Skocz do zawartości

Forumkowy Klub Gierek Retro- wstęp


second

Jak wybieramy?  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak wybieramy?

    • Pierwotny pomysl- jeden klubowicz wybiera jeden tytuł
    • Klubowicz wybiera trzy gry i głosowanie wg ankiety


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Shen napisał:

Luźna myśl mnie naszła podczas sikania, może jedna osoba poda 2 czy 3 tytuły, szybka ankieta 24h wśród bioracych udział i jazda. Wszystkim i tak się nie dogodzi, ale tak wiekszej liczbie osób gierka siądzie.

Ciekawy pomysł, niby przy sikaniu, a dobry jak przy sraniu. Ma parę plusów i parę minusów, ale zobaczymy co sądzą inni. Jak będzie zainteresowanie takim typem wyboru gierki, to dodam ankietę i przegłosujemy sprawę 

 

Odnośnik do komentarza

A to nie spowoduje sytuacji że będą wybierane gierki które już ludzie ograli i znają? Bo np. wolą po raz n-ty ograć MGSa niż spróbować przykładowo Tombi!

Mam też propozycję że jak ktoś by chciał zaproponować dłuższą gierkę to może żeby podał tytuł trochę wcześniej a nie dokładnie 1 danego miesiąca, tak żeby było więcej czasu na ogranie, tym bardziej jeśli poprzedzająca gra to była gierka na parę godzin i wszyscy zainteresowani uporali się z takim tytułem w przeciągu pierwszego tygodnia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Opcja z ankietą ma tę zaletę, że w razie gdyby proponujący grę użytkownik miał wątpliwości i dylemat, który z dwóch, trzech tytułów chodzących mu po głowie "narzucić", to może się zwrócić o pomoc na zasadzie "w którą wolelibyście zagrać, bo mnie to obojętne?". Potem zapada wspólna decyzja i większość zadowolona. 

A jak ktoś będzie chciał zaproponować MGSa, to i tak to zrobi i nawet prawo veta nam nie zostanie.

Ja tam wierzę, że nie będzie wiele gier, które większość szanujących się graczy już zaliczyło (choć do wielu sam bym chętnie w sumie wrócił po latach), ale unikniemy też grania w crapy. 

Tak naprawdę wszystko wyjdzie w trakcie zabawy. Pierwsze kilka miesięcy pewnie będziemy modyfikować "zasady".

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Tak, no i jest jeszcze jeden plus. Oficjalnie gierka miesiąca będzie tylko jedna, ale jak ktoś się wcześniej uwinie i spodoba mu się inna propozycja, to będzie miał co robić. W końcu wiele wartosciowych tytułów z 2 i 3 generacji można ukończyć w kilka wieczorów. Widzę, że sporo ludzi przekonanych do tego pomysłu, ale pro forma dodam ankietę.

Odnośnik do komentarza

Ja to widzę tak, że opcja z trzema tytułami nie powinna być koniecznością. Jeśli ktoś chce zaproponować jeden wybrany przez niego tytuł i jego "narzucić", to nie powinno mu się odbierać tego prawa. Natomiast opcja z trzema tytułami powinna być alternatywą dla niezdecydowanych, albo mających wątpliwości jakiegokolwiek rodzaju. 

Więc jako możliwość - tak.

Jako konieczność - nie.

  • This 3
Odnośnik do komentarza

Podoba mi sie inicjatywa. Ale tez bylbym za tym zeby nie robic ankiet tylko grac w to co podala dana osoba (mniej dywagacji, niej postow "no nie, a ja to bym woalem tamto").

 

Ja pewnie z powodow sprzetowych (slaby pc) bede glownie po stronie dyskutantow. Ale dla tych co emuluja to moze dobrze by propozytor podal rowniez ewentualna konfiguracje danego emulatora jesli gra bywa kaprysna, tak zeby ludzie nie je.bali sie tydzien z samym jej odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Daffy napisał:

Moze być ankieta i proszę o gierki z c64 i amigi bo oba sprzęty mam głęboko w serduszku i sentymentalnie miałbym motywację do powrotu do tych pięknych czasów 

Da się w ogóle emulować 100% tych sprzętów bez obaw, że coś będzie wymagac klawiatury? Na RPI konfiguracja Amigi od zera to odrobinę męcząca zabawa. Bilbioteką C64 się za mocno nie interesowałem bo wolę konsole retro ale jak coś kiedyś ktoś wybierze to czemu nie. Aż sobie dziś włącze kilka filmików typu Top 100 C64 games in 10 min :D

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, pawelgr5 napisał:

Da się w ogóle emulować 100% tych sprzętów bez obaw, że coś będzie wymagac klawiatury? Na RPI konfiguracja Amigi od zera to odrobinę męcząca zabawa. Bilbioteką C64 się za mocno nie interesowałem bo wolę konsole retro ale jak coś kiedyś ktoś wybierze to czemu nie. Aż sobie dziś włącze kilka filmików typu Top 100 C64 games in 10 min :D

Ja akurat emu ogrywam na decku to klawiatura i myszka w grze nie jest problemem

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.04.2023 o 11:56, second napisał:

Wrzucę najpóźniej 1 maja. Ofc jeśli zdecyduję się na opcję z ankieta, to odpowiednio wcześniej żebyśmy 1 maja juz mieli wybrane

 

2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Dobra, to w sumie kiedy zaczynamy zabawę? Mam wrażenie, że chodzimy w kółko, a chciałoby się odpalić już jakieś retro. :P 

:beka:

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

@Daffy Super ale pamiętaj, że sporo ludzi będzie tu emulować rzeczy na tanich chinskich zabawkach albo ogrywac tylko to co mozna dorwać w legalnej dystrybucji (abonament od nintendo lub wszelkie składanki klasyków jakie można dziś dostać). Limitów na gierki tutaj chyba nikt nie chce ustawiać (poza wstepnie zaznaczonymi generacjami) ale im trudniej będzie coś dorwac tym mniej ludzi będzie się bawić. Anyway ja tam postaram się jakoś uruchomic/kupić wszystko co rzucicie.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że głód retro gierek w populacji forumka zwiększa się, mimo obfitości nowszych tytułów w ostatnim czasie. I bardzo dobrze. Jako, że nie mogę się zdecydować którą grę wybrać, to spróbujemy opcji z ankietą. Zobaczymy jak się to sprawdzi w praktyce. No i będzie ciekawiej. Wrzucę wieczorem ankietę, zrobimy szybkie głosowanie (min 12 h max 24 h, jeszcze zobaczę) i gramy.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...