Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przejęcie dotyczy branży gier wideo, więc zobaczmy jakie "osiągnięcia" i łamanie obietnic Microsoft ma na koncie:

 

1. Rok 2014 Microsoft kupuje z 2,5 mld dolarów Mojang i ich największą franczyzę Minecrafta. Microsoft oświadcza, że gry studia będą multiplatfrmowe. - Microsoft spełnił obietnicę.

2. Rok 2020 Microsoft (Mojang Studios) wydaje Minecraft Dungeons, gra jest multiplatfromowa zostaje wydana na PC, Xbox, PlayStation i Nintendo.

3. Dalej Mojang Studios wydaje kolejne dodatki do Minecraft Dungeons, wszystkie dostępne na innych platformach.

4. Wrzesień 2020 Microsoft informuje o kupnie ZeniMax za 7,5 mld dolarów, transakcja zostaje sfinalizowana w w marcu 2021r. Microsoft obiecuje, że wszystkie umowy podpisane przez ZeniMax będą honorowane i nie podlega to żadnej dyskusji.

5. 14 września 2021 zostaje wydany Deathloop wyprodukowana przez Arkane Lyon wydana przez Bethesda Softworks, w ramach wcześniejszej umowy gra ma posiadać roczna ekskluzywność konsolową dla PlayStation. Microsoft honoruje umowę. Grę wydaje na Xboxa 22 września 2022r.

6. 25 marca 2022 zostaje wydany Ghostwire: Tokyo wyprodukowana przez Tango Gameworks wydana przez Bethesda Softworks, w ramach wcześniejszej umowy gra ma posiadać roczna ekskluzywność konsolową dla PlayStation. Microsoft honoruje umowę. Grę zapewne będzie miała premierę na xboxie pod koniec tego miesiąca, albo na początku przyszłego.

 

Więc tak, podtrzymuje to co pisałem wcześniej, Microsoft nigdy nie złamał ustaleń dotyczących przejmowania aktywów na rynku gier wideo.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, PanKamil napisał:

skomentuje to :dynia: Sony sprzedaje tysiące gier, tysiące miropłatności w choćby fortnite itd. i uwierz, że acti by się posrało w portki. To bobby dzwoni bezskutecznie. W sumie to bym chciał zobaczyć miny acti i mikro jakby sony wyjebało acti i wszystko co oferują ze swojej platformy :) Bez znaczenia czy deal przejdzie czy nie to ja bym ich wyprosił z playstation.

 

SONY:

 

"Call of Duty is not replicable. Call of Duty is too entrenched for any rival, no matter how well equipped, to catch up. It has been the top-selling game for almost every year in the last decade and, in the first-person shooter genre, it is overwhelmingly the top-selling game."

 

“Other publishers do not have the resources or expertise to match its success,... To give a concrete example, Electronic Arts – one of the largest third-party developers after Activision – has tried for many years to produce a rival to Call of Duty with its Battlefield series."

 

“Even assuming that SIE had the ability and resources to develop a similarly successful franchise to Call of Duty, it would take many, many years and billions of dollars to create a challenger to Call of Duty – and the example of EA’s Battlefield shows that any such efforts would more than likely be unsuccessful.”

 

Tak dokładnie to Activision Blizzard potrzebuje Sony, a nie na odwrót.:kekw:

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, tedi007 napisał:

 

SONY:

 

"Call of Duty is not replicable. Call of Duty is too entrenched for any rival, no matter how well equipped, to catch up. It has been the top-selling game for almost every year in the last decade and, in the first-person shooter genre, it is overwhelmingly the top-selling game."

 

“Other publishers do not have the resources or expertise to match its success,... To give a concrete example, Electronic Arts – one of the largest third-party developers after Activision – has tried for many years to produce a rival to Call of Duty with its Battlefield series."

 

“Even assuming that SIE had the ability and resources to develop a similarly successful franchise to Call of Duty, it would take many, many years and billions of dollars to create a challenger to Call of Duty – and the example of EA’s Battlefield shows that any such efforts would more than likely be unsuccessful.”

 

Tak dokładnie to Activision Blizzard potrzebuje Sony, a nie na odwrót.:kekw:

Myślałem, że wiesz, że to gra na najbardziej poszkodowanego i tego co może stracić, ale widze zieleń mocno biję w głowę.

 

Tak czy siak mam nadzieję, że albo deal padnie, albo sony wypierdoli cod z playstation I ich marki mocno to odczują. Szykują 10 gier usług i wystarczy, że jedna wystrzeli na poziom apex czy fortnite i cod będzie potrzebny jak kurwie majtki. 

 

Orientujesz się za ile procent dochodów playstation odpowiada acti?

Edytowane przez PanKamil
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, PanKamil napisał:

Tak czy siak mam nadzieję, że albo deal padnie, albo sony wypierdoli cod z playstation I ich marki mocno to odczują.


