Skocz do zawartości

PSX Extreme 296


Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #296

277294152_1344675072693336_2784223939401759574_n.thumb.jpg.eae3f5f783b01f6a1b99e0149ad33f0f.jpg

 


Marcowy numer dostępny od czwartku 31.03

Prenumerata - wysyłka 28.03 (poniedziałek)
 

Cena magazynu - 14,90 zł. 

 

Roger: Miniony miesiąc wielu z nas minął na śledzeniu doniesień w Ukrainie, gdzie Rosja najechała brutalnie suwerenny kraj dokonując ludobójstwa. Ciężko się cieszyć z nowych gier w sytuacji gdy tuż za naszą granicą giną w strasznych okolicznościach niewinni ludzie. Gry to jednak takie medium, które pozwala nam skutecznie odciągnąć myśli od szarej rzeczywiści. A jak na ironię – pierwszy kwartał 2022 roku to jeden z najlepszych okresów dla branży gier wideo w ostatnich latach. 

 

Podobnie jak w zeszłym miesiącu i w tym dział recenzji jest solidnie wypchany takimi produkcjami jak Gran Turismo 7,  Assassin's Creed: Valhalla - Świt Ragnaroku, Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin, Kirby and the Forgotten Land, next-genowe GTA V czy GhostWire: Tokio. A że są to również bardzo wdzięczne gry pod kątem publicystyki okołogrowej, w numerze znajdziecie artykuły o zjawiskach paranormalnych i miejskich legendach rodem z Tokio czy tragicznym świecie nordyckich wierzeń, w których to Valhalla to tylko jeden z elementów bogatej mitologii Wikingów. W magazynie przeczytacie też ile kosztuje automat do gier, ale przede wszystkim – jak zrobić go samemu i gdzie kupić potrzebne elementy. Wszak maszyna arcade w pokoju to marzenie niejednego gracza, a teraz jest to na wyciągnięcie ręki. Równie przydatny może dla wielu okazać się tekst o drukowaniu w 3D. Polecamy jakie drukarki kupić, z jakich materiałów korzystać, jak wygląda taki proces, ile kosztuje i jakie cuda można stworzyć samemu w domowym zaciszu. Podpowiem – lepsze, niż w niejednej kolekcjonerce.   

 

A wiedzieliście, że w pierwszym Dying Light wszystkie auta miały tę samą rejestrację? W artykule „Assety z odzysku” przyglądamy się grom, w których deweloperze poszli trochę na łatwiznę, a czasami wręcz kopiowali całe animacje postaci z innych swoich gier, bo było taniej. Pytanie czy to faktycznie negatywny trend w dobie ogromnych kosztów jakie pochłaniają nowe gry? Pochylamy się także na tematem kopiowania znanych i donoszących sukcesy produkcji – graliście w podróbkę Death Stranding na Steamie? A w tureckie Resident Evil? Jest tego więcej, a część deweloperów straciła przez takie praktyki masę pieniędzy. A jeśli jesteśmy już przy kasie – Dżujo przygotował dla Was obszerny artykuł o Steam Decku dostępnym w kilku wariantach cenowych. Czy to wciąż PC czy już konsola? Jak działa? Co oferuje? I jaka przyszłość czeka sprzęt Valve? 

 

W retro niezawodny Piechota tym razem wygrzebał dla Was historię powstania i upadku marki Colony Wars, znaną fanom pierwszego PlayStation, która jak się okazało miała kilka naprawdę ciekawych wątków. Oddajemy Wam też do rąk ekskluzywny wywiad z pewnym zespołem rockowym z warszawskiego Żoliborza, którego lider opowiada między innymi o życiu PRL-u i miłości do flipperów. A deser? Musi być deser. Tym razem to historia Kuby Rozpruwacza (wraz z przerażającymi szczegółami śledztw), który stał się „bohaterem” wielu dzieł popkultury w tym również gier. Wisienką na deserze są playtesty trzech wyczekiwanych gier - nowej odsłony Kangurka Kao, którą zachwycony jest Majk, Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes, czyli duchowego następny Suikodena (za tytuł odpowiada zresztą sam Yoshitaka Murayama, ojciec serii), czy w końcu Trek to Yomi, niezwykle klimatycznej produkcji w japońskich klimatach nazywanej też Ghost of Tsushima w 2D. 

 

Trzymajcie się tam ciepło, pomagajcie jeśli macie taką możliwość ludziom uciekającym przed tragiczną w skutkach wojną i do przeczytania za miesiąc. 

