Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Są tu jacyś użytkownicy T150? Możecie podzielić się wrażeniami?

 

Tak, używam od kilku dni. Nie jestem ekspertem, miałem wcześniej Driving Force EX i Driving Force GT. Wrażenia porównywalne do DFGT, z różnic na plus- trochę lepsze pedały (stawiają większy opór) i fajne, metalowe manetki. Na minus- brak drążka. Bardzo mi tego brakuje, w DFGT naprawdę się przydawał, czy do zmiany biegów, czy do ręcznego. No, ale co zrobić. Generalnie stosunek cena-jakość jest pozytywny, chociaż gdybym grał na PC a nie PS4, używałbym dalej DFGT, ze względu na drążek właśnie.

Odnośnik do komentarza

WSP jest stabilny (o ile podłogi są równe hehe) ale właśnie ta rura pomiędzy nogami to tragedia, nie polecam nikomu. Na początek dobrą alternatywą jest to co wrzucił @mattaman

 

Dla mnie pora wymienić TX'a na coś innego, jako że kompatybilność z Xboxem nie jest już priorytetem. Teraz w ścigałki będę grał na PC, kurde nawet zapowiada się na to że nowe Forzy też będą wychodzić na Windowsa.

 

Pedały mam takie z których jestem zadowolony (od logi g27) są wykonane głównie ze stali i łatwo będzie je poddać modyfikacji.

Shifter od TH jest chyba najlepszym fantem jaki produkują ;) Więc też go bym zostawił. Obręcz/wieniec mam od pewnego czasu w planach wykonać samemu łącznie z przyciskami i przełącznikami oraz dźwignią hamulca ręcznego na arduino - ale to przyjdzie jak będę budował cały stand razem z mocowaniem na 3 monitory oraz fotelem.

 

Czyli w sumie muszę kupić porządną baze, tylko jaką ?

Odnośnik do komentarza

Może kogoś to zainteresuje (to samo napisałem na forum simrace.pl):

 

W tak zwanym między czasie napisałem do Fanateca z prośbą o wyjaśnienie co działa z PS4 i oto odpowiedź jaką otrzymałem:

 

Compatible hardware: (the following hardware can be integrated by game developers to be used on PS4) Fanatec Porsche 911 Turbo S Fanatec Porsche 911 GT2 Fanatec Porsche 911 GT3 v2 Fanatec CSR Fanatec CSR Elite Fanatec ClubSport Wheel Base + with any rim Fanatec ClubSport Wheel Base v2 + with any rim All types of Fanatec Pedals can be used by connecting them to those Fanatec Wheels and Wheel Bases (except the original wireless Porsche Wheel Turbo Pedals). Please install the latest firmware onto your wheel or wheel base to ensure compatibility!

 

Może też kogoś zainteresuje fakt, że posiadając firmę z VAT EU na sam koniec kalkulacji zamówienia, przy przechodzeniu do płatności jest obcinanane 19% VATu. Czyli wychodzi trochę taniej. Niby to powinno być oczywiste ale już przy kliku zamówieniach z zagranicy (np. rseat) musiałem się o to upomnieć, a tu proszę niepodzianka przeliczają z automatu.

Odnośnik do komentarza

 

 

Taka konstrukcja nawet do mnie mocno przemawia. Zamocowana T500RS, facet szarpie na lewo i prawo a mocowanie majda się w granicach akceptacji. A to silna kierownica. Więc THC bierz to i się nie zastanawiaj. :D Za te cenę naprawdę nic lepszego nie znajdziesz, chyba że sam zbudujesz.

Myślałem żeby coś zbudować, ale chyba na pomyśle się skończy

Odnośnik do komentarza

 

Taka konstrukcja nawet do mnie mocno przemawia. Zamocowana T500RS, facet szarpie na lewo i prawo a mocowanie majda się w granicach akceptacji. A to silna kierownica. Więc THC bierz to i się nie zastanawiaj. :D Za te cenę naprawdę nic lepszego nie znajdziesz, chyba że sam zbudujesz.

Myślałem żeby coś zbudować, ale chyba na pomyśle się skończy

 

 

Najlepiej zrobić coś z rur PCV, w internecie jest dużo projektów. Rury są do kupienia w LeroyMerlin, w różnych średnicach, najlepiej 1,5 cala do 2 cali grubościenne. Tak samo trójniki i kolanka.

 

Albo z rur stalowych bo stalowe kolanka też są i wówczas będziesz mieć bardzo dobrą sztywność na boki.

 

20121102_221719.jpg 5196778273_18d9769468_b.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pytanie, do jednego z wcześniejszych tematów. Skoro w thrustmasterach zdarzają się wyłamania plastikowych ograniczników przy kalibracjach, to czy ta kalibracja jest w ogóle potrzebna? Nie wystarczy skalibrować kierownicy na oko do pozycji centralnej i następnie podłączyć do włączonego już systemu?

Czy to nic nie da, bo automatyczna kalibracja i tak zostanie przeprowadzona bez znaczenia kiedy podłączymy kierownicę, lub kierownica, bez tej kalibracji na starcie, będzie działać niepoprawnie?

Odnośnik do komentarza

Są kleje do sklejania rur PCV bardzo mocne, ewentualnie można w kilku miejscach wkręcić śruby i nic nie będzie majdało się na boki. Ja swój robiłem z rur 2 cale grubościenne, gdzie ścianki rur mają 3 mm. Taka rura obcięta na 50 - 60 cm nijak się nie majda na boki więc śmiało można się za coś takiego zabrać. 

 

20151009_174036.jpg 20151009_174024.jpg

 

Koleś to fajnie zmontował. Ładnie i stabilnie to wygląda, dodatkowo można prysnąć farbą czarną i będzie idealnie. Od razu widać że końcówki rur smarował klejem do rur PCV i wciskał w trójniki i kolanka bo nie ma śrub wiec naprawdę taki klej super wszystko trzyma. 

 

20121102_181116.jpg

 

Na moje oko to są rury 1 1/2  cala więc w zupełności wystarczą.

 

Moja kalkulacja dla takich rur wg cennika Nibco,

 

8 kolanek po 5,50 to 44 zł

8 trójników po 7 zł to 56 zł

Rury 1 1/2 cala czyli w katalogu (Rura SCH 40 1 1/2) 50 zł za 3 mb. Rury są sprzedawane w takiej długości, to ile metrów potrzeba na taki stolik trzeba by dokładnie sobie wyliczyć.

 

Ale myślę że na taki mały zestaw 4 do 5 metrów, całkowicie wystarczy że jeszcze będzie można sobie dorobić półkę pod gałkę zmiany biegów trochę modyfikując ten projekt.

 

kolanka 44 + trójniki 56 + 75 zł za 5 metrów rury i mamy 175 zł na samą konstrukcję

Blat kto skąd weźmie nawierci dziury pod swoją kierownicę i przykręci śrubami to już nie ma znaczenia. Wyliczyłem tylko samą konstrukcję. 

Farba w spreju jakieś 15 zł jeśli zechcecie pomalować na dowolny kolor.

 

Tak więc 175 zł za Du It Yourself ;) vs 400 do 500 zł za gotową stalową konstrukcje i ponad 200 do 300 zł zostaje w portfelu.  :hi:

Potem kumpel wpada do ciebie na kwadrat i widzi takie cudo nie kupione zamówione tylko własnoręcznie zmontowane i jesteś Bogiem!  :D

Edytowane przez u55r
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moja wersja stojaka, zależało mi na niewielkim gabarycie i nie najgorszym wyglądzie żeby nie było wstydu trzymać to w pokoju :)
Kosztów nie podam bo takich nie poniosłem, wszystkie niezbędne elementy miałem w pracy. Projekt zrobiony na spontanie, korzystając z chwili czasu. Bez przymiarek i grubej matematyki. Po testach jestem bardzo zadowolony, nic sie nie rusza i pedały w końcu nie uciekają spod nóg. 

2v0lcty.jpg
1247y8y.jpg
2z9gs4o.jpg

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Ja zakupiłem WSP v2 i jestem mega zadowolony.

Jak ktoś nie ma czasu na budowę własnego stojaka, to mega polecam WSP. Stojak jest bardzo stabilny i świetnie wykonany.

Wreszcie jednym ruchem składam klamoty i odkładam w kąt, a nie mozolne odkręcanie kiery od stołu, pakowanie do pudła itd. :)

 

141o311.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...