Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Rebirth


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Donatello1991 napisał:

Performance to jest chyba 1080p.

Wydaje się, że nawet spada poniżej 1080p, strasznie rozmazany obraz jest w tym trybie, aż na początku zastanawiałem czy nie mam przestawionej rozdzielczości w konsoli na jakąś niską. Szkoda, że na PC nie wychodzi jednocześnie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nomura wczoraj pisał że krytyka pierwszej części nie miała żadnego przełożenia na historię, aż do samego końca part3. Trzymają się wciąż pierwotnej wizji.

Owszem odklejona część zachodniego "fandomu" będzie robić to co piszesz jak dotrze do nich, że od 20 lat nie rozumieli o czym jest ta gra, ale to akurat nic nowego, dla nich to kolejny dzień w biurze.

 

16691077235b7c826196456_13336542934.jpg

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

Wybory i romanse w jRPG :obama:, och dychy od recenzentów polecą.

 

Demko nie ma przeniesienia progresu, więc ja chyba odpuszczam, po co sobie psuć temat, wrócę do niego na początku marca, to będzie moja gra roku :). 

Nie oglądam filmiku - będa romanse i  chodzenie na randki? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.02.2024 o 13:05, Szermac napisał:

Wiadomo czy Intermission trzeba mieć zaliczone, czy wystarczy save gdzieś choćby z początku? Podobno to dlc jest dość nudne i nie chce mi się go przechodzić, a Ramuha szkoda by mi było nie dostać.

Edytowane przez Brolin
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Brolin napisał:

Wiadomo czy Intermission trzeba mieć zaliczone, czy wystarczy save gdzieś choćby z początku? Podobno to dlc jest dość nudne i nie chce mi się go przechodzić, a Ramuha szkoda by mi było nie dostać.

Nigdzie nie piszą, czy to Final Save musi być, jedynie MUSI być to save z PS5, to na pewno

 

FINAL FANTASY VII REMAKE (PS4 / PS5) save file

  • Summon Materia: Leviathan

FINAL FANTASY VII REMAKE EPISODE INTERmission save file

  • Summon Materia: Ramuh

Please note that save data must be saved on the PS5 system.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, XM. said:

Nie oglądam filmiku - będa romanse i  chodzenie na randki? 

Tak, podobnie jak w oryginale, niektóre decyzje będą miały wpływ na to z kim się spędzi wieczór w Gold Saucer. Z tym, że tutaj nie ma licznika ukrytego w tle tylko normalnie social link Clouda z każdą z postaci czy jakoś tak. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Fafensky napisał:

Tak, podobnie jak w oryginale, niektóre decyzje będą miały wpływ na to z kim się spędzi wieczór w Gold Saucer. Z tym, że tutaj nie ma licznika ukrytego w tle tylko normalnie social link Clouda z każdą z postaci czy jakoś tak. 

A new relationship system, called Bonds of Friendship, has been added to Final Fantasy 7 Rebirth. As explained in the system’s tutorial, “the strength of these bonds can alter portions of the story.” One of those story moments is the Gold Saucer date, and you’ll be able to see how your potential partner feels about you via a variety of emoji-like faces.

Talking to IGN about the system, Final Fantasy 7 Rebirth director Naoki Hamaguchi said, “In the original Final Fantasy 7, [the affinity level system] wasn't made visible to the player at all. [...] And that worked in the first game obviously because you didn't know the date scene was coming up.

“But obviously for Final Fantasy 7 Rebirth, a lot of people understand that there's that very famous date scene on the gondola coming,” he continued. “So because people sort of know where this is heading, if it was still kept in the dark and they didn't know roughly what level of affinity they were with each character, this could be quite stressful for the players.”

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, XM. napisał:

Nie oglądam filmiku - będa romanse i  chodzenie na randki? 


Będą "randki" opcjonalne, podobnie jak w OG (tzw iluzja wyboru), natomiast canonicznie będzie tylko jedna. Jeśli miałeś na myśli tego tweeta którego wrzuciłem, to możesz śmiało kliknąć, to jest bardziej dla beki niż jakiś wielki spoiler.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, pawelgr5 napisał:

To demo zawiera cos czego nie bedzie w pelnej czy mozna spokojnie czekac?

2 itemy i skipa do chapter 2

 

h3lmns4z32hc1.jpeg

 

 

Podsumowując, jednak chyba warto ograć to demko part 1 przed premierą, chociażby dla tych itemków, wygląda na to, że te 2 itemy wpadną tylko za part 1, a tą sekcje "Junon", co wejdzie 21 lutego można olać. Dali tego skipa, więc nie trzeba powtarzać potem w finalnej wersji. 

