Skocz do zawartości

Telefony


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

czym się różni na przykład taki Xaiomi 12, który nazywany jest flagowcem, od Redmi 9? Ta sama firma to robi, parametry podobne, system ten sam. Cena za pierwszego ponad 3000 zł, a za drugiego 800 zł.

 

Bo tak się zacząłem zastanawiać, że może wiele w życiu tracę? Jaki jest sens używania "flagowców" i dopłacaniu prawie 2.5 k skoro nic mi nie tnie i nie chcę wyrywać blachar na ajfona? Pytam poważnie, bo nie wiem, Nigdy nie miałem telefonu powyżej 1500 zł. Może to będzie gameczendzer mojego życia?

Odnośnik do komentarza

No to wytłumacz jak to się ma w praktyce

 

z tego co widzę na papierze (a się nie znam) i co trzymałem w dłoniach bawiąc się xaiomi 12 to dla mnie różnica taka jak między kajzerką z biedronki, a kajzerką z lidla  

 

dobra, ślepy nie jestem, no trochę lepszy procesor i trochę więcej ramu, co pewnie daje tyle, że nowe gry lepiej działają? Bo nie wiem jak ma się takie 8 gb ramu w telefonie zamiast 6 gb i kiedy to ma sensowne zastosowanie? O to tyle szumu i prawie 3 koła różnicy w cenie?

Odnośnik do komentarza

Lepiej kupić rocznego flagowca niż jakiś nowy elektrośmieć. Za trochę ponad 1000 zł też można już kupić fajny telefon ze średniej półki. Za 1200 zamówilem mamie Samsung A52 i wykonany jest fajnie, ma duży i dobry ekran AMOLED z odświeżaniem 90hz. Tanich Chińczyków nie polecam kupować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy jest gdzieś jakieś zestawienie procesorów montowanych w telefonach? Chodzi mi o ranking od najlepszego do najgorszego. Te nazwy nic mi nie mówią. Rozumiem, że im więcej RAM tym lepiej, im większa bateria tym jeszcze bardziej lepiej, większy ekran jak kto woli. Od kiedy przesiadłem się na smartfony priorytetem było dla mnie aby miał jak największą baterię, był wytrzymały i nie kosztował wiele. Tak trafiłem na polską markę o bardzo polsko brzmiącej nazwie Kruger&Matz :D Jak do tej pory jestem zadowolony ale nie mam za dużego porównania. Przez chwilę miałem jeszcze smartfona z windowsem. W telefonach z serii KM znajduje się czysty Android co mi się podoba. Zdaje się, że system chodzi sprawniej bez nakładek, a przy okazji nie przekazuje moich danych kolejnemu podmiotowi poza androidem. 

 

Ostatnio na promocji widziałem jakiś telefon z serii Realme GT Neo 2 za 1699 zł. Nawet się nad nim zastanawiałem jednak te nazewnictwo nic mi nie mówi. Nie wiem z czym i jak to porównywać. Producent tej serii wydaje też inne telefony pod nazwą Realme ale bez dodatku "GT NEO 2" Ramu ma drugie tyle ile mój obecny telefon, większy wyświetlacz, bateria taka sama, lepszy aparat i moduł 5G. Rozumiem, że im większy wyświetlacz tym więcej ciągnie prądu z baterii. Na module 5G mi nie zależy, bo mieszkam jeszcze poza zasięgiem tej sieci więc szkoda za to płacić - nie wiem też czy więcej prądu nie ciągnie w związku z tym modułem. Nie gram na telefonie ale chciałbym kiedyś sprawdzić chmurę xboxa. Tutaj zastanawiam się co najwyżej nad lepszym wifi w telefonie aby sprawdzić jak gra się w domu albo gdzieś blisko domu na dworze. Chcę sobie podciągnąć kabel sieciowy do altany na podwórku, tam podłączyć laptopa i może jakiś punkt wzmacniania sygnału wifi. Na telefonie głównie korzystam z internetu, komunikatorów, rozmów, czasem celem zalogowania się. Większość rzeczy robię na PC, a na konsolach gram.

