Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Pany Remote Play z Ps5 i XsX dobrze działa na Decku? 

Do xclouda jest też apka z tego co pisaliście.

 

Kurde kasa jest ale trochę paraliż decyzyjny. Wybór między Deckiem, słabszym Ally z Windowsem czy dołożeniem do czegoś na Z1 Extreme.

 

Na SD trochę boli brak Gamepassa i chyba jednak dużo pierdylenia z grami. Taki Legion wydaje się też kompletnym urządzeniem. Ale czy mając dwie duże konsole będę walczył o fpsy i rozdzialke na przenosniaku to też nie wiem. Ajajaj

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz mocniejsze tytuły i Gamepass dołóż do Z1 extreme. 
Dolicz też wymianę dysku. Jak ma być nowe, to 3k wyjdzie.

Jak popierdółki to z1 styknie. 
Minus bateria. Na pełnej opcji godzina. 
Jak Twoim głównym sklepem jest Steam, to weź Decka. Ale wymiana czy dysk 1TB od razu to też 3k.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 hours ago, drozdu7 said:

Pany Remote Play z Ps5 i XsX dobrze działa na Decku? 

Do xclouda jest też apka z tego co pisaliście.

 

Kurde kasa jest ale trochę paraliż decyzyjny. Wybór między Deckiem, słabszym Ally z Windowsem czy dołożeniem do czegoś na Z1 Extreme.

 

Na SD trochę boli brak Gamepassa i chyba jednak dużo pierdylenia z grami. Taki Legion wydaje się też kompletnym urządzeniem. Ale czy mając dwie duże konsole będę walczył o fpsy i rozdzialke na przenosniaku to też nie wiem. Ajajaj

 

To zależy czego oczekujesz. Jak po prostu peceta tyle, że w formie handheldowej i zależy Ci na mocy to bierz ROGa czy tam Legiona. Jak trochę bardziej konsolowe doświadczenie to Steamdeck. Na Decku i uśpienie działa bardzo dobrze, i bateria jest lepsza. A po początkowym pieprzeniu się teraz po prostu gram niemalże jak na Switchu. Chociaż nadal jest to PC i nie ma tej konsolowej natychmiastowości jak na Switchu właśnie to jednak wcale nie jest tak daleko.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki Pany. Akurat byłem u brata na spendzie rodzinnym i popykałem na Legionie. Podjaralem się fest ale ja to tak mam z nowymi zabawkami :)

Najbardziej tą apka Xboxa i cloud gamingiem. Powlączalem sobie trochę gier no i dla mnie to jest bajka. Nie miałbym problemu żeby tak ogrywać gierki MS, wszak każdy ekran to Xbox;)

 

Generalnie mam przemyślenia że jak oni ogarną kiedyś baterie i windowsa to jest ogromny potencjał w ten segmencie, nawet teraz można sobie Legiona zadokować i na tv naparzać 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, drozdu7 napisał:

W sensie czym się to objawia? Nie ma żadnych poprawek czy coś? 

 

 

Sam jestem coraz bardziej przekonany do kupna Legiona, ostatnio często przeglądam reddita i nie zauważyłem niczego co by wskazywało na słabe wsparcie. No ale może nie zgłębiłem jeszcze tematu.

Wiadomo, Ally jest dłużej na rynku i ma bardziej rozwinięty software, ale i za jakiś czas Legion powinien być w podobnym miejscu.

 

Do mnie przemawia przede wszystkim duży ekran i odczepiane kontrolery (dodatkowo z analogami z efektem halla). Wydajnościowo oba praktycznie identyczne. Bateria tak samo. Cena, ja na razie na korzyść Ally - na niemieckim Amazonie widziałem go za około 2800, Legion w większości sklepów minimum 3200 (choć gdzieś już widziałem dalsze promocje).

