Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Czy Thrustmaster T150 FFB do PS4/PS3/PC można spokojnie potem rozbudowac o skrzynie biegów itp? Dobre to jest. Chciałbym pod kątem Drivecluba w VR i innych tego typu giereczek. W wyścigi gram okazyjnie i nigdy wczesniej nie miałem kierownicy. Ten model mozna wyrwac wmiare tanio i wyglada solidnie. Oplaca sie tak za 650zł?

 

E: co do skrzyni biegów to juz mam info. Pytanie o opłacalnośc zakupu nadal aktualne.

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej, pisze do posiadaczy G29, nie wiem czy ktoś o to pytał ale najwyżej zapytam jeszcze raz, (szukałem odpowiedzi). 

W waszej G29 też strasznie głośno pracuje FF? Jest taki ogłos jakby ząbki przeskakiwały. Dość nienaturalny. To normalne w tym modelu? Na razie grałem tylko w GT5.

Po dłuższej wymianie maili z Logitechem udało mi się wymienić kierownicę na nową i ta nowa też tak hałasuje tylko trochę ciszej, widocznie jednak ten typ tak ma. Jest jakiś program na kompa do testowania Force Feedback G29?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Moja T300RS gdy robi test uruchomieniowy (czyli skreca najpierw w lewo do konca a potem w prawo do konca), to przy wracaniu do lewej strony wydaje z siebie dziwny odglos, takie jakies terkotanie, ktore wlasnie slychac tylko w jednym kierunku. Naczytalem sie o duzej awaryjnosci tych kierownic, czy mam sie martwic czy powinienem oddac ja poki jeszcze jest na gwarancji? 

Odnośnik do komentarza

Pisz do supportu thrustmastera.

 

Napisalem ale brak odzewu więc oddalem ja ta gdzie zakupilem, czyli do komputronika

Teraz najlepsze, zakupilem ja 21.11.2014r a oddalem ja im do serwisu 18.11.2016, czyli gwarancji jeszcze miala 3 dni. 

Mam znajomego, ktory pracuje w tym punkcie i powiedzial mi ze nie moga jej wyslac bo centrala ja wczesniej zakupila i wedlug ich zakupu ona jest juz po gwarancji. Troche powalczyli z centrala, lecz centrala ma w nich wyebane , teraz serwis tez ma we mnie bo wedlug nich kierownica jest sprawna pomimo tego dziwnego tyrkotania w jednym z kierunkow i mowia mi ze jest po prostu do odebrania. 

Napisalem do centrali w tej sprawie a oni nawet mi nie odpisuja. Co mam zrobic? Niby blachostka ale nie chce odebrac kiery, bo jak yebnie za 2 miesiace to jestem w (pipi)e. 

Mam isc z tym do prawnika praw konsumenta, mam jakies szanse? Sklep musi udzielic mi 2 letniej gwarancji na sprzet a ja sie chociaz domagam wysylki urzadzenia na serwis gwarancyjny ale czy to punkt czy centrala kazdy ma w to wysrane. 

Odnośnik do komentarza

 

Hej, pisze do posiadaczy G29, nie wiem czy ktoś o to pytał ale najwyżej zapytam jeszcze raz, (szukałem odpowiedzi). 

W waszej G29 też strasznie głośno pracuje FF? Jest taki ogłos jakby ząbki przeskakiwały. Dość nienaturalny. To normalne w tym modelu? Na razie grałem tylko w GT5.

Po dłuższej wymianie maili z Logitechem udało mi się wymienić kierownicę na nową i ta nowa też tak hałasuje tylko trochę ciszej, widocznie jednak ten typ tak ma. Jest jakiś program na kompa do testowania Force Feedback G29?

 

 

Logitech Profiler przychodzi mi tylko do głowy. Tam się wstawia wszystkie własne konfiguracje i jazda na PC. Ale dla konsoli są one już resetowane, kierownica sama wykrywa do którego urządzenia została podłączona i na nowo się resetuje. Fajny ficzer, bo jak miałem ją podłączoną tylko do PC to nie resetowała ustawień i trzymała te z Laptopa, a potem podłączyłem do PS4 i kierownica zrobiła Reset :) 

 

Pisz do supportu thrustmastera.

