Skocz do zawartości

Telefony


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.01.2021 o 11:04, Faka napisał:

Chociażby Samsung Galaxy S20 FE 5G tylko w wersji ze snapdragonem. Exynosowe wersje lepiej unikać z faktu nagrzewania się telefonu i słabszego parametru od snapdragona. Taki 8/256 jest idealny, na bank przypadnie mu do gustu, 6'5 cala, Full HD+ amoled. A zapomniałem dodać, że dałem za niego 2.799 zł z racji promocji cashback, gdzie Samsung oddał mi 400 zł za ten telefon. 

 

Dokładnie ten mam. Wciąż polecam jak cholera. Użytkuje dosyć intensywnie - poza słabym czytnikiem linii papilarnych jest serio :banderas:

Odnośnik do komentarza

Jest ciekawa promocja w oficjalnym sklepie Huawei i wziąłem P30Pro za 2099 zl... A nawet taniej bo udało mi się ogarnąć kupon -100 zł od producenta i kupiłem przez Goodie z Cashbackiem (ok 50 zł). Nigdy nie miałem tak drogiego telefonu, ale mimo, że to model z 2019 r. to wydaje się nadal petardą - aparat, ekran i bateria, no i bebechy mnie przekonały. Jeszcze nie przyszedł, bo zamówiłem w czwartek, ale moja Motka OneVision już ma policzone dni. Niby telefon ok, ale brakuje mu błysku i to jednak średniak - przesiadłem się z LG G6, bo się tamten krztusił.

Żona ma już długo P20 i nic się z nim nie dzieje... Mam nadzieję, że P30 pro starczy mi już na długo, min. 2 lata.

Odnośnik do komentarza

P30 Pro jest kosa, mam od premiery, więc trzeci rok zaczynam i śmiga jak złoto, bateria troszkę już gorsza niż na początku, ale 2 lata już za mną, więc ma prawo. Myślałem nawet żeby ją wymienić na nową, żeby znowu była żyleta, ale w sumie daleko jej jeszcze do słabej, więc na razie odpuściłem. 

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie takie opinie mnie przekonały. Do Samsunga zraziłem się z 5 lat temu, bo to telefony na rok, LG pokochałem ale i G6 i Flex 2 były po 2 razy na gwarancji a Flex2 po zakupie G6 wyzionął ducha jak go miałem sprzedać. Motkę wziąłem po fajnym od żony X Style i się zraziłem. Xiaomi mi wali chińszczyzną z kilometra - ten interfejs mi nie przypadł - rodzice i teście mają. Pojawiły się jakieś Realme czy Oppo, ale znów nie chciałem półśrodków. Na Apple mnie nie stać poza iPadem... Więc ostatni Huawei z Googlem mi pozostał ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po 3 miesiącach z P30 Pro również jestem więcej niż ukontentowany. Czy ja wiem czy niecałe 6,5" to taki zaporowy rozmiar. Obecnie to jeden z mniejszych flagowców w opcji full serwis. Do kieszeni mieści się bez problemu, a wystarczy przerzucić się z belki androidowej na sterowanie gestami i obsługa jedną ręką robi się bezproblemowa. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Od miesiąca mam POCO M3, kosztował 550zł.

 

Nie jest to tel idealny, ale też i takiego nie potrzebuję. Korzystam z komunikatorów, i mokrobloga. Gram na switchu:)

Działa i to spoko, na baterii ze 3-4 dni. Mam android auto i jeżdżę jakoś 2-3 razy w tygodniu (takie podładowania pozwalają zapomnieć o ładowarce)

 

Zdjęcia:

Standardowo kiepskie, po jakimś updejcie wreszcie zaczął autofokusować ok.

 

Ale po instalacji gcama jest kosa.

Matryca 1/2 samsunga i sofcik z pixela robią robotę. Brakuje tylko OIS

Tryby nocne, astro, portret. Wszystko śmiga. Filmy kręci średnie już niestety.

 

Porównywałem fotki do s20 i o ile jpg są trochę gorsze w reprodukcji kolorów to po zapisie do raw i wrzuceniu na automat w lightroomie jest git.

 

Polecam zabawę z gcamem jak ktoś jeszcze nie próbował.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Po prawie dwóch latach użytkowania mojego oneplus 7t wysłałem go na serwis. Została wymieniona bateria i plecki. Przez okres serwisu użytkowałem mój poprzedni telefon  Samsung a8. Odczucia w użytkowaniu to niebo a ziemia. Zazwyczaj telefon zaczyna mnie wkurzać po roku i chciałbym wymienić. Tylko op 7t i nexusa 5 nie chciałem po tym czasie wymieniać bo po prostu dobrze działały. Polecam nie bawić się w jakieś średniaki czy o zgrozo budżetowce i kupować flagowce lub ex flagowce nawet bo o wiele lepiej znoszą próbę czasu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Żona ma telefon ze snapem 765 i dopóki nie porównam side by side wielkiej różnicy nie widać. Bardziej chodziło mi o starzenie się telefonu i to, że jednak flagowe jednostki lepiej przetrwają próbę czasu. Przytoczyłem tu nexusa 5 i żeby nie to, że go rozwaliłem to miałbym go długo bo naprawdę żwawo chodził nawet na kolejnych iteracjach androida. 

Odnośnik do komentarza

Ja tylko sprawdziłem oficjalne ceny dystrybucji w elektromarketach i tak się prezentują. Flagowce są po prostu co raz droższe i ciężko się przełamać by kupić takiego S21 czy OP9. Kiedyś kupiłem Mate 10 PRO (flagowy model Huwaei) za 2100zł, dziś w tej cenie mogę co najwyżej dostać sredniaka.

 

Ja za swojego S20 FE 4G dałem "tylko" 1500zł, mimo tego, że aktualnie najtańsza cena to 2229zł na promocji, no ale to ja tyle zapłaciłem bo wiedziałem jak i kiedy ;) 

Odnośnik do komentarza

ceny flagowcow to jedno, ale wazniejsze jest to ze obecne sredniaki czy nawet budzetowce oferuja znacznie lepsza wydajnosc i wiecej ficzerow niz jeszcze niedawno. juz taki realme 6 za kilka stowek oferowal przyzwoita wydajnosc. teraz za troche ponad 1000zl mamy amoledy z wyzszym odswiezaniem, stereo, niezlymi prockami i pamieciami ufs, szerokim katem, szybkim ladowaniem a i wodoszczelnosc sie zdaza. jeszcze niedawno to wszystko bylo zarezerwowane dla flagowcow.

jasne jesli ktos musi miec indukcje, topowy aparat i duzo cyferek w atutu musi zabulic. tylko ze 90% spoleczenstwa tego nie potrzebuje, stad popularnosc sredniakow, a nie zaporowa cena.

Odnośnik do komentarza

Nie wyobrażam sobie już powrotu do telefonów 5-calowych, to są już takie mikrusy, że nie wiem, co by musiało tam mieć fajnego, żebym miał używać. Ani to już nie obejrzeć jutubka, netflixa, bo ekran wydaje się być za mały, co z tego jakby to miało 4k lub 8k rozdzielczość, gdzie na takim 6-calowym już się w miarę dobrze ogląda. Są ficzery, że na takim dużym telefonie możesz obsługiwać wszystko jedną ręką, jak jesteś w stanie ogarnąć cały potencjał andka. Dla mnie w tych czasach, telefony to już w ogóle nie telefony, a mini przenośny komputerek (gdzie są takie kozaki, co przewyższają parametrami niektóre laptoki lol), jak zwał tak zwał, po to się nazywa smartfon.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...