Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

A powiedzcie mi, bo pedały które są w zestawie to te podstawowe, pewnie do wymiany przy pierwszej lepszej okazji, ale co to jest ten load cell, bo są jakieś pedały T-LCM, które w tą technologie mają wyposażony pedał hamulca, jak to wpływa na odczucia w porównaniu do takich podstawowych i czy warte jest dopłaty? 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

Wiem, wiem :)

Jednak z kierownicami to jest tak, że albo brać coś co będzie lepsze od pada typu TMX, albo już iść w coś z czego na prawdę będziesz zadowolony. Między paskiem, a DD jest ogromna przepaść jakościowa i odczuciowa i po mojemu warto dołożyć, a nie bawić się w pół środki.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia awaryjności Thrustmasterów. Mój się popsuł już 2 razy + ma taką zajebistą "cechę", że jak ustawisz FFB na więcej jak 80%, to pograsz może ze 20 minut i się przegrzeje. To uczucie, jak zapindalasz po parabolice walcząc o tysięczne części sekundy i nagle kiera "puszcza" bo odcięło FFB jest bezcenne :kekw:

Odnośnik do komentarza
9 hours ago, Wooyek said:

Lubie te tematy: 

 

-Co tam najlepszego ma thurustmaster do 3k? 

- lepiej dozbieraj i kup fanateca za 5k

 

-jaki tv do 3-4k? 

-lepiej dozbieraj i bierz oleda za 8k 

 

-a ten soundbar da radę w filmach i gierkach? 

-lepiej dołożyć drugie tyle i kupić kino z prawdziwego zdarzenia 

 

:kaz:

 

Ty, ale ja się śmiałem gdy ludzie kupowali Direct Drive 1 za 7000 pln płacąc tyle tylko za samą bazę. A potem sam zmieniłem swojego Leciwego G29 na DD, trochę po to żeby z ciekawości przekonać się o co tyle szumu. Bo w planie B miałem po prostu sprzedać DD gdyby się okazało że te bajeczne wrażenia to mrzonka ale wyszło na to że dopłacenie do DD było jak najbardziej warte wydania tych pieniędzy. 

20 hours ago, Wooyek said:

Co tam jest najlepsze z Thrustmastera pod Series X? Trochę pojeździłem w F1 