Nawet jak nie przejdzie (chociaż i tak przejdzie) to Sony dalej grzecznie będzie płacić za deale na CoDa.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, PanKamil napisał:

Orientujesz się za ile procent dochodów playstation odpowiada acti?

 

Sony to 22% należności brutto Acti, ale jaki to procent przychodów Sony, to trzeba by prześledzić ich raporty finansowe.

call-of-duty-playstation.jpg

 

Do tych danych raczej będzie ciężko dojść, co prawda są one w każdym raporcie organów regulacyjnych, ale niestety w każdym są ukryte i nie podawane do opinii publicznej. Z ostatnich informacji które mamy, tych z wczoraj, wiemy ze 41% użytkowników PlayStation zagrała co najemnie 2h w Call of Duty, więc raczej sporo.

 

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, tedi007 napisał:

 

Sony to 22% należności brutto Acti, ale jaki to procent przychodów Sony, to trzeba by prześledzić ich raporty finansowe.

call-of-duty-playstation.jpg

 

Do tych danych raczej będzie ciężko dojść, to są one w każdym raporcie organów regulacyjnych, ale niestety w każdym są ukryte i nie podawane do opinii publicznej. Z ostatnich informacji które mamy, tych z wczoraj, wiemy ze 41% użytkowników PlayStation zagrała co najemnie 2h w Call of Duty, więc raczej sporo.

 

41% przez ostatnie ile lat? Myślę, że sporo tych osób próbowało też cod w ps+ bo kilka części wpadło przez te lata a właśnie tak około 40% użytkowników ps4 i ps5 opłaca ps+. Szkoda, że nie ma detali z tym hajsem ale trudno.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Daffy napisał:

Kamilek już zmienia retorykę xddd wiadomo że Sony nie mogło robić konkurencji Codowi dlatego robiło chuyowe fpsy albo nie robiło ich wcale. Wreszcie uwolnią się ze smyczy i będziemy mieli wysyp rewolucyjnych exow fps.

Mordo, przed maturą polecam poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem bo uwalisz polski.

W dniu 17.02.2023 o 13:03, PanKamil napisał:

Przecież zaraz kończy się współpraca między acti a sony więc co stoi na przeszkodzie aby ms zaklepał sobie dodawanie cod do game passa? Wystarczy wygrać negocjacje z sony. Tak naprawdę nie wiemy jakie były układy sony z acti. Wcale bym się nie zdziwił jakby sony zobowiązało się, że zrobi cod jako gówny fps na swojej konsoli i nie będzie robić swoich fpsów aby nie robić call of duty wewnętrznej konkurencji i podkopywać pozycji cod. Stąd może teraz są wkurwieni bo straca swoją wizytówkę czyli logo call of duty przy playstation który kreowali jako wiodącego fpsa. Co do microsoftu to akurat sony robi to co najbardziej rozsądne czyli nie wierzy microsoftowi i to jedyna rozsądna postawa. Call of duty w rękach microsoft to pewny dumping z ich strony choć myślę, że i to by im nic nie dało. Rynek chmury byłby jedynie zagrożony choć ja sobie nie wyobrażam grać w muli w chmurze i rywalizować z natywnymi sprzętami.

Łap i nie dziekuj:lapka:

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Tak sobie pomyślałem... W 2024 nie będzie już marki FIFA w tytule EA. Czy nie da się zrobić podobnie z CoD? Przecież studia odpowiedzialne za grę i tak przejmą, to mogą zrobić nowego CoD-a bez Call of Duty w nazwie i marka szybko się spopularyzuje, bo jednak są to fpsy na "jakimś" poziomie gameplayowym. Medal of Honor też miał jakiś określony status (wiem, że nie ta skala, co obecnie CoD, ale jednak), ale marka zdechła, bo gameplay nie dojechał. Przecież gdyby to było takie proste, czytaj zrobienie CoD-a bez jego twórców, to już dawno nowy gracz by się na rynku znalazł, a jednak Sony nie ma takiej serii.

Odnośnik do komentarza
On 3/10/2023 at 11:14 AM, krzysiek923 said:

Tak sobie pomyślałem... W 2024 nie będzie już marki FIFA w tytule EA. Czy nie da się zrobić podobnie z CoD? Przecież studia odpowiedzialne za grę i tak przejmą, to mogą zrobić nowego CoD-a bez Call of Duty w nazwie i marka szybko się spopularyzuje, bo jednak są to fpsy na "jakimś" poziomie gameplayowym. Medal of Honor też miał jakiś określony status (wiem, że nie ta skala, co obecnie CoD, ale jednak), ale marka zdechła, bo gameplay nie dojechał. Przecież gdyby to było takie proste, czytaj zrobienie CoD-a bez jego twórców, to już dawno nowy gracz by się na rynku znalazł, a jednak Sony nie ma takiej serii.

