Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, ginn napisał:

Faktycznie, kosztuje 25 zł, jakiś gość to drukuje. Możesz przybliżyć działanie tego? Adapter powoduje, że wajcha automatycznie wraca na N?

 

 

Poza tym, mam do Was proste pytanie - hamujecie lewą, czy prawą nogą? Od samego początku obcowania z kieratą, robię to zgodnie z 10 letnim doświadczeniem za kółkiem, czyli prawą. Natomiast z tego co mi wiadomo - w rajdach i F1 używa się lewej nogi...?

 

 

Tak to działa, ustawiasz biegi góra pod 4 a dół pod 2 na skrzyni, bo tylko taki masz ruch po zastosowaniu adaptera. Ja dawałem ręczy pod 4 i wtedy nawet wykonujesz naturalny ruch do siebie jakbyś miał hydrołape. A hamowanie bez sprzegła to widomo, że lewą nogą. Do tego polecam wymiane/obcięcie gumki pod hamulec żeby stawiał właściwy opór.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do hamowania - w F1 można się błyskawicznie przyzwyczaić do lewej nogi i faktycznie zauważyłem lepsze czasy. Trochę problematyczne jest to, że hamulec wypada na podobnej wysokości, co rura od stelaża, więc moduł z pedałami musiałem przesunąć możliwie maksymalnie w lewo, żeby był jako taki komfort. Idealnym byłoby zastąpienie sprzęgła hamulcem, ale po przetestowaniu zamiany stwierdziłem, że jednak ten opór na środkowym pedale mi się podoba.

 

30 minut temu, Dud.ek napisał:

 

Tak to działa, ustawiasz biegi góra pod 4 a dół pod 2 na skrzyni, bo tylko taki masz ruch po zastosowaniu adaptera. Ja dawałem ręczy pod 4 i wtedy nawet wykonujesz naturalny ruch do siebie jakbyś miał hydrołape. A hamowanie bez sprzegła to widomo, że lewą nogą. Do tego polecam wymiane/obcięcie gumki pod hamulec żeby stawiał właściwy opór.

Czyli w zasadzie ten adapter tak naprawdę tylko blokuje 'uciekanie' wajchy na boki? To w zasadzie chyba bez niego też się można obyć...? Widziałem te patenty z wymianą gumki na hamulcu, ale o dziwo ten standardowy opór mi pasuje, więc zostawię, jak jest.

 

Najbardziej irytuje mnie lekkość w zmianie biegów - praktycznie zero oporów. Macie jakieś domowe sposoby na wzmocnienie tego?

Obejrzałem kilka filmików na youtube i można zamontować kilka uszczelek drukowanych w 3D, które zwiększają opór. Nie wiem tylko, gdzie ew. coś takiego kupić. Mam jednego znajomka, który drukuje, więc może się do niego odezwę. Aa, no i chętnie zmieniłbym trzon na dłuższy, bo ten fabryczny jest zdecydowanie za krótki.

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Hamulec ze sprzęgłem można spokojnie zamienić, to pierwsze co zrobiłem w swojej G29. Sprzęgło jest za miękkie na hamulec, a przestawienie tych pedałów to wystarczy spod odkręcić i tyle, bo każdy jest osobno, trzeba tylko na kabelki uważać. Jakbyś rozkręcał to sobie od razu dmuchnij powietrzem w potencjometry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Dud.ek napisał:

 

 

Tak to działa, ustawiasz biegi góra pod 4 a dół pod 2 na skrzyni, bo tylko taki masz ruch po zastosowaniu adaptera. Ja dawałem ręczy pod 4 i wtedy nawet wykonujesz naturalny ruch do siebie jakbyś miał hydrołape. A hamowanie bez sprzegła to widomo, że lewą nogą. Do tego polecam wymiane/obcięcie gumki pod hamulec żeby stawiał właściwy opór.

Ja te gumkę wywaliłem i nawet bez niej opór jest spory. Co do lewarka to fajna opcja jest w Dirt 2.0, gra automatycznie przestawia raz na łopatki, a raz na ręczną zmianę ze sprzeglem, tylko trzeba w opcjach ustawić. Dobry wtedy jest klimat ze starymi autami, dlatego ja lewarka nie chce przerabiać. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ginn napisał:

Nie wiem tylko, gdzie ew. coś takiego kupić. Mam jednego znajomka, który drukuje, więc może się do niego odezwę.

