Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Moldar napisał:

Polecam apkę XBPLAY na Steam. Nie jest za darmo, jakoś 32 zł, ale oferuje bardzo fajny komfort grania w remote play z xboxa, ale przede wszystkim z chmury gamepass. Niby Microsoft daje swoje rozwiązanie na granie w chmurze, ale na decku zawsze to działało u mnie raczej średnio, lag był odczuwalny, artefakty, ciężko powiedzieć dlaczego. Jak uruchamiam gry z chmury przez apkę, to wszystko jest znacznie lepsze, lag minimalny, jakość obrazu bardzo dobra. Coś co było dla mnie ciekawostką i nigdy nie używałem, teraz jest codziennością i polubiłem granie w chmurze.

 

Do tego apka daje możliwość dodania każdej gry z GP do listy spoza steam na decku, więc możemy sobie bez wchodzenia już do apki, odpalać bezpośrednio gry.

Miałem pisać ale Ty pierwszy ja poleciłeś na disco wiec się nie wychyliłem. Ta apka na razie czyste złoto, super cloud działa. Próbowałem. Wczoraj tez remote play ale nie zatrybilo chociaż otworzyłem wszystko w xboxie na zdalna. Bawiłem się tylko 5 minut wiec sporobuje ponownie. Wyglada tak jakby w xboxie coś nie do końca było ustawione. 

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Jest promocja na Age of Empires 2 i 4 50%. Kupiłem dwójeczkę za 10$ i mimo, że gra jest określona jako niewspierana działa normalnie. Jedynym problemem jest interface, który jest malutki nawet na maksymalnym powiększeniu i jak ktoś ma problem ze wzrokiem to może to przeszkadzać. Oczywiście klawiatura i mysz są niezbędne. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.02.2024 o 20:10, tlas napisał:

Wziąłem z amazona chińskiego docka, podłączyłem mojego ulubionego pada ever i można grać w personę3 tak jak grałem w personę5 na switchu - trochę przenośnie, trochę na tv.

IMG_9570.jpeg

IMG_9568.jpeg


Zestaw działa ALE:

 

-musiałem wyłączyć w pro controllerze wibracje i żyroskop bo bez tego pad co jakiś czas się rozłączał 

 

-dock łapie sygnał gdy najpierw podepnie się usb-c pod decka, a dopiero potem wetknie USB-c w docka z tyłu. W innym wypadku nie łapie sygnału HDMI, a dioda na górze miga cały czas na biało 

 

Typowa kombinatoryka pctowa, ale na szczęście ogarnąłem 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, suCCHy96 napisał:

Panowie, przymierzam się do sprzedania S-ki i kupna decka. Co polecacie ogarnąć na start? :D

 

Żaden ze mnie specjalista od overlockingu czy popularnego ustawienia "na 40 FPS", natomiast polecam:

- poza kierowaniem się zielonym znaczkiem przy grze warto rzucać okiem na https://www.protondb.com przy grach niezweryfikowanych lub zweryfikowanych negatywnie (dla przykładu No More Heroes - jedynka, nie dwójka - chodzi na SD idealnie pomimo negatywnej weryfikacji, lepiej, niż na części normalnych PC),

- pamiętać o tym, że warto zrzucić sobie w dół ustawienia co nowszych gierek (mam na myśli "duże" gry, a nie np. indyki w 2D) na start dla lepszej jakości rozgrywki i mniejszego żarcia baterii (na ekranie SD naprawdę nie potrzeba wszystkiego na high),

- jeśli chcesz się bawić w emulację, to polecam używać EmuDecka, jest sporo tutoriali na YT itp., a to prawdziwy kombajn, natomiast warto manualnie w konkretnych emulatorach pobawić się z ustawieniami, aby np. podbić renderowaną rozdziałkę.

