Skocz do zawartości

Metal Gear Solid Δ: Snake Eater


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Rozumiem, że nigdzie nie ma żadnej przybliżonej daty premiery?

Piosenka z intra dalej robi robotę :banderas: 

Co do tych kolekcji to ten MGS4 był by zajebistą sprawą, tylko to był ex na PS3 i nie wiem czy tu nie będzie problemu.

 

@Czoperrr można ograć, tylko trzeba mieć na płycie bo ze sklepu nie kupisz.

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza
Just now, BRY@N said:

Rozumiem, że nigdzie nie ma żadnej przybliżonej daty premiery?

Piosenka z intra dalej robi robotę :banderas: 

Co do tych kolekcji to ten MGS4 był by zajebistą sprawą, tylko to był ex na PS3 i nie wiem czy tu nie będzie problemu.

 

MGS IV mocno nawiązywał do hardware PS3 w niektórych momentach, szczególnie w walce z Psycho Mantis więc musieliby się napracować by to zmienić. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Czoperrr napisał:

Na XSX wciąż można ograć MGS HD Collection jeśli mnie pamięć nie myli. 

Można, ale tylko jak masz pudełko albo kupiłeś dawno temu cyferkę. Ludzie co mieli Xboxy wcześniej pewnie mają w bibliotece, ale przez ostatni rok czy dwa gierka była niedostępna w digitalu, przez co ceny fizyków wystrzeliły gdzieś w okolice stratosfery, na wysokości gdzieś tak zaraz obok wczorajszych oczekiwań fanów Sony.

Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, Bzduras said:

Można, ale tylko jak masz pudełko albo kupiłeś dawno temu cyferkę. Ludzie co mieli Xboxy wcześniej pewnie mają w bibliotece, ale przez ostatni rok czy dwa gierka była niedostępna w digitalu, przez co ceny fizyków wystrzeliły gdzieś w okolice stratosfery, na wysokości gdzieś tak zaraz obok wczorajszych oczekiwań fanów Sony.

Dobrze, że mam oryginały na PSX i PS2 oraz HD Collection na PS3. 

 

Sprawdziłem na ebay.co.uk i MGS HD na X360 chodzi po około 20-30 funtów więc nie tak drogo. 

Odnośnik do komentarza

A to jak tak to luz, nie widziałem cen na eBayu i sugerowałem się raczej polskimi portalami. Tak czy siak w obliczu Master Collection to nieistotne, bo kto nie załapał się na płytkę/cyferkę HD Collection to będzie mógł sobie spokojnie dorzucić do biblioteki i olać łowców okazji do zarobienia na fanach marki. Z drugiej strony, to chyba Konami obecnie występuje w roli takiego łowcy oferując drugi raz prawie to samo :leo:

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Ja pierdole jak oni za to powiedza wiecej niz 150zl to lekko przypal

No to chyba oczywiste, że więcej. Raczej bym się zdziwił, gdyby chcieli mniej, niż 60$.

 

Wiele będzie zależało mimo wszystko od szczegółów. Jeśli będą to wersje Substance i Subsistence, to ok. Czy MGS1 będzie miał Special Missions? Czy trójka uwzględni MG1 i MG2? No i czy/ile powycinają w związku z ewentualnymi problemami licencyjnymi (afair były problemy z materiałami filmowymi w 3?), czy nawet nazwiskiem Kojimy...

 

Ale nie powiem, MGS1 ze wsparciem osiągnięć bardzo chętnie bym zagrał.

 

Generalnie cieszy mnie sam fakt, że taka edycja zmierza na współczesne platformy, niezależnie od ceny. Chodzi o sam fakt dostępności, bo o ile nie odwalą czegoś jak GTA Remastered, to dobrze, że gry wrócą do sprzedaży. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach coraz częściej bywa odwrotnie i gry znikają z dystrybucji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Suavek napisał:

No to chyba oczywiste, że więcej. Raczej bym się zdziwił, gdyby chcieli mniej, niż 60$.

 

Wiele będzie zależało mimo wszystko od szczegółów. Jeśli będą to wersje Substance i Subsistence, to ok. Czy MGS1 będzie miał Special Missions? Czy trójka uwzględni MG1 i MG2? No i czy/ile powycinają w związku z ewentualnymi problemami licencyjnymi (afair były problemy z materiałami filmowymi w 3?), czy nawet nazwiskiem Kojimy...

