Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, dominalien napisał:

 

Teraz próbowałem jeszcze kilka razy i raz się odpala, raz nie. Jak ci się udało włączyć grę to super. Dobrej zabawy, ME jest giga.

 

Może to kompletny przypadek, ale od rana robiłem 6 podejść. Za pierwszym razem już wywaliło w menu wyboru wersji gry, potem padło już w momencie wczytywania tego konta EA, potem udało się wybrać ME1 i znów padło, następnie dałem rade zobaczyć z minutę cutscenki i koniec. Ostatnie dwa crashe były najdziwniejsze bo słyszałem że konsola chodzi bo wiatraczki chodziły, ale konsola zaliczyła śmierć więc stwierdziłem, że szkoda jej katować. 

 

Zobaczę jutro na spokojnie od rana i zobaczę ile dam radę pograć bez problemów. Jak będzie się sypać to trudno - najwyżej jedynkę przejdę na laptopie a ME2 i ME3 może będzie lepiej działać już na SD. 

Odnośnik do komentarza

Na reddicie poszukałem I znany problem od paru dni. Jak pisałem , tak niestety czasem się dzieje z grami EA przez ten ich launcher i z reguły po czasie Valve lub scena protonami to ogarnia ale to takie gonienie za myszką bo EA pewnie ma w dupie sprawdzanie aktualizacji launchera z kompatybilnością z SD

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Sobies napisał:

 

Może to kompletny przypadek, ale od rana robiłem 6 podejść. Za pierwszym razem już wywaliło w menu wyboru wersji gry, potem padło już w momencie wczytywania tego konta EA, potem udało się wybrać ME1 i znów padło, następnie dałem rade zobaczyć z minutę cutscenki i koniec. Ostatnie dwa crashe były najdziwniejsze bo słyszałem że konsola chodzi bo wiatraczki chodziły, ale konsola zaliczyła śmierć więc stwierdziłem, że szkoda jej katować. 

 

Zobaczę jutro na spokojnie od rana i zobaczę ile dam radę pograć bez problemów. Jak będzie się sypać to trudno - najwyżej jedynkę przejdę na laptopie a ME2 i ME3 może będzie lepiej działać już na SD. 

Ja też właśnie nadal testuję. Na Experimental nie udało mi się ani razu nowej gry zacząć. Na 8 raz mi się udało, ale potem też już nie.

 

Nie wiem jak to możliwe, że launcher wali całą grę, ale powinni je wszystkie spalić w piecu. Kiepski sobie moment wybrałeś do rozpoczynania tej konkretnej gry.:(

 

Edit: odpaliłem sejwa i się zawiesił po 10 sekundach. Czyli konkretnie zwalone jest teraz. Jest szansa, że Valve w ciągu kilku dni ogarnie.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Sobies napisał:

 

 

Nie do końca jest ustawione domyślnie - ja miałem to wyłączone. Teraz dałem wymuś i ustawiło Proton Experimental i chyba pomogło - w sensie nie zawiesiło się przynajmniej do momentu kontroli postacią i szybko zapisałem stan gry :D

 

Nie mam teraz czasu sprawdzić dłużej - ale chyba pomogło! Dzięki! 

Elegancko, aż chyba sobie sam odpalę niedługo na stimdeczku.

 

EDIT:  Z EA Launcherem regularnie są ponoć jaja na Decku. I przyznam, że przez to sam omijałem do tej pory gry, które na tym zebrałem przez lata - nie odpalałem ich na maszynce Valve.

 

Do dzisiaj się zastanawiam swoją drogą, po co oni zmienili kilka lat temu tego Origina na nowy lanucher, który jest zdecydowanie gorszy od poprzedniego. U mnie czasem po update'ach w ogóle na tym wybranych gier nie widać, tak jakby zniknęły z biblioteki (mogę je wówczas kupić w sklepie, jakbym po prostu ich nie miał). Dopiero restart tego paskudztwa pomaga.

Edytowane przez l33t
Koledzy piszą, że dupa.
Odnośnik do komentarza

Pany, spieszcie się z zakupem BlazBlue bo wydawca właśnie utracił płynność finansową i dalszy rozwój dopiero co wydanej gry jest w opłakanym stanie:

 

https://steamcommunity.com/app/2273430/discussions/0/4199112556501685602/

 

Całe studio 91act tworzące grę zostało zwolnione i został tylko Jiang Lei, producent. Ale w pojedynkę i bez finansów chyba niewiele zdziała.

Edytowane przez Emtebe
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wyjdzie, że się czepiam, ale kurczę, mamy cały dział PC, a newsy branżowe, lepsze i gorsze, często wrzucacie do tematu o sprzęcie w dziale hardware, jak dwa powyższe. Wiem, że Deck cudo sprzęt ;), ale newsy mogą umknąć tak ludziom.

 

Steam ma osobny temat, a i inne wątki dla informacji ogólnych się znajdą.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ok to może małe podsumowanie pierwszych kilku tygodni ze Steamdeckiem. Klasycznie, czyli Good, Bad and Ugly. Zaczynając od końca.

 

Ugly. 

