Skocz do zawartości

Telefony


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

System ostatnio coraz bardziej mi mulił w Motce (głównie na przeglądaniu plików, załączaniu etc.). Zmieniłem telefon (również na taki z Androidem 10) no i nadal były jajca, a nawet i gorsze niż zwykle. Przeglądarka plików czy galeria nie odświeżały się dobrze, czasem karta SD w ogóle znikała mi z systemu i trzeba było resetować telefon.

 

Żeby sprawdzić czy to wina telefonu czy karty, odpiąłem ją i podpiąłem do kompa, ledwie dostałem się do folderu plików i jakimś cudem udało mi się kawałek po kawałku poprzenosić po 10-20 plików na raz (z katalogu DCIM aparatu, ponad 1500 zdjęć i filmików). Przeszczep trwał z 3h, udało się skopiować z 70%, reszta wywalała od razu system i zawieszała ekran kopiowania.

 

Zastanawiam się, czy Xiaomi Note mógłby w jakiś sposób uszkodzić kartę SD (od przyczyn softwarowych po fizycznie - jakieś przepięcie), czy po prostu SDki z czasem umierają wolną, ale nieuchronną śmiercią? Jakiegoś Sandiska Ultra 32GB miałem od paru lat, no raczej ciągle na chodzie bo na niego trafiały zdjęcia i inne media.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
On 1/15/2021 at 11:34 PM, Sven Froost said:

Panowie, co myslicie o korzystaniubz Iphona XS Max na ta chwile? Nie wiem czym zmienic telefon na lepszy czy dalej korzystac, myslicie ze jest ok?

Moja ma iPhone XS kupiony rok temu i wciąż jest to bardzo dobry telefon. W porządku aparat (chociaż ma mniej możliwości niż konkurencja z Androidem), jest szybki i otrzymuje najnowsze aktualizacje, ekran też daje radę. Jeśli nie oczekujesz wodotrysków typu 90hz czy szerokokątnego obiektywu to można brać jeśli znajdziesz w promocyjnej cenie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, Tokar said:

Szeroki kąt no fajny wodotrysk, absolutny standard od jakichś 3 lat jak nie lepiej. Ze średniej i wyższej półki chyba tylko jeszcze google w pixelach robi wiochę w tym temacie.

Miałem na myśli 90hz. No zgadzam się, sam mam P30 Pro z takim obiektywem tylko tak jak mówię nie każdemu to potrzebne, a Apple to Apple.

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, kanabis said:

Pany potrzeba mi takie cos

https://www.x-kom.pl/p/403796-naped-dvd-lg-gp95ew70-slim-android-app-bialy.html

 

A pisza ze wycofali i nigdzie znalesc nie moge.

 

Albo cos co sprawi ze bede mogl odtworzyc cd na tablecie. Mam sporo zdjec na cd.

 

Sprawdzalem bo sam sie zdziwilem z dostepnoscia i w PL dostac to slabo, masz jakichs znajomych z zagranicy?

Odnośnik do komentarza

Wjechał s20 fe 5g i powiem krótko - od 2 dni mam nie mulącego androida bez żadnego kombinowania, rootowania czy co tam. No i 120 Hz ryje banie - wyświetlacze Samsunga od zawsze były dla mnie najlepsze a teraz to już w ogóle kosmos. Polecam wszystkim sceptykom androbiedy. :cool:

Odnośnik do komentarza

W grudniu kupiłem partnerce Galaxy S20 FE 5G i jakiś tydzień temu również sprawiłem sobie. Rewelacja telefon. Wprawdzie oboje przesiadaliśmy się z Galaxy S6 Edge więc siłą rzeczy przeskok musiał być ale tak czy inaczej aparat, 120Hz i bateria strasznie mnie cieszą w tym modelu. No i oczywiście w ogóle nie zamula i mam nadzieję, że z czasem i aktualizacjami się to nie zmieni.

 

Zastanawiałem się czy kupić S21 ale trochę się nim pobawiłem przed premierą i stwierdziłem, że dla mnie nie ma sensu brać telefonu z mniejszym ekranem i baterią za sporo większą kwotę gdy różnice są tak małe.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Co byście polecili za telefon w okolicach mniej lub więcej 3 tysi? Mój szwagier zwrócił się do mnie z prośbą abym mu coś doradził ze względu na to, że mu się jego stary flagowiec LG G6 posypał,  ale ja cóż...dawno wypadłem z obiegu jeśli chodzi o fony, a już w ogóle o urządzenia w granicach cenowych, na które mnie zwyczajnie nie stać. Jego warunki są w zasadzie dwa: doby aparat i żeby był w miarę solidny ze względu na to, że on nie jest biuralistą, wręcz przeciwnie.

 

PS: Ja mu w zasadzie tylko dwa poleciłem tj One Plus 8T, którego bym sam chętnie nabył, gdybym miał hajs, oraz Doogee S95 Pro ze względu na solidną budowę.

 

Będę wdzięczny za każde sugestie i propozycje.

Odnośnik do komentarza

Chociażby Samsung Galaxy S20 FE 5G tylko w wersji ze snapdragonem. Exynosowe wersje lepiej unikać z faktu nagrzewania się telefonu i słabszego parametru od snapdragona. Taki 8/256 jest idealny, na bank przypadnie mu do gustu, 6'5 cala, Full HD+ amoled. A zapomniałem dodać, że dałem za niego 2.799 zł z racji promocji cashback, gdzie Samsung oddał mi 400 zł za ten telefon. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Figaro napisał:

Nie wiem czy odnosisz się do mnie, ale klasyk :)

Tak do ciebie, tamtego mam w ignorach i nie widziałem że coś napisał wcześniej, jak klasyk to za dużego wyboru nie ma, jakieś myPhone, maxcomy i Nokie 6300, 3310 itp, co byś nie wziął będzie dobrze jeśli wytrzyma okres gwarancji. Są jeszcze samsungi solid, ale to już ponad trzy bomby trzeba dać.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Szwagier zdecydował się jednak na OnePlus 8T. Mam pytanie w jego imieniu. Jest do kupienia na jednej aukcji na Alledrogo wersja 12 RAM 256 GB pamięci po ok 3200 zł z dostawą natychmiast a druga ten sam fon po 2600 zł z czasem dostawy 43 dni (domyślnie z Chin). Różnica w cenie jest dość duża. Warto tyle czekać?

Czy ktoś z Was zamawiał na Allegro telefony z Chin? To bezpieczne? Czy taki telefon ma wersję PL systemu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...