pewne problemy z amunicją, co jakiś czas muszę dokupić co nieco, zdarza się również zginąć w walce. Chyba w sam raz dla mnie, ale ja jestem mierny w strzelanki na padzie.

Coś zacząłem zaglądać w budowę statków, ale chyba tylko obecny (razorleaf) na razie zmodyfikuje i dodam więcej miejsca w ładowni, już mi brakuje miejsca.

Kolejny element nie ruszony przeze mnie prawie w ogóle to budowa baz, raz postawiłem szopę i ekstraktor na jakimś księżycu, ale już to rozebrałem i chyba poszukam jakiejś innej miejscówki. Z tym że gra co chwilę mnie rozprasza i podsuwa inne aktywności... Piękny tytuł.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...