Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Również polecam. Plusem tegoż jest możliwość szybkiej regulacji kąta i wysokości kierownicy w przeciwieństwie do niektórych samoróbek. Np. ten stojak zrobiony z rurek jest ok, ale jest to konstrukcja "stała". Co w przypadku kiedy będzie chciał zagrać ktoś niższy, z mniejszym zasięgiem rąk i nóg albo dziecko. Tak samo jeśli ktoś chciałby skorzystać z innego siedziska. No i jak pisałem kiedyś, kwestia miejsca. Nie każdy może sobie pozwolić, żeby zajmować na stałe przestrzeń w pokoju albo może nie mieć miejsca żeby taką konstrukcję gdzieś przechowywać, np. w małym mieszkaniu. No, ale to już każdy musi sam zdecydować co mu najbardziej pasuje. Dla mnie optymalne rozwiązanie.

 

 

P.S. Michał102, jeśli będziesz tak przechowywał stojak jak na zdjęciu to radzę podłożyć coś pod spód, np. zrolowany materiał, jakiś stary ręcznik czy szmatkę. W przeciwnym wypadku te wystające wypustki na dole zrobią wgniecenia w dywanie, tym bardziej jeśli będzie stał ciągle w tym samym miejscu. Nie wspominam już o tym, jak ładnie może porysować parkiet. Ja podłożyłem złożony kilkukrotnie stary ręczniczek i jest ok :)

Edytowane przez Luqat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

WSP jest stabilny (o ile podłogi są równe hehe) ale właśnie ta rura pomiędzy nogami to tragedia, nie polecam nikomu. Na początek dobrą alternatywą jest to co wrzucił @mattaman

 

Mojego WSP dostalem wczoraj, po rozpakowaniu i postawieniu na podlodze bujal sie troche.

Sprawdzilem jeszcze co znajduje sie w kartonie, a tam znalazlem karke z opisem i odnosniki do filmu na YT.

W skrocie napisze tyle, WSP dostosowuje sie do nierownosci podlogi, bez krecenia srubkami.

 

Pare osob tu juz to pisalo, ale napisze to jeszcze raz, WSP jest chyba najlepszym wyborem dla ludzi z mala iloscia miejsca.

Odnośnik do komentarza

Witam !

Zakupiłem Thrustmaster t300rs . Po pierwszym odpaleniu wszystko działa pięknie poza  pedałem  hamulca .Jak się hamuje do oporu to samochód bardzo wolno hamuje  jakiesś40 % pełnej mocy . Lukłem na google i piszą że po kalibracji kierownicy trzeba ponaciskać pedały ale to nic nie daje lub pobrac aktualny soft ,tylko jak to zrobić ?? :wacko: .

Jeśli ktoś też ma lub miał taką przypadłość to prosze o pomoc. :) 

Odnośnik do komentarza

też używam wheel stand pro pod txa i wszystko jest w porządku, jednak nie polecam używać tego na gołej podłodze wyłożonej parkietem, mozaika czy innym drewnem, bo te gumy po bokach strasznie brudzą i powiem że jeszcze nie rozgryzłem jak to mam niby wyczyścić :/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Szanowne grono. Nie wiem czy otrzymam odpowiedź do rana, ale do rzeczy. Kupiłem felernego FX i jadę oddać lub wymienić na :

Mad Catz Pro Racing Force Feedback XBOX ONE

Wszystko mi się w niej podoba, ale naczytałem się, że brakuje w niej wibracji. Kurde, już nie wiem. G920 mi się nie podoba, a tego Mad Catz mogę mieć za 900pln. Pierwsze słyszę o FF bez wibracji... miał to ktoś?

Odnośnik do komentarza

Właśnie oglądałem test, faktycznie nie ma sensu z tym Mad Catz. Tak się składa, że sprzedaję PS4 i G29 na rzecz XO, którego już mam, ale kiery brak do niego. Cały czas się zastanawiam nad TX vs G920. Może żle się wyraziłem, bo kierownica jakościowo jest taka jak do PS4, tylko trochę biednie z przyciskami no i te diody... będzie mi ich brakowało. Wiem, to choroba ;) Mam shifter i teraz zauważyłem, że jest kompatybilny z G920. Więc chyba decyzja podjęta.