Deck to kawał bydlaka. Nie ma opcji włożyć do do schowka w samochodzie jak Switcha. Nie ma opcji włożyć go do torebki. Chcesz przenośnie? Plecak. Tylko i wyłącznie to. Wielkość tej konsoli jest absurdalna. Podobnie absurdalnie wielkie są ramki wokół ekranu wersji LCD. 

 

Bad. 

Zła jest ta cała pecetowość. A to obowiązkowe tworzenie kont w jakiś EA cośtam, Rockstar cośtam. Gra potrafi spaść z rowerka i wywalić do pulpitu. Kupując nie masz pojęcia czy zadziała. Spotkało mnie to przy Dungeon Keeper 2, który działa może w 10-15 klatkach. I może jest opcja naprawy, ale to grzebanie w ustawieniach, instalowanie bzdetów. Nie mam ani czasu ani ochoty. Złe jest grzanie się konsoli. Na szczęście podczas grania nie czuć. 

 

Good.

Tu zdecydowanie najwięcej mam do powiedzenia. Na początku myślałem, że to będzie taki Switch do pecetowych gierek. W sensie osiągów, wyglądu gier i tak dalej. Ale kurczę, te gry wyglądają O WIELE lepiej. Nieporównywalnie lepiej. Jestem wręcz w szoku jak to prezentuje się na tym ekranie. Gra się super wygodnie, mimo rozmiarów konsoli. Biblioteka gier też robi wrażenie. Po podłączeniu klawiatury i myszy mogłem sobie pograć w moje ukochane rtsy, a jak mam ochotę to mogę przed snem pobiegać po Hogwarcie, pograć w klasyki typu Rayman 2 czy odświeżyć sobie GTA 4 albo Mass Effecta. To jest uniwersalność, której nie daje chyba żaden sprzęt nadający się do grania. Dobre jest też to, że całą tę pecetowość krytykowaną przeze mnie wyżej Valve starało się ograniczyć do minimum. I dużej mierze się im udało, chociaż oczywiście nie do końca. W każdym razie nie wyobrażam sobie użytkowania tych handheldów z Windowsem. Za stary i za wygodny na to jestem. Wystarczająco dobry jest też ekran.

 

 

Reasumując jestem bardzo bardzo pozytywnie zaskoczony jak dobrym sprzętem jest Steamdeck. Nie ukrywam, że kupiłem bez większej nadziei z trzech powodów: wpadła dodatkowa kasa, znalazłem okazyjnie, no i po miesiącach zawracania dupy byłem to winny forumkowi. Dostałem fantastyczną konsolę do grania, dobrze przemyślaną i zaprojektowaną. Brawo Valve!

Edytowane przez Homelander
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Zawieszanie się gry chyba nie wpływa na Verified. Oni głównie sprawdzają, czy się odpala bez cyrków, działa nieźle i czy sterowanie jest ok.

 

Jeśli coś jest Verified, to SD pyta, czy potwierdzasz tę ocenę, można kliknąć, że nie i jest szansa, że ktoś przetestuje na nowo.

 

A jak coś jest Unsupported, to może jak sprawdzali nie działało, a potem zaczęło.

 

Przecież każdy patch, tak gry jak i Steama/Protona może coś popsuć (albo naprawić). Valve będzie ciągle goniło za nowymi grami i patchami do starych. Roboty mają na lata.

 

@Homelander, a działa ci ok Mass Effect LE? Ktoś tu parę dni temu pisał, że się wywala i jak sprawdzałem to też miałem problemy. Jeszcze niedawno chodził w porządku. To przykład, że jakiś patch albo aktualizacja SD potrafią nieźle namieszać.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, dominalien napisał:

Jeśli coś jest Verified, to SD pyta, czy potwierdzasz tę ocenę, można kliknąć, że nie i jest szansa, że ktoś przetestuje na nowo

@Homelander

 

 

Gdzie pyta? Pierwsze słyszę o czymś takim. Jeszcze na takie coś nie trafiłem odkąd użytkuję SD.

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, dominalien said:

Zawieszanie się gry chyba nie wpływa na Verified. Oni głównie sprawdzają, czy się odpala bez cyrków, działa nieźle i czy sterowanie jest ok.

 

Jeśli coś jest Verified, to SD pyta, czy potwierdzasz tę ocenę, można kliknąć, że nie i jest szansa, że ktoś przetestuje na nowo.

 

A jak coś jest Unsupported, to może jak sprawdzali nie działało, a potem zaczęło.

 

Przecież każdy patch, tak gry jak i Steama/Protona może coś popsuć (albo naprawić). Valve będzie ciągle goniło za nowymi grami i patchami do starych. Roboty mają na lata.

 

@Homelander, a działa ci ok Mass Effect LE? Ktoś tu parę dni temu pisał, że się wywala i jak sprawdzałem to też miałem problemy. Jeszcze niedawno chodził w porządku. To przykład, że jakiś patch albo aktualizacja SD potrafią nieźle namieszać.

 

Odpaliłem tylko, zrobiłem postać i wylądowałem na Eden Prime. Do tego momentu bez problemu, ale to ile, 10 min?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...