Skocz do zawartości

PlayStation 2 Extreme


Rekomendowane odpowiedzi

   Magazyn przeczytany od deski do deski. Dobór gier bardzo dobry, właściwie tylko Mafia, RE4 i Viewtiful Joe (RE4 i VJ jako gry bardziej GameCubowe) tak średnio pasują tym bardziej że na ich miejsce znalazło by się masę exów (np. ZoE2, Valkyrie Profile 2, DMC1). Co do jakości recenzji w większości trzymają poziom ale jest pare które więcej poświęcają miejsca na otoczkę niż na samą grę, no i moim zdaniem powinny być dwie oceny tak jak w retrorecenzjach w regularnych wydaniach, bo część gier zostało ocenione przez różowe okulary (Fifa czy Sly 1) nie zwracając kompletnie uwagi na to jak się gra dzisiaj. Z kwestii technicznych to korekta tym razem nie zaspała i baboli w tekstach jest mało, a największy który aż kuł w oczy to Jack i Dexter.

   Numer na wysokim poziomie, oby więcej takich albo i jeszcze lepszych wydań a mniej lekkich wtop (w szczególności technicznych) jak Saturn.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, łom napisał:

   Z kwestii technicznych to korekta tym razem nie zaspała i baboli w tekstach jest mało, a największy który aż kuł w oczy to Jack i Dexter.


Niestety. W wysłanym tekście było poprawnie. Korekta była nadgorliwa miejscami, czego dowodem choćby wskazany przez Ciebie błąd, a czasu na korektę korekty już nie mieliśmy. Oby takich kwiatków było jak najmniej..!

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, łom napisał:

   Magazyn przeczytany od deski do deski. Dobór gier bardzo dobry, właściwie tylko Mafia, RE4 i Viewtiful Joe (RE4 i VJ jako gry bardziej GameCubowe) tak średnio pasują tym bardziej że na ich miejsce znalazło by się masę exów (np. ZoE2, Valkyrie Profile 2, DMC1). Co do jakości recenzji w większości trzymają poziom ale jest pare które więcej poświęcają miejsca na otoczkę niż na samą grę, no i moim zdaniem powinny być dwie oceny tak jak w retrorecenzjach w regularnych wydaniach, bo część gier zostało ocenione przez różowe okulary (Fifa czy Sly 1) nie zwracając kompletnie uwagi na to jak się gra dzisiaj. Z kwestii technicznych to korekta tym razem nie zaspała i baboli w tekstach jest mało, a największy który aż kuł w oczy to Jack i Dexter.

   Numer na wysokim poziomie, oby więcej takich albo i jeszcze lepszych wydań a mniej lekkich wtop (w szczególności technicznych) jak Saturn.

Prawie identyczne wrażenia mam. Pierwszy numer od 20 lat który przeczytałem od pierwszej do ostatniej strony. Piękny powrót do czasów gównięcych no i złapałem trochę motywacji żeby w końcu ruszyć kilka gier które zawsze chciałem sprawdzić albo innym dam drugą szansę. Na minus chyba jako jedyna isiba na planecie nie dostałem naklejki sonki 2 :nosacz2:

Odnośnik do komentarza

Na razie przeczytałem 1/4, bo sobie dawkuję. Zresztą mam jeszcze wydanie główne do przeczytania.

 

FFX widziałem najpierw u kumpla, jarałem się srogo, zwłaszcza że wtedy grałem na PS1. Przegrałem sobie od niego jak kupiłem konsolę, ale jego płyta miała rysę akurat w miejscu FMV ślubu Yuny i tam mi się zawieszało. Pograne. Później miałem działającą wersję, do tego lepszą, bo z opcjonalnymi bossami. Maniaczyłem grę dopóki nie kupiłem GoW2.

 

KH2 miało kilka fajnych motywów i ulepszeń względem pierwszej części, ale to jedynka mi lepiej siadła. Nie podobało mi się też granie Roxasem.

 

W Suikodena V nie grałem, trzeba będzie się zainteresować.

 

DQ8 zacząłem grać, ale jakoś mi nie podeszło. Może dam jej drugą szansę.

 

FF12 miałem najpierw po niemiecku. Kompletnie nie wiedziałem co i jak, ale kawałek jakoś przeszedłem. Później miałem po angielsku i skończyłem, ale tak trochę na siłę, bo momentami potrafiła być nużąca. Ale niektóre lokacje wyglądały całkiem fajnie.

 

P3 ogrywałem i skończyłem na psp, i jak dla mnie najsłabsza Persona. Dwójeczka najlepsza.

 

RRV chwilę tylko grałem, za mało żeby wyrobić sobie jakieś zdanie.