Odnośnik do komentarza
58 minutes ago, suCCHy96 said:

Dziękuję :DPrzeczytałem każdą stronę tego tematu. I wiem że Steam deck to coś czego osobiście szukałem. Zamówiłem jednakże zamiast zwykłego LCD od razu wersję OLED i teraz już tylko czekam na dostawę. 

Bardzo dobra decyzja, OLED jest przepiękny. Aktualnie znów wsiąknąłem w Residenty po lekturze książki Itchy Tasty. Niby znam gry na pamięć, ale pewne rzeczy po przeczytaniu zmieniły kontekst i gram od nowa tym razem nie rushując a spokojnie czytając wszelkie notatki. Za mną już scenariusze Leon A i Claire A & B w Resident Evil 2 w wersji N64, która w końcu świetnie działa na emulatorze (poza wstawkami FMV) oraz RE: Director's Cut z PSX. Oczywiście wszystko na Steam Deck i z RetroAchievements :) Teraz mała odskocznia i łykam znów MGS2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Czoperrr napisał:

Teraz mała odskocznia i łykam znów MGS2.

Master Collection? Jeśli tak to polecam wrzucić sobie do katalogu o to: https://github.com/Lyall/MGSHDFix. Modzik jest malutki i na decku ma dwie kolosalne zalety: natywne 800p bez czarnych pasów góra-dół oraz filtrowanie tekstur ustawione defaultowo na x16. A same gry są tak mało wymagające, że na spokojnie można ustawić limit TDP na 3 waty i nadal cisnąć w 60 klateczkach.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Bzduras said:

Master Collection? Jeśli tak to polecam wrzucić sobie do katalogu o to: https://github.com/Lyall/MGSHDFix. Modzik jest malutki i na decku ma dwie kolosalne zalety: natywne 800p bez czarnych pasów góra-dół oraz filtrowanie tekstur ustawione defaultowo na x16. A same gry są tak mało wymagające, że na spokojnie można ustawić limit TDP na 3 waty i nadal cisnąć w 60 klateczkach.

Nie, nie płacę za badziewie. Mam już kolekcję HD na PS3 i wystarczy. Ogrywam wersję PS2 z emulatora (mam oryginał w kolekcji :))

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, pawelgr5 said:

Ktos z was podpinal SD pod monitor Ultra Wide w trybie Desktop? Ma to sens (nie chodzi mi nawet o granie tylko to czy niz sie nie rozjezdza albo czy sa jakies problemy z rozdzielczoscia podczas prostych czynnosci jak przegladanie neta itd)?

Ja i za pierwszym razem mi zadziałało, tyle, że tapety ciągle były w 16:9 mimo, że ustawialem pliki w formacie 21:9. Później już nie działało w ogóle i nie przełącza mi na monitoru, a w ustawieniach pokazuje jakaś dziwną rozdzielczość w formacie 4:3. Próbowałem reset ustawień w terminalu, różnych ustawień wyświetlania i nic, brak obrazu na monitorze.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Podobno działa okropnie?

 

Akurat działa moim zdaniem dobrze, nawet bardzo dobrze. Zwłaszcza jeśli weźmiemy poprawkę na to, jak zje*baną architekturę miał Cell w PS3 i jak trudno się go programowało. Co prawda na trasach jak Coyote Rage gdzie jest dużo błota rozdzielczość leci, ale na RainGod Mesa nie ma się czego przyczepić. Poczułem się jak w dniu, kiedy kupiłem w MM PS3 60GB w zestawie z Motorstorm i Resistance. 

Deck jest ustawiony na 30 FPS, odświeżanie 90Hz i jest naprawdę stabilnie, CPU 15W i GPU 1600. 

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Daffy napisał:

To chyba jakiś update emu musiał srogi wlecieć bo w czasach co się interesowałem PS3 na decku to motorstormy chodziły w porywach w 20fps

 

No Pacific Rift tak działa, Apocalypse jeszcze nie sprawdzałem. Ale największy sentyment mam do pierwszego MotorStorm i on działa prima sort.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...