Skocz do zawartości

PSX Extreme 287


Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #287

covwer.thumb.jpg.388f645aea8f5e4d56bb424f5473ebba.jpg

Czerwcowy numer dostępny od środy 30.06

Prenumerata - wysyłka 28.06 (poniedziałek)
 

Cena magazynu - 11,99 zł. 

 

Roger: Czerwiec zawsze był w PSX Extreme gorący. Teksty dosyłane z Los Angeles, często po nocnych pokazach z E3, dokładanie stron na ostatnią chwilę, bo wszystko się nie zmieści, w końcu gorąca końcówka i numer w 1/3 zapełniony relacją z targów. W tym roku było spokojnie, wszystko udało się domknąć wcześniej, a po dawnym E3 zostało tylko wspomnienie.

 

Co nie zmienia faktu, że o kilku grach zebraliśmy całą masę informacji, również ekskluzywnych, bo udało nam się przeprowadzić nawet wywiady. Choćby z ekipą odpowiedzialną za Dying Light 2. Ale w numerze znajdziecie też obszerne zapowiedzi takich gier jak Elden Ring, Battlefield 2042, Far Cry 6, Forza Horizon 5, Horizon Zero West, Marvel's Guardians of the Galaxy czy S.T.A.L.K.E.R. 2. Z tego też względu w 287 numerze pojawił się tylko temat numeru, ale niezwykle gorący. Dżujo zebrał wszystkie informacje o wojnie Apple z Epic, w trakcie której na wierzch wyszła masa brudów i ciekawostek związanych z Fortnitem, funkcjonowaniem branży oraz współpracą z takimi firmami jak Microsoft, Sony czy Nintendo. Bardzo ciekawa lektura.

 

Obrodziło nam również w recenzje, a numer rozrósł się do 108 stron. Uśmiechać mogą się przede wszystkim użytkownicy konsol PlayStation, którzy dostali takie tytuły jak Ratchet & Clank: Rift Apart, Guilty Gear: Strive, Final Fantasy VII Remake Intergrade czy Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown. Rzutem na taśmę zmieściliśmy też recenzje Scarlet Nexus oraz Dungeons & Dragons: Dark Alliance. Tej drugiej produkcji towarzyszy tekst o początkach papierowych gier RPG oraz fenomenie systemu Dungeons & Dragons. Z kolei do recenzji Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 przykleiliśmy tekst o kulisach pracy, szkolenia i najpopularniejszych broniach używanych przez zawodowych snajperów.

 

Publicystyka dzięki większej liczbie stron jak widzicie nie ucierpiała, a poczytacie też o historii romansu PlayStation z pecetami i tym co szykuje nam jeszcze w tej kwestii Sony, o początkach i rozwoju serii Metroid, o herosach ery VHS i kształtowaniu się kopanego kina klasy B, a podążając szlakiem salonów gier rodem z lat 80. i 90. trafimy do województwa warmińsko-mazurskiego, a konkretnie - Elbląga.

Ten numer przypadnie do gustu zwłaszcza fanom starej gwardii, bo w recenzjach rządzą i dzielą HIV, Kali i Mazzi, a w numerze swoje w temacie tekstów dorzucił też Butcher. Widać wakacje dobrze im robią :) Miłej lektury i jak co miesiąc - dziękujemy za wsparcie!

 

026_psx287.thumb.jpg.eac9cdc5e177afe83753f45afe713f27.jpg

 

018_psx287.thumb.jpg.e321839043d7e65a441ff7e56255a4a7.jpg

 

036_psx287.thumb.jpg.4f302c924f16b4748aca89883b9cf11d.jpg

 

207274401_492895798603197_6973515887534473559_n.thumb.jpg.e4d64133a644fcf1585f8de4ac675765.jpg

 

076_psx287.thumb.jpg.1440501a0baa365a3e1cdc5cb92ae60f.jpg

 

080_psx287.thumb.jpg.16a66972b2dd465847cd9856b876519b.jpg

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU

Epic kontra Apple – bitwa o przyszłość branży gier

 
CO NOWEGO

Lost Judgment
Aliens: Fireteam
Rune Factory 5
E3 – Gdzie się  podziały emocje?
E3 – S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl
E3 – Far Cry 6
E3 – Horizon Forbidden West
E3 – Dying Light 2: Stay Human
E3 – Battlefield 2042
E3 – Guardians of the Galaxy
E3 – Elden Ring
E3 – Forza Horizon 5 
 

RECENZJE

Ratchet & Clank: Rift Apart
Guilty Gear -Strive-
Final Fantasy VII Remake Intergrade
Ninja Gaiden Master Collection
Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown
Song of Horror
Beautiful Desolation
Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice
TES Online: Blackwood
Subnautica: Below Zero
Legend of Mana
Scarlet Nexus
Dungeons & Dragons: Dark Alliance 
Wonder Boy: Asha in Monster World
Knockout City
Wasteland 3: The Battle of Steeltown
World of Tanks: Modern Armor56
Chivalry 2
DC Super Hero Girls: Teen Power
Empire of Angels 
Gold Rush: The Game
Miitopia
Itadaki Smash
Rust Console Edition
Necromunda: Hired Gun
Sniper: Ghost Warrior Contracts 2
Green Hell