 

GT3 nie wymaga komentarza. Ostatnia część z normalnym chase cam'em, te późniejsze są dla mnie zbyt sztywne.

 

Burnouta 3 mocno tyrałem, najbardziej lubiłem road rage. Na początku w wyścigach cały czas rozbijałem się najwolniejszym samochodem, ale potem dawałem radę bolidem, chociaż początkowo też nie mogłem nad nim zapanować.

 

NFSU ogrywałem na blaszaku, więc no comment. Spokojnie Adam, nie będę linczował za wybór tej części, a nie Most Wanted. Dla mnie i tak najlepsze było NFSU2 :D

 

Wipeout Fusion nawet mi się podobał, pomimo bycia największym odmieńcem w serii. Ale niektóre trasy... :facepalm:

 

Midnight Club, Forbidden Siren i The Thing nie grałem.

 

Przyznaję się bez bicia, że nie grałem nigdy w Silent Hill 2. Dopiero w tym roku po raz pierwszy w życiu skończyłem jedynkę, a mam ją od dawna. Jeszcze kiedyś grałem w czwórkę i całkiem mi się podobała. Pożyczyłem kumplowi, a ten cymbał sprzedał ją razem ze swoją konsolą. :angry:

 

Project Zero trochę ogrywałem, pamiętam zagadkę z takim jakby zegarem z kanji (chyba) zamiast cyfr. Za pierwszym razem od razu połapałem się jak to rozwiązać, ale za drugim za cholerę nie mogłem dojść o co w niej chodzi. Sprzedałem kumplowi bo jest fanem serii, i ogólnie horrorów.

 

W Manhunta chwilę grałem, pewnie przy okazji się do niego przysiądę.

 

RE4 na początku wydawało mi się dziwne, ale jak zacząłem grać to zmieniłem zdanie. Pamiętam że przechodziłem na wakacjach, i był wtedy taki upał, że konsola mi się wyłączyła z przegrzania. Na szczęście chwilę wcześniej zapisałem grę. Ehhh... ten krzyk Ashley "Leon! Help!" mam już wyryty bani. Nieraz miałem ochotę strzelić jej w łeb, może nawet to zrobiłem. "Te voy a matar"

 

GoW2 przeszedłem chyba ze 14 razy, w pewnym momencie potrafiłem przejść całą grę bez zginięcia i zapisując tylko raz na hardzie. Próbowałem przejść na najtrudniejszym, ale wysiadłem przy Tezeuszu. Miałem taki moment, że uważałem inne gry za gówno, ale wtedy jeszcze nie grałem w SotC.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z takich pierdółek, to dodam jeszcze, ze w recenzji Sirena, Grabarczyk coś tam namącił z popiołem zamiast mgły w SH( chyba pomylił grę z filmem), no i brakuje w tejże recenzji wyłuszczenia, że ma zjebane na niespotykaną skalę wytyczne(co prawda tematem drobiazgowo zajął się niedawno Piechota w standardowych odsłonach), ale jednak takie rzeczy trzeba ludziom mówić. Choćby przelotem.

Odnośnik do komentarza

Opinię Kmiota właśnie przeczytałem, a numeru jeszcze nie. Ale dzięki temu wiem jak się nastroić na pismo :) Jestem w dziale recenzji i faktycznie te logosy i kolorowe tła wyglądają zajebiście i nostalgicznie. Co rzuciło mi się w oczy to brak reklam i wąskie kolumny tekstu (po 4 wyrazy na linijce). A co do korekty to jak się czegoś nie jest pewnym (jack i dexter) to wklepuje się w Google i samo Google poprawia… 

No i ciekawe co za tytuły będą w numerze drugim. Pewnie będą ludziska marudzić „to już nie to samo” :) 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kmiot napisał:

Roger zachęca do Suikodena V (ale Łom tutaj w temacie tonuje oczekiwania).

Dwa lata temu pisałem tak we 'właśnie ukończyłem', jest masa lepszych RPGów a Suikoden 2 był o parę klas lepszy.

Spoiler

Suikoden V - widać że to miał być mniejszy projekt i zabrakło $$$. Gra wydana w 2006 roku a gdyby nie wygląd postaci to można by było pomylić z tytułem na PS1. Grafika oprócz tego że jest  brzydka to straszy swoim monotonnym designem. Miejscówki są puste (ukazane w rzucie izometrycznym), często składają się z żałośnie niskiej ilości assetów, miasta gdzie dosłownie powtarza się ten sam budynek albo dungeony złożone z jednej kopiowanej ściany to norma. Jeden z najgorszych level designów jaki widziałem. Nie pomaga też soundtrack gdzie duża część kawałków ma długość 40 sekund i po 10 zapętleniu ma się dość. Jakby tego było mało gra marnuje czas bo nie można łatwo przerzucić ekwipunku między postaciami (ograniczony plecak i trzeba latać nonstop do schowka... który też jest ograniczony), było parę sytuacji gdzie pół ekipy było bez ekwipunku bo gra narzucała konkretne postacie, albo wprost przeciwnie, dostałem 2 postacie na misję, uzbroiłem po zęby tylko po to żeby jedną cutscenkę dalej odłączyły się od drużyny.