 

Napisalem ale brak odzewu więc oddalem ja ta gdzie zakupilem, czyli do komputronika

Teraz najlepsze, zakupilem ja 21.11.2014r a oddalem ja im do serwisu 18.11.2016, czyli gwarancji jeszcze miala 3 dni. 

Mam znajomego, ktory pracuje w tym punkcie i powiedzial mi ze nie moga jej wyslac bo centrala ja wczesniej zakupila i wedlug ich zakupu ona jest juz po gwarancji. Troche powalczyli z centrala, lecz centrala ma w nich wyebane , teraz serwis tez ma we mnie bo wedlug nich kierownica jest sprawna pomimo tego dziwnego tyrkotania w jednym z kierunkow i mowia mi ze jest po prostu do odebrania. 

Napisalem do centrali w tej sprawie a oni nawet mi nie odpisuja. Co mam zrobic? Niby blachostka ale nie chce odebrac kiery, bo jak yebnie za 2 miesiace to jestem w (pipi)e. 

Mam isc z tym do prawnika praw konsumenta, mam jakies szanse? Sklep musi udzielic mi 2 letniej gwarancji na sprzet a ja sie chociaz domagam wysylki urzadzenia na serwis gwarancyjny ale czy to punkt czy centrala kazdy ma w to wysrane. 

 

 

Teraz się zastanawiam sam co zrobisz w sprawie kierownicy? Tzn pewnie będziesz chciał nową ale której firmy? Zostajesz przy Thrustmaster? 

Odnośnik do komentarza

 

 

Hej, pisze do posiadaczy G29, nie wiem czy ktoś o to pytał ale najwyżej zapytam jeszcze raz, (szukałem odpowiedzi). 

W waszej G29 też strasznie głośno pracuje FF? Jest taki ogłos jakby ząbki przeskakiwały. Dość nienaturalny. To normalne w tym modelu? Na razie grałem tylko w GT5.

Po dłuższej wymianie maili z Logitechem udało mi się wymienić kierownicę na nową i ta nowa też tak hałasuje tylko trochę ciszej, widocznie jednak ten typ tak ma. Jest jakiś program na kompa do testowania Force Feedback G29?

 

 

Logitech Profiler przychodzi mi tylko do głowy. Tam się wstawia wszystkie własne konfiguracje i jazda na PC. Ale dla konsoli są one już resetowane, kierownica sama wykrywa do którego urządzenia została podłączona i na nowo się resetuje. Fajny ficzer, bo jak miałem ją podłączoną tylko do PC to nie resetowała ustawień i trzymała te z Laptopa, a potem podłączyłem do PS4 i kierownica zrobiła Reset :)

 

Pisz do supportu thrustmastera.

 

Napisalem ale brak odzewu więc oddalem ja ta gdzie zakupilem, czyli do komputronika

Teraz najlepsze, zakupilem ja 21.11.2014r a oddalem ja im do serwisu 18.11.2016, czyli gwarancji jeszcze miala 3 dni. 

Mam znajomego, ktory pracuje w tym punkcie i powiedzial mi ze nie moga jej wyslac bo centrala ja wczesniej zakupila i wedlug ich zakupu ona jest juz po gwarancji. Troche powalczyli z centrala, lecz centrala ma w nich wyebane , teraz serwis tez ma we mnie bo wedlug nich kierownica jest sprawna pomimo tego dziwnego tyrkotania w jednym z kierunkow i mowia mi ze jest po prostu do odebrania. 

Napisalem do centrali w tej sprawie a oni nawet mi nie odpisuja. Co mam zrobic? Niby blachostka ale nie chce odebrac kiery, bo jak yebnie za 2 miesiace to jestem w (pipi)e. 

Mam isc z tym do prawnika praw konsumenta, mam jakies szanse? Sklep musi udzielic mi 2 letniej gwarancji na sprzet a ja sie chociaz domagam wysylki urzadzenia na serwis gwarancyjny ale czy to punkt czy centrala kazdy ma w to wysrane. 