1 godzinę temu, suCCHy96 napisał:

Pytanie do osób bardziej obeznanych już z steam deckiem. Vibrant deck już Działa? Widzę że ostatnia aktualizacja była tydzień temu więc możliwe że już to ogarnęli? :D Chętnie bym sprawdził jak to działa. :D

 

Wydaje mi się, że teraz po ostatnich aktualizacjach Vibrant Deck jest raczej zbędny i wbudowane w system rozwiązania robią dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Bigby napisał:

Sam jestem coraz bardziej przekonany do kupna Legiona,

No ja nie mialem nic oprócz Switcha, więc jak wziąłem do łap Legiona i odpaliłem sobie Halo Infinite na tym dość sporym ekranie to podnieciłem się ostro. 

 

Chociaż w naprawdę wielu porównaniach polecany na pierwszym miejscu jest Steam Deck, co świadczy o tym jak świetny sprzęt sprawiło Valve

Odnośnik do komentarza

Oba sprzęty i tak wymagają min grzebania i zabawy. Na SD masz protony itp ustawianie. 

To i tak nie jest Switch- wkładasz i grasz. 

SD na Linuxie, musisz się oswoić z tym. Rog ma Windowsa. Instalujesz wszystko jak na normalnym windowsie w którym ja się lepiej odnajduję niż na Linuxie. 

W Twoim przypadku olałbym SD, bo widzę że idziesz w strone Xboxa. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, suCCHy96 napisał:

Dziś rozpoczynam zabawę w GTA 4. Oficjalnie mój deck do mnie dotarł :D

 

Polecacie Panowie coś jeszcze ciekawego na start? Praktycznie gram w każdy gatunek :D

 

U mnie w ciągłej rotacji właśnie GTA 4, a do tego:

 

Balatro

Brotato

Death Must Die

Sunset Overdrive

Wasteland 3

Banishers: Ghosts of New Eden

Odnośnik do komentarza

Po dłuższej zabawie z Deckiem muszę wam wszystkim podziękować. Co prawda Decka dostałem dzisiaj ale już wiem że jest to najlepszy sprzęt do gier który kupiłem do tej pory. To jak on działa to poezja. Chwilę pograłem w GTA 4 i przeszedłem grę desk job aby go przetestować i sprawdzić funkcjonalonść. 

 

Żałuję jedynie że kupiłem go tak późno. 

 

BTW. Ten żyroskop i celowanie nim w desk job to poezja. Aż się poczułem jakbym sam stał za sterem tej broni maszynowej :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja po tych kilku tygodniach nadal jestem megazadowolony z decka, ale nie żałuję ani późnego zakupu, ani tego, że nie kupiłem wersji OLED. Do zakupu widocznie musiałem dojrzeć, a co do OLEDa, to zwyczajnie nie miałem wtedy kasy na dołożenie i tyle. Ale wiem na pewno, że następca wskakuje day1. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogółem jedyni niezadowoleni z decka i nim hejtujacy to ci co go nie mieli nigdy w ręce i nim się nie bawili

 

Do mnie handheldowe spełnienie marzeń, pal licho że to pecet udający na steam os konsolę. Mam od premiery, zmieniłem na OLED, bawię się dalej jak nigdy i nawet rychła premiera switcha2 mając na uwadze jaki mam backlog na decku mnie w chwili obecnej mało jara j już prędzej czekam na decka2

 

Btw yuzu i citra dzięki Nintendo zaczęły dziś znikać z internetu ;)

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ukukuki napisał:

Nie znikną, są open surce. 


Sam kod "oficjalnie" zniknął i wszystko co związane z zarządzaniem pracami nad nim:

https://github.com/citra-emu/citra

 

https://github.com/yuzu-emu/yuzu

 

Oczywiście na pewno istnieje multum kopii repo czy to w necie czy u kogoś lokalnie, ale Nintendo musiało wjechać tam na grubo i nie liczyłbym na to, że obydwa emulatory przez najbliższy czas będą rozwijane. Za jakiś czas pojawią się pewnie mniej oficjalnie forki.

https://github.com/Ryujinx/Ryujinx ma się za to póki co dobrze, więc w przypadku dwóch poprzednich emulatorów ktoś na serio musiał się czymś podłożyć w temacie piractwa i Nintendo postanowiło to wykorzystać.

Edytowane przez jar3czek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...