     Tradycyjne walki turowe są całkiem dobre, są różne formacje dla 6 osobowej drużyny, dzięki runom (które działają trochę jak materie z FF7) można pokombinować/całkowicie zepsuć poziom trudności, do tego szybko leveluje się słabsze postacie. W pewnych momentach są też walki RTS no i to kolejny niedopracowany ściek. Na papierze jest ok, są 3 typy jednostek w systemie papier-kamień-nożyce wraz z umiejętnościami specjalnymi (pasywne i aktywne).Przy starciu kamera ukazuje jednostki w przybliżeniu, odpala się scenka, przegrana strona obraca się o 180 stopni i ucieka parę metrów. Jest z tym systemem jeden problem, nie ma aktywnej pauzy więc przy starciach w różnych miejscach na mapie nie ma praktycznie możliwości wydania komend bo odpalane są cutscenki jedna za drugą.

     Mimo tego wszystkiego ukończyłem ten tytuł (ponad 50h) bo historia jest całkiem ciekawa, intrygi dworskie, nadużywanie władzy, trochę magii. Polecam tylko dla osób którym mega podobał się Suikoden 2 i brakuje im zbierania 108 postaci. 5+/10

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.12.2023 o 20:22, Kmiot napisał:

 Konsolite obraża Pana Kojimę (Bydlaku jeden!), 

Oj tam, oj tam, od razu obrażam. ;)
 

W dniu 9.12.2023 o 20:22, Kmiot napisał:

Na koniec chciałbym tradycyjnie podziękować każdemu autorowi zaangażowanemu w tworzenie tego numeru specjalnego. Najbardziej tym, którzy tutaj zaglądają regularnie. Dostarczyliście istny wehikuł wspomnień. 

Napisałbym "drobiazg" ale nie mogę, miło że się podoba :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.12.2023 o 07:49, number_nine napisał:

ta rozpikselowana grafika z FFX na okładce to tak specjalnie dla klimatu? Sam numer bardzo spoko. Dobrze, że redakcja skupiła się głównie na recenzjach, a nie pisaniu po raz nie wiadomo który o tym samym, czyli powstawanie konsoli, wspominki itd.

Chyba problem każdej okładki bo ta z gowa też gówno rozmazane

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.12.2023 o 11:18, Suavek napisał:

Coś wiadomo w kwestii wysyłki właściwej (:)) okładki Okami? Rzekomo wysyłka miała się już rozpocząć kilka dni temu, ale od tego czasu cisza. Zakładam, że nie trzeba się o to specjalnie upominać? Czy może jednak?

Obstawiam, że dostaniemy je po świętach albo nowym roku. Nie powiem troszkę się zdziwiłem jak zobaczyłem inną okładkę niż ta którą udało się upolować...

Odnośnik do komentarza
Cytat
1. Wszyscy Patroni, którzy na dzień 18 grudnia o godzinie 8.00 będą na liście osób wspierających nas na kwotę minimum 50 PLN miesięcznie otrzymają od nas:
- specjalne, wyjątkowe wydanie magazynu Playstation 2 Extreme w druku z okładką z przepięknym motywem Okami, ze specjalnie zaprojektowaną okładką oraz klejonym grzbietem. To jest prawdziwy "biały kruk". Trafił do 199 osób, które wzięły udział w przedsprzedaży publikacji i trafi do Patronów. Ci z Patronów, którzy kupili wydanie w przedsprzedaży - mogą cieszyć się z dwóch egzemplarzy

 

No to jak to jest z tą limitką? 199 sztuk czy tyle ile sobie wydrukujecie? To już jest nieśmieszny żart z waszej strony.

Odnośnik do komentarza

Mnie tam nie rusza, czy będzie 199 egzemplarzy, czy ilość dowolna dla każdego, kto wspiera czasopismo. Po prostu niech tą okładkę w końcu wyślą, bo fajnie wygląda i taką pierwotnie chciałem. ;)

 

Szczerze, to gdybym się spóźnił na pre-order (czyt. nie siedział wtedy na forumku w pracy :D), to raczej na dodruk dla Patronów bym teraz nie narzekał. Ze złota to nie jest, ograniczony nakład sztuczny i umowny, bo wiadomo, że wszystko można dodrukować. ¯\_(ツ)_/¯

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...