Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

o to to, ewentualnie trochę taniej Thrustmaster T150 który też ma oficjalnie wsparcie Sony 

Ja posiadam zestaw Thrustmaster T100 z FF oraz stojak Xrocker. Stojak całkiem spoko ale niestety pedały nie są w lini prostej do kierownicy a trochę przestunietę w lewo gdyż inaczej nie przykręciłbym ich do stojaka a było to potrzebne żeby nie wypadało

kierownica.jpg

Niesty kierownica nie ma oficjalnego wsparcia od Sony i nie wszystkie gry wkrywają jako T100 a czasami jako Ferrari458 albo nie wykrywają w ogóle jak Project cars2 z kolei pierwsza część gry jest kompatebilna z moją kierownicą. Jak będzie wiadomo jakie kierownice będą kompatebilne z PS5 to pewnie zmienię na G29 albo coś w podobnym przedziale cenowym 

Odnośnik do komentarza

Chyba Logitech i inne firmy nie będą chciały nie zarobić na nowym sprzęcie i już pracują nad nowymi kierownicami współpracującymi z PS5. Kiedyś pokrętnie tłumaczyli się że G27 nie działa z PS4 ponieważ G27 nie posiada jakiegoś czipa zabezpieczającego. I nagle dwa miesiące później na rynek trafiła G29.

 

Wątpię żeby kierownice współpracowały z PS5 tak jak z PC, podłączasz kierownice, wrzucasz sterowniki i jazda. Ja swojej G29 nie sprzedaje, zostawię do PC, a do PS5 ... no (pipi) znów trzeba będzie zainwestować jeśli się okaże że G29 nie posiada czipa  .... :[

Odnośnik do komentarza

Trochę pojechałeś. Większość ludzi nie ma czasu/miejsca/pieniędzy na full pro rig, a chce się w miarę sugestywnie i satysfakcjonująco pobawić. Jakbym chciał iść w taki hard, to pewnie bym nigdy nie grał w wyścigi na konsoli, a tak np. przejeździłem kilka ładnych lat na ps3, grając w GT5/6 zestawem za 500+ (dfpro + wsp które dziś dźwiga G29).

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja też gram na konsolach np nadal w gran turismo 5 czy 6. Jednak pisałem o takim poważnym sim racingu. Monitor 21:9 styka to nie majątek grafika ostra jak brzytwa a w wyścigach najbardziej widać ząbki na konsoli przynajmniej u mnie bo mam blisko monitor. Na PC jest gładziutko ale nie ma Gran Turismo o którym zaraz ktoś napisze, że żaden z niego symulator ale je.bać to.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.05.2020 o 20:57, Luqat napisał:

Trochę pojechałeś. Większość ludzi nie ma czasu/miejsca/pieniędzy na full pro rig, a chce się w miarę sugestywnie i satysfakcjonująco pobawić. Jakbym chciał iść w taki hard, to pewnie bym nigdy nie grał w wyścigi na konsoli, a tak np. przejeździłem kilka ładnych lat na ps3, grając w GT5/6 zestawem za 500+ (dfpro + wsp które dziś dźwiga G29).

 

Dokładnie tak jak piszesz. Szczypanie na konsoli to fajna frajda, włączasz i jedziesz. Na PC'ach dochodzą mody, profesjonale kierownice, profesjonalne fotele, stelaże pod 3 monitory. Można tyle kasy utopić w to że zabawa przestaje być zabawą i już zaczyna być frustracją gdy zatrzymamy się w rozwoju pseudo wyścigowego kierowcy. Albo jeszcze gorzej, gdy już znudzi nam się granie w symulatory na sprzęcie zbudowanym za kwotę łatwo przekraczającą 10.000 zł. 

 

Ja już swój kokpit zbudowałem za małe pieniądze. Ale z tych projektowanych przez firmy ten mi się podoba najbardziej. Cena? 3500 pln :facepalm: Tyle zapłaciłem za swoją konsolę, TV 32 cale, fotel, płyty, materiały, śruby i kierownice i jeszcze mi zostało. 

 

next_level_racing_nlr_s009_gt_track_simu

Odnośnik do komentarza

Akurat na konsoli simracing ma sie lepiej niż kiedyś bo wychodzą takie gry jak Project Cars, Asseto Corsa, Dirt Rally, wtedy można się pokusić o jakiś lepszy zestaw niż kiera logitecha + wheee stand pro (który oczywiście też da dużo zabawy).

 

Mnie stabilność WHP irytowała i chciałem coś lepszego, dlatego uderzyłem w Playseat i nie żałuje, szczególnie że ten setup razem z Thrusmasterem pociśnie również na przyszłej generacji.

 

Nawet głupi Wreckfest to jest tona zabawy.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Czy wiadomo cos na temat wsparcia kierownic z obecnej geny na nowym xboxie i ps? Przyznam sie, ze zawsze odkladalem zakup kierownicy przez gotowe wymowki w postaci braku kasy, braku miejsca itd a w aktualnej sytuacji coraz realniej mysle, ze chyba pora sprawdzic ten gadzet. Szukam czegos glownie do gt sporta na ps4, dodatkowo nigdy nie gralem na kierownicy wiec nie mam totalnie zadnego punktu odniesienia, dlatego nie chcialbym sobie wyrobic zlego zdania kupujac jakiegos crapa. Budzet mam dosc niski (biorac pod uwage, ze next geny moga nie oferowac wsparcia), Thrustmaster T150 (wersja bez biegow i z dwoma pedalami) bedzie spoko doswiadczeniem na poczatek?

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, pawelgr5 napisał:

Ciekwe czy będzie poniżej 1500zł.


Zestaw Logitech G923 jest w pełni kompatybilny z konsolą PlayStation 4 (będzie również współpracował z PlayStation 5) oraz PC. Pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a sugerowana cena detaliczna to 1799 złotych.


A tu trochę więcej info o samej kierze

 

Edytowane przez Silver
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...