 

Mój obecny telefon spadł mi parę razy, gdzieś się uderzył i przeszedł naprawdę sporo. Jedynie raz tak walnął, że musiałem oddać go do serwisu wymienić wyświetlacz jednak był to koszt do 300 zł. Mniej więcej połowę z tego ile kosztowałby nowy egzemplarz. Spotykam historie ludzi i znajomych, że nowy telefon zaczął im mulić albo od lekkiego uderzenia wyświetlacz się posypał i koszt naprawy wynosi 1000-1500 zł albo i więcej. Chciałbym takie telefony omijać jak najdalej. Da się to rozpoznać na pierwszy rzut oka? Albo jak dobrać konfigurację aby wykorzystać parametry urządzenia. Jeszcze pamietam jak to kiedyś było z kupnem składanych komputerów, gdzie sprzedawca ładował np. mocny procesor ale mniej ramu albo z innym taktowniem czy lipną kartę graficzną przez co taki zestaw nie był optymalnie wykorzystany.

Odnośnik do komentarza
19 minutes ago, Elitesse said:

Czy jest gdzieś jakieś zestawienie procesorów montowanych w telefonach? Chodzi mi o ranking od najlepszego do najgorszego. Te nazwy nic mi nie mówią. Rozumiem, że im więcej RAM tym lepiej, im większa bateria tym jeszcze bardziej lepiej, większy ekran jak kto woli. Od kiedy przesiadłem się na smartfony priorytetem było dla mnie aby miał jak największą baterię, był wytrzymały i nie kosztował wiele. Tak trafiłem na polską markę o bardzo polsko brzmiącej nazwie Kruger&Matz :D Jak do tej pory jestem zadowolony ale nie mam za dużego porównania. Przez chwilę miałem jeszcze smartfona z windowsem. W telefonach z serii KM znajduje się czysty Android co mi się podoba. Zdaje się, że system chodzi sprawniej bez nakładek, a przy okazji nie przekazuje moich danych kolejnemu podmiotowi poza androidem. 

 

Ostatnio na promocji widziałem jakiś telefon z serii Realme GT Neo 2 za 1699 zł. Nawet się nad nim zastanawiałem jednak te nazewnictwo nic mi nie mówi. Nie wiem z czym i jak to porównywać. Producent tej serii wydaje też inne telefony pod nazwą Realme ale bez dodatku "GT NEO 2" Ramu ma drugie tyle ile mój obecny telefon, większy wyświetlacz, bateria taka sama, lepszy aparat i moduł 5G. Rozumiem, że im większy wyświetlacz tym więcej ciągnie prądu z baterii. Na module 5G mi nie zależy, bo mieszkam jeszcze poza zasięgiem tej sieci więc szkoda za to płacić - nie wiem też czy więcej prądu nie ciągnie w związku z tym modułem. Nie gram na telefonie ale chciałbym kiedyś sprawdzić chmurę xboxa. Tutaj zastanawiam się co najwyżej nad lepszym wifi w telefonie aby sprawdzić jak gra się w domu albo gdzieś blisko domu na dworze. Chcę sobie podciągnąć kabel sieciowy do altany na podwórku, tam podłączyć laptopa i może jakiś punkt wzmacniania sygnału wifi. Na telefonie głównie korzystam z internetu, komunikatorów, rozmów, czasem celem zalogowania się. Większość rzeczy robię na PC, a na konsolach gram.

 

Mój obecny telefon spadł mi parę razy, gdzieś się uderzył i przeszedł naprawdę sporo. Jedynie raz tak walnął, że musiałem oddać go do serwisu wymienić wyświetlacz jednak był to koszt do 300 zł. Mniej więcej połowę z tego ile kosztowałby nowy egzemplarz. Spotykam historie ludzi i znajomych, że nowy telefon zaczął im mulić albo od lekkiego uderzenia wyświetlacz się posypał i koszt naprawy wynosi 1000-1500 zł albo i więcej. Chciałbym takie telefony omijać jak najdalej. Da się to rozpoznać na pierwszy rzut oka? Albo jak dobrać konfigurację aby wykorzystać parametry urządzenia. Jeszcze pamietam jak to kiedyś było z kupnem składanych komputerów, gdzie sprzedawca ładował np. mocny procesor ale mniej ramu albo z innym taktowniem czy lipną kartę graficzną przez co taki zestaw nie był optymalnie wykorzystany.

 

Realme GT Neo 2 ma bardzo szybki procesor i generalnie niezłą specyfikację - Snapdragon ósmej generacji, aczkolwiek może się nagrzewać przy intensywnym użytkowaniu (gierki natywnie odpalone, nie xCloud). W połączeniu z ekranem AMOLED doznasz szoku po przesiadce z tego szrotu co teraz używasz :reggie:

Telefonik ma też Androida 12 więc jest up to date.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, messer88 napisał:

Jak masz teraz telefon dla seniora :) za 600zł to wszystko co kupisz nowego powyżej tysiaka myślę że będzie przesiadka jak z malucha na mercedesa. 

