Skocz do zawartości

Forumkowy Klub Gierek Retro- wstęp


second

Jak wybieramy?  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak wybieramy?

    • Pierwotny pomysl- jeden klubowicz wybiera jeden tytuł
    • Klubowicz wybiera trzy gry i głosowanie wg ankiety


Rekomendowane odpowiedzi

Retro gierki na zawsze w moim serduszku. Grywam regularnie, ale ostatnio glownie w to co mozna po prostu kupic na jakiejkolwiek platformie (obecnie powoli mysle nad Atari 50th). Z przyjemnoscia bede obserwowal dyskusje i moze kiedys sie dolacze do ogrywania. Niechcialbym polecac bo pomimo, ze wiem naprawde sporo tak po prostu mam mocno specyficzny gust wiec nie chce zebyscie sie meczyli moimi typami. Trzymam mocno kciuki zeby temat nie umarl!

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wszyscy co chcieli zostali dodani. Jeśli kogoś przeoczyłem, lub jest na liście, a jednak nie chciał być, to niech napisze. Ogólnie jest dobrze, w ciągu kilku godzin zapełniliśmy obsadę na cały sezon 2023/2024. Ruszamy z początkiem maja, ja zacznę. Tylko jeszcze kwestia organizacyjno-porządkowa. Czy jedziemy wszystko w tym temacie, czy np wzorem forumowej bitwy gierek robimy nowe tematy co miesiąc dla każdej gry? Bo chyba tak by było przejrzyściej.

Odnośnik do komentarza

Ok czyli robimy nowy temat na każdy miesiąc.

 

Co do szóstej generacji- ogólnie jestem na tak (wliczylbym też tutaj nawet nds i psp), ale jak ktoś słusznie zauważył, obecnie problemem może być jakość emulacji. Emulacja xboxa to niełatwa sprawa, a nawet np na dość mocnym sprzęcie z androidem (nie każdy ma pc lub sprzęt do emulacji) nie wszystkie gry dobrze działają- glitche graficzne, słaby framerate lub nie działają wcale mimo grzebania w ustawieniach. Światełkiem w tunelu jest to, że np Aethersx2 lub Dolphin cały czas są rozwijane przez twórców i może softwareowo sprawa się poprawi. Z dreamcastem natomiast by problemów większych nie było, ale to jednak chyba też bardziej szósta generacja niż piąta. 

 

Może zróbmy tak- mamy obsadzony już cały rok. Możemy zamknąć listę i będziemy mieli sezon 1: generacje do 5 włącznie (+gba ze względu na to, że można na nim ogrywać sporo gierek ze snesa lub niektóre z nesa- np świetne Metroid Zero Mission). 13 gierek z 5 generacji, więc i tak bardzo niedużo. Za to jeśli po roku temat nie umrze, to proponuję zrobić wtedy sezon 2 i dodajemy wtedy generacje 6, która nie ulega wątpliwości też już się zalicza do retro.

Odnośnik do komentarza

W sumie ja też będę raczej z doskoku, bo na tą chwilę posiadam tylko Switcha, ale znalazłem grę w abonamencie, którą chciałbym zaproponować obok dwóch popularnych Mario 2D, o której kilka razy słyszałem, że jest sztosem, choć nie dane było mi jej ograć, bo i kumpel jej nie posiadał, gdy miałem od niego pożyczoną na kilka tygodni Segę Mega Drive. Proponuję zatem na początek Comix Zone :)

Odnośnik do komentarza

Ale gierki wybiera osoba wpisana na listę. Comix Zone to geniusz i do dziś czasem włączam. Jesteś tam wpisany więc może się doczekasz ;). Ja pewnie popykam w cokolwiek wybierzecie, problem moze być mocniej pograc jak ktoś rzuci coś z gatunku jRPG. Chroni Trigger zawsze dobry ale czasowo w miesiąc to ja dzis mam różnie. RPG gram mocno powoli. Tak czy tak 10 dni i jedziemy z tym :D 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, karmaster napisał:

Wiadomo, że lista 'wybierających' już zapełniona, ale też się piszę na granie w retro-klasyki 'na boku' i taki temat na pewno zmotywuje do odpalania staroci :D

Mnie być może zmotywuje do odpalania staroci, których normalnie bym nie ruszył, bo na co dzień  preferuję starocie odmienne gatunkowo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.