Skocz do zawartości

Forumkowy Klub Gierek Retro- wstęp


second

Jak wybieramy?  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak wybieramy?

    • Pierwotny pomysl- jeden klubowicz wybiera jeden tytuł
    • Klubowicz wybiera trzy gry i głosowanie wg ankiety


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pawelgr5 napisał:

@second Panie kierowniku da sie mnie tam do listy dopisac? Mam kilka gierek w glowie, ktore bym chcial tutaj zobaczyc wiec sam z czasem bym je zaproponowal.

Jak najbardziej, jeszcze jak. Jak wrócę z wyjazdu, to ogarnę listę, bo parę osób się wykruszyło i bałagan byl w tej kwestii. Dajcie mi jakieś 2 tygodnie

Edytowane przez second
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Racja, przepraszam @Suavek 

 

W dniu 28.06.2023 o 08:33, Suavek napisał:

W sumie, nie wiem, jak to rozwiążecie w kolejnych miesiącach, ale jeśli tyle osób odpada/odpadło, to chętnie bym się wpisał na koniec kolejki w czyjeś miejsce z paroma propozycjami. Czy tam na kolejny rok. ;)

 

Obiecuję - żadnych megatenów, gier z gundamami ani jrpg. Spokojnie. ;)

 

Oczywiście jeśli uznacie, że jednak kto pierwszy ten lepszy z pierwotnej listy, to nikomu się wpychać nie będę.

 

W dniu 25.07.2023 o 19:55, pawelgr5 napisał:

@second Panie kierowniku da sie mnie tam do listy dopisac? Mam kilka gierek w glowie, ktore bym chcial tutaj zobaczyc wiec sam z czasem bym je zaproponowal.

 

A więc jak widać na powyższym Suavek był pierwszy, więc nowa lista jak niżej

 

Październik @Suavek

Listopad @Ukukuki

Grudzień @oFi

Styczeń @SebaSan1981

Luty @pawelgr5 

 

Jak kogoś jeszcze pominąłem, to niech się zgłasza

Odnośnik do komentarza

Pierwsi wg oficjalnej listy byli:

11. @Ukukuki

12. @oFi

13. @SebaSan1981

 

Ale chciałem po prostu być dopisany, nawet na kolejny rok. ;) Przed kolegów wyżej wpychać bym się nie chciał. Dopisz mnie po prostu na Luty może? Liczę, że moich gier wcześniej nikt nie zaproponuje. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Moze lepiej dajcie cokolwiek (chociaz jeszcze bede pykal w obecne Death Rally). Horrory to mocniej mi na Pazdziernik pasuja.

 

Tak przy okazji, sporo ludzi mam wrazenie odpada jak w danym miesiacu nie wygrywa gierka na ktora glosowali + czesto ludzie ogrywaja wiecej niz jedna. Moze zmienimy formule i po prostu kazdy kto wybiera bedzie wrzucal 3 gierki do ogrania wedle uznania? I tak sie tak dzieje wiec po co kombinowac i robic glosowania. @Ukukuki planujesz w ogole sie dalej bawic?

Odnośnik do komentarza

Myślę nie tyle, że sporo osób odpada, co część głosujących po prostu w ogóle nie gra, nawet jeśli dany tytuł wygrał. ;)

 

Z drugiej zaś strony rok mamy, jaki mamy, a że większość z nas stare ludzie z życiem, to pewnie ciężko wszystko pogodzić jeszcze z graniem w klasyka.

 

Głosowania można zostawić, nawet żeby ocenić ogólne zainteresowanie/popularność konkretnego tytułu. A grać w resztę propozycji, czy nawet wszystkie, nikt nikomu nie zabroni. ;)

Odnośnik do komentarza

Ja odpadam całkowicie, w wakacje nie miałem czasu przez budowę, później Baldur zabrał mi 100h. Dopiero teraz mam trochę czasu. Nie chce nikomu dawać tytułów do ogrania skoro sam aktywnie nie uczestniczyłem w zabawie. 
 

Dopiero we wrześniu ograłem te klasyki arcade a teraz pobawiłem się w Death Rally. 
 

Jak faktycznie przez zimę, jesień będę ogrywał to co proponujecie to chętnie coś sam zaproponuje. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.10.2023 o 11:30, Suavek napisał:

Myślę nie tyle, że sporo osób odpada, co część głosujących po prostu w ogóle nie gra, nawet jeśli dany tytuł wygrał. ;)

To dość istotne spostrzeżenie dla sensowności całego przedsięwzięcia i sam też już to odnotowałem (dlatego każdorazowo trochę naciskałem dla "jawnej ankiety").

Ludzie głosują, przechylają szalę, a potem nie dostajemy od nich ani słowa na temat gry, którą deklarowali się ograć. 

 

Październik: głosuje 13 osób, 7 przegłosowuje Death Rally, na koniec jakiekolwiek wrażenia z gry/podjętej próby otrzymujemy od czterech uczestników i gospodarza (który nie głosował w ogóle). Co zabawniejsze, spośród tej siódemki deklarującej chęć na Death Rally najwyraźniej tylko pawelgr5 zainstalował grę i dał jej szansę. Reszta oddała głos i z jakiegoś powodu olała temat. Jaki sens taką ankietę traktować zobowiązująco?

 

Wrzesień. Znów głosuje 13 osób. Wynik ciasny i otwarty na interpretacje (5 vs. 5 vs. 3), jest dowolność. Ostatecznie informacje zwrotne dotyczące gier otrzymujemy od 6-7 uczestników. Trudno powiedzieć, czy w ogóle wszyscy brali udział w ankiecie, bo ta jest ŚCIŚLE TAJNA. Rzecz w tym, że mowa o grach automatowych, z których każda zajmuje około godziny na pełne przejście, więc niżej w wymaganiach się już raczej zejść nie da. A i tak osiągamy ledwie okolice 50% głosujących (dla gier trwających godzinę!), więc ponawiam pytanie: czy takie ankiety można traktować zobowiązująco? 

 

Osobiście dalszy żywot Klubu widzę tak:

Jeśli Gospodarz danego miesiąca idzie w uparte, to proponuje jeden tytuł i nie ma litości - wszyscy gramy w ten, albo żaden, bez dyskusji.

Alternatywnie: Gospodarz danego miesiąca proponuje trzy tytuły, a każdy uczestnik wybiera sobie ten, który go najbardziej interesuje. Bez zdawania się na puste głosy współuczestników, którzy potem "umywają ręce" i sami nie podejmują się gry, na którą zagłosowali.

 

Optymalnie byłoby, gdyby to były gry różnorodne przede wszystkim czasowo. Wtedy każdy może zdecydować, czy w danym miesiącu jest w stanie na Klub poświęcić godzinę, dziesięć czy pięćdziesiąt godzin.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...