Skocz do zawartości

PSX not dead!


Kimari

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie właśnie ogrywam Kula World. Grę mam też w wersji pudełkowej, ale nudzę się w pracy i gram sobie na VICIE. Kapitalny tytuł a niektóre levele potrafią mocno dać w kość . 

 

PS: Pamiętam, że kiedyś masakrowałem ten tytuł z demo discu :D Były chyba 2-3 levele a spędziłem przy nich więcej czasu niż przy większości dzisiejszych gier ;)

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tylko że jak się włączy i mam wrażenie że rozgrzeje to wtedy wszytko działa ok. Tylko co jak laser jest zimny to nie odpala? Myślałem że może jakiś zimny lut i dlatego chip nie łapie jak jest zimny. Oryginał mam w innym mieszkaniu więc ciężko mi sprawdzić...

Witam.

Sprawdz czy klapkę dobrze dociskasz. Ja mam ten sam problem z PSone i PS2 laser mi mieli i gry się wieszają jak nie docisnę dobrze klapki.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio ogrywam Jet Ridera 2 znowu. Kurcze, jak dobre mogą być wyścigi skuterów anty-grawitacyjnych, które nie dociągają nawet do 30 fps-ów i są mega chaotyczne? Nawet bardzo dobre :) Ujmują klimatem i naprawdę ciekawymi torami - a to plaża przy wulkanie, a to miasto po trzęsieniu ziemi, a to wnętrze jaskini, ect. Niby tylko 10, ale wystarczająco. Do tego reklamy tu i ówdzie (Moutain Dew :D ), klimat festiwalu samobójców w stylu Motorstorma i rockowa muzyka.

 

Muszę jednak upolować Jet Moto 3 (bo w EU nie wydano). Gierka była jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie gier na PSX (w zasadzie był to już PS 1.5), a to za sprawą geniusza MInga Lee, który oprócz bycia programistą gry, z wykształcenia był inżynierem komputerowym. Gość wycisnął wszystko co się dało z PSX-a, a nawet złamał konsolę by stworzyć własne biblioteki które wyciskały jeszcze więcej z poczciwego Szaraka. Efekt był piorunujący - deszcz w 3d, stałe 30 fps-ów, kolorowa mgła, piękna grafika. I przy okazji gra niekompatybilna z pierwszymi modelami PSX-a, za co ponoć developer zebrał ostrą burę :)

Gra była przez moment na PS Store, ale zdjęli ją z jakiś nieznanych przyczyn i już jej dawno nie ma. A szkoda...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem PSX-a od pewnego parcha z olx, mial byc sprawny, ale oczywiscie nie czyta gier i teraz mam pytanie czy jeżeli pojawia mnie się kultowy ekran a pozniej  niebieskie tło z opcjami jakby do słuchania muzyki to domyślam się, ze musze wymienić laser, ale na pewno nie jest to winą kabla do zasilania,ktorego uzywam od ps2?

Na logike jeśli chodziloby o kabel z ps2 i nie zgadzaloby by się zasilanie to pewnie nic by się nie wyswietlilo ale bylbym wdzięczny jakby ktoś obeznany mnie upewnil w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza

Sprawdzałem na oryginałach i kopii zapasowej, typek wrzucał zdjecia, ze wszystko wporzadku to jedyne co przychodzi mnie na mysl to opcja, ze podmienil na z(pipi)ana konsole albo wymienil  laser na trefny, ale sprawdze jeszcze jak z audio będzie.

 

P.S. Muza smiga elegancko, możliwe ze laser oczytuje muze, a nie radzi sobie z grami?

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza

2 opcje:

 

- chip się odlutował, rozbierz konsole, znajdź schemat do swojego i zobacz czy jest ok.

- awaria płyty głównej, raczej wymiana na inną konsolę.

 

Ja bym napisał do jegomościa, od którego kupowałeś sprzęt jak on odpalał te gry na szaraku. Może poda ci instrukcję ale na moje oko sprzedał ci bubla.

 

Spróbować możesz postawić konsolę bokiem albo do góry nogami, u kumpla już tylko tak gry działają.

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Z oryginalami na bank jest git, bo ps2 czyta spokojnie, wiec jesli smiga tylko muzyka to obawiam sie, ze chodzi o plyta glowna, czyli pizda zimna...........moze ten chip jak mowisz, ale nie mam zupelnie o tym pojecia i nie wiem czy ogarne.

Z laserem to by było chyba dosyć proste, na allegro sa po 5 dych niby nowki, a montaż raczej lajtowy.

 

Jesli chodzi o goscia to sciemnial przez telefon, ze" o (pipi)aaaaaaa dalaem ci nie ta co trzeba, bo mam d wie, podrzuce ci nastepna". NIe mam tutaj opcji jak zadzialac, wiec dalem się cweluchowi nabrać na zdjęcia,ktore mogl robic 2 lata temu jak jeszcze dzialala albo były z innej konsoli.

 

P.S. Rozebralem szaraka do plyty glownej i jedyne co jestem w stanie stwierdzić to, że odczepiony jest jeden z zoltych kabelkow(z lewej na dole) prawdopodobnie od jakiegoś chipa, ale w takim razie dziwne ze wpływa na oryginaly. Jest sens szukac jakiegoś szpeca od elektorniki i lutowania czy lepiej lepiej pogodzić się z losem?

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/fe13d26edd01a136

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...