Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy też na jakie gry się trafi. Przetestowałem już pewnie z blisko 50-60 i oprócz jednej bądź dwóch nie musiałem robić nic więcej niż wcisnąć przycisk "Graj". Działało od kopa. Dotyczy się to zarówno gier zweryfikowanych, grywalnych, niewspieranych jak i ledwo wydanych demek ze Steam Fest z oznaczeniem "Nieznane". No i z innych launcherów również.

W tych bardziej skomplikowanych wyjątkach jedyne co musiałem zrobić to przejść do pulpitu i coś pobrać czy skopiować.

 

Ogólnie dla mnie po tych kilku miesiącach jest to w pełni konsolowe i bezbolesne doświadczenie. A że istnieją dodatkowe opcje pozwalające dostosować system lub grę pod siebie - tym lepiej.

 

Wspomnę też o remote play z PS5, bo ostatnio zainstalowałem chiaki4deck żeby zobaczyć jak to działa i dosłownie mnie zamurowało. Na niezbyt szybkim internecie mogłem bez problemu zagrać w takiego Horizona, Ghosta, Alan Wake 2 czy Spidera. Wszystko to przy kompletnie niezauważalnym jak dla mnie lagu. Aż się dziwię że szybciej tego nie wypróbowałem.

 

Tak więc tak, jestem nadal zauroczony swoim OLEDem. :banderas:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dla botów też są dwa dobre rozwiązania do streamowania przez remote play:

https://store.steampowered.com/app/2693120/XBPlay/ - 32zł, programik na Steamie. Instaliren na decku, zalogować się kontem MS, bum - konsola połączona, dostęp do wszystkiego, 1080p na małym ekranie wygląda świetnie.

Dla cebulaków ścieżka obejścia jest troszkę trudniejsza: jak macie ustawionego MS Edge do xCloud zgodnie z instrukcją od MS (https://support.microsoft.com/en-gb/topic/xbox-cloud-gaming-in-microsoft-edge-with-steam-deck-43dd011b-0ce8-4810-8302-965be6d53296) to w trybie pulpitu odpalacie Edga (ważnie: nie z biblioteki Steam a z listy programów, pamiętajcie, że na Steamie są dopisane komendy i uruchomi Wam xCloud w fullscreenie i dupa zbita, nic nie zrobicie) i dosinstalowujecie wtyczkę Tampermonkey wraz ze skryptem Better xCloud z zakładki Linux/SteamOS - https://better-xcloud.github.io/browsers/. Potem zostaje już tylko przypisanie F5 do jednego z przycisków na grzbiecie (skrypt nie zawsze zaskakuje od razu i może być potrzebne odświeżenie strony), włączenie funkcji Remote Play w opcjach i... volia. Można grać również w gierki z 360 :) Właśnie sobie przetestowałem, świetna sprawa - Skate 3 na decku :banderas: A jako, że to streaming to spokojnie 5-6h na baterii wyciągniecie.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Bigby napisał:

Wspomnę też o remote play z PS5, bo ostatnio zainstalowałem chiaki4deck żeby zobaczyć jak to działa i dosłownie mnie zamurowało. Na niezbyt szybkim internecie mogłem bez problemu zagrać w takiego Horizona, Ghosta, Alan Wake 2 czy Spidera. Wszystko to przy kompletnie niezauważalnym jak dla mnie lagu. Aż się dziwię że szybciej tego nie wypróbowałem.

Dla jasności, prędkość internetu nie ma tu znaczenia.

 

Najlepiej, aby PS5 było podpięte po kablu, router z wifi był w tym samym pomieszczeniu co SD i podłączenie wifi 5 GHz. Jeśli nikt inny w tym momencie nie korzysta za bardzo z wifi w takiej konfiguracji będzie działało również przez n.

 

Ja teraz mam ax Mesh i SD nie chce się przełączać między punktami dostępu. Zresztą producent routera w FAQ o tym pisze, że AP może zaproponować zmianę, ale urządzenie nie musi tego zrobić. Wtedy można wyłączyć na chwilę wifi albo uśpić Decka i przy ponownym włączeniu powinien się połączyć z tym z najlepszym sygnałem.

Odnośnik do komentarza

Mass Effect przestał działać, okazało się, że EA wydało jakąś aktualizację do ich zajebistego loadera no i wszystko wyjebało się z rowerka. Ale ale!!! Już jest sposób żeby działało! Oto instrukcja!