 

Na ali coś jest

 

143,88 zł  30%OFF | For Logitech G27 logitech G29 G25 G920 G923 Gear Shifter Mod Improve feel SIMRACING sim racing
https://a.aliexpress.com/_vofpLE

 

Nie znam nikogo kto by z tym miał styczność wiec ciężko to polecić.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Dud.ek napisał:

 

Na ali coś jest

 

143,88 zł  30%OFF | For Logitech G27 logitech G29 G25 G920 G923 Gear Shifter Mod Improve feel SIMRACING sim racing
https://a.aliexpress.com/_vofpLE

 

Nie znam nikogo kto by z tym miał styczność wiec ciężko to polecić.

 

Widziałem patent, gdzie gość nakręcał 4 śruby w narożnikach, naebał 10 gumek, które owinął wokół śrub i działało to nieźle. Piękne zagranie :nosacz3:

 

Kolejne pytanie. Jakie dostrzegacie zalety z korzystania ze sprzęgła? Głównie pykam w F1, więc nie używam, ale czasami sobie odpalę Dirta, no a w marcu to wiadomo co będzie grane...

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, ginn napisał:

 

 

Kolejne pytanie. Jakie dostrzegacie zalety z korzystania ze sprzęgła? Głównie pykam w F1, więc nie używam, ale czasami sobie odpalę Dirta, no a w marcu to wiadomo co będzie grane...

Często można "strzelić" ze sprzęgła, spalić laka, nawet na 2 i 3 biegu. Fajny efekt szczególnie na dobrym audio. Daje to więcej realizmu. 

Odnośnik do komentarza

Udało mi się kupić używany fotel X Rocker Racing, coś jak Playseat Challenge. Nie wiem ile ten X Rocker nówka kosztuje ale Playseat Challenge chodzi w okolicach 1000zł, ja wyłożyłem 1/4 tej ceny. Przyznam, że kiedyś rozważałem zakup tego Playseat ale teraz cieszę się, że tego nie kupiłem i choć te 250zł to nie był duży wydatek to i tak mam wątpliwości ponieważ pokracznie się to wszystko trzyma razem na pasach spinanych na... rzepy. Przy pierwszym rozłożeniu po odebraniu tego gadżetu zapomniałem o jednym pasie i złożyłem się, po 5s siedzenia w nim, jak leżak wczasowy. Natomiast po dołożeniu pasa miałem wciąż trochę stracha. Napierałem na niego "symulując" dociskanie pedałów i słyszałem jak rzepy "skrzeczą".

 

W kazdym razie wstępna opinia - zdecydowanie nie polecam tego w pełnej cenie. Największą zaletą tego fotela jest to, że się składa "na płasko". Przy moim ograniczonym miejscu to nie mam nawet możliwości wstawienia pełnoprawnego playseata. W każdym innym wypadku nawet bym tego nie rozważał.

 

Dokładnie ten model: 

 

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś byłby zainteresowany kupnem poniższego zestawu? Thrustmaster TX Wheel + TH8A Shifter + TH3PA Pro + dodatki (np. dodatkowa kierownica od 458 Italii).

 

Mogę też sprzedać razem z Playseat Evolution czyli fotelem

 

Pytam, bo zanim się będę pierdolił z januszami na OLX to chcę wiedzieć czy ktoś z forumka jest zainteresowany. Dajcie znać na PW.

 

