Skocz do zawartości

Telefony


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Wooyek said:

Samsung daje bodaj 3 lata wsparcie jeśli chodzi o nowego Androida i 4 lata jeśli chodzi o łatki bezpieczeństwa. Dla mnie w sam raz. W Apple chyba wsparcie jest lepsze, ale jak po dwóch latach zjebią baterie aktualizacja, bo czas wymienić telefon, to tak średnio z tym 5 czy 6 letnim wsparciem. :Coolface:

Samsung daje 4 aktualizacje Androida i 5 lat zabezpieczeń. Google Pixel ma 3 lata Androida i 4 lata zabezpieczeń.

 

Oczywiście iPhone ma najlepsze wsparcie ale jeśli chodzi i Androida to tylko tych dwóch producentów tyle oferuje.

 

Od zawsze uzywam Androida i kusiło mnie do iPhone bo żona używa ale jednak cenie sobie możliwości Andka i na nim zostanę

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Faktycznie, teraz doczytałem, ale to teraz weszło wraz z premierą S22 i obejmie S21, i każdy następny flagowy telefon. Spoko, ja mam S21 Ultra 16/512, także wjedzie dopiero s23 ze snapdragonem (Samsung robi sobie przerwę od exynosa) a może i 24, co 2-3 lata zmiana jest ok. 

 

Używacie telefonów dłużej niż 3 lata? 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.08.2022 o 14:56, Czoperrr napisał:

No ten Samsung jest kapitalny, ale cena przeraża. P30 Pro kupiłem za 2200zł i to już było dużo jak za telefon.

Nie wymieniam go dopóki nie padnie, ale kolejny telefon to będzie właśnie Samsung albo Pixel ze względu na technikalia i długie wsparcie. Nigdy więcej chińczyków bo boje się powtórki z Huawei i bana lub szybkiego zakończenia wsparcia. P30 Pro dostał tylko jedna aktualizacje Androida, a łatki bezpieczeństwa niedługo tez przestaną wychodzić...

 

Do tego dochodzą zasady bezpieczeństwa w pracy więc myślę, że prędzej czy później mogą nam zakazać używać chińczyków do celów służbowych albo wcale. Właśnie z tego względu zastanawiałem się nad jakimś Samsungiem. Tylko ta cena mnie zniechęcała... Telefony o gorszych parametrach niż u konkurencji za większą cenę. Jeszcze nie wiem za co tam się tyle płaci ale wkrótce się dowiem. Chciałem przynajmniej podwoić możliwości tego telefonu, który mam obecnie - wymienić na coś z przynajmniej 8 GB ram, 128 GB pamięci z większym taktowaniem i lepszym procesorem. Niestety u Samsunga nie znalazłem niczego co by w 100% spełniało moje wymagania ale trafiła się ciekawa promocja więc zdecydowałem się na kompromis.

 

Zakupiłem Samsung Galaxy A53 6/128 5G. Nic rewelacyjnego ale mi powinno wystarczyć na kilka lat ;)

 

Do 14 sierpnia mieli promocję 200 zł taniej od ustalonej ceny, a do tego 500 zł zwrotu na konto :) W promocji bierze jeszcze sklep Orlenu więc mogłem w końcu wykorzystać na coś te zbierane punkty. Wyszło 1.711,36 zł. Jak zwrócą mi 500 zł, to będzie to jak dla mnie dobra cena za telefon o takich parametrach. W moim przypadku wszystko byłoby lepsze od tego co mam obecnie, a prawdę powiedziawszy nie miałbym większego problemu aby z tym zostać gdyby nie fakt, że baterie szlag trafił. Mając 30% telefon potrafi się wyłączyć i pokazać 1%. Styk do ładowania telefonu też już trochę się wyrobił więc czasem trzeba było go pilnować jak się ładował.

 

W dniu 13.08.2022 o 15:40, WisnieR napisał:

No to albo jesteś spider manem albo masz farta. Gdyby nie Spigen Rugger Armor to chyba bymzałatwił każdy telefon jaki miałem ale od ponad 6 lat używam zawsze tego samego etui i nigdy mnie nie zawiodło. Szkoda tylko tego designu, nad którym ktoś jednak pracował ale lubię swój telefon i nie chce by umarł przedwcześnie.

 

W dniu 13.08.2022 o 16:10, Moldar napisał:

Ja tam też bez etui, szkło z jednej i z drugiej strony i jakoś lata lecą emoji108.png

 

Jako, że kupiłem najdroższy telefon w swoim życiu toteż chciałbym go solidnie zabezpieczyć. Od razu pomyślałem o plecach ale nie znałem tej firmy. Produkty lepsze niż w marketach? Z tego co widzę to mają dedykowane etui do konkretnych modeli. Widzę, że na rynku dostępne są też szkiełka do etui z przodu telefonu ale chyba nie można tego łączyć. Jak wygląda responsywność telefonu z naklejonym szkłem na ekran? Nie odklei się samo? A jak będę chciał odkleić, bo np. źle przykleiłem, to czy będzie się trzymać? Czy klej nie zostawia śladów? Samo szkło / folia nie zniekształca obrazu? I czy jest sens jak nie zamierzam rzucać telefonem? Porównywarak mówi, że ma gorilla glass wiec chyba już jest wstępnie odpowiedno zabezpieczony wyświetlacz. ?