Swoją drogą, miałem dziś okazję rozbebeszyć Thrustmaster TX Ferrari 458 bo silniczek wariował. Od środka solidnie, ale jak to się grzeje  :/ 

Jestem ciekaw jak Logitech wypadnie z XO :)

Odnośnik do komentarza

No G29 to imo całkiem solidna jakość wykonania i wykończenia. G920 to to samo, plus bardziej stonowana kolorystyka, więc wykończenie może się jeszcze bardziej podobać. Ten TX to przede wszystkim konstrukcja na pasach, a nie na zębatkach, więc w teorii lepsze kultura pracy i inny FF. Logitech jednak ma świetne pedały, raczej lepsze niż te z Thrustmastera. No ale jak masz shifter i generalnie jesteś zadowolony z g29, to chyba faktycznie nie ma się nad czym zastanawiać. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

prosze o opinie posiadaczy t100 - zastanawiam sie nad zakupem do ps4

 

az tyle nie gram by wydac na kierownice tauzena a cena t100 jest swietna

 

Lepiej weź Thrustmaster F430 (tańsza, lepiej wykonane koło, troszkę lepsze pedały). F430 to jest baza T100 z innym kołem, każda gra rozpoznaje to koło na PS4 i działa w 100%. T100 dobra kiera na początek, ale straszny plastik fantasik w rękach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja również dodam pozytywną opinię co do DFPRO. Moją mam już 4,5 roku i żadnych problemów z nią nie było ani razu. No i kupiłem ją za grosze, bo chyba 250-300 złotych (zresztą tu na forumku, więc jestem drugim właścicielem). Tak też się zastanawiam czy jeśli chcę grać w racery, to nie lepiej doinwestować w pieca. Jeśli nie, to nie dość, że trzeba kupić konsolę, to jeszcze nową kierę za chore pieniądze, która jak piszecie jest dziadowsko wykonana i nie wiadomo jak długo wytrzyma. No i jeszcze może nowy stojak, nie wspominając o płaceniu za online i droższe gry. Ciągnie mnie do pCars, Assetto i Dirta, ale z drugiej strony chciałoby się pograć w nowe GT jako fan serii. Bądź tu mądry człowieku.

 

No ba, pamiętam jak dziś, że sprawiłem sobie G27 i po 2 latach szczęśliwej eksploatacji DFP sprzedałem Ci ją za około 300zł :) Cieszę się, że dalej się dobrze sprawuje, ja byłem z niej bardzo zadowolony, bo to już była wersja B, z poprawionymi potencjometrami.

 

Szczerze mówiąc sam od premiery mocno kręciłem nosem i biłem się z myślami o zakupie PS4, ale od kilku dni jestem w posiadaniu owej konsolki i wrócił temat kierownicy. Od dawna śledziłem wieści dotyczące kompatybilności mojej G27 z aktualną generacją, ale okazało się, że Logi się wypięło i postanowili zmienić design i sprzedać to samo z wyższym numerkiem za chore pieniądze. Myślałem nawet ostatnio nad sprzedażą swojego G27 i zakupem jakiegoś budżetowego TH, ale trochę poczytałem i stwierdziłem, że chyba mnie lekko mówiąc poje.bało. Dlatego też poszperałem głębiej i prześwietliłem temat wszystkich dostępnych na rynku adapterów, ale wszystko to jeden wielki badziew: lagi, brak ffb, częściowa funkcjonalność, problemy...

 

W końcu trafiłem - GIMX. Idealne rozwiązanie! Wystarczy zakup małego mikrokontrolera i adaptera USB, kilka minut zabawy ze sterownikami i VOILA! Dobrze prześwietliłem temat, dowiedziałem się co i jak i konsultowałem się z użytkownikami tego rozwiązania i każdy jest zachwycony. Wystarczy podłączyć kierownicę do lapka (lub innego komputera, może być nawet Rapi na Linuxie), do tego adapterek domowej roboty i można się cieszyć z pełnej funkcjonalności G27 na PS4 we wszystkich grach gdzie obsługiwane jest G29. Jak dla mnie fenomenalna sprawa, bo moje G27 jest w idealnym stanie, podobnie jak WSP więc gdy tylko przyjdą mi komponenty z allegro to od razu biorę się za testy.

