Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, 20inchDT napisał:

 

hoeg analizuje dokument i mowi, ze jakby ftc poszlo z tym do sadu, to by sobie ryj rozwalili :lapka:

 

Bo teraz wszystko kręci się wokół twierdzeń i deklaracji, natomiast w sądzie każde twierdzenie będzie trzeba wykazać... co jak widać w przypadku FTC może być trudne skoro posługują się kłamstwami jak to powyżej.

 

Prosty przykład, jak FTC twierdzi, że Nintendo trzeba wyłączyć z równania bo to konsola dla dzieci w związku z czym nie jest bezpośrednią konkurencją MS i Sony, to będą musieli to udowodnić, czyli będzie trzeba zwrócić się do Nintendo o udostępnienie ich wewnętrzych danych dotyczących wieku ich użytkowników, a te zapewne pokażą, że przeciętny Nindentofil ma od 18 do 40 lat.

 

Dodatkowo MS przedstawi dowód, że w dystrybucji na Switchu są gry o takich kontrowersyjnych treściach, że nie były dopuszczone nawet w sklepach Sony i MS.

 

I tym samym cały argument FTC w tym zakresie posypie się jak domek z kart.

 

A to z kolei niszczy kolejny koronny argument jakoby dostęp do CoD był niezbędny dla producenta konsoli aby ten mógł konkurować na rynku.

 

Itd.

Edytowane przez SnoD
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A teraz trzeba sobie uświadomić, że osoby odpowiedzialne w FTC czy CMA za analizę transakcji za 70 mld $ nie potrafią sprawdzić nawet tak podstawowych faktów jak te, które kolega wyguglował w 2 minuty :reggie:

 

Wyobraźcie sobie co będzie jak z tym swoim pozwem i podobnymi argumentami, pójdą do sądu...

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

As Dusk Fall to gra First Party, to tak jakby pisać że Sony blokuje Death Stranding. 

 

Tak czy inaczej pisałem już, obie firmy wykupują czasowe ekskluzywności, konsolowe exy, ekskluzywne bajery dla swoich platform by zachęcić do nich konsumentów.

 

Jeśli przeszkadza ci że w wyniku przejęcia niektóre marki Activision czy Blizzarda znikną z Playstation po przejęciu to przykro mi z tego powodu, ale zawsze możesz wybrać inną platformę, nie jesteś chyba  uwiązany do Playstation. Tak samo jak gracze grający tylko na Xboxie by ograć kolejną grę ze Spidermanem musieli poszukać innej platformy niż Xbox. Taki już jest ten biznes i nie ma co się na to obrażać. 

Bez gier acti bez problemu się obede ale jednak zawsze lepiej jak są. Jedynie diablo 4 by mnie zabolalo ale tutaj nie ma juz zagrozenia. Reasumując będzie cieszyć mnie każde niepowodzenie Microsoftu w tej sprawie. Póki co wszystko przebiega tak jak chce aby przebiegało.

  • beka z typa 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, PanKamil napisał:

Bez gier acti bez problemu się obede ale jednak zawsze lepiej jak są. Jedynie diablo 4 by mnie zabolalo ale tutaj nie ma juz zagrozenia. Reasumując będzie cieszyć mnie każde niepowodzenie Microsoftu w tej sprawie. Póki co wszystko przebiega tak jak chce aby przebiegało.

A tak z ciekawości gdy Sony wykupiło ekskluzywność Silent Hilla to też byłeś przeciwko, czy wtedy już ci to nie przeszkadzało, że mniej osób zagra?

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
Godzinę temu, PanKamil napisał:

Bez gier acti bez problemu się obede ale jednak zawsze lepiej jak są. Jedynie diablo 4 by mnie zabolalo ale tutaj nie ma juz zagrozenia. Reasumując będzie cieszyć mnie każde niepowodzenie Microsoftu w tej sprawie. Póki co wszystko przebiega tak jak chce aby przebiegało.

Jak na razie to się zapowiada że zamknięcie dealu jest jeszcze bardziej pewne niż zanim FTC otworzyło mordę. xD

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

A tak z ciekawości gdy Sony wykupiło ekskluzywność Silent Hilla to też byłeś przeciwko, czy wtedy już ci to nie przeszkadzało, że mniej osób zagra?

Nie przeszkadza mi to bo korzystam z playstation więc w czym ma to mi przeszkadzać? Spokojnie, zagracie rok później i nie będzie dramatu. Nie chce mi się wyliczać gier które trafiły z rocznym opóźnieniem na plejke, ale nigdy nie miałem sytuacji abym jakoś to przeżywał. 

 

Tez bym odpalil vampire survios na plejca, ale znając życie ms biorąc gre do game passa zablokował ją na plejce. Sonczyl mi się pass i dzięki Bogu wyszła wersja mobile xd

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Czyli typowa moralność Kalego, jak Kamilowi zabrać gry Activision to źle, ale jak Kamilowi dać Silent Hilla a innym zabrać to już dobrze i nie ma problemu.