Odnośnik do komentarza

A propos etui. Mój Mate Pro 10 kilkukrotnie wylądował na ziemi. W domu to tam pal sześć, bo wiadomo, ale na polu/dworze. :obama:
Generalnie skill jakiś tam posiadam. Nieraz udało się go w locie uratować. Kilka razy stopa także zrobiła swoje. Niemniej zdarzyło się, że zaliczył brutalny pocałunek z betonem i .... skończyło się na kilku rysach na obudowie.

Wykonanie po tych krasz testach oceniam na :lapka:

Stwierdziłem w końcu ze wizualnie go "kejsem" oszpecę. Przyzwyczaiłem się, a otrzymał solidne +43 do ochrony. :drag:

I tak go z kilkanaście miesięcy użytkowałem. Wszystko było pięknie, ładnie. Udałem się pewnego razu na 3 godzinna wycieczkę rowerową z moją połówką.
Akurat tego dnia nie miałem etui. Telefon wkładałem do spodni jakoś tak niefortunnie, że wypadł. Krótkie, śliski materiał.

Wysokość nie była duża.

QTs1ooA.jpg

:frog:

Na te kilkanaście miesięcy jeden, jedyny raz nie dałem go do etui. :/ Tyle dobrze, że poszedł tył, a ekran przeżył upadek bez szwanku.

Pierwsze co, to zakupiłem do do tego Ultra 22, to folię ochronną za stówkę i porządne etui.
S20, którą posiadam ma zaokrąglone boki, a 22 jednak jest telefonem bardziej kanciastym.

Na prawdę nie chciałbym testować jego wytrzymałości :diablo:

Polecam także:

qPfEaMf.jpg

W sklepie Samsung 380zł, ale na szczęście w innych (Media, RTV) można kupić za około 240zł. Dobra rzecz, jakby ktoś się zastanawiał. :lapka:

Odnośnik do komentarza

Da się przywrócić poprzednią wersję EMUI na telefonie? Trzeci rok używam telefonu huawei i nigdy nie było z nim żadnych problemów, aż do ostatniej aktualizacji sprzed kilku dni. Zacina się, sam potrafi zacząć wybierać ostatni numer, dziś rano mi się budzik nie włączył i cała aplikacja zegarkowa się zawiesiła :dunno:

Odnośnik do komentarza
21 hours ago, mcp said:

Da się przywrócić poprzednią wersję EMUI na telefonie? Trzeci rok używam telefonu huawei i nigdy nie było z nim żadnych problemów, aż do ostatniej aktualizacji sprzed kilku dni. Zacina się, sam potrafi zacząć wybierać ostatni numer, dziś rano mi się budzik nie włączył i cała aplikacja zegarkowa się zawiesiła :dunno:

Szczerze to wątpię. Ostatnio resetowałem do ustawień fabrycznych mojego starego P10 i dane wykasował, ale pozostał na ostatniej wersji Androida i EMUI.

 

Z którym modelem masz takie problemy? Mam EMUI 12 na P30 Pro i nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
On 8/22/2022 at 10:18 PM, Czoperrr said:

https://antyweb.pl/ceny-smartfonow-dzis-kiedys

 

Kiepsko to wygląda dla przeciętnego Polaka

Pytanie czy przeciętny użytkownik powinien w ogóle rozważać flagowce. Kiedyś każdy korzystał z szybszego działania telefonu, dzisiaj te parametry stają się coraz bardziej na wyrost w stosunku do tego co ludzie naprawdę robią z telefonami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
25 minutes ago, oFi said:

 

Bierz zenfone 9 w taki razie. Do tego przekątna ekranu jak na flagowaca to najlepsza opcja dziś 

Zenfone 9 jest spoko ale to koszt niecałych 4 tysięcy złotych, więc raczej nie tego szuka. Troche taniej, około 3200 można kupić Samsung S22 z ekranem 6.1 więc też dość kompaktowy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

Zenfone 9 jest spoko ale to koszt niecałych 4 tysięcy złotych, więc raczej nie tego szuka. Troche taniej, około 3200 można kupić Samsung S22 z ekranem 6.1 więc też dość kompaktowy.

 

Przyznaje ze cena troche zaporowa za telefonik, ale również przymierzam się do kupna telefonu, a ten wydaje się najbardziej trafiający w moje potrzeby, no ale ta cena :nosacz:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...