Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem G29 no i kurde jest sztos. Tylko wkurza mnie hamulec.. W f1 2019 działa ok a w Assetto Corsa Competizione trzeba wciskać strasznie mocno i ciężko grać.. czekam az się GT Sport pobierze :obama:
Hamulec trzeba kalibrowac za każdym razem kiedy odpalisz grę. Kiedy już jesteś na torze wciśnij hamulec z taką siłą na jakiej chcesz mieć maks i trzymasz kilka sekund.

Wtedy wszystko będzie działać jak trzeba.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
a z asseto na konsolach nie było jakichś jaj że właśnie nie szło skalibrować pedałów?
Aby skalibrowac pedały w podany przeze mnie sposób nie potrzebujesz opcji w menu.

Tak naprawdę zawsze pedały kalibrowaly się w ten sposób (po pierwszym wciśnięciu w grze) lecz normalnie tego nie odczuwasz jak masz zwykle pedały, bo zawsze je wciskasz pierwszy raz na maks.

Sprawa się komplikuje kiedy masz opisaną wyżej gumę w g29 lub hamulec z load cell. Wtedy kalibracje trzeba zrobić świadomie bo hamulec będzie działał nieprawidłowo.
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
53 minuty temu, mattaman napisał:

Wyszło całkiem spoko, ale ja bym dał bliżej ten monitor.

Monitor na tej odległości mi pasuje, chce jeszcze czasami posiedzieć na fotelu i pograć w coś starszego, np. Resogun albo Bioshock i mam też podłączoną antenę wiec mogę podejrzeć coś w telewizji, dlatego nie chciałem mieć monitora tuż przy nosie. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam i niestety nie polecam. Też myślałem, że jakaś namiastka jak ktoś nie ma kasy albo miejsca na kierę, ale nie bardzo. Może gdyby to było jakoś inaczej wymyślone, ale kciuki są za wysoko i źle się trzyma pada. Jak trzeba mocno skręcić, to środek ciężkości i nacisku palców rozkłada się w jedną stronę. Poza tym ciężko "sięgnąć" spustów, a jak ktoś ma krótsze palce, to jeszcze gorzej. Spróbowałem i teraz leży w szafce. Na szczęście kosztowało parę złotych tylko, więc można było przetestować.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Znalazłem chyba dobrą promocje na kiere i dzisiaj odbieram po pracy. Gram na klocu x i pytanie od czego zacząć przygodę i nauczyć się jeździć? Mam Forze 6 i 7, Horizon 4, Dirt Rally 2.0, jakieś NFSy z Ea Access. 

Jakby kogoś interesowało to w sklepie Argos UK ta promocja i za £199 dostajemy taki zestaw. 

0cODujY.pngULn6SWg.jpgfscq3B4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

posiadam budżetową kierownice Thrustmaster T100 ale nie mam stojaka i obecnie jest w  kartonie nieużywana.... Wiem że wheel stand pro robi dobre stojaki ale nie chce wydawać na stojak tyle samo co na kierownice a niestety nie posiadam za dużo miejsca.... 

Znalazłem taki kosztuje £45:
https://www.wheelstandracing.com/product-and-benefits

Ktoś miał styczność z tą firma albo stojakiem tej firmy, ewentualnie może polecić jakaś alternatywę?

Odnośnik do komentarza

WSP nie jest warte aż takiej kasy. 

Stojak ogólnie fajny jeśli gra się okazyjnie, ale jak cioramy trochę wiecej i próbujemy wycisnąć z gry ostatnie soki, to zaczyna wcurviać. Główną wadą jest jego niska waga...  jeśli kiera ma dobry FFB, to w momencie gwałtownej kontry cała konstrukcja lata nam po pokoju jak żyd po pustym sklepie. Dociążenie samej podstawy ciężarem naszych stóp jest niewystarczające. 

Drugi raz bym tego stojaka nie kupił, a już na pewno nie za taki hajs. Wolałbym zrobić coś własnego, ew dołożyć do jakiejś konstrukcji zespolonej z fotelem. 

Odnośnik do komentarza

konstrukcja z fotelem odpada gdyż wynajmuję pokój i w razie przeprowadzki to zawsze jeden problem więcej.... a i tak obecnie posiadam sofe do grania. Budowa własnego stojaka raczej też gdyż nie mam dostępu do urządzeń typu spawarka, giętarka czy maszyna do cięcia rur pod kątem (zakładam że lepiej żeby była to konstrukcja stalowa żeby miała odpowiednią wagę], no i za to wszystko trzeba  by zapłacić więc koszta rosną. Podejrzewam że skoro WSP nie jest wart swojej ceny to wybór padnie na coś tańszego i wtedy ewentualne kombinowanie z dociążaniem konstrukcji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...