 

A sam SH w wersji ma Xboxa mnie nie interesuje, bo gram na PC więc, jak będę chciał, to  będę mógł go ograc lepszej wersji w dniu premiery. Po prostu śmieszy mnie taka hipokryzja pt. Nie przeszkadza mi wykupowanie ekskluzywności, chyba że robi to Xbox. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ASX napisał:

Czyli typowa moralność Kalego, jak Kamilowi zabrać gry Activision to źle, ale jak Kamilowi dać Silent Hilla a innym zabrać to już dobrze i nie ma problemu.

 

A sam SH w wersji ma Xboxa mnie nie interesuje, bo gram na PC więc, jak będę chciał, to  będę mógł go ograc lepszej wersji w dniu premiery. Po prostu śmieszy mnie taka hipokryzja pt. Nie przeszkadza mi wykupowanie ekskluzywności, chyba że robi to Xbox. 

Jakie źle? Ms odcial mi pełno gier i nie ryczę. Nie wiem ile razy mam powtarzac, mimo, ze gry acti są daleko na mojej liscie(oprócz diablo na które czekam i od czasu do czasu cod) ale dopóki pilka w grze będę trzymał kciuki aby ms spadł z rowerka. Zawsze cos wpadnie do plusa, cos trafi na promke. Jak do przejęcia dojdzie to trudno bo mam dużo innych gier w które chętnie zagram. Nic nie stoi na przeszkodzie aby xbox zalatwil takie diablo 4 w game passie day one, ale fani xboxa zafiksowali sie zamiast na grach to na przejeciach, a w tą samą gre gra im się lepiej jak wiedzą, że studio należy do xboxa. Co kto lubi. Sytuacja jest ciekawa i z chęcią będę ją śledził. Wojna o graczy dla mnie powinna się toczyć na gry, a jeżeli xbox nie może podjąć rękawic mając passa za 4 zł i 23 studia to tutaj nawet już cod nie pomoże.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Ale co to za nowa narracja "ty nie chcesz zeby wiecej osob pogralo?"? xD Przypomina mi sie inny zelazny argument, ktory swojego czasu tez byl tu uzywany "kupuje gry bo wspieram branze". Rownie zabawny. 

 

No nie zagra i ch.uj. Bo to pierwszy raz w historii takie rzeczy sie dzialy? Ktos plakal nad fanami nintendo, ze Finale przeszly na psx. Ktos plakal nad fanami psx, ze Street Fighter 3 i Soul Calibur ukazaly sie tylko na dreamcasta? Ktos placze na fanami xboxa/ps ze Bayoneta 2 i 3 zamrozone na konsolach nintendo? No nie, a juz na pewno nie beda plakali posiadacze sprzetow, na ktore te gry trafily. Nie dorabiajmy do tego jakiegos sztucznego altruizmu. Kazdy patrzy na swoje poletko i w dopie ma czy typ ze sprzetem x czy y sobie w to zagra u siebie.

 

Ten dil z Blizzardem finalnie i tak przejdzie, po prostu ms sie troche pomeczy z biurokracja. CoD jeszcze 10 lat na sony, wiec ktos kto ogrywal sobie wszystkie czesci i wbijal platynki na tym ekosystemie (czyli wg forum fanboj jednej marki bo nie ma wszystkich sprzetow i karty z 10k w pc) ma czas zeby sie nastawic na przejscie do obozu ms. Diablo 4 na konsoli sony moze byc faktycznie komusl zal kto zaczal przygode z seria od 3ki i ma slabego pcta. Ale jak psialem wyzej, ch.uj to kogo tak naprawde obchodzi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

28 minut temu, PanKamil napisał:

Jakie źle?

Sam piszesz że kibicujesz aby nie doszło do przejęcia i będzie to dla ciebie, jako gracza plejstejszyn, złe. Z drugiej strony nie dostrzegasz własnej hipokryzji i jak sam piszesz nie przeszkadza ci podkupowanie ekskluzywności SIlent Hill. 

 

Tak naprawdę  działania obu firm obu firm niczym się od siebie nie różnią, różnica tkwi tylko w możliwościach finansowych i gdy Sony kupuje krowę (czasowa ekskluzywność Silent Hilla) to M$ kupuje całą farmę.

 

Z punktu widzenia graczy każdy forma ekskluzywności jest zasadniczo zła, bo ogranicza dostęp do gier. Ale z punktu widzenia korporacji są one dla nich korzystne, bo zachęcają konsumentów do przejścia na ich system lub systemy. Dlatego dopóki będą chcieli inwestować w gry dalej będą kupować kolejne gry i studia.  Jestem pewny że gdyby Sony było stać na zakup Activision lub Bethesde sami by ich kupili i domyślam się że wtedy nie miałbyś nic przeciwko, bo jak sam piszesz dla ciebie jako gracza plejstejszyn byłoby to dobre. 

 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, ASX napisał:

 

Sam piszesz że kibicujesz aby nie doszło do przejęcia i będzie to dla ciebie, jako gracza plejstejszyn, złe. Z drugiej strony nie dostrzegasz własnej hipokryzji i jak sam piszesz nie przeszkadza ci podkupowanie ekskluzywności SIlent Hill. 

