Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Sytuacja jest dość klarowna: jak widać gracze bez problemu mogą kupować gry za pełną cenę i przepłacać za niedostępną konsolę (PS5) która przy okazji bije rekordy popularności jak są na nią NOWE I DOBRE GRY. Nintendo dalej sprzedawać się będzie jak szalone. Jak MS chce konkurować w liczbach i jakości to niech pokaże, że potrafi, bo jak na razie to gówno pokazali.

nie chcę ich bronić bo też mi się to nie podoba, ale jak na razie to sprzedają wszystkie konsole które wyprodukują podobnie jak Sony więc :reggie:

wiem że wezyr nie masz nawet tego xboxa, więc nawet cię nie dotyczy problem braku tych nextgenowych gier. Po prostu  jakiegoś powodu zamamartwiasz się sytuacją xboxa, zupełnie niepotrzebnie bo korporacja da sobie radę, ty powinieneś po prostu wybrać konsole na której będziesz dobrze bawić.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

ASX: "wczytano protokół passive-aggressive" :pawel: 

Niestety muszę Cię zmartwić i pokazać, że polityka MS-u to obosieczny miecz: mam XOS i dzięki dobroci króla spencera mam dostęp do tych samych gier i usług co koledzy z XSX. Tylko niestety, jakoś tak tych gier nie widać. :( No ale hej, może do 2024 sytuacja się znacząco poprawi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, ASX napisał:

nie chcę ich bronić bo też mi się to nie podoba, ale jak na razie to sprzedają wszystkie konsole które wyprodukują podobnie jak Sony więc :reggie:

Może na innych rynkach tak jest ale tutaj Series S jest praktycznie w każdym sklepie na półkach (na olxie można dorwać za 1000zł), Series X też jest w miarę dostępny, a na PS5 ludzie rzucają się na bundle z grami których zbytnio nie chcą.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale może ta piękna dyskusja w innym temacie? 

 

I w ogóle może niech wreszcie pokażą coś z tego Starfielda, bo od kilku tygodniu dyskusje o dacie premiery gry, z której wrzucili tylko teaser z logiem. Nawet nie wiadomo czy jest się o co bić. :D Ot, idealne podsumowanie aktualnego stanu w gierkowie. 

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza

przykre jest że nie można patrzeć na Starfielda jako po prostu nową grę RPG, tylko od razu wkrada się retoryka z CW,  konieczność sprzedawania konsol, "ścigania" się w basenie z plejstejszyn itp. teksty. Niektórzy nie traktują gier wideo jako rozrywki tylko patrzą na nie pod kątem amunicji w CW - "Flight Simulator zły bo nie sprzeda konsol"

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja pierdolę, ale zryty masz beret. #leaveMFSalone Tak, bo konsole to działalność pro bono i nie liczy się czy się sprzedadzą, bo to przecież nie wpływa na potencjalne współprace czy nowe gry na daną platformę. Nie, MS nie chce pieniędzy, a gracze nie chcą nowych gier tylko bostów.

 

W MSie najważniejszą walutą jest uśmiech gracza. :) 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, łom napisał:

Może na innych rynkach tak jest ale tutaj Series S jest praktycznie w każdym sklepie na półkach (na olxie można dorwać za 1000zł), Series X też jest w miarę dostępny, a na PS5 ludzie rzucają się na bundle z grami których zbytnio nie chcą.

Tak właśnie jest jak kolega pisze. Semaforów na półkach sklepowych jest full, ale raczej nie cieszą się popularnością wśród kupujących. Może agresywna reklama M$, która właśnie ma miejsce w przekaziorach to zmieni. XsX co prawda nie ma, ale kumpel, który pracuje w Media Expert powiedział mi, że konsole z pólek co prawda znikają, ale dostawy są dość regularne i jak ktoś naprawdę chce to kupi. Natomiast PS5...Mission Impossible.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Ja pierdolę, ale zryty masz beret. #leaveMFSalone Tak, bo konsole to działalność pro bono i nie liczy się czy się sprzedadzą, bo to przecież nie wpływa na potencjalne współprace czy nowe gry na daną platformę. Nie, MS nie chce pieniędzy, a gracze nie chcą nowych gier tylko bostów.

sorry ale nie dyskutujesz ze mną tylko z jakimiś chochołami w twojej głowie, twoja postawa i to jak emocjonalnie przeżywasz sytuacje tego jebanego xboxa to najlepszy dowód że CW w twoim przypadku nie jest dla żartów, dla mnie EOT

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

@ASX Jeśli dla Ciebie oczekiwanie nowych gier  od firmy którą wspiera się finansowo to nieuzasadniona krytyka to jest to dla mnie dowód, że nie potrafisz spojrzeć na sytuację trzeźwym okiem. No ale czaję, oczerniać pracodawcę w sieci to tak niezbyt mądrze. Pozdrawiam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, ASX napisał:

przykre jest że nie można patrzeć na Starfielda jako po prostu nową grę RPG

Ciężko patrzeć na coś, co nie zostało pokazane w żaden sposób. Tamte trzy screeny i minutę filmiku z logo przemilczę, bo to są materiały na solidne xd/10 w skali zapowiedzi, w dodatku tylko jeden z nich jest oficjalny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bardzo czekam na jakiekolwiek większe info. Brakuje mi porządnej space opery a sam remaster ME to nie to samo co potężne nowe IP. Jak się okaże, że to nie ten rodzaj zabawy i nie ten kaliber to słabo. Na dodatek developer nie jest dziś żadną gwaranją jakości więc sytuacja jest mocno niestabilna. Jeżeli to ma być duża gierka z premierą w 2021 to obecna cisza jest odwaznym posunięciem ze strony MS.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, pawelgr5 napisał:

Jeżeli to ma być duża gierka z premierą w 2021 to obecna cisza jest odwaznym posunięciem ze strony MS.

Todd Howard mówił kilka lat temu że ze Starfieldem chcieliby powtórzyć krótką kampanie  marketingową Fallouta 4, czyli duża zapowiedź na E3, kilkadziesiąt minut gameplayu i premiera za kilka miesięcy.

 

Z informacji które dochodzą wynika że Starfield będzie troche czymś innym niż Mass Effectem, ma mieć większy nacisk położony na eksploracje kosmosu, sandboxowość i budowę statków itp, rzeczy, ale mniejszy nacisk na fabułe niż Mass Effect, ale to tylko plotki, nie wiadomo ile w tym prawdy

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, pawelgr5 napisał:

Bardzo czekam na jakiekolwiek większe info. Brakuje mi porządnej space opery a sam remaster ME to nie to samo co potężne nowe IP. Jak się okaże, że to nie ten rodzaj zabawy i nie ten kaliber to słabo. Na dodatek developer nie jest dziś żadną gwaranją jakości więc sytuacja jest mocno niestabilna. Jeżeli to ma być duża gierka z premierą w 2021 to obecna cisza jest odwaznym posunięciem ze strony MS.

 

No ja bym wolał coś bardziej quasi-realistycznego zamiast space opery w stylu Mass Effect. Te screeny z wycieków sugerują trochę coś takiego, więc zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza

Gameplay zobaczy się z przyjemnością, zwłaszcza jeśli Starfield miałby być takim bardziej ponurym ME. Najważniejsze jest dla mnie jednak to jak zrealizowane zostaną dialogi i sama zabawa postacią: nie ukrywam, że każdą tytuły pokroju Skyrim czy The Outer Worlds z marszu porównuję do New Vegas które jest dla mnie idealną grę w tym typie.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, ASX napisał:

 

 

 sandboxowość i budowę statków itp, rzeczy, ale mniejszy nacisk na fabułe niż Mass Effect, ale to tylko plotki, nie wiadomo ile w tym prawdy

Jeszcze mniejszy nacisk na fabułę niż w ME? No to nie za dobrze wróży gierce, skoro fabuła w ME przecież najwyższych lotów nie była:sapek:

Odnośnik do komentarza

Fabuła w ME, zwłaszcza w dwójce to był majstersztyk, bo pomimo względnie prostego celu (1. zbierz ekipę 2. ??? 3. profit) nadrabiał naprawdę doskonałymi relacjami z bohaterami i światem wykreowanym. Obawiam się, że Bethsedy nie będzie stać na wykreowanie tak żywego i intrygującego świata jak sztos od Bioware.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie porównania do ME to xD ME to taka typowa gierka fantasy w skórce kosmicznej nastawiona na "emocje" i towarzyszy. Starfield to pewnie bardziej eksploracją i swobodą będzie stał jak każda gra bethesdy. Dużo im można zarzucić ale mają swoją unikatową filozofię tworzenia gierek i do dziś nikt nie umie tego stylu podrobić(no firma copy paste obsidian umie).

Walka strzelana w F4 już dawała radę i jakoś za dużo z vatsa nie korzystałem w przeciwieństwie do 3 i NV, więc w tym aspekcie powinno być spoko.

Z budowaniem to mam nadzieję, że będzie jak w F4 gdzie wystarczyło odbębnić tutorial w sanctuary hills i potem wyłożyć na to lache, bo questy od murzyna do minuteman te ważniejsze i tak wpadały.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...