 

Ale nie powiem, MGS1 ze wsparciem osiągnięć bardzo chętnie bym zagrał.

 

Generalnie cieszy mnie sam fakt, że taka edycja zmierza na współczesne platformy, niezależnie od ceny. Chodzi o sam fakt dostępności, bo o ile nie odwalą czegoś jak GTA Remastered, to dobrze, że gry wrócą do sprzedaży. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach coraz częściej bywa odwrotnie i gry znikają z dystrybucji.

Drogi Suavku. Looknij ten link co wkleilem. Tam jest cos o press release. 

 

metal-gear-solid-master-collection-1.lar

 

Dodatkowo niestety obrazek sugeruje golutkie wersje a nie te o ktorych wspomniales. Dla mnie MGS1 to gra zycia i chcialbym w koncu miec orginal ktory nie straszy na TV 4k. Obecnie co jakis czas pykam na Vicie/PS3. Tam chociaz mam wersje z dodatkami...

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Drogi Suavku. Looknij ten link co wkleilem. Tam jest cos o press release. 

Dodatkowo niestety obrazek sugeruje golutkie wersje a nie te o ktorych wspomniales.

No czytałem i wynika z tego, że będą to te same wersje, co na PS3, czyli kompletne.

 

Okładkami bym się nie sugerował. HD/Legacy Collection też takie miały, a same gry, to były już wersje "ulepszone".

 

MGS_HD_NA_Boxart_X360.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Twin Snakes nie wyjdzie poza GC, bo tam jest gigaburdel z prawami autorskimi po tym, jak Silicon Knights (czyli developerzy tego remaku) zbankrutowali. Gra utknęła w limbo i wersja na GC to będzie jedyne jej wcielenie już chyba do końca świata.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, BRY@N napisał:

Szkoda, że nie dadzą wersji z GC. Było tam parę dziwnych akcji ale mimo wszystko lepiej to wygląda od wersji z PSX.

Grafika to nie wszystko, a profanacja jaką był TTS dobitnie to udowodnił.

 

Gdyby chcieli TTS dodać do Vol.2 lub Vol.3, to ok, nie miałbym nic przeciwko, ale w życiu nie uznam tego potworka za prawdziwy "remaster" jedynki, który by mógł zastąpić oryginał. Istna tragedia, od pojebanych scen akcji, po zmieniony/gorszy voice-acting. Już pomijam fakt, że usypianie wrogów M9 i celowanie FPP czyni grę banalnie prostą.

 

Jedyne co nadal mnie dziwi, to pikseloza MGS1. Przecież wersja PC jedynki ma ostre tekstury, to dlaczego tutaj nie podbiją rozdzielczości, pozostawiając resztę bez zmian? Może chodzi o wierność oryginałowi z PSX, nie wiem, ale w dzisiejszych czasach i przy dzisiejszych wyświetlaczach jednak dobrze by było mieć wybór.

Odnośnik do komentarza
42 minutes ago, pawelgr5 said:

Drogi Suavku. Looknij ten link co wkleilem. Tam jest cos o press release. 

 

metal-gear-solid-master-collection-1.lar

 

Dodatkowo niestety obrazek sugeruje golutkie wersje a nie te o ktorych wspomniales. Dla mnie MGS1 to gra zycia i chcialbym w koncu miec orginal ktory nie straszy na TV 4k. Obecnie co jakis czas pykam na Vicie/PS3. Tam chociaz mam wersje z dodatkami...

Polecam odpalić MGS1 na Duckstation w 4K z widescreen patchem i achievementami z RetroAchievements.

Odnośnik do komentarza

Trochę mam obawy o te postępy Konami. Niby fajnie, ale Silent od Bloobera, duży znak zapytania, MGS Snake Eater od Virtuos to już ogromny znak zapytania.

 

Jedynie te HD remasters Suikodena wyglądają prawilnie. 

1 minutę temu, Jakim napisał:

rozdzielczość jak na PC chociażby

No to tyle to będzie, to jednak ma być "release" a nie kompatybilność wsteczna z PS1 :D. 