 

Jak zwykle strasznie namieszali :D

 

w sumie zatem można zdobyć:

  • 2 itemy za save demo
  • 1 summon za save z VII Remake na PS5
  • 1 summon za save z Intermission na PS5

 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie zagram w Intermission bo PODOBNO nudne jestem debilem. Nie no, spokojnie, te rzeczy raczej zawsze działają tak, że wystarczy mieć jakikolwiek save na dysku.

 

Te przedmioty to jest pewien handicap, ale nic specjalnie nie zmieniają. Gra nie jest tak pisana, żeby było ciężko bez nich. Chooociaż Kupo Charm może mocno przyspieszyć zbieranie na początku.

Ok, to wygląda dość niemiło, ale to dlatego że moderacja jak zwykle niezmęczona upiększaniem mi życia w bardzo zabawny sposób, wstawiła że wszystkie l o l zmienia mi na "jestem debilem", to nie miał być cytat hehe

Ludzie pod czterdziestkę i ich szczyt to napisanie że ogór "jest debilem", niesamowity poziom intelektualny zaiste, długo trzeba było myśleć nad takim mocnym tekstem.

  • Lubię! 1
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza

Raaany, nie doczytałem w demku, że ustawienie głosów na japońskie wymaga restartu gry, żeby zmiany zadziałały... Wystarczyło parę minut, żebym się zraził do ang. dubbingu, ale to akurat żadna nowość.

 

Na mój gust gra w trybie Performance wygląda dobrze. No ale nie mam wielkiego ekranu. Mam za to wadę wzroku, więc jest ok. :turned:

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Suavek napisał:

Na mój gust gra w trybie Performance wygląda dobrze.

Do listopada grałem na 37 fhd i zawsze polewałem z narzekań na rozdziałke, ale teraz mam duży 4k 120hz itd. i niestety teraz boli bardzo jak nie ma dobrej rozdzielczości.

Myślę że poprawią, ale pamiętam że Remake też miał bolączki z teksturami, gdzie niektóre się nie doczytywały za szybko a inne wcale nie miały nałożonej dodatkowej warstwy detali.

Więc cholera wie czy coś się zmieni 

Oby...

 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Plackus napisał:

Do listopada grałem na 37 fhd i zawsze polewałem z narzekań na rozdziałke, ale teraz mam duży 4k 120hz itd. i niestety teraz boli bardzo jak nie ma dobrej rozdzielczości.

Zapewne doznania inne, wierzę, ale mimo tego nie wyobrażam sobie sytuacji, w której przełożyłbym rozdzielczość nad framerate. A już na pewno nie 30fps.

 

Tyle, co odpaliłem u siebie, to nie narzekam, aczkolwiek znalazłem miejsca bardzo ubogie w detale. Niemniej jednak nie warto sugerować się screenshotami, bo w ruchu gra wygląda znacznie lepiej. No i zdecydowanie lepiej gra działa, niż FFXVI.

 

Ogólnie czuję, że to będzie GOTY. Hype rośnie. Demko podsyciło apetyt.

 

Spoiler

FINALFANTASYVIIREBIRTHDEMO_20240207175301.thumb.jpg.084d8752bc5b91ed2c11a77177d105a9.jpg

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Jeśli nie grałeś w oryginał to dowiesz się tego w tej części, żeby nie spoilerować to

Seph dowie się czegoś o sobie i mocno to na niego wpłynie

 


No właśnie wiem co na niego wpłynęło ale żeby do tego stopnia żeby aż tak odwalić nagle ? Dziwne to tak w sumie słabo wytłumaczone chyba że to się rozwinie
Odnośnik do komentarza

To zawsze była tajemnica FF7 (potencjalnie do uznania za po prostu wadę scenariusza w tym momencie) i w wielu aspektach pewna niejednoznaczność aż do końca (zwłaszcza, że powstały dodatkowe materiały takie jak Crisis Core, które mocno zmieniają wydźwięk pewnych elementów jego historii w tym). 

 

Powiedziałbym, że nawet dogłębni fani FF7 różnie to widzą. Osobiście nigdy nie byłem przekonany faktyczną opowieścią Sephirotha tak jak to faktycznie robi gra, co było jednym z wielu powodów mojego historycznego FF7-sceptycyzmu m d r. Uważałem, że w paru kluczowych momentach logiki, Sephiroth za bardzo jest wpisany jako "generyczny Zły robi generyczne Złe rzeczy" bez przekonujących odpowiedzi czemu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...