 

Tak jak Titanfall od twórców oryginalnego Call of Duty (i MoH) się spopularyzował? Call of Duty robią niezależnie aż trzy różne studia. Więc chodzi o markę w bardzo dużym stopniu

Odnośnik do komentarza

Titanfall2 ehhhh, najlepsze multi poprzedniej generacji i jedna z lepszych kampanii fabularnych w fpsach. Niepojętą głupotą było wypuszczać ten tytuł równolegle z Battlefieldem. Gracze wybrali znana markę zamiast wybitnego tytułu. Po części titanfall żyje bo na jego garbie powstał Apex ale ja mam awersję do battleroyale i wolałbym pełnoprawną trojkę. Ale to już raczej w sferze marzeń, najpewniej seria zostanie martwa.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Homelander napisał:

Tak jak Titanfall od twórców oryginalnego Call of Duty (i MoH) się spopularyzował? Call of Duty robią niezależnie aż trzy różne studia. Więc chodzi o markę w bardzo dużym stopniu

Jest jeszcze kwestia marketingu i settingu gry. Nie każdemu odpowiadał ten w Titanfall, nawet, jeśli samo strzelanie było przyjemne. Ba, nawet w przypadku CoD-a miało to znaczenie - Advanced Warfare, Inifinite Warfare, Black Ops 3... Poza tym, te studia od CoD-a zrobiłyby nową grę pod innym tytułem z miejsca, a zanim ktoś zrobiłby sensowny użytek z nazwy Call of Duty, ta nowa seria miałaby czas ugruntować swoją pozycję. Wystarczy, żeby była dobra. EA miało markę, chcieli zrobić CoD-a pod nazwą MoH, a koniec końców seria zdechła, bo kopiować też trzeba umieć.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza

Nikt nie zaryzykuję takiego ruchu, bo potencjalne straty przewyższają korzyści. Marka Call of Duty jest od jakiś 20 lat zakorzeniona w świadomości konsumentów i globalnie rozpoznawalna. 

Nowa marka, choćby była robiona przez ludzi od CoDa tylko pod nowym szyldem miałaby znacznie trudniej by przebić się świadomości graczy i wymagałaby wpompowania olbrzymiego marketingu i nawet to dawałoby gwarancji że się uda.

Jest to jeden z głównych powodów dlaczego na rynku jest tak mało nowych IP. Są one po prostu ryzykowne głównie z finansowego punktu widzenia, więc wydawcy wola cisnąć stare serie które gracze już znają i wiedzą że wydadzą na nie pieniądze.

Odnośnik do komentarza

Nie twierdzę, że ktoś na poważnie rozważy taki scenariusz, aż tak naiwny nie jestem, no ale hipotetycznie mogłoby się tak wydarzyć. Dlatego jestem ciekaw, jak to wyjdzie z EA SPORTS FC. I tak sprzeda się bardzo dobrze, ale ciekawe czy gorzej, a jeśli tak, to o ile. Nawet niedawny przykład Vanguard pokazuje, że sama marka nie gwarantuje niczego i nie da się opierać wszystkiego na nazwie, bez odpowiednich rozwiązań gameplayowych.

 

Takie eFootball - KONAMI porzuciło wieloletnią markę Pro Evolution Soccer, gameplay zaliczył ogromny downgrade względem PES, gra zebrała ogromny hejt od społeczności PES, a mimo to zarabiają lepiej, niż pod wcześniejszą marką. Bo mimo wszystko jest w tym coś, czego gracze chcą, a więc gra o piłce nożnej w otoczce FUT-a, czyli budowanie składu i rywalizacja online. Oczywiście, ta gra to przede wszystkim sukces na rynku mobilnym, ale czy ludzie grają w to "dla marki" na konsolach i PC? Wpasowali się w oczekiwania rynku, gra mimo wszystko ma w sobie cząstkę gameplayową PES-a i dla fanów dawnego PES-a nazwa niczego nie zmienia - widzą eFootball, myślą PES, bez względu na obecny, niedopracowany stan kodu.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza

No a same cody ostatnio trzymają się poniżej 80 na meta, tak silnej marki to oni nie utrzymają. Pewnie ta całą zawierucha też dobrze nie wpływa na serię.

 

Jeśli pojawi się konkurent CoDa i z miejsca wskoczy powyżej 90 na meta robiąc szum to będzie jak kiedyś z CoD vs MoH gdzie ten pierwszy robił wszystko lepiej. MS tego nie zrobi ale podejrzewam ,że Sony przedłuża to całe przejęcie z jakiegoś sensownego powodu. Może niedawny zakup Bungie ma pomóc stworzyć realną konkurencję dla CoD? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

CoD musiał by dostać oceny poniżej 6/10 i dodatkowo być kompletnie zepsuty online przez dłuższy czas w zwykłej wersji i Warzone żeby jakaś inna gra wskoczyła na jego miejsce. Casuale i fanatycy CoDa zbytnio nie patrzą na oceny CoDa i nie przejmują się innymi grami bo to jest jedna z tych marek która praktycznie zawsze sprzeda się świetnie, podobnie jak Fifa czy Pokemony.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...