 

 

Teraz się zastanawiam sam co zrobisz w sprawie kierownicy? Tzn pewnie będziesz chciał nową ale której firmy? Zostajesz przy Thrustmaster? 

 

 

Jezeli Komputronik mi ja wymieni na nowa to sila rzeczy bede dalej z nia, gdybym dostal kase z powrotem to jaka mam alternatywe? G29? Jak mialem Logitecha G27 to identyczne objawy a omijajac awaryjnosc to T300>G27 i pewnie G29

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Historia z reklamacja kierownicy juz prawie na zakonczeniu wiec powiem jak to wyglada. Komputronik na mnie się wypiął, wciskajac mi kit ze dana usterka jest spowodowana w wyniku eksploatacji sprzętu. Po napisaniu kilku maili (i tutaj uwaga: napisalem maila do nich po uplywie gwarancji) i opisaniu usterki + dodaniu materiałow wideo jak dana kierownica sie zachowuje stwierdzili ze pomimo ze kierownica jest juz po gwarancji to zrobia wyjatek i udziela mi wymiany na nowy sprzęt :) Czekam aktualnie tylko na list przewozowy i moge udac sie na poczte. 

Takze Thrustmaster > Komputronik

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Chciałem dorzucić swoje 2 grosze do tego tematu chociaż nie należy on do najświeższych, zauważyłem ze ludzie strasznie jada po g29 , ale nie ze względu na słabą konstrukcje , wadliwe podzespoły bądź ogólna awaryjność sprzętu, większość negatywnych opinii odnosi się do ceny g29 która ostatnimi czasy drastycznie spadła, (udało mi się zakupić ta kierownice za 159 euro 50%off w Currysie).