IMG_4321.thumb.jpeg.4089b65f6d31a9b02b5ce07b31be0ada.jpeg

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Koło świetne, a sam system DD to bajka, ale jak ktoś nie siedzi na hajsie to taki wydatek pod samą konsolę raczej nie ma sensu, bardziej dla zatwardziałych simów. Wciąż się łudze, że Thrustmaster wyda jakiegoś następcę T300, tak koło 1.5k z fajnymi pedałami. Ale coś cisza w tym temacie, czyżby odpuścili rynek kierownic?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cena za przyzwoity zestaw to 4700 zł ??? :yao: Dziękuję, pozostanę przy mojej pancernej G29. Mając Logitecha nie widzę żadnego powodu ,dla którego miałbym chcieć zmienić kierownicę. Nie gram już tak dużo a kompatybilność z Xboxem, PS4 i PC jest dla mnie na priorytetowym miejscu. Dzięki drivehub mam taką możliwość korzystać z jednej kierownicy na każdym sprzęcie, więc oczekuję pancernego wykonania oraz dobrej ceny. Do 1500 zł. Niestety Fanatec i Thrustmaster dla mnie to już mocna przeginka cenowa. :/ same kierownice oferują lepsze doznania niż G29 ale nie tego oczekuję. Nie wiem jak Fanatec ale o Thrustmasterach naczytałem się sporo i skreśliłem te firmę. Natomiast Fanatec nadal pięknie wygląda w drogich zestawach kasiastych youtuberów sponsorowanych przez reklamy lub samą firmę.:obama:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, u55r napisał:

Cena za przyzwoity zestaw to 4700 zł ??? :yao: Dziękuję, pozostanę przy mojej pancernej G29. Mając Logitecha nie widzę żadnego powodu ,dla którego miałbym chcieć zmienić kierownicę. Nie gram już tak dużo a kompatybilność z Xboxem, PS4 i PC jest dla mnie na priorytetowym miejscu. Dzięki drivehub mam taką możliwość korzystać z jednej kierownicy na każdym sprzęcie, więc oczekuję pancernego wykonania oraz dobrej ceny. Do 1500 zł. Niestety Fanatec i Thrustmaster dla mnie to już mocna przeginka cenowa. :/ same kierownice oferują lepsze doznania niż G29 ale nie tego oczekuję. Nie wiem jak Fanatec ale o Thrustmasterach naczytałem się sporo i skreśliłem te firmę. Natomiast Fanatec nadal pięknie wygląda w drogich zestawach kasiastych youtuberów sponsorowanych przez reklamy lub samą firmę.:obama:

 

Mam T150 i jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
Cena za przyzwoity zestaw to 4700 zł ??? :yao: Dziękuję, pozostanę przy mojej pancernej G29. Mając Logitecha nie widzę żadnego powodu ,dla którego miałbym chcieć zmienić kierownicę. Nie gram już tak dużo a kompatybilność z Xboxem, PS4 i PC jest dla mnie na priorytetowym miejscu. Dzięki drivehub mam taką możliwość korzystać z jednej kierownicy na każdym sprzęcie, więc oczekuję pancernego wykonania oraz dobrej ceny. Do 1500 zł. Niestety Fanatec i Thrustmaster dla mnie to już mocna przeginka cenowa.  same kierownice oferują lepsze doznania niż G29 ale nie tego oczekuję. Nie wiem jak Fanatec ale o Thrustmasterach naczytałem się sporo i skreśliłem te firmę. Natomiast Fanatec nadal pięknie wygląda w drogich zestawach kasiastych youtuberów sponsorowanych przez reklamy lub samą firmę.:obama:
Napisał byś coś więcej o tym drivehub? Gdybym nie przeczytał twojego postu, to bym pewnie nie wiedział o jego istnieniu. A z chęcią bym podłączył moją G29 do series x
Odnośnik do komentarza
6 hours ago, piotrekoka said:

Napisał byś coś więcej o tym drivehub? Gdybym nie przeczytał twojego postu, to bym pewnie nie wiedział o jego istnieniu. A z chęcią bym podłączył moją G29 do series x emoji16.png

 

Urządzenie jest bardzo proste i skuteczne w swoim działaniu. Podłączyłem moje G29 do Xboxa Seriex X,

Podłączasz do PC, ściągasz najnowszy firmware, odłączasz od PC

Podłączasz pada od Xboxa do huba, podłączasz kabel USB od Kierownicy do huba, i teraz podłączasz drivehuba do Xboxa. Ta mała skrzyneczka pozwala wykryć G29 jako G920, wszystko działa idealnie. Pozostaje ustawić czułość sterowania w grze i jazda. 

Fajnie że dożyłem czasów gdzie w końcu można użyć jednej kierownicy z wieloma platformami. W instrukcji podają kompatybilne urządzenia i nie tylko G29 można podpiąć do Series X i do PS4/5 są też kółka Thrustmaster i Fanateca. Lista urządzeń włącznie z pedałami i shifterami jest imponująca. 

https://collectiveminds.ca/shop/allconsoles/drivehub/

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...