 

14-15.thumb.jpg.3b472b0c6ccf6e2f1412bbfd01316937.jpg

 

18-19.thumb.jpg.dba3b3c28264c93999bb25a7cffff308.jpg

 

24-25.thumb.jpg.0a9e7a558841032aa487f14f38f57002.jpg

 

 

64-65.thumb.jpg.aa78e9eb0a699e1349dc00ad4716dc6e.jpg

 

72-73.thumb.jpg.ab90ba1ee10d7bf4977efb45447a6fa1.jpg

 

76-77.thumb.jpg.8862e2291ae5d901471a1df5bdd24746.jpg

 

80-81.thumb.jpg.81f244f19e4aca6e17baf63df221a672.jpg

 

84-85.thumb.jpg.886c10d54c7ba5b39f0c84c8bc269eac.jpg

 

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU

Assety z odzysku 
Automat Arcade – kup lub zrób to sam 

 
CO NOWEGO

Wojno, „Idi na chuj” 
Slitterhead 
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl 
Xenoblade Chronicles 3 
Astro A20 – test słuchawek 
Steam Deck – pecet zaklęty w handhelda 
 
PLAYTESTY
Kao the Kangaroo 
Trek to Yomi 
Eiyuden Chronicle: Rising 
 

RECENZJE

Gran Turismo 7 
Assassin’s Creed Valhalla: Świt Ragnaröku 
WWE 2K22 
Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin 
Rune Factory 5 
GTA V 
Crusader’s Kings 
Destiny 2: Królowa-Wiedźma 
Young Souls 
City Girls Zero 
Grand Mountain Adventure: Wonderlands 
Phantom Breaker Omnia
Ghostrunner: Project_Hel
Aztech Forgotten Gods 
FAR: Changing Tides 
What Lies in the Multiverse 
Assetto Corsa Competizione 
Dawn of the Monsters
Persona 4 Arena Ultimax 
Chocobo GP 
Babylon’s Fall 
Kirby and the Forgotten Land 
Ikai 
Tunic 
Ghostwire: Tokyo 


HARDKOR

Pośród tokijskich zjaw 
Tragiczny świat nordyckich wierzeń 
Wojny klonów 
Kuba Rozpruwacz - Szaleniec czy rewolucjonista? 
Drukowanie w 3D – od gracza dla gracza 
Myszaq lubi 

 
RETRO

Krótka wojna Colony Wars 
Flipperowy hymn z Żoliborza 

 
FELIETONY

Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Mielu / Marcellus]
Na piechotę [Piechota]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]

 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Graczpospolita
Comix Zone1
Region Filmowy
Listy
Patronite

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w poniedziałek, 28.03. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie.

Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym

001okl_PSX296.jpg

Edytowane przez Roger
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Film o PSX extreme:good: stara ekipa , zdjęcia i filmy z dawnych lat nigdzie nie upoblikwane, filmy z extreme party , szykuje sie maga prezencik na 300 psx .

 Rogera dział na ostatniej stronie jest mega, wspominki itp ,  można poczuć się jak w domu za dawnych lat . Brawo. 

Edytowane przez kruger90
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.03.2022 o 23:24, Shen napisał:

Teraz dopiero przeczytałem, że bedzie historia Colony Wars. Red Sun zajebiscie miło wspominam. Psygnosis [`] wspaniałe to było studio :frog:

Dokładnie...
Jak pomyślę o ich grach to mam ochotę ryczeć, że takich nie ma:nvmnd::smutas::frog::whyyy:

Achh... powrót znów do prasy^^
Co we mnie wstapiło:unknown:

Ale szczerze. Mimo zmiany moze klimatu i redaktorów, bo czuć l to po takiej przerwie, to to jednak nie CDA.
Przeglądanie stron sprawiło powrót nostalgii, tylko że poznaje kilku ze starej kadry.
Hiv
Kali
Mazzi...
I w zasadzie tyle. Reszta to dla mnie nowe twarze. Trochę dziwnie mi przeglądać, po tak długiej przerwie, bo brak mi zaczepienia do tych nowych dla mnie osób.

IMG_20220415_143907.jpg

Edytowane przez Soyokaze
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Piechota napisał:

Ale miło, że próbujesz wrócić! Nowych ksywek nie brakuje, jednak większość z nas, tych „nowszych” właśnie (ja to robię już ponad 4 lata, nie czuję się świeżakiem), wychowywała się z Ekstrimem :)

Moje kupowanie się skończyło gdzieś na etapie roku 2002/2003
Czyli 90% redaktorów, którzy założyli i tworzyli rdzeń początkowego pisma.

Połączenie wtedy humoru i okresu Gimnazjum i LO dobrze się komponowało:D

Małych zmian w systemie ocen jest, mniej głupkowatych żartów. Dla mnie grunt to HIV, który jest i bez niego ciężko teraz by Extrime było Extrimem, a patrząc na oceny wstępne gierek...
Jak ja lubiłem jak potrafił ocenić na przekór wszystkiego:laugh:
To mi się podobało patrząc na internetowe ocenianie, recenzentów itd.
Dlatego ceniłem Extrima, a średnio CDA. Bez słodzenia. Gdy inii 8-9, potrafił dowalić 7 i ponarzekać:rofl:

Odnośnik do komentarza

Kupiłem dwa ostatnie numery ze względu na kilka interesujących mnie recenzji (jestem graczem starej daty i oglądanie recek w formie wideo są dla mnie jak spoilery hehe) i muszę pochwalić nową jakość papieru, od razu lepiej się to trzyma w łapie, screeny wyglądają czyściutko no i ten zapach :banderas:Teraz jeszcze pomyślcie o zmianie grafiki na jakąś bardziej minimalistyczną, bo w niektórych artykułach od tego pierdolnika z fontami, tabelkami itd można dostać oczopląsu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...