Skocz do zawartości

PSX not dead!


Kimari

Rekomendowane odpowiedzi

Gościowi ściemniała ta zaślepka. Nie było różnych odcieni konsol, chyba że PSX - a PS One. To tylko plastik, byś Ty widział, jak mi stare, białe klocki Lego zżółkły :/

 

No wyszla jeszcze "biala" PSX konsola, http://born-to-be-wild.jogger.pl/2013/01/07/sony-playstation-scph-5903-videocd/

ale to rarytas

Odnośnik do komentarza

Pierwsza część NC to prawdziwa perła. Mnóstwo zróżnicowanych creatures do ubicia i pamiętny szlag z obrotem ściągający głowę zombie od sztycha. Sam miód.

 

I ten ukryty boss który nękał nas przez całą grę. "Sterowanie" czy jakoś tak mu było :) Ale klimacik był wspaniały, zwłaszcza odgłosy przeciwników, nawet do dziś pamiętam.

 

Ech, muszę znowu sobie pogrzebać na Allegro i sobie coś sprawić, ale niektóre ceny to skandal. Szkoda że Sony olewa cyfrówki z PSX-a już w Europie. W US coś od czasu do czasu nawet wychodzi, a o Japonii nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza

Tak, klimat osamotnienia nie do podrobienia. Sekcje zręcznościowe razem z budową plansz do tego przeznaczonych również. Trzeba kombinować i dużo się rozglądać. Bomba.

 

Mnie się sterowanie bardzo podoba, "skillowe" z pewną dozą bezwładności, a nie 100% gładziutko-prostackie jak w dzisiejszej każdej produkcji. Trzeba się uczyć poruszania co ja przyjmuję z otwartymi rękami. Każda idealnie wykonana akrobacja cieszy podwójnie. Z czasem, jak masz smykałkę, można już latać jak z autopilotem. 

 

 

Przypomnijcie, dlaczego trochę pociśnięto TRII ? Skończyła się tam atmosfera odosobnienia , zapomnianych grobowców na rzecz walki z ludźmi i biegania po bardziej współczesnych miasteczkach ? Dobrze pamiętam ?

Edytowane przez Tankietka
Odnośnik do komentarza

Ja nigdy nie narzekam na sterowanie w starych grach i chyba podzielam twoje zdanie, Tankietka - po prostu nie jest takie prostackie jak dzisiaj, albo po prostu lubię "angażujący" sposób prowadzenia postaci.

 

TR2 nigdy nie skończyłem, ale gra w porównaniu z pierwowzorem jest czymś połowicznie dobrym, że tak powiem. Połowa leveli to stary Tomb, druga połowa to walki z ludźmi i slaby design (trzy etapy we wraku statku prawie mnie uspały). Nic dziwnego zresztą, bo seria poszła w pierwszej kolejności w cycki a Tobiego wywalili, bo on cycków nie lubi. Moim zdaniem mimo wszystko warto zagrać (chociażby dla wspaniałego pierwszego levelu) i sam planuję skończyć kiedyś tę produkcję.

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza

Nie no sterowanie i praca kamery troche mogłoby byc lepsze nie oszukujmy sie. troche glupio tracic cale zycie zle skaczac przez kamere. 

 

Ale to gry prawie sprzed 20 lat wiec nie ma sie co czepiac tez. Klimat w NC miazdzy. Uwielbiam takie gry. Nutka okultyzmu, czysty horror. Malo teraz takich gier wychodzi, strasznie malo. Swietny tytuł.

Odnośnik do komentarza

Cos ostatnio bardziej mi sie podobaja gry sprzed 20 lat prawie. Giercam w nightmare creatures dalej, niezły survival jak pod koniec masz ostatnie zycie nie wiesz co cie czeka w rundzie a jak zginiesz to wszystko od poczatku, gorzej niz w dark souls xD

 

No i wczoraj kupilem toy story 2. Kurde jak mi brakuje takich przyjemnych platformowek.

 

Polecacie cos oprocz

spyro, crash, croc, rayman, gex?

 

Te disneyowskie ponoc nie byly zle typu in bugs life czy monsters inc co?

Odnośnik do komentarza

Klonoa za ponad 300 zł na allegro ;)

 

Jeszcze "Rascal" od Psygnosis możesz sprawdzić i Rosco McQueen, gdzie gasimy pożary. Wciągające :)

 

 

A z "bardziej zaawansowanych" polecam serdecznie SZTOS w postaci O.D.T.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Rascal jest słaby. Kanabis Hercules jest świetny, Ape Escape grałeś? Sheep Dog'n'Wolf? Pierwszy Croc?

Jedna z najfajniejszych, najbardziej jajcarskich gierek na psx, a już na pewno najlepsza na licencji Looney Tunes. Do dziś pamiętam, jakie zagwozdki miałem przy przechodzeniu niektórych poziomów.

Tragedia, że nie ma tego na PSNie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...