Na amazonie zauważymy kupę negatywnych opinii tylko ze względu na problem z kompatybilnością tej kierownicy na ps4, albo przez wysoka cenę( według mnie to nie jest opinia o sprzęcie). Niezawodność tych kierownic jest ogromna o czym każdy użytkownik g27 i g25 dobrze wie. Ale poruszmy trochę temat modelu od TM t300rs jak i t500rs, posiadam obydwie te kierownice aktualnie o ponad 10 msc, logitecha zakupiłem dość niedawno 4 msc temu. owszem pasek robi swoje thrustmaster prezentuje się pod tym względem wyśmienicie,ale i właśnie małe ale, Logitech g29 który określany jest mianem klona g27 to błędne określenie, g29 ma do zaoferowania lepsze''spiralne'' kola zębate które wykonują kawal dobrej roboty muszę przyznać(nie rozumiem ludzi którzy mówią ze kierownica wydaje się w rekach plastikowa zabawka), również czujnik sterowania z efektem Halla. Ale wracając do thrustmasterow, i jego przeklętej awaryjności, w przypadku t300rs miałem 2 awarie,za pierwszym razem to nagła śmierć kierownicy(padł silnik), 2gi raz problem z kalibracja(wadliwe podzespoły) 3ci raz póki co się nie zdarzył, ale na przełomie niecałego roku miałem aż 2! awarie tego modelu, to niewybaczalne, konstrukcja pedałów i żywotność w tym modelu pozostawię sobie bez dłuższego komentarza jedynie mogę powiedzieć ...zal i smutek ale tak developerzy sobie wymyślili, czyli jeśli liczymy się z kupnem t300rs po jakimś czasie zapragniemy mieć coś lepszego pod nogami bo to tez bardzo ważna kwestia, nawet tak ważna jak same koło. Cala ta technologia na pasku jak dla mnie jest zbędna..owszem jest trochę płynniej nie czuć tego młynka, za to jest trochę głośniejsza od g29. Nie interesuje się wymiana kółek, którą oferuje thrustmaster. Ok teraz t500rs, duża...baaardzo duża kierownica z baaardzo potężnym FFB, jesli jesteśmy zainteresowani symulatorami i chcemy pojeździć starym Jelczem albo Zastava po piasku i poczuć auto bez wspomagania to owszem ten zakup to świetna sprawa, jednak ja nie jestem zainteresowany i nie podoba mi się aż tak potężny FFB, nierealistycznie mocny nawet powiem. Oczywiście wykonanie i konstrukcja t500rs jest na Pro poziomie, ale dzizes! te manetki stale....coś okropnego, nieprzemyślane kompletnie według mnie i niewygodne. Pedały, w moim przypadku, pedał hamulca w tym modelu uległ awarii sensor zapewne bo nie osiągam 100 % za żadne skarby świata, oscyluje na 82-85% chociaż dociskam dechę do podłogi również stelaż i konstrukcja jest dla mnie zbyt duza, wygląda to bardziej jak szpan developerów niż konstrukcja praktyczna, aluminium śniedzieje nie wiem czy dobrze to określam, ale traci swój połysk wygląda jak wytarte, do tego skrzypiące i dość głośne ogółem , Osobiście używałem pedałów od mojego starego już g27(w tym momencie od g29), problemu z awaryjnością samej kierownicy t500rs nigdy nie miałem, ale podejrzewam ze jak wszystko co ma chłodzenie wiatrakowe trzeba co jakiś czas czyścic z kurzu...inaczej będziemy mieć problemy szczególnie jak w domu mamy zwierzaki. Cena t500rs oscyluje na poziomie 400euro na amazonie, dość drogo. Poki co od 4 msc od kiedy zakupiłem g29 gram tylko na niej, bardzo podoba mi się szycie skórzane tej kierownicy jest gruba i fajne leży w dłoni, pachnie mocno skora same uczucie podczas gry w project cars np jest ogromnie przyjemne kierownica ani trochę nie wydaje się być zabawka jest bardzo solidna można powiedzieć ze tak solidnie jak 500rs oczywiście FFB jest słabszy lecz w 100% wystarczalny, manetki są naprawdę przyjemne i dość twarde, pedały o ludu! uwielbiam je szczególnie moduł hamulca z dodatkowym dociskiem, cudowna sprawa szczególnie przy energicznych grach, nie muszę się obawiać ze w przejawie paniki wcisnę za mocno hamulec i auto straci przyczepność, naprawdę flaszka za to dla logitecha, dlatego przesiadając się czasem na inne kierownice zawsze będę zabierał moduł pedałów od g29 póki co dla mnie w tej cenie bezkonkurencyjny(wygląd maja zwyczajny powiedział bym ze tandetny), ale daje wam moje słowo są bardzo solidne nic nie skrzypi nic nie puka... cichutko i płynnie , jedyne odbicie, kiedy zdejmujemy szybko nogę jest dość głośne ze względu na to ze sprężyna dość mocno odbija i jest to naturalne, o shifterze nie będę się rozpisywał, od seri g27 rożni go większa sztywność i dużo cichsza praca. Kiedyś może ceny g29 były zbyt wysokie ale można trafić na dobra okazje.

Według mnie jesli interesuje cie przesadny FFB który wyrywa łapy z przegubów i masz biurko przykręcone do podłogi inaczej domownicy (zona dzieci, pies, rybki) będą mieli z tobą armagedon chyba ze zmniejszysz FFB ale wtedy to traci sens bo właśnie dla FFB kupuje się ta kierownice, Droga, slaby moduł pedałów, sama kierownica base i wykonanie bardzo dobre. t300rs powiedział bym ze uczucie lepsze niz w 500rs ze względu na subtelniejszy FFB lecz i tak bardzo mocny, ale moduł pedałów tragedia(doliczmy do tego wydatek na nowy moduł pedałów i ewentualnie shifter..) wychodzi drogo. G29 ceny drastycznie spadły, kierownica praktycznie nieawaryjna czytając po opiniach renomę psuła jej cena i użytkownicy ps4. FFB w 29 bardzo mocny dużo silniejszy od g27 według mojej opinii i trochę słabszy od 300rs, ale w zestawie od logitecha mam naprawdę bardzo dobra solidna w uczuciu jak i w samej konstrukcji kierownice moduł pedałów z pięknym hamulcem i wspaniałym sprzęgłem (dość głębokie) no i moduł shiftera bardzo przyjemne urozmaicenie jak manetki się znudzą, do tego mamy 2 lata gwarancji na produkt logitecha. Wiec wnioski wyciągnijcie sami, i ja osobiście nie zgadzam się ze miedzy t300rs a g29 jest przepaść technologiczna bo obydwie kierownice maja swoja dusze obydwie sa naprawdę świetnie wykonane i to nie sa zabawki dla dzieci, chyba ze chcemy aby nasze dzieci miały ręce w gipsie. Z logitecha póki co jest bardzo zadowolony po 4 msc użytkowania nie widza ani nie słyszę żadnych wad, 0 problemow ze sterownikami lub ustawieniami. g29 t300rs i t500rs to profesjonalny sprzęt z którego będziemy zadowoleni, ja tylko opisuje swoje prywatne odczucia. dla tych co nie chcą wydawać ponad 2000 na zestaw thrustamstera (t300rs plus porządny moduł pedałów ze sprzęgłem i shifter ), albo t500rs który ma dość wysoka cenę, to wszystko i nawet więcej (bo w przypadku modułu pedałów ) w g29 który jest dla mnie bezkonkurencyjny w tym przedziale cenowym możemy dostać w g29 który teraz jest po 149 funtow na amazonie(plus około 39 funtów za shifter ) i mamy wszystko czego tak naprawdę potrzebujemy, i nie będziecie zawiedzeni.