 

7 godzin temu, Czoperrr napisał:

 

Realme GT Neo 2 ma bardzo szybki procesor i generalnie niezłą specyfikację - Snapdragon ósmej generacji, aczkolwiek może się nagrzewać przy intensywnym użytkowaniu (gierki natywnie odpalone, nie xCloud). W połączeniu z ekranem AMOLED doznasz szoku po przesiadce z tego szrotu co teraz używasz :reggie:

Telefonik ma też Androida 12 więc jest up to date.

 

Spodziewam się tego, że cokolwiek bym teraz nowego kupił to byłby to szok i wrażenie przeniesienia się do przyszłości. Mam Live 6+ więc nawet jak bym teraz przeszedł na nowszą wersję dla seniora :D 9 albo 9S, to byłby skok jakościowy jak PS2 do PS3 albo nawet PS4. :obama:

 

Nie wiem czy w pełni wykorzystam potencjał tego Realme jak niespecjalnie myślę o graniu. Z drugiej strony telefon ma przyzwoite opinie i nie jest to jakaś wydmuszka jak jakiś budżetowiec znanych marek bazujących tylko na znanej nazwie. Jak już miałbym wydać więcej na telefon to chciałbym kupić coś dobrego, a nie opla ;) No i czy jest sens brać 5G jak u mnie nie ma nadajników i pewnie przez dwa lata albo i więcej jeszcze nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio nabyłem tego skurczybyka. :fsg:

CQomwOm.jpg

Przez niemal 3 lata korzystałem z Huawei Mate 10 Pro i bardzo chwalę ten telefon. Nigdy nie miałem z nim problemu. Do dziś go mam i działa bez zarzutu. W 2020r. nabyłem Sama S20+, który według mnie jest świetnym telefonem. Spisał się na tyle znakomicie, że w tym roku padło na Galaxy S22 Ultra.

Kawał niesamowitej elektroniki. Wyświetlacz, poziom wykonania, jakość połączeń głosowych, to jakie nieprawdopodobne zdjęcia robi :good2:
Niemniej to flagowiec, więc oczywistą wadą jest cena. Ja za wersję 256 GB zapłaciłem niemal 6400 zł. Teraz jest nieco niższa, ale to i tak szalone pieniądze jak za telefon komórkowy. 

Kapitalny sprzęt. Należy tylko pamiętać (jeżeli ktoś nie posiada), że trzeba dokupić ładowarkę. :pawel::pope:
 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No ten Samsung jest kapitalny, ale cena przeraża. P30 Pro kupiłem za 2200zł i to już było dużo jak za telefon.

Nie wymieniam go dopóki nie padnie, ale kolejny telefon to będzie właśnie Samsung albo Pixel ze względu na technikalia i długie wsparcie. Nigdy więcej chińczyków bo boje się powtórki z Huawei i bana lub szybkiego zakończenia wsparcia. P30 Pro dostał tylko jedna aktualizacje Androida, a łatki bezpieczeństwa niedługo tez przestaną wychodzić...

Odnośnik do komentarza

Samsung daje bodaj 3 lata wsparcie jeśli chodzi o nowego Androida i 4 lata jeśli chodzi o łatki bezpieczeństwa. Dla mnie w sam raz. W Apple chyba wsparcie jest lepsze, ale jak po dwóch latach zjebią baterie aktualizacja, bo czas wymienić telefon, to tak średnio z tym 5 czy 6 letnim wsparciem. :Coolface:

Odnośnik do komentarza
Nie wiem w czym iPhone byłby lepszym wyborem niż S22 Ultra
500 złotych w kieszeni. A co tracisz względem S22 Ultra poza S-Penem? Foto-Video prawie bez różnicy, na tym poziomie co są teraz flagowce, to każde zdjęcia i filmy są po prostu dobre. W tym zakresie cenowym to serio tylko kwestia gustu, bo każdy wybór będzie dobry.

Ale tyle siana na tak wrażliwe urządzenie? Ja bym się bał nosić ze sobą, biorąc pod uwagę ile razy wypadł mi z rąk telefon.

Marzenia :)
Odnośnik do komentarza

No to albo jesteś spider manem albo masz farta. Gdyby nie Spigen Rugger Armor to chyba bymzałatwił każdy telefon jaki miałem ale od ponad 6 lat używam zawsze tego samego etui i nigdy mnie nie zawiodło. Szkoda tylko tego designu, nad którym ktoś jednak pracował ale lubię swój telefon i nie chce by umarł przedwcześnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...