Skocz do zawartości

Alan Wake II


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko czytać te wasze wrażenia bo backlog, wcześniej ślub i teraz remont dają się we znaki, z doskoku pykam w Dead Space Remake.

 

Strasznie poległem z nowościami w 2023r. Ale z drugiej strony jak pomyślę że gdy już ogarnę wszystko to przede mną Alan Wake 2 i Resident Evil 4Remake (o baldurach, spidermanach, ocalałych jedi czy dodatku do Cyberpunka nie wspominam) to delikatnie mi staje ;)

Odnośnik do komentarza
Teraz, drozdu7 napisał:

Ciężko czytać te wasze wrażenia bo backlog, wcześniej ślub i teraz remont dają się we znaki, z doskoku pykam w Dead Space Remake.

 

Strasznie poległem z nowościami w 2023r. Ale z drugiej strony jak pomyślę że gdy już ogarnę wszystko to przede mną Alan Wake 2 i Resident Evil 4Remake (o baldurach, spidermanach, ocalałych jedi czy dodatku do Cyberpunka nie wspominam) to delikatnie mi staje ;)

Baldur 3 ma ten problem, że min. 100h, więc w tym czasie można ograć od deski do deski np. wszystkie 3 najlepsze survival horrory roku i jeszcze dorzucić drugie przejścia i DLC itp. :)

 

Alana jednak znając wszystkie inne najlepsze horrory z tego roku polecam zwyczajnie najbardziej, bo to trochę inna gra jednak niż reszta (abstrahując, że dwa pozostałe to doskonałe, ale jednak remake'i). A tutaj nowość i to wznosząca jak dla mnie ten gatunek na wyżyny, jakie widziałem tylko w SH2. 

Odnośnik do komentarza

Nie no ja nie mam wątpliwości że mi to wszystko siądzie bo survivale tpp jak Residenty, Evil withiny, dead spacey to mój ulubiony gatunek gier.

Do tego pierwszy Alan dla mnie świetny, gierki Remedy świetne;) tu nie ma się czego obawiać.

I masz rację, 100h to dużo. Tyle w życiu nabiłem tylko w Sekiro. W takim Starfield 50 chyba i dość, potem Callisto Protocol smakowało chyba lepiej niż powinno xd

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

W Alanie doceniłbym, że nawet bez RT wyglada bardzo pięknie, z drugiej strony RT np. odbicia mają pewne niedociągnięcia, wciąż to półka wyżej niż SSR ale jednak (transparency chyba to się tutaj nazywa i to jedyny ficzer, który mam na 7900 XTX domyslnie wlaczony, bo inne opcje już są za mocne dla tego urzadzenia by ciągnął 60 fps, ale sprawdzalem na max RT i też były niedociagniecia np. brak odbic w niektorych lustrach, dodatkowe artefakty i oczywiscie slaby performance z RT itp., oczywiście nie mogę też sprawdzic Ray Reconstruction na AMD) i w samej implementacji RT na pewno lepszy CP2077, ale oni to tam dopracowywali kilka lat. 

 

 

 

Transparency to nie ogólnie odbicia, do odbić musisz mieć RT włączony, transparecny to tylko odbicia w przezroczystych powierzchniach (szyby itd.), więc z transparecny masz mieszankę z SSRami, dlatego nie miałeś odbić w lustrach albo artefakty, bo ja się z czymś takim nie spotkałem w żadnym miejscu w grze, implementacja RT jest świetna.

 

A ten Alan American Nightmare to coś wnosi też? Bo tego nie mam ogranego. Nawet nie kojarzę, że takie coś wyszło.

 

Przy okazji dla Pecetowców

 

Spoiler

Flawless Widescreen ma fixa do AW2, można sobie procentowo zwiększyć LOD w grze, na 100% nie ma co dawać, bo niszczy wydajność, ale koło 50-60 jest idealnie, nie widać już żadnych podmian obiektów na ekranie, co szczególnie jest widoczne przy modelach drzew bez tego fixa.

 

Edytowane przez tjery
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, tjery napisał:

 

Transparency to nie ogólnie odbicia, do odbić musisz mieć RT włączony, transparecny to tylko odbicia w przezroczystych powierzchniach (szyby itd.), więc z transparecny masz mieszankę z SSRami, dlatego nie miałeś odbić w lustrach albo artefakty, bo ja się z czymś takim nie spotkałem w żadnym miejscu w grze, implementacja RT jest świetna.