Godzinę temu, BRY@N napisał:

Rozumiem, że nigdzie nie ma żadnej przybliżonej daty premiery?

Piosenka z intra dalej robi robotę :banderas: 

Co do tych kolekcji to ten MGS4 był by zajebistą sprawą, tylko to był ex na PS3 i nie wiem czy tu nie będzie problemu.

 

@Czoperrr można ograć, tylko trzeba mieć na płycie bo ze sklepu nie kupisz.

z przecieków wynika jasno, MGS 4 oraz Twin Snakes nie będą częścią żadnej kolekcji. Vol 2 to będzie pewnie Peace Walker, Acidy i tyle. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

z przecieków wynika jasno, MGS 4 oraz Twin Snakes nie będą częścią żadnej kolekcji. Vol 2 to będzie pewnie Peace Walker, Acidy i tyle. 

Jakieś źródło przecieków?

 

Czwórka jak mało która odsłona potrzebuje reedycji, nawet kosztem jakichś nakładów pracy przy zmianie dialogów itp.

 

Z innych odsłon w przyszłych wydaniach, oprócz 4, raczej obstawiałbym Peace Walkera i może Rising, bo z nimi będzie najmniejszy problem. Portable Ops nie wiem, czy by się sprawdził, ale jest to prawdopodobne, nawet jeśli gra szałowa nie była. Acid obie części osobiście chętnie bym chciał w formie remasteru, ale tu również nie jestem pewien, czy są to odsłony, którymi będą sobie zaprzątać głowę. Ale przyznam, że sam miałem ochotę sobie Acidy przypomnieć. Jedynka była bardzo dobra, ale dwójki nie ukończyłem, bardziej przez cel-shadingową grafikę i gorszą historyjkę.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Suavek napisał:

Jakieś źródło przecieków?

 

Czwórka jak mało która odsłona potrzebuje reedycji, nawet kosztem jakichś nakładów pracy przy zmianie dialogów itp.

 

Z innych odsłon w przyszłych wydaniach, oprócz 4, raczej obstawiałbym Peace Walkera i może Rising, bo z nimi będzie najmniejszy problem. Portable Ops nie wiem, czy by się sprawdził, ale jest to prawdopodobne, nawet jeśli gra szałowa nie była. Acid obie części osobiście chętnie bym chciał w formie remasteru, ale tu również nie jestem pewien, czy są to odsłony, którymi będą sobie zaprzątać głowę. Ale przyznam, że sam miałem ochotę sobie Acidy przypomnieć. Jedynka była bardzo dobra, ale dwójki nie ukończyłem, bardziej przez cel-shadingową grafikę i gorszą historyjkę.

Od ego kolesia, co dał leaka do tej kolekcji.

 

Twin Snakes ma Nintendo, a MGS 4 Sony, chyba nie mają pełni praw do rekolekcji :/. Ale zobaczymy, co w ogóle wyjdzie z Vol 1. i jaki będzie poziom tych remasterów, mnie interesuje tylko jedynka :). 

Na razie pewnym jest, że w VOL 1. nie ma Twin Snakes, co już jest patologią. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, łom napisał:

A ja bym obstawiał w vol.2 MGS4 + 5 a nie jakieś Acidy czy Portable Ops.

Ale piątka to przecież "nowa" gra, już dostępna na wszystkich platformach. Co oni by mieli tam robić, poza przepakowaniem do nowego pudełka, skoro istnieje Definitive Edition?

 

No chyba, że właśnie to.

 

Ale w kontekście tej czwórki, to chgw. Skoro ma być Vol.2, to na ten moment sensownym przypuszczeniem będzie Peace Walker i może faktycznie 5 lub jakieś spinoffy.

 

A ja bym kurcze chciał Ghost Babel... :D Niesamowita gra, jak na możliwości GBC. Szkoda, że potem trochę nudnawa.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Suavek napisał:

Ale piątka to przecież "nowa" gra, już dostępna na wszystkich platformach. Co oni by mieli tam robić, poza przepakowaniem do nowego pudełka, skoro istnieje Definitive Edition?

GTA 5 dostało kolejnego remastera to MGSV też może. Takie 4k+oświetlenie RT mogło by prezentować się zacnie tylko pewnie już nie ma nikogo w Konami kto ogarnia Fox Engine.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.