Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Ja prawie codziennie w cos tam gram a nawet jeszcze nie zaczalem sie bawic w emu czy tam gierki z gog.com. Dzis piekna partyjka w L4D2 z ziomeczkiem + Discord odpalony w tle. W weekend powinienem skonczyc Return to Obra Dinn i powoli bedzie pora na Disco Elysium. Polecam tak zyc Panowie. Klasyczne zolwie tez dzialaja jak zloto jak by ktos sie zastanawial bo chyba oficjalnie tego ich zielonego znaczka jeszcze nie ma na kolekcji retro.

Odnośnik do komentarza

Panowie, czy ktoś ma problemy z klatkami w grach? Zdarzyło mi się przed chwilą że grałem w daying Light i po godzinie (bateria na 9%) spadły mi klatki z 45-60 do 9-11 i nie dało się grać. Po podpieciu pod ładowarkę nadal klatek mało.Tak samo było w multi w nowe Halo . Reset SD i wszystko ok, ale tak chyba nie powinno być , coś, ktoś? 

 

Steam Deck no coś najlepszego co ostatnio kupiłem. Switch się chowa i to bardzo, może dlatego że od czasu xboxa 360 nie grałem na piecu, a zawsze chciałem. SD mi to daje w zasadzie bez ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, devilbot napisał:

Wg mnie lepiej brać od razu 512gb, to tylko 100zl więcej. Dysk 512 plus karta SD

512 i mamy decka optymalnego.

 

Zależy do czego chcesz Decka, u mnie mają być małe indorki/VN ogrywane w wyrku - do gier wysokiej jakości, zjadającej masę miejsca mam mocnego PC.

Głównym powodem wymiany w moim przypadku jest obawa o ślamazarność tych 64GB, no i o ile nie potrzebuję na Decku dużo przestrzeni, tak jednak swobodniej będę się czuł na 256.

Widać, że dyski to pożądany towar, jeszcze w lipcu szło kupić coś o podobnych parametrach za 40zł.

Odnośnik do komentarza

Przekopałem wczoraj Allegro (łącznie ze sprawdzaniem zakończonych) + sklepy internetowe w nadziei, że będzie coś z demontażu i wziąłem 256.

Zjebałem, bo za stówkę więcej masz 512GB (194zł)

Nie brałem tego dysku pod uwagę, bo foto jest bardzo niefortunne i myślałem, że to wcale nie jest 2230.

W opisie wszystko OK. Trochę żałuję, ale tylko trochę.

 

Nie wytrzymałem i odpalilem na chwilę przed wymianą dysku - fajnie sprzęcik leży w łapach, nie mogę się doczekać, aż już ogarnę dysk, instalkę wszystkiego na czym mi zależy. Lada chwila zbliża mi się dłuższa podróż, więc będzie super benchmark.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Na Amazonie w miarę szybkie 512-tki micro SD od Samsunga wiszą:

https://www.amazon.pl/dp/B09D3LP52K

 

Trzy stówki, choć nie wiem czy jest sens. Fajnie by było za tyle capnąć 1tb 2230.

 

Info z peppera.

Rozważałem tę kartę, jednak póki co się nie nakręcam, zobaczę jak często będę się bawił Deckiem.

Już mi dygnął na myśl o Heroes 3 w podróży - przy komputerze nie chce mi się siedzieć przy tym starociu, a na Decku - biorąc pod uwagę touchscreen - no, fantazja działa.

Odnośnik do komentarza

Ja brałem Samsung PM991 256GB od tego sprzedającego za 75PLN https://allegrolokalnie.pl/oferta/samsung-pm991a-dysk-ssd-m2-256gb-nvme

Jeden z kilku polecanych SSD do SD (przynajmniej w tekstach o wymianie SSD sie pojawia ;) 

 

512 raczej mi niepotrzebne i tak mam dodatkowe 256GB na karcie, z której gierki też działają bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, ping napisał:

Panowie, a szybkie pytanie - przerzucanie plików między komputerem z windowsem a Deckiem - jak to łatwo ogarnąć? Stawia się FTPa? Jakieś SMB?

 

Pytam pod kątem emulacji i wrzucania swoich romów.

Steam os to Linux, możesz włączyć ssh i używać scp (klient na windę to winscp np) tak jak ftp. Warunek to ustawienie hasła dla konta Deck na urządzeniu. 

 

Daje to też możliwość zdalnej pracy na plikach z PC przez klienta ssh. 

 

Plus taki, że nie to wymaga dodatkowych programów na decku. 

 

Tu jest bardzo szczegółowy tutorial ale wystarczy parę pierwszych kroków z tego. 

https://shendrick.net/Gaming/2022/05/30/sshonsteamdeck.html

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Warpinator/Winpinator styknął.

Zainstalowałem sobie Emu Decka, odpaliłem na próbę NBA Street V2 z PS2 i po przejściu do rozgrywki mamy niegrywalny koszmar w 10 fps :D

Wiedziałem, że nie ma co się cudów spodziewać, jednak zostanę przy emulowaniu na Anbericu / RPI, a platformy 'nowsze' na PC/daruję sobie. Chociaż może GCN chodzi uczciwie, bo dość dobrze rozpracowano tę platformę.

Odnośnik do komentarza

Widząc po opiniach w sieci nie jestem jedyny, a proponowany workaround to odpalenie wersji GCN.

Możliwe, że skorzystam z tego rozwiązania. Sama gra śmiga płynniutko aż do rozpoczęcia meczu. Mocno na emulowanie PS2 nagrzany nie jestem - konsolę mam od jakiegoś czasu zapiętą pod CRTka, bo regularnie odpalam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...