Skocz do zawartości

PSX Extreme 312


Rekomendowane odpowiedzi

HIV ma rację, że na forum gros opinii o numerze tyczy się wyglądu okładki :facepalm:

 

Mnie tam wszystko jedno co okładka przedstawia, skoro to tylko forma opłaconej reklamy. BTW: ten dopisek "gry konsole popkultura" powinien być wrzucony gdzieś indziej, bo i tak zazwyczaj jest przysłonięty, z czego tylko wychodzi jakaś krzyżówkowa zagadka. To tylko sugestia, bo nie mi powinno na tym zależeć. 

 

Pozostałe wiodące opinie to dostępność w kioskach (już nie bądźcie tacy leniwi, że się sprawdzić nie chce :cool2:) i sprawność wysyłki prenumeraty (ta ma swój temat).

I papier. Tak: jest lepszy niż poprzedni. I wydaje intensywny, prasowy zapach (niuch, niuch).

Także pozdro dla tych kilku (zwłaszcza kolegi Kmiota), którzy starają się coś merytorycznie o kolejnych numerach napisać, bo to syzyfowa praca :).

 

Ja tylko z takich wizualnych spostrzeżeń: nadal nie widzę tego graficznego liftingu. A nie, pardon - supporterzy dostali nową graficzkę z serduszkami. Także już nie mam złudzeń.

Szczepsss to pewno alter ego Romana, bo jakoś tak dziwnie, że się grafik z imienia i nazwiska podpisać pod swoim urobkiem podpisać nie chce.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Atherius napisał:

Rozumiem, że jesteś autorem tej wkładki? ;>

Jeśli dobrze rozumiem to ma być zbiór wszystkich materiałów jakie napisałem w ramach Extreme plus, oraz osoby która się nim obecnie zajmuje.

O pomyśle/projekcie dowiedziałem się z forum, wiec nie wiem więcej niż tutaj obecni. Od szefa usłyszałem ze „ma plan na to wydanie” i tyle…

  • Haha 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Shen napisał:

bez Rogera to by sie dawno zesrało tak jak pixel

Tego nie wiemy. To było (podobnie jak poprzednim razem)  przekazanie pałeczki wewnątrz redakcji, a Roger się go podjął.

A Pixel ? Moim zdaniem to była nisza niszy. Nabyłem jeden numer (chyba w pakiecie z PH) i nie przekonał mnie ogólnie swoją tematyką do nabycia kolejnego, a wręcz odrzucił jednym felietonem Orbitowskiego.

PE miał jeszcze szeroką, starą bazę czytelników, a Pixel był tworem nowym, w nowych czasach, ale o starych czasach, i takiej bazy nie zbudował na tyle, aby to było opłacalne. Tak tylko domniemywam.

Edytowane przez macGyver
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Atherius napisał:

A to nie tak, że pisząc cokolwiek do pisma, wydawca automatycznie staje się właścicielem tego tekstu i może robić z nim co chce? Czyli np. wydać taki tomik poezji zbiorowej. Wiadomo, że fajnie wcześniej powiadomić o takim fakcie itp. tym bardziej, że się przecież współpracuje od lat.

 

To zależy od warunków umowy z danym wydawnictwem. Z tego co kojarzę, to często bywa tak jak piszesz, że sprzedajac swoją twórczość (teksty, zdjecia, filmy itp itd) jakiemuś wydawnictwu autor zrzeka się praw majątkowych do tego, więc z punktu widzenia $ właścicielem staje się wydawnictwo i może dysponować tym jak chce. Oczywiście nie wiem jak jest w tym konkretnym przypadku :)

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, LeifErikson napisał:

 

To zależy od warunków umowy z danym wydawnictwem. Z tego co kojarzę, to często bywa tak jak piszesz, że sprzedajac swoją twórczość (teksty, zdjecia, filmy itp itd) jakiemuś wydawnictwu autor zrzeka się praw majątkowych do tego, więc z punktu widzenia $ właścicielem staje się wydawnictwo i może dysponować tym jak chce. Oczywiście nie wiem jak jest w tym konkretnym przypadku :)

Zależy od umowy, jednak w praktyce to kwestia czy to nowy twór czy przedruk i jak to jest interpretowane.

W Ss było tak ze jak jakieś teksty z Ss wchodziły do kompendium to było płacone, gdyż to była książka / inne wydawnictwo/ forma publikacji. 

Tu trudno powiedzieć, na przykład ta książka o amidze która była dosłownie przedrukami (te same strony 1:1) nie miała nawet stopki redakcyjnej, tylko wzmiankę ze autorami książki są ludzie z psxe/pixela, co było lekko mówiąc ciekawe. Nie wspominając o tym ze wielu dowiedziało się o byciu wspólnego autorem po fakcie / przez przypadek.

 

7 godzin temu, Atherius napisał:

A to nie tak, że pisząc cokolwiek do pisma, wydawca automatycznie staje się właścicielem tego tekstu i może robić z nim co chce? Czyli np. wydać taki tomik poezji zbiorowej. Wiadomo, że fajnie wcześniej powiadomić o takim fakcie itp. tym bardziej, że się przecież współpracuje od lat.

To zależy, jak pisałem co jak będzie interpretowane.

Odnośnik do komentarza

Już wielokrotnie redaktorzy pisali, że do PE nie pisze się dla pieniędzy, także każdy redaktor powinien się cieszyć, że w ogóle coś dostaje. W zasadzie powonien być dumny jeśli nic nie dostanie, bo wtedy przyczynia się do obniżenia kosztów redakcji ! Historia PE miała swój mroczny okres, kiedy to recenzowało się jadąc na piratach (słynny wątek forumowy),pisało o najnowszych osiągnięcia szarej strefy. Oczywiście dla dobra czytelników, żeby byli na bieżąco.

 

Dobra, mocno sobie ironizuję, ale ...

Niech sobie każdy spojrzy do stopki redakcyjnej (najlepiej do najnowszego numeru) i poczyta: kto tam jest, gdzie jest, a kogo nie ma (a recenzje pisze !). Stopka od dawna żyje własnym życiem. Teraz to już nawet laska Sobka (jak się domyślam) reckę pisze, bo już nie ma komu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Konsolite napisał:

Zależy od umowy, jednak w praktyce to kwestia czy to nowy twór czy przedruk i jak to jest interpretowane.

W Ss było tak ze jak jakieś teksty z Ss wchodziły do kompendium to było płacone, gdyż to była książka / inne wydawnictwo/ forma publikacji. 

Tu trudno powiedzieć, na przykład ta książka o amidze która była dosłownie przedrukami (te same strony 1:1) nie miała nawet stopki redakcyjnej, tylko wzmiankę ze autorami książki są ludzie z psxe/pixela, co było lekko mówiąc ciekawe. Nie wspominając o tym ze wielu dowiedziało się o byciu wspólnego autorem po fakcie / przez przypadek.

 

To zależy, jak pisałem co jak będzie interpretowane.

Panie Dareczku, pieniążki to dla prezesa a dla Pana uścisk dłoni.

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...