Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Michał102 napisał:

WSP nie jest warte aż takiej kasy. 

Stojak ogólnie fajny jeśli gra się okazyjnie, ale jak cioramy trochę wiecej i próbujemy wycisnąć z gry ostatnie soki, to zaczyna wcurviać. Główną wadą jest jego niska waga...  jeśli kiera ma dobry FFB, to w momencie gwałtownej kontry cała konstrukcja lata nam po pokoju jak żyd po pustym sklepie. Dociążenie samej podstawy ciężarem naszych stóp jest niewystarczające. 

Drugi raz bym tego stojaka nie kupił, a już na pewno nie za taki hajs. Wolałbym zrobić coś własnego, ew dołożyć do jakiejś konstrukcji zespolonej z fotelem. 

 

Zgadza się dlatego ja stawiam stojak na macie sportowej (takiej z Dekatlonu ) jakiej używa się np. na siłowniach. Nic się wtedy nie rusza i nie ślizga nawet jak szarpiesz kierownicą. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niedawno zakupiłem Thrustmaster TMX pod xboxa. Postanowiłem zrobić do tego playseata. Wszystkie gotowe na olx stojaczki są albo nieestetyczne albo po prostu zbyt duże na moje mieszkanie. Zależało mi na niedużym gabarycie i mobilności. Stojak składa sie z 2 części, fotel na stabilnym stelażu służy jako zwykły fotel do grania i tv, wygodny dla mnie jak i dla syna. Natomiast stojak  z kierownicą na czas niegrania trafia za łóżko,  aby nie zawadzał. Można wszystko skrecić do kupy żeby sie nie rozjeżdżało. Do tego cup holder, na wyścigi długodystansowe :)

Nawet dłuższe sesje nie męczą (4h), satysfakcja i immersja wyebane w kosmos. Jaram sie jak małe dziecko. 

cWzOcaf.jpg

 

 

27vjHph.jpg

 

 

CwmkHRE.jpg

 

83Zjm8C.jpg

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

Za(pipi)isty racing rig, chciałbym się na nim w coś  zagrać. !!! Kupowany / budowany samemu to nie ma znaczenia ważne żeby dawał mnóstwo frajdy. 

Twoja PS2 z zegarem  mnie rozpierxxxa :):ohboy: też taki zegar zrobię. Już kupiłem uszkodzoną PS2 w miarę w dobrym stanie wizualnym. 

Edytowane przez u55r
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, maciucha napisał:

kto choć raz przejechał się na kierownicy w Dirt Rally, nie zechce już nigdy pić z dżojpadowego kielicha :sir:

Osobiście niezbyt długo bawiłem się kierownicą. Próbowałem jeździć na G920 w Forzach oraz właśnie w Dirt Rally, ale jakoś nie mogłem się przekonać, a przecież gram dużo w samochodówki na padzie i lubię pobawić się za kółkiem w realu. Do tego 15 lat temu miałem tanią kierownicę Logitecha do PC, która wówczas dawała mi sporą frajdę, ale po pierwsze alternatywą była klawiatura, po drugie nie miałem wtedy prawka. 

Wobec znanej kwestii hamulca (a nie chciałem rozkręcać nowych pedałów), oraz konieczności zabawy ustawieniami (długie tematy na forach, gdzie każdy ma inne pomysły), ostatecznie nie umiałem jakoś znaleźć właściwego dla siebie feelingu. Wychodziło, że byłem zdecydowanie wolniejszy niż na padzie, a jazda i tak nie była wcale tak naturalna jak prawdziwym autem. Nawet sam widok z wnętrza jest w grach pewnym ograniczeniem, jeśli nie ma się bocznych ekranów. Do tego upierdliwość chowania sprzętu w celu grania w gry niemotoryzacyjne ostatecznie skłoniła mnie do sprzedaży.

 

Może wrócę do tematu za parę lat z jakimś nowszym sprzętem, może wtedy feeling będzie bardziej naturalny bez ciągłego grzebania w menu, może mógłbym mieć stałe stanowisko do samochodówek. Na razie odpuściłem.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Mam g920, pedal hamulca fabryczny, wszystko spoko w opcjach zawsze pod siebie ustawiam w 3 minuty w nowej gierce, nie wiem w czym problem.

 

Na poczatku tez bylem wolniejszy niz na padzie, ale jak zaczynalem z pierwsza kierownica to mialem z 12 lat :lapka:

Teraz w kazdej gierce dużo lepsze czasy krece na kierownicy i praktycznie jedyne wyscigi w jakie gram na padzie to forzy horizon.

 

No i jak ktos musi wszystko za kazdym razem skladac i rozkladac to pewnie po jakims czasie sie odechce. Mam w salonie wheel stand pro w kącie, wiec tylko podstawiam pod tv i jazda. Za kilka lat jak bede mial, mam nadzieje, więcej miejsca to tez sobie sprawie jakis zestaw z fotelem samochodowym :banderas:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też miałem na wheel stand pro, ale nawet na tym babranie się z kablami było czasem upierdliwe. Hamulec zawsze sobie oczywiście ustawiałem, bo nie dało się inaczej jeździć, ale nadal jakieś to wychodziło dziwne w porównaniu z normalną jazdą. Podobno chodzi o imitowanie samochodów wyścigowych - nie wiem, jeździłem tylko drogowymi.

 

Z tą Forzą Horizon też poruszasz dość istotny problem, bo dlaczego najlepszy semi-arcade racer tej generacji tak słabo współpracuje z kierownicami? Nawet coś tam w niego pograłem na G920, ale niestety nijak to miało się do wyobrażeń.

 

Zasadniczo zawiedziony byłem małą intuicyjnością płynnej jazdy na kierownicy w porównaniu do jazdy w rzeczywistości, przynajmniej z G920 podłączonej do Xa, bez dostrajania godzinami wszystkich ustawień.

Odnośnik do komentarza

No w Horizonach potrzeba zbyt wiele ostrego kontrowania, żeby kierownica mogła się do czegokolwiek przydać.

A co do reszty to nie wiem o czym piszesz, może nie miałeś wyłączone asyst w tych grach? Gram od lat w pozycje takie jak Dirt Rally, kolejne odsłony F1, Project Cars, Gran Turismo i nigdzie na dostrajaniu ustawień nie spędziłem więcej niż 10 minut :dunno: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

G920 przetestowane. Czucie samochodu gorsze od thrustmastera, przynajmniej w dirt 2.0. Cała reszta bardzo na plus. Skórka, skrzynia biegów fajny bajer, ja osobiscie używam adaptera do sekwencji jako hamulec reczny. Na manualu nie jestem w stanie trzymac tempa wyscigowego. Dłuższe kable i lepszy system mocowania. Pedaly to inna liga, hamulec z gumka usztywniającą. Jestem zadowolony, doplacilem 200zl i mam kompletny produkt, wystarczający wymaganiom laika wyscigowego. 

 

KPisePp.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...