Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

"Przemacałem" T150 na jakimś standzie promocyjnym w MM. :yao: Boże, takiego plastikowego gówna to ja dawno nie widziałem, to już moje stare, poczciwe DFP (teraz w posiadaniu Luqata) to przy tym hi-end. Na TH trzeba by pewnie wyłożyć taką średnią krajową żeby w pełni cieszyć się z zakupu/posiadania/używania, ale te budżetówki to jakiś niesmaczny żart pod względem jakości samych tworzyw i feelingu wynikającego z kontaktem z tą zabawką. Wstyd mi, że przez chwilę zastanowiłem się nad zakupem tego tandetnego badziewia w zamian za moje piękne i wiecznie nowe G27 :fsg:

 

Od wczoraj, odkąd dowiedziałem się o tym cudownym sposobie na kompatybilność wsteczną kierownic cieszę się jak dziecko, bo G27 dostanie drugą młodość, na którą tak długo oczekiwałem.

Odnośnik do komentarza

Ja nie wątpię w to, że topowe modele TH czy Fanateca to fajne kierownice, ba, nawet kiedyś testowałem GT2 z Forzą i grało mi się bardzo przyjemnie, ale tu chodzi o sam fakt dymania klienteli na prawo i lewo. Jak już ktoś wspomniał kilka stron wcześniej - jak chce się kupić sprzęt konkurencji Logitecha do zbliżonej jemu jakości to trzeba zapłacić przynajmniej o połowę więcej, albo i w ogóle ciężko będzie o spełnienie tego warunku.

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

Dotarły dzisiaj do mnie podzespoły do budowy adaptera, to wszystko co jest potrzebne:

 

35b9v07.jpg

 

Mikrokontroler na układzie ATmega32u4 (u mnie Arduino Leonardo R3), adapter USB<->UART CP2102 i 3 przewody połączeniowe męsko-żeńskie (kabel mini-USB był w zestawie z układem).

 

Jak tylko znajdę dłuższą chwilę to zabieram się za testy. Dokładnie przetestuję, w różnych wariantach, na różnych systemach i komputerach w 3 grach: DriveClub, Project Cars i Dirt Rally (czekam jeszcze na gry).

 

Gdy wszystko posprawdzam w warunkach rzeczywistych to napiszę obszerną relację i noob-friendly poradnik DIY dla każdego kto chciałby pograć na PS4 przy użyciu swojej kierownicy.

 

Testy będę robił na G27, jeśli mi się uda to załatwię jeszcze G29 dla porównania i zrobię kompletną recenzję. Stay tuned.

  • Plusik 6
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem w trakcie testów. Adapter działa i to lepiej niż większości mogłoby się wydawać, robi z G27 > G29 i to tak w skali 1:1. Więcej informacji wkrótce.

 

Aha, nie jest koniecznie potrzebny laptop/blaszak, można też użyć jakiekolwiek komputera (nawet mini-pc za stówkę), byle odpalił program.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

zakupiłem thrustmaster T150. To jest niepojęte jak ta kierownica może tyle kosztować, skoro jest porównywalna, a według mnie nie co gorsza w wykonaniu i działaniu od driving force gt z Logitecha. No ale inaczej nie potrafię czerpać przyjemności z wyścigów no i ETS2 na PC ( 5 godzin podłączania, bo oczywiście stery nie łapały od razu bo i po co ), a na droższe mnie nie stać. Od razu zajarałem się na nowo Drive Clubem, bo mimo, że to koło symulacji nie stało, to jednak z kierą robi fajne wrażenie. 

 
Odnośnik do komentarza

Ja też nabyłem tydzień temu T150, ale jest to moja pierwsza kierownica i nie mam porównania, więc przyjemnie mi się jeździ. Poza brakiem sprzęgła i dźwigni zmiany biegów które by mi się przydały do Eurotracka to przeszkadza mi jedynie ten śliski plastik na kole kierownicy, ale myślę okleić je oklejką do kierownic rowerowych. Jak się nie będzie odklejać to powinno być gitara.
Zastanawiam się tylko czy T300RS jest cichsza, bo ta w zależności od gry, ale potrafi nieraz hałasować.
@ścierpła mi noga Mi się dość szybko połączyło, ale od razu zrobiłem jej update. Teraz coś mi się tylko wysypał ten programik od ustawień kierownicy i nawet nie wiem czy mam ustawione 1080°, ale to moja wina bo ściągnąłem jakieś g...no by uruchomić kierę w GTAV i mi ten programik zrobił burdel w kompie. Trochę irytuje to przełączanie PS3/PS4, zawsze o tym zapominam... se Sony wymyśliło zabezpieczenie k....wa.

 

Edit:

Jak pomyślałem tak zrobiłem. Owinąłem kierownicę oklejką do kierownic rowerowych. Nie wszystko wyszło tak jak chciałem, bo w sklepie mieli tylko taką grubą, a nie takie jak kiedyś. Przez co musiałem owinąć całe koło kierownicy, a nie tak jak początkowo planowałem tylko element plastikowy. Wyszło całkiem OK, kółko jest grubsze i miłe w dotyku, takie troszkę bardziej sportowe, ale teraz to dopiero widać jaka ta kierownica jest mała.

Tutaj fotki na których jest jeszcze stojak pod kierownicę DIY. Jest to jeszcze prototyp, całość opiera się o szafkę pod telewizor z IKEA i ma być po zakończeniu gry demontowane i chowane do tej szafki:

731965754.jpg

1944632807.jpg

Edytowane przez Giovanne
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wie ktoś czy można przykręcić śrubami kierownice thrustmaster t150 do stojaka wheel stand pro gt?

 

Nie wiem jakie śruby ma stojak wheel stand pro gt, ale kierownica ma mocowanie na plastikowy zaczep przykręcony śrubą M10, więc teoretycznie można przykręcić bez zaczepu za pomocą samej śruby M10 (trzeba uważać by nie użyć za długiej), ale w praktyce gdy próbowałem ją tak przykręcić do mojego uchwytu DIY to nie trzymała się za pewnie, więc zrobiłem podstawkę z blachy i zamontowałem na ten plastikowy zaczep. Trzyma się świetnie.

Więc załatw sobie kawałek blachy (w moim przypadku wystarczyła taka 2mm grubości, 15cm na 30cm) i ten kawałek przykręć do stojaka na śruby które ma stojak, a do blachy kierownicę na zaczep jak do blatu.

PS. Pedały mają mocowanie na śruby (chyba M6, ale głowy sobie nie dam za to uciąć)

Odnośnik do komentarza

. A jak zrobić w najprostrzy sposób coś podobnego? Z jakich części?

Najprościej to tak jak on to zrobił ale zbyt estetycznie to nie wygląda (bo chamsko przykręcone kawałki drewna). Koleś użył klamki od drzwi, tam już jest sprężyna i klamka sama odbija. Musiał jedynie stabilnie ją przymocować, by nie zmieniała pozycji, bo wtedy nie będzie trafiać w przycisk (R3), użył też gąbki by nie zedrzeć przycisku.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Sprzedający pewnie ma (jeżeli nie to niech ściągnie) oprogramowanie że strony thrustmaster. Sprawdzisz w nim wszystkie siły, przyciski oraz działanie pedałów.

 

https://support.thrustmaster.com/en/product/t300ferrarigte-en/#

 

Po pierwsze sprawdź czy kierownica prawidłowo się kalibruje (jest ustawiona centralnie po kalibracji) i czy nic nie chrobocze czy przeskakuje podczas kręcenia kółkiem.

Edytowane przez mattaman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...