Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, ASX napisał:

Następcy SD2 nie ma na razie, bo nie ma dla niego odpowiedniego układu na rynku. Nie jest sztuką włożyć już teraz mocniejszy, bardziej prądożerny procek jak Asus ROG Ally i Legion Go i zrobić przenośny sprzęt który ma kilka FPSow więcej, ale rozładowuje się po 30 minutach. 

 

Obecnie SD jest bardzo zbalansowanym urządzeniem pod względem, ceny, mocy, długości pracy i kultury. I w tym przedziale cenowym bardzo trudno byłoby zrobić coś lepszego.

 

Pojawi się jakaś nowa generacja Ryzenow, która  przy podobnym poborze energii będzie oferować znaczący przyrost mocy to wtedy też pojawi się SD2.  

 

Dobrze podsumowane. Pisałem coś podobnego ale w temacie Rog Ally. Przy 15w niema niemal plusów w nowych układach, dopiero jak się dosypie tam węgla. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, messer88 napisał:

 

U mnie już pograne dużo i przydałoby się więcej contentu, jedyne co teraz to lepsze itemki mogę pofarmić na wyższych poziomach. Skadi najlepsza. 

 

 

Zrzut ekranu 2024-01-24 o 10.17.37.png

 

 

Fajnie, że gierka się podoba, ale co to będzie jak odkryjecie Scarlet Tower :hi:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pany, z poziomu pulpitu/linuxa jak się wejdzie w 'panel sterowania', to jest tam zakładka z aktualizacjami.

 

Można tak robić updatey tego co mamy z poziomu linuxa zainstalowane?

 

Pytam, bo zauważyłem, że tam mi wyskakują rzeczy starsze niż mam zainstalowane. Mam na przykład Citre czy inny emulator w wersji 1.2 a tam chce pobrać wersję 1.1. Downgrade? Tak samo miałem z Heroic. Najnowsza wersja zainstalowana a w panelu aktualizacji pokazuje, że pobierze starszą wersję.

 

O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza

To są tylko aktualizacje programów poinstalowanych dodatkowo. Sam system trzeba aktualizować przez ustawienia Decka.
 

To się zjebało jakiś czas temu i tak źle pokazuje. Nie wiem o co chodzi. Na normalnym komputerze z KDE mam poprawnie, czyli to tylko problem na Steam Decku. Wszystko się aktualizuje jak trzeba do nowych wersji. Pewnie na którymś etapie naprawią.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza

Ja wiem, że to do dodatków. I tego co z linuxa/pulpitu się instalowało. Dziwi mnie tylko fakt downgrade'u jaki tam występuje. Pokazuje, że aktualizacja nastąpi do niższej/starszej wersji :D

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, drozdu7 napisał:

A sama gra jak chodzi? 

Ciekawe też jak gierki od MS będą chodzić tegoroczne, w sumie chyba powinny nieźle skoro muszą być też konfigurowane pod Xss

Da się rocksolid 60fps ale z tego co widzę wszystko praktycznie na low, ja kupuję jak online ogarną na decku

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Emtebe said:

Ja wiem, że to do dodatków. I tego co z linuxa/pulpitu się instalowało. Dziwi mnie tylko fakt downgrade'u jaki tam występuje. Pokazuje, że aktualizacja nastąpi do niższej/starszej wersji :D

Instaluje wszystkie aktualizacje z poziomu desktopa i nie przejmuje się oznaczeniami wersji. Jak dotąd żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, drozdu7 napisał:

A sama gra jak chodzi? 

Ciekawe też jak gierki od MS będą chodzić tegoroczne, w sumie chyba powinny nieźle skoro muszą być też konfigurowane pod Xss

 

image.thumb.png.6f0a599a9f59c7135d3f09b7e125fd3e.png

 

Przez większość czasu stabilne 60 FPS i na ekranie Decka wygląda bardzo przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza

Tekken na Decku działa dobrze, tylko niestety online skopany. Ale jak ktoś chce sobie pograć fabułę czy Arcade Quest albo walki z duchami to na spokojnie jest to osiągalne w komfortowych warunkach. I wygląda naprawdę spoko na małym ekranie.

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Nyu said:

Panowie, kupiłem SD. Jakiś dobry starter guide? Co zrobić na start, żeby konsolka była git? Jak gierki z goga czy epica instalować? I czy patchowanie gier fanowskimi fixami działa normalnie?

 

Ja zainstalowałem Heroica żeby móc pograć w gry z GoGa (obsługuje też Epic Store) i Battle.net. Znajdź dowolny tutorial na youtube, jest ich mnóstwo. Jest to banalne, chociaż chwilę zajmuje. Zainstalowałem też emudecka, ale stwierdziłem, że mam to gdzieś. Nie chce mi się bawić romami, biosami i innymi bzdurami. Nie mam czasu na nowe gry, a co dopiero emulatory, a jak już będę chciał pograć w retrogierkę to mam tego od zawalenia na Switch Online.

W każdym razie gry które są dostępne na Steam kupuję na Steam (a nie na Epicu czy GoGu). Mają, na przykład, fanowskie schematy sterowania, często lepsze niż te oficjalne. Nawet do gierek, które są oznaczone jako niedziałające typu Arma 3. W tej chwili konsolka działa mi jak typowa konsola, czyli kupuję gierkę, odpalam i gram. Bez pieprzenia się w ustawienia i tak dalej. I to jest super, dokładnie o to mi chodziło

Odnośnik do komentarza

Dziękuję, a jeszcze jedno. Czy da się zmienić sterowanie na Nintendowskie? Żeby A było po prawej, a B po lewej? Wiem, że da się dać potwierdzanie na B, ale nie o to mi chodzi, tylko p faktyczną zamianę przycisków w software, żeby każda gra domyślnie miała to A po prawej. Gram na PS5 i na Nintendo, nie będę się dodatkowo uczył kolejnego ułożenia, tym bardziej że to te same literki. Ja pierdykam, dlaczego oni muszą mieć wszystko 8naczej?

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.01.2024 o 17:53, Daffy napisał:

Tutaj też napisze bo raczej w temacie tekken8 post może uciec - obecnie są problemy z online na decku, wywala z serwerów często, podobno dzieje się to na każdym pc gdy grę uruchamia się przez Linuxa, bzduras dziś sprawdzał i potwierdził 

Też tu napiszę, nie ma już problemów: https://www.gamingonlinux.com/2024/01/proton-hotfix-gets-updated-for-tekken-8-online-play-on-steam-deck-linux/

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Homelander napisał:

Taka grę jak Tekken na decku chcesz ogrywać? Przecież Tekken to kanapowy multi, a nie handheldowa gra dla

pojedynczego gracza, ew. online

Xdddd odezwał się kuvva strateg od rtsow na decku 

 

W sf6 mam 165h online na decku i jakbym kupował t8 to w tym samym celu

  • Plusik 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...