Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, drozdu7 napisał:

Ten cały proces ma zakończyć się do 22 maja?

 

Jest praktycznie niemożliwe zakończenie procesu do 22 maja. Mało prawdopodobne jest także zakończenie wszystkiego do końca tego roku, chyba, że w całej Europie Microsoft uzyska zgodę i uda się wynegocjować ugodę z FTC.

 

Na dzień dzisiejszy tak wygląda harmonogram dat, terminy które znamy:

 

  • 18.04.2023r.:  drugi termin zakończenia przejęcia przez Microsoft. Jeśli Microsoft zrezygnuje do tego dnia, będzie musiał zapłacić karę za nie sfinalizowanie umowy w wysokości 2,5 mld dolarów.
  • 26.04.2023r.: raport końcowy (ostateczna decyzja) CMA.
  • 28.04.2023r.: decyzja regulatorów z Nowej Zelandii
  • Przełom kwietnia i maja 2023r.: spodziewana jest decyzja SAMR regulatora z Chin.
  • 22.05.023r.: ostateczna decyzja Komisji Europejskiej.
  • 18.07.2023r.:  jest to ostateczna data zakończenia umowy o przejęcie. Jeśli Microsoft zerwie umowę między 22.05.2023r. a 18.07.2023r., będzie musiał zapłacić karę w wysokości 3 mld dolarów. Jeśli nie będą chcieli zerwać umowy, a dalej proces przejęcie będzie w toku będą musieli renegocjować datę (zapewne też cenę) przejęcia z Activision Blizzard.
  • 2.08.2023r.: planowane pierwsze przesłuchanie w Federalnej Komisji Handlu (FTC).
  • Początek 2024 r.:  prawdopodobnie decyzja Sędziego prawa administracyjnego FTC.
Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza

Widzę jestem namiętnie wywoływany do tablicy przez fanów xboxa więc jeszcze raz zostawię tutaj ten komunikat który wstawiłem ostatnio. Do zobaczenia na końcu tej sprawy.

W dniu 21.03.2023 o 19:24, PanKamil napisał:

Tutaj udzielają się w miażdżącej przewadze fani xboxa więc nie jestem zdziwiony, że będą mnie atakować. Ja już odpuszczam bo nie chce mi się kopać z końmi. Czekam już na koniec tej przygody i radzę się nie poklepywać po plecach zbyt mocno bo rozczarowanie może być mocniejsze. Xbox zawsze dziewica, Sony szatan i  Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Daddy napisał:

Jak MS przejmie AB a $ony nie podpisze z nimi umowy to nowe CODy za rok mogą się pożegnać z plejsztejszon?

Jeśli żaden z organów kontrolnych nie zastosuje środków behawioralnych zwiazanych z rynkiem konsolowym, to teroeutycznie mógłby zniknąć. Ale tak jak pisałem z biznesowego punktu widzenia nie ma to sensu odcinać PlayStation od tych gier.

 

Nie zdziwię się teraz , jeśli Sony, za jakiś  czas, samo przyjdzie do Micorsoftu i  poprosi o podpisanie tej 10-letniej umowy, jak już przejęcie będzie pewne. 

Odnośnik do komentarza

Ostatni raz kiedy CMA zrewidowało swoje występne ustalenia w fazie 2 to 2020 rok i sprawa przejęcia przez Bauer Media Group niektórych firm Celador Entertainment Limited, Lincs FM Group Limited i Wireless Group Limited i całą działalność UKRD Group Limited.

 

Był to też ostatni raz kiedy CMA zaakceptowała behawioralne środki zaradcze

If_You_Know_What_I_Mean-Koszulka-Biala-5

 

 

Lina Khan ostatnia nadzieja co niektórych

 

FsBZX1lXgAE2xzn.thumb.jpg.baff1efb860c4a98c6ad44ebfcf6c382.jpg

Odnośnik do komentarza

Żadnego wydawcy w JP nie kupią. Te mokre sny o Sedze, to już taki niekończący się gag. Gdyby mieli plany na przejęcie jeszcze jakiegoś wydawcy i to takiego, który nie doprowadzi do kolejnego cyrku antymonopolowego, to moim zdaniem najbardziej realną i logiczną opcją byłoby Paradox, z którym już teraz bardzo mocno współpracują na rynku PC. Model biznesowy dla gier strategicznych Paradoxu najbardziej zyskałby na uwzględnieniu wszystkich ich produkcji w GP (w szczególności gdyby w końcu weszli z abonamentem na Steam).

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie będzie to koniec inwestycji, Xbox w latach 2001-2018 mógł sobie wegetować na uboczu Microsoftu, ale od kilku lat korporacja traktuję gaming jako główny kierunek rozwoju całej firmy, co potwierdza chęć zakupu Activision za 70 miliardów. 

Nie wierze jednak że byliby w stanie kupić kolejnego dużego wydawcę jak Capcom czy Segę, głównie z z powodów regulacyjnych byłoby to bardzo trudne. Ale zakupy jakiś mniejszych wydawców lub pojedynczych studiów jest bardzo prawdopodobne. 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, ASX napisał:

od kilku lat korporacja traktuję gaming jako główny kierunek rozwoju całej firmy, co potwierdza chęć zakupu Activision za 70 miliardów. 

Troche sie zapedziles z ta propaganda. MS to teraz glownie Azure. A to ze wydaja lekka reka 70mld to znaczy, ze ich po prostu stac, kiedy takie Sony czy N nie. No i ciekawe skad wzieli pieniazki, bo na pewno nie ze sprzedazy gier i gejpasa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...