 

Tak naprawdę  działania obu firm obu firm niczym się od siebie nie różnią, różnica tkwi tylko w możliwościach finansowych i gdy Sony kupuje krowę (czasowa ekskluzywność Silent Hilla) to M$ kupuje całą farmę.

 

Z punktu widzenia graczy każdy forma ekskluzywności jest zasadniczo zła, bo ogranicza dostęp do gier. Ale z punktu widzenia korporacji są one dla nich korzystne, bo zachęcają konsumentów do przejścia na ich system lub systemy. Dlatego dopóki będą chcieli inwestować w gry dalej będą kupować kolejne gry i studia.  Jestem pewny że gdyby Sony było stać na zakup Activision lub Bethesde sami by ich kupili i domyślam się że wtedy nie miałbyś nic przeciwko, bo jak sam piszesz dla ciebie jako gracza plejstejszyn byłoby to dobre. 

 

Jaka hipokryzja? Gowno mnie obchodzi czy silent wyjdzie na xboxa czy nie. Mam teraz siedzieć i płakać nad grą która nie wyjdzie na xboxa ktorego nie mam i nie zapowiada się abym miał? Dla mnie w tej chwili liczy się co wychodzi na playstation, jest silent? No i w pytę. Nie ma silent na xboxie? Mam to w dupie, niech o silenta na xboxie martwi się xbox i gracze xboxa. Jak codziennie rano wpierdalasz śniadanie i popijasz woda myślisz o dzieciach w Afryce, że nie mają co do gara włożyć i czym popić? Nie sądzę, wpierdalasz dalej i jesteś zadowolony.

Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, ASX said:

Ale nikt nie porównuje Silent Hilla do CoDa,  który i tak pozostanie multiplatformowy. 

Chodzi o inne gry Activision które potencjalnie mogą zniknąć z PlayStation.

 

 

 

Wow. Że też Ci się chce takie dyskusje prowadzić :) Przecież nie da się rozmawiać logicznie na argumenty z kimś kto argumentów nie przyjmuje a z logiką jest na bakier

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Z nowych informacji:

 

W przyszłym tygodniu dyrektorzy Microsoft i Activision razem z ich prawnikami staną przed CMA na przesłuchanie. Podobno na przesłuchaniu ma pojawić się Phil Spencer. CMA  jest ponoć już mniej zainteresowane chmurą i  możliwościami Microsoftu w szkodzeniu konkurencji na tym polu.

 

Kolejne formalne kroki w przypadku UE powinny nastąpić  do końca stycznia, tutaj Microsoft chce podobno przyśpieszy, bo to właśnie UE jest najbliższa zatwierdzenia umowy. Przesłanki pojawiające się w mediach za takim myśleniem: główny komisarz preferuje behawioralne środki zaradcze, niż strukturalne w przypadku fuzji w branży cyfrowej, a właśnie te proponuje Microsoft. Członek personelu Komisji Europejskiej z Włoch powiedział, że zatwierdzenie koncesji jest bardzo prawdopodobne.

 

Wcześniej już chyba ktoś pisał, że FTC mijało się z prawdą twierdząc, że Microsoft przy przejmowaniu ZeniMax Media oszukał komisję europejską.

 

Microsoft przez ostanie wydarzenia, nie chce już potwierdzać informacji, że planuje zamknięcie transakcji do czerwca 2023.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza

 

Sony: Jak Microsoft przejmie Activision to zabierze Call of Duty z Playstation, nie możemy na to pozwolić!

Microsoft: Proszę oto 10-letnia umowa gwarantująca wydawanie Call of Duty na Playstation, czy podpiszecie tę umowę?

Sony: Nie!

 

Sony: Jak Microsoft przejmie Activision to nie będziemy mogli wrzucić Call of Duty do subskrypcji Plusa!

Microsoft: Proszę oto gwarancję że będziecie mogli wrzucić Call of Duty do Plusa, czy teraz podpiszecie umowę?

Sony: Nie!

 

Niesamowite są te negocjacje

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, PanKamil napisał:

Oczywistym jest, że sony zgadzając się na cokolwiek daje zielone światło temu wchłonięciu. Stanowsiko Sony jest znane no ale microsoft przynajmniej może się pokazać jako dobry wujek bo i tak wiedzą, że sony odrzuci wszystko na tej wojnie.

 

Oczywistym to powoli staje się, że ten deal przejdzie, a przez głupotę włodarzy Sony, Playstation jako jedyna platforma pozostanie bez jakichkolwiek gwarancji na gry AB.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, PanKamil napisał:

Oczywistym jest, że sony zgadzając się na cokolwiek daje zielone światło temu wchłonięciu. Stanowsiko Sony jest znane no ale microsoft przynajmniej może się pokazać jako dobry wujek bo i tak wiedzą, że sony odrzuci wszystko na tej wojnie.

Jeśli tak jest to trzeba przyznać, przyjęli odważną strategie, zobaczymy czy im się opłaci.

 

Żeby potem nie okazało się że deal przejdzie a oni nic dla siebie i swojej platformy nie ugrają 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...