 

A ten Alan American Nightmare to coś wnosi też? Bo tego nie mam ogranego. Nawet nie kojarzę, że takie coś wyszło.

Ok, ma to sens, ale jako optimized settings i tak sprawuje sie na AMD swietnie, nawet samo transparency:).

 

No trochę story było w każdym z trzech DLC, ale YT coś pomoże :). 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

20h na budziku, zostalo po 3 rozdzialy dla Sagi i Alana. Od soboty wstaje kazdego dnia o godzine wczesniej zeby pograc w spokoju jak baba jeszcze spi. Przed snem zastanawiam sie czy jutro latanie po lasach za znajdzkami czy pchamy fabule XD JA PIERDOLE. No dobrych pare lat tego nie czulem. Co za gra.

 

Pomysl na AW2 to dojrzewal im chyba w glowach przez lata, nazbierali doswiadczenia, przyszly nowe technologie, generacje, epic odkrecilo kurek z hajsem i wyszedl pierdolony mesjasz. Przeszli samych siebie i na swoich zasadach, zgodnie ze swoja wizja zrobili jakis mix zajebistosci z tlou, sh, re podlane klimatem twin peaks i true detective. Chore, ze mozna taka gre wymyslic a pozniej przeniesc na ekran.

 

Nie moge sie nachwalic tego wszystkiego, tego klimatu, historii, wykonania. Kazdy element siada mi 10/10. Spusty potezne, nic nie poradze. Po zakonczeniu bedzie gierkowy kac i to taki gigantyczny. Przed alanem ogrywalem nowa forze i spidera i na sama mysl ze mialbym do nich wrocic mam ochote wyjebac konsole na olx :lapka:
 

Najbardziej wyczekiwany tytul 2024? Dodatki do alana :banderas:

 

Chat gpt pokaz gaming w szczytowej formie: 

IMG_5293.thumb.jpeg.0ff0d486523ae495ef7ee259a292baa5.jpeg

  • Plusik 5
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, SnoD napisał:

Jestem po 2 chapterach. Nie no dla mnie to będzie chyba gra generacji :D Czysty Remedygazm :)

 

Też niedawno ukończyłem 2 rozdział, lecz aż tak pozytywnej opinii  w tym momencie nie mam. Tzn niesamowicie podoba mi się klimat lasu skąpanego w mroku, zwiedzanie go, oraz rozwiązywanie zagadek. Pod tym względem, nowy Alan to sztos, zdecydowanie lepszy niż część pierwsza. Ale wkurzają mnie pomniejsze niedoróbki ( np. problemy z dźwiękiem),  niewidzialne ściany ( na które dość często w lesie można wpaść) , i trochę zbyt makietowe miasteczko ( niestety RDR2 rozpieścił w tym aspekcie...).

 

No nic, lecę dalej. Z tego co mówił zagrajnik, dalej będzie tylko lepiej :)

 

ps: Ale kawałki puszczane pod koniec rozdziałów to złoto!

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, vAHeR napisał:

 

Też niedawno ukończyłem 2 rozdział, lecz aż tak pozytywnej opinii  w tym momencie nie mam. Tzn niesamowicie podoba mi się klimat lasu skąpanego w mroku, zwiedzanie go, oraz rozwiązywanie zagadek. Pod tym względem, nowy Alan to sztos, zdecydowanie lepszy niż część pierwsza. Ale wkurzają mnie pomniejsze niedoróbki ( np. problemy z dźwiękiem),  niewidzialne ściany ( na które dość często w lesie można wpaść) , i trochę zbyt makietowe miasteczko ( niestety RDR2 rozpieścił w tym aspekcie...).

 

No nic, lecę dalej. Z tego co mówił zagrajnik, dalej będzie tylko lepiej :)

 

ps: Ale kawałki puszczane pod koniec rozdziałów to złoto!

Jasne, z całym jednak szacunkiem w tej grze jest i będzie dużo ścian:) 

5 minut temu, schabek napisał:

20h na budziku, zostalo po 3 rozdzialy dla Sagi i Alana. Od soboty wstaje kazdego dnia o godzine wczesniej zeby pograc w spokoju jak baba jeszcze spi. Przed snem zastanawiam sie czy jutro latanie po lasach za znajdzkami czy pchamy fabule XD JA PIERDOLE. No dobrych pare lat tego nie czulem. Co za gra.