Ja osobiście myślę nad sprzedażą mojego t500rs jak i t300rs póki jeszcze działają smile.png bo gwarancja ( 1 rok ) niedługo się kończy.

Przemyślcie to zanim wybierzecie jakikolwiek sprzęt, który często jest po prostu przeceniany przez jego użytkowników( każdy chwali swoje ) . Ja osobiście nie mogę ocenić która kierownica jest lepsza, jedynie t300rs jest troszkę bidna jak na taka cenę. Lecz żadna z nich to nie zabawka. Logitech jest niezawodny, z thrustmasterem to jest tak ze odpalając kompa modlisz się żeby przeszedł kalibracje...Do tego spadek ceny za g29 korzystnie wpływa na moja opinie o niej. Wyższa polka to base od fanateca, ale to juz inny temat inna bajka inne wydatki...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No, jak dla mnie g29 na PS4 to jedyny słuszny wybór, właśnie ze względu na świetne pedały, a nie takie plastik fantastic jak z t300. Wykonanie kółka g29 też stoi na bardzo wysokim poziomie, skóra, aluminium, piękne szycie no i ten zapach. T300 jakoś w życiu nie zdażyło mi się na własne oczy zobaczyć, ale z tego co widzę w necie to odnoszę wrażenie, że jakością wykonania i materiałami to stoi chyba o klasę niżej niż g29. Jedyne co mi przeszkadzało w g29 to właśnie ten skokowy force feedback. Czułem momentami każdy ząbek mechanizmu kierownicy , a wolałbym uświadczyć bardziej płynnego efektu. Gdyby t300 kosztowała 600zł, może bym się skusił. Ale skoro ceny są jakie są, wolę lepsze wykonanie g29 i trochę gorszy ff.

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

No, jak dla mnie g29 na PS4 to jedyny słuszny wybór, właśnie ze względu na świetne pedały, a nie takie plastik fantastic jak z t300. Wykonanie kółka g29 też stoi na bardzo wysokim poziomie, skóra, aluminium, piękne szycie no i ten zapach. T300 jakoś w życiu nie zdażyło mi się na własne oczy zobaczyć, ale z tego co widzę w necie to odnoszę wrażenie, że jakością wykonania i materiałami to stoi chyba o klasę niżej niż g29. Jedyne co mi przeszkadzało w g29 to właśnie ten skokowy force feedback. Czułem momentami każdy ząbek mechanizmu kierownicy , a wolałbym uświadczyć bardziej płynnego efektu. Gdyby t300 kosztowała 600zł, może bym się skusił. Ale skoro ceny są jakie są, wolę lepsze wykonanie g29 i trochę gorszy ff.

Odnosisz dobre wrazenie tylko ze w odwrotna strone.

Mam obydwie kierownice i tak zgadzam sie z opinia ktora przeczytalem gdzies w tym watku - G29 przy T300 wyglada troche jak plastikowa zabawka.