 

Musiałoby mnie mocno mocno popierdolić żeby siedzieć x czasu i pierdolić się z jakimiś bzdetami żeby uruchomić gierkę. No ale ta pecetowość to podobno zaleta, więc się nie znam

Steam Deck Lock Up Workaround Step-by-step
1. Install and run the game once as normal from Steam. Close the game.
2. Install ProtonTricks
- Switch to Desktop Mode
- Click menu in lower left and search for "protontricks". Click to install
- After prototricks opens select "Mass Effect Legendary Edition" from the list. Click OK
- "Select the default wine prefix" in the next window and hit OK
- Click "Browse files" and hit OK
- Double click drive_c
- You should now be in the folder where you can put the Origin and ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ install files in the next steps

3. Download and Install Origin within ME wine prefix using ProtonTricks
- Download https://download.dm.origin.com/origin/live/OriginSetup.exe
- Put it in the drive_c folder above
- Click Prototricks/Winetricks icon in the task bar
- Select "Run explorer"
- Double click "My Computer", then "C:", then "OriginSetup.exe"
- Install as normal. Uncheck the all the boxes about update checks and shortcuts
4. Install ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ within ME wine prefix
- Download the following and put it in the drive_c folder
- https://github.com/p0358/♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥/releases/download/v3/♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥.exe
- From the "Explorer" window above. Right-click "refresh"
- Double click "♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥.exe"
- Check "Pretend EA app is installed"
- Finish the install
6. Use winecfg to set correct version.dll usage
- Back in Protontrick click "Run winecfg" -> OK
- Go to "Libraries" tab
- Select "version" from "New override for library" dropdown
- Click "Add"
- Click "Apply"

Close all open windows and double click "Return to gaming mode". Everything should now work. Good luck!
 
 
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Cholera wie, jak odpaliłem to coś od EA wyskoczyło, potem mialem dwustopniowe potwierdzenie, że to moje konto i dopiero mogłem odpalić grę. Teraz przed chwilą skończyłem dwugodzinną sesję i również zero problemów.

 

Tak więc jeżeli nie zaktualizował mi się launcher to mam nadzieję, że tak już zostanie. 

Odnośnik do komentarza

Po blisko miesiącu z Deckiem Oled mogę już co nieco o nim powiedzieć. Sprzęt jest fantastyczny, tak w skrócie. Wahałem się czy nie będzie leżał i się kurzył, skoro mam mocnego peceta. Nic z tych rzeczy. PC służy mi już tylko i wyłącznie do najbardziej wymagających tytułów lub takich, w które lepiej gra mi się na klawiaturze i myszce. Do tej pory sprawdziłem/przeszedłem kilkadziesiąt tytułów i z żadnym nie było problemów. Wszystko od razu działało, ewentualnie sprawę załatwiał najnowszy proton. Działają wszelkie spolszczenia czy patche. To kawał porządnie wykonanego sprzętu, dobrze leżącego w dłoniach (a mam raczej mniejsze) ze świetym Oledowyn ekranem. Całe szczęście, że nie kupiłem LCD, bo coś czuję, że mocno bym żałował. Z niecierpliwością czekam co przyniesie przyszłość i łykam na premierę Decka 2, o ile będzie z Oledem :ragus:

 

Na koniec podrzucę listę gierek, które ograłem lub jestem w trakcie i działają świetnie:

 

Dark Souls 1/3

GTA IV

Bully Scholarship Edition 

The Walking Dead 

Castlevania Lords of Shadows

Batman Arkham Origins

Mad Max 

Ni no Kuni II

Wszystkie Residenty 

Shadow of War 

Mafia 2

Onimusha Warlords 

Jade Empire 

Do tego masa gier z PS2, bo emulacja działa i wygląda świetnie. 

 

  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Polecam apkę XBPLAY na Steam. Nie jest za darmo, jakoś 32 zł, ale oferuje bardzo fajny komfort grania w remote play z xboxa, ale przede wszystkim z chmury gamepass. Niby Microsoft daje swoje rozwiązanie na granie w chmurze, ale na decku zawsze to działało u mnie raczej średnio, lag był odczuwalny, artefakty, ciężko powiedzieć dlaczego. Jak uruchamiam gry z chmury przez apkę, to wszystko jest znacznie lepsze, lag minimalny, jakość obrazu bardzo dobra. Coś co było dla mnie ciekawostką i nigdy nie używałem, teraz jest codziennością i polubiłem granie w chmurze.

 

Do tego apka daje możliwość dodania każdej gry z GP do listy spoza steam na decku, więc możemy sobie bez wchodzenia już do apki, odpalać bezpośrednio gry.

  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...