 

Pomysl na AW2 to dojrzewal im chyba w glowach przez lata, nazbierali doswiadczenia, przyszly nowe technologie, generacje, epic odkrecilo kurek z hajsem i wyszedl pierdolony mesjasz. Przeszli samych siebie i na swoich zasadach, zgodnie ze swoja wizja zrobili jakis mix zajebistosci z tlou, sh, re podlane klimatem twin peaks i true detective. Chore, ze mozna taka gre wymyslic a pozniej przeniesc na ekran.

 

Nie moge sie nachwalic tego wszystkiego, tego klimatu, historii, wykonania. Kazdy element siada mi 10/10. Spusty potezne, nic nie poradze. Po zakonczeniu bedzie gierkowy kac i to taki gigantyczny. Przed alanem ogrywalem nowa forze i spidera i na sama mysl ze mialbym do nich wrocic mam ochote wyjebac konsole na olx :lapka:
 

Najbardziej wyczekiwany tytul 2024? Dodatki do alana :banderas:

 

Chat gpt pokaz gaming w szczytowej formie: 

IMG_5293.thumb.jpeg.0ff0d486523ae495ef7ee259a292baa5.jpeg

Kurde to ta gra jest aż tak dluga? Właśnie siadam do kolejnej sesyjki, ale nie bardzo chce mi się kończyć :). Jestem dobrej myśli, że to jeszcze nie dziś. 

Odnośnik do komentarza

Ktoś się pytał o American Nightmare. Jedna z naszych postaci często wspomina o jednym z głównych bohaterów tej gry i jak nie przeszliście AN to nawet nie będziecie wiedzieli, że to robi ;)

 

No i jak ktoś nie grał w Quantum Break to też traci bo wszystko wskazuje na to, że jednak też wciągnęli do tego samego uniwersum.

Edytowane przez SnoD
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

Dzisiaj cały dzień mam w głowie ten chapter singstarowy, serio wchodzi to głęboko w głowę :).  

 

 

Właśnie przed chwilą skończyłem ten rozdział, na głośnikach to po prostu miażdży, dokręcili tak materiał że 10/10 i z chęcią powtórzę kilka razy ten etap

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Widziałem jak jest podawane, że czas do ukończenia gry to jakieś 15h, ja mam na liczniku 24h a jestem w rozdziale 5 Saga i 7 Alanem więc jeszcze chyba dosyć do końca a nie jest też tak, że zaglądam pod dosłownie każdy kamień, po prostu gram po mału, tak jak powinno się w tego typu gry grać, bez jakiegoś nienaturalnego biegania gdy sytuacja tego nie wymaga, to nie Spider-Man gdzie akcja pędzi bez opamiętania. Gra arcydzieło, jest u mnie na równi z moją uwielbianą seria The last of us. Takich gier chcę.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Co do grafiki, to gra oczywiście jest bardzo ładna i robi klimatem miejscówek, no ale na konsolach rozdzielczość ssie i troche mnie dziwi, że tak mało osób o tym wspomina. Wystarczy spojrzeć na detale na przedmiotach, otoczeniu oświetlonym latarką albo szyldach oddalonych o 10+ metrów od postaci, wszystko rozmyte fest. Mam wrażenie, że niektóre partie gry mają z tym jeszcze większy problem i momentami robi sie po prostu brzydziej. 

No ale to tylko grafika. Fabuła i klimat tak wciągają, że godziny przy tej grze uciekają w przyspieszonym tempie. Ja byłem tak wkręcony, że dopiero po jakimś czasie przypomniałem sobie o przełączaniu się między postaciami :D Fajnie, że obie perspektywy dają trochę inne wrażenia. Epizody Sagi to taki creepy thriller, a u Alana psychodeliczna i surrealistyczna jazda.  
 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Donatello1991 napisał:

No ja mam wrażenie, że nawet w połowie nie jestem, a już ponad 10h. 

Co ki się rzadko zdarza, bo ja każda grę niezależnie od gatunku czy to souls czy assasin szybko przechodzę.

Inna sprawa, że wczoraj jakiś zmęczony byłem i przez 1h szukałem wyjścia z etapu xD. 

nie dali strzałek gdzie iść, to gra długa :leo:

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Ja to pewnie z 50h nabiję, bo gram na Hardzie, łażę powoli, zaglądam w każdy kąt, a także często uprawiam backtracking, bo wkurza mnie ten randomowy system lootu i czasem puste pudełko/szafka po otwarciu - robię wtedy reload i lecę otworzyć raz jeszcze, aż będę zadowolony.

Podobnie robiłem w RE4 remake z rozbijaniem skrzynek i craftingiem ammo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...