 

Aktualnie czekam na zestawik, gdy mi wszystko przyjdzie i przetestuję to zdam obszerną relację i zrobię mały tutorial dla każdego kto nie umie szukać/nie zna angielskiego. Oczywiście również inne kierownice działają, DFGT, DFP, Fanateci itp itd.

 

Ktoś odwalił świetną robotę, zwłaszcza, że zazwyczaj te adaptery kosztują po 200-300zł i są wuja warte. Zrobienie własnego adaptera na częściach z allegro to 60zł z wysyłką, a jeśli ktoś lubi czekać to w chinach kupi to i za 40zł.

Edytowane przez winner
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

http://gimx.fr/wiki/index.php?title=DIY_USB_adapter_for_dummies

 

Proszę, tu jest mniej więcej wszystko opisane. To jest oparte na sofcie open-source dlatego wszystko jest za darmo, nie ma żadnych haczyków i każdy ma wgląd do całego oprogramowania, co chwile wychodzą aktualizacje i implementacje kolejnych modeli kierownic.

 

Oczywiście w opisie wykorzystany jest kontroler Teensy 2.0, ale można użyć każdego opartego na ATmega32U4 (ja kupiłem Leonardo R3). Do tego adapter USB-UART oparty o CP2102, 3 kabelki i gotowe.

 

Tak w skrócie - jest to konwerter 1:1 na linii G27<->G29, oparty na dokumentacji udostępnionej przez Logitecha dlatego nie ma mowy o jakiejś ściemie. Ktoś po prostu zaimplementował to czego Logitech nie chciał zrobić (wiadomo, skok na kasę) i zrobił G27 widzialne dla PS4.

 

Uprzedzając pytania - lag nie istnieje, FFB działa idealnie, dostępne są wszystkie opcje i ustawienia dedykowane dla G29, w końcu to ta sama kierownica ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak jak mówiłem, gdy tylko dojdą mi fanty to wszystko ładnie opiszę, porobię fotki i wytłumaczę krok po kroku co trzeba zrobić, jak podłączyć i uruchomić. To się może wydawać skomplikowane, ale całą trudność polega na połączeniu 3 pinów, spięciu tego ze sobą, odpaleniu programu na pc i gotowe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oby to działało  ... skompiradła z Sony i Logitech .

 

Ja straciłem zaufanie do Logitecha. DFP miałem jakieś 8 lat, dbałem o nią, ale nie oszczędzałem. Kółko po tylu latach powinno być na złomie, a wyglądało jak nowe... FF nie stracił mocy, guma się nie wytarła, zero luzów.

 

Do niedawna miałem G29 i też się zachwyciłem. Pomijam głośną pracę, ale ten typ tak ma. Kierownica do PS4 wygląda super.

Chciałem coś do mojego XO... no i sobie kupiłem nóweczkę (ze sklepu stacjonarnego) G920. Na fotach to wygląda ładnie w realu bieda. DFP (ten pierwszy) wyglądał lepiej. Mało tego. Przymocowałem do biurka, chwytam za kierę a tu luz! Poruszałem nie na boki tylko od środka na zewnątrz. No i sobie przeskakiwało tak z 3 mm. Wymienili mi. Może tak trafiłem, ale jak patrzę na ten mizerny plastik to nie wiem ile wytrzyma całość. Do tego dioda, która bije w oczy bo nie chciało się zrobić podświetlanego logo. Tak więc G920 to nie to samo co G29 jeśli chodzi o samo koło. Ta pierwsza wygląda jakby robiona na kolanie, byle była... za 1499 heh.

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem T150 dla Dirta, a DFGT dzisiaj sprzedałem. A tutaj takie wiadomości :/

 

A powiem Wam że ogólnie DFGT podobała mi się bardziej niż T150. Jedyne co ratuje sytuację, to że 150 ma trochę lepsze manetki i pedały. Ale sama kierownica jest trochę mniejsza, mniej estetyczna, no i brak manetki zmiany biegów bardzo mi przeszkadza (a 600 zł nie mam zamiaru dokładać do zewnętrznej).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...