HARDKOR

Snajper – Cień konfliktu
Playstation romansuje z PC-tem
Myszaq lubi
Wywiad – Michał Stawicki

 
RETRO

Muzeum w salonie
Herosi ery VHS
Łowca metroidów
Z piwnic na salony – fenomen Dungeons & Dragons

 
FELIETONY

Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Mielu / Marcellus]
Na piechotę [Piechota]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]

 
STAŁE RUBRYKI

Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Region Filmowy
Comix Zone
Graczpospolita
Listy
Patronite

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w poniedziałek, 28.06. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie.

Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

Edytowane przez Roger
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Shen napisał:

dobra zmiana :)

 

Jak dla mnie im więcej felietonów i felietonistów tym lepiej, więc chętniej widziałbym dodawanie nowych/starych autorów, a nie ich zastępowanie. :) 

Zresztą dzięki zachwytom Tadka nad PUBG kilka lat temu odkryłem w ogóle tę grę i cioram do dziś, więc w tym przypadku jego twórczość zasiała jakieś ziarno. :D

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie nadal felietony > komiksy, felietony > "wyliczanki" gier z jakimś motywem, felietony > recenzje. :D Nie znam żadnej skali jakości felietonu, żeby móc ocenić, że X jest lepszy, a Y gorszy - siłą felietonu jest jak dla mnie jego osobista forma, która pozwala czytelnikowi dowiedzieć się czegoś nowego/innego. Część z tych rzeczy mnie zainteresuje, część nie, część poglądów będą podzielał, część nie - i o to chodzi. Dlatego uważam, że przy treści rozbitej na 100 czy 108 stron, gdzie jakaś część to są całostronnicowe arty, nie powinno się szczędzić miejsca na publicystykę i ją rozszerzać, w miarę możliwości. 

 

Tylko najważniejsze, żeby pisanie tych felietonów autorowi sprawiało jakąś radość i przyjemność, bo najgorsze co może być dla czytelnika, to felieton pisany na siłę, bez szczególnego pomysłu, żeby tylko zapełnić kolumnę. A w historii Szmatławca jestem w stanie sobie kilka sprawiających takie wrażenie przypomnieć, lecz na szczęście autor chyba w porę się zorientował i po prostu przestał je pisać. ;) 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza

On i tak nie miał zbyt wiele miejsca(pół strony, może jedną) więc jakiegoś szczególnego wpływu na pismo nie miał. Ostatnio głównie chodziło o autopromocję, a jeszcze wcześniej walczył z niewidzialnymi przeciwnikami.

Też głównie preferuję dobrą publicystykę, bo z grubsza wiem, czy dana gra mnie interesuje, ale w jego przypadku naprawdę nie za czym płakać. Umówmy się, Piechotą, to on nie był.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, SlimShady napisał:

On i tak nie miał zbyt wiele miejsca(pół strony, może jedną) więc jakiegoś szczególnego wpływu na pismo nie miał.

 

Dlatego właśnie dziwię się, jak czytam na forum, że dobrze że ktoś tam już nie pisze felietonów, albo że ktoś tam inny już nie powinien ich pisać. To jest maksymalnie jedna strona, którą można po prostu ominąć, a im szersze spektrum autorów/poglądów/informacji tym lepiej.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam go jeszcze z tv i tam jakoś potrafił. Nawet dało się to oglądać mimo momentami głupawych żartów. Przez te kilka lat coś tam się musiało poprzestawiać w bańce. 

A i żeby nie było to nie chcę przeginania w żadną stronę. Już i tak za dużo tego politycznego pierdolenia na forum o gierkach. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, grzybiarz napisał:

Wysyłka niby od dziś, ale pdfa nie można pobrać :/

No i ten Głos Ludu - ludzie piszą tu o tym od paru miesięcy i tak ciężko tą stronę przywrócić?

Coś chyba jest na rzeczy na linii Perez - Redakcja.

 

U mnie wszystko spoko, z redakcją też jak najbardziej OK :) Z mojego punktu widzenia sprawa prosta - Glos Ludu był dla mnie częścią ekstrimowej układanki: korekta graficzna, drukarnia, rozliczenie, ogarnianie forumka, a gdy ten etap się skończył, no to jakoś ciężko się zmobilizować do ogarniania jednej strony. 

Odnośnik do komentarza

zooltar mam wrażenie mentalnie cofnął się o jakieś 30 lat, chłop był poważniejszy na początku swojej kariery dziennikarskiej i też pisał konkretniej, bez ciągłych nawiązań politycznych.

 

Teraz to taki drugi Mietczynski z retoryką na poziomie „xDDDDDDDDDDDD” w każdej odpowiedzi do komentarza nie wpasowującego się w jego światopogląd.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...