Zgodze sie jednak z opinia ze pedaly G29 sa lepsze ale to tez nie problem bo zawsze mozna dokupic T3PA. Co do awaryjnosci to na szczescie jeszcze mi sie nic nie przytrafilo ale nawet jesli to zostalo mi ponad rok gwarancji wiec problemu nie ma...

Odnośnik do komentarza

Dobra. Czyli w końcu co brać do PS4 (w przyzwoitej cenie - do 700 zł, bo więcej nie wydam)? Niedługo przymierzam się do kupna, ale do Cars'ów i innych koło być musi. Gdyby nie chora polityka Sony, to jechałbym dalej na dfpro.

 

Tylko G29.

 

Nie będziesz musiał bujać się z wysyłaniem kierownicy do serwisu gdy ta się rozkalibruje jak to jest w przypadku Thrustmasterów

Odnośnik do komentarza

 

No, jak dla mnie g29 na PS4 to jedyny słuszny wybór, właśnie ze względu na świetne pedały, a nie takie plastik fantastic jak z t300. Wykonanie kółka g29 też stoi na bardzo wysokim poziomie, skóra, aluminium, piękne szycie no i ten zapach. T300 jakoś w życiu nie zdażyło mi się na własne oczy zobaczyć, ale z tego co widzę w necie to odnoszę wrażenie, że jakością wykonania i materiałami to stoi chyba o klasę niżej niż g29. Jedyne co mi przeszkadzało w g29 to właśnie ten skokowy force feedback. Czułem momentami każdy ząbek mechanizmu kierownicy , a wolałbym uświadczyć bardziej płynnego efektu. Gdyby t300 kosztowała 600zł, może bym się skusił. Ale skoro ceny są jakie są, wolę lepsze wykonanie g29 i trochę gorszy ff.

Odnosisz dobre wrazenie tylko ze w odwrotna strone.

Mam obydwie kierownice i tak zgadzam sie z opinia ktora przeczytalem gdzies w tym watku - G29 przy T300 wyglada troche jak plastikowa zabawka.

Zgodze sie jednak z opinia ze pedaly G29 sa lepsze ale to tez nie problem bo zawsze mozna dokupic T3PA. Co do awaryjnosci to na szczescie jeszcze mi sie nic nie przytrafilo ale nawet jesli to zostalo mi ponad rok gwarancji wiec problemu nie ma...

Oczywiście, dokupić t3pa można. , można też od razu t500 brać jak się odpowiednią kwotę dopłaci. T300 ma skórzane poszycie. , czy jest gumowa?

 

Osobiście w najbliższym czasie zainwestuję może w t150.

Odnośnik do komentarza

Pomóżcie panowie- szukam kiery którą bym mógł pograć i na xboxie one i na ps4 w Gran Turismo jak już w końcu wyjdzie. Znajdę w ogóle taką? :)

 

Na iksa interesuje mnie Forza 5 i 6, na ps4 Driveclub ewentualnie i wspomniane GT, z multiplatform (tj. mogę grać i na ps4 i xboxie, bez różnicy dla mnie) Project Cars 1 i 2 jak wyjdzie i Assetto Corsa.

 

Cenowo bardzo mi się podoba g29/g920, bo ma już sprzęgło i z dokupionym shifterem i wheel stand pro wychodzi poniżej 2k. Widziałem na yt jak gość grał w Forze 6 na g29 i na stronie forzy w supported wheels jest oprócz g920 też g29, czy to znaczy że można grać beż żadnych kombinacji na obu konsolach?

 

To samo się tyczy Thrustmasterów, w supported do Forzy są i t150 i tmx, t300 i tx- czy tu również jest tak samo? Tylko tutaj t150/tmx przegrywają u mnie z g29, bo po dokupieniu pedałów i shiftera wychodzą drożej, t300/tx chyba też się dobrze nie kalkulują, bo niewiele droższa jest t500, a chyba dużo lepsza? 

 

Ogólnie przesiadam się z t100, bo Forza jej nie wspiera, dlatego chcę znaleźć złoty środek między obiema platformami, zgodny z nimi, prosty i bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...