Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Tak dokładnie jest jak piszesz. Obejrzałem kilka recenzji YT i testerom początkowo ta obręcz Gran Turismo jakoś wydawała się mało atrakcyjna ale po kilkunastu godzinach okazywało się ze jest rewelacyjna. Wiec już gotuje się z niecierpliwości i póki co kręcę ostatnie okrążenia na mojej G29, jak tylko zamontuje Fanateca na miejsce Logitecha to G29 wystawiam na OLX ^^

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, u55r napisał:

Zrobiłem to :drinks: 

 

Na swoje 42 urodziny (4 kwietnia) Zamówiłem Gran Turismo DD Pro od Fanateca. Liczę na to że zestaw z Load Cell brake i 8nm zasilaczem dostanę po 14 Marca więc  10 dni po premierze GT7 ale też jeszcze przed urodzinami więc przez te 10 pogram jeszcze na G29 w GT7. I po tych 10 dniach będę mógł zrobić konkretną zmianę.

 

Po tylu latach wiernego tkwienia przy Logitech G2x i posiadaniu przez te wszystkie lata kierownic Momo, Driving Force GT, G25, G27, G29 i nawet braniu pod uwagę G932 :pawel: postanowiłem że dość już tego. Ta baza Fanateca przecież współpracuje z PS4, PS5, PC oraz Xboxem trzeba tylko dokupić licencjonowaną przez M$ kółko i można na Series X śmigać w Forzę. 

 

Nie będziesz żałował. Baza to jest w zasadzie to samo co CSL DD. Obręcz ponoć rzeczywiście ma lekki feeling zabawkowy, ale z tego co pisali ergonomia jest bardzo dobra. Jeśli GT7 dostarczy to za rok zmienię bazę na DD Pro wraz z PS5 i będę miał sprzęt pod wszystkie platformy.

 

Poczujesz przepaść tak jak ja czuje przepaść względem Thrustmastera, a co dopiero przejście z Logitecha :obama: jeszcze pedały z Load cellem też zrobią robotę. Jakbyś miał pytania to wal, ja po prawie miesiącu jeżdżenia jestem zachwycony i nawet krytykowane Project CARS 3 mnie mega wkręciło.

 

15 godzin temu, gtfan napisał:

zkoda tylko że obecnie nie da się zakupić samej bazy Gran Turismo DD Pro

 

na reddicie jeden z pracowników Fanateca mówił, że ma się pojawić bundle samej bazy z zasilaczem 8nm, ale czekają na approval od Sony. Moja obręcz WRC jest kompatybilna z Playstation, więc bym nie potrzebował tej GT.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Widzę, że jakość kierownic Thrustmastera nadal trzyma "wysoki" poziom. Ostatnio kupiłem TMXa, bo zawsze to lepsze od pada... o ile w grach typu AC czy tam jakieś F1, gdzie nie są wymagane mocniejsze kontry itp, tylko płynne i precyzyjne kręcenie wszystko było ok, tak po odpaleniu Dirta i próbie wyratowania się przed zwiedzaniem rynsztoka w kierze posypała się chyba przekładnia zębata, bo rzęzi i przeskakuje. 

 

Jak to ma być lepsze od G29, to ja nie mam pytań. 

Odnośnik do komentarza

Fanatec DD fajny sprzęt, ale jednak nie dam tyle za kierownicę, bo bywa, że leży ona nieruszana kilka miesięcy i nie ma sensu inwestować takich kwot. 

 

Natomiast ten TMX jest bardzo fajny zważywszy na ceny używek, czyli około 500 zł. Samo działanie FFB jest spoko, tutaj poziom jest podobny do G29, choć jest ona chyba wyraźnie wolniejsza od sprzętu logi. Driftować jest bardzo ciężko, bo kierownica nie chce się naturalnie odkręcać tak jak to jest w prawdziwym aucie gdy przerzucamy transfer masy na drugą stronę. Logi też demonem prędkości nie była, ale jednak było zauważalnie lepiej. 

 

Także póki co naprawię TMXa, bo z tego co widzę, to spadła rolka napinająca pasek, więc wszystko do ogarnięcia. 

Potem jednak zastanowię się nad wymianą na TXa, bo ten zdaje się być zdecydowanie szybszy. Jeśli macie doswiadczenia z bezpośredniej przesiadki z TMX na TX (lub T150 na T300), to podzielcie się wrażeniami. Testów na jutubach nie biorę na poważnie, bo tam skala zalet jest równa sumie jaką producent sprzętu wyłoży recenzentowi :reggie:

Odnośnik do komentarza

Będzie działać na obu

Cytat

MULTI-PLATFORM POSSIBILITIES.

If you combine any Xbox-licensed Steering Wheel with any PlayStation-licensed Wheel Base, all connected Fanatec hardware becomes compatible with both Xbox and PlayStation systems. And of course, all combinations work on PC too.

Źródło: https://fanatec.com/eu-en/platforms

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza

No to mam teraz dylemat, hehe. 

Fanatec niby drogi, ale biorąc pod uwagę, że wystarczy jedna kiera do obu konsol, to nie jest to już taki głupi pomysł. W prawdzie PS5 nie mam, ale nie wykluczam zakupu. 

Zawsze mnie strasznie wkurw... to, że co zmieniłem konsolę, to kiera stawała się bezużyteczna. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Michał102 napisał:

A jest baza CSL DD kompatybilna z PS? 

Jest przecież GT DD PRO, ale przez umowę z Sony jest sprzedawana tylko jako bundle z kierowcą dedykowaną do Gran Turismo, pewnie taki był koszt posiadania oficjalnej kierownicy. Ale podobno jakiś czas po premierze GT7 mają zacząć sprzedawać samą bazę...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Michał102 napisał:

Czyli krótko mówiąc trzeba czekać na samą bazę, która będzie kompatybilna z PS i dokupić do niej koło pod Xa. Opcja odwrotna, czyli baza X i koło PS nie daje kompatybilności na obu platformach 

 

Miałem taki sam dylemat niedawno, napisałem więc na reddicie do community manager Fanateca

 

Cytat

 

Hi!

I got a question regarding CSL DD Pro, is there a mode in this base which suppose to work with Xbox? Or I just need Xbox compatible wheel and plug that in?

Let's say I want to use DD Pro with Formula 2.5X wheel, McLaren ot WRC Wheel on Xbox. Doable?

 

21.01

Hi there! All our wheel bases, including the Gran Turismo DD Pro wheel base, have an Xbox mode that can only activated when you connect an Xbox licensed steering wheel. So yes, you can absolutely use the Gran Turismo DD Pro wheel base + any of those three wheels you mention on Xbox.

The PlayStation compatibility comes from the wheel base, so even with an Xbox-licensed wheel connected, you can still switch it to PlayStation mode too. So if you have a PlayStation you can use these wheels on PlayStation as well.

 

2.02

Thanks for response! Any ETA on DD Pro bundle without pedals or any other DD pro bundles?

 

The aim was to have a wheel base + Boost Kit 180 package also available before GT7, but it will be tight. We are working as quickly as possible to make it happen!

 

 
Odnośnik do komentarza

ale kolory dałeś ;)

 

1563420106_Screenshot2022-02-13at15_09_12.png.a3e6ac6604e4a36aef0b99e7450f0d93.png

 

ale najważniejsze:

Cytat

The aim was to have a wheel base + Boost Kit 180 package also available before GT7, but it will be tight. We are working as quickly as possible to make it happen!

 

byłoby miło :) 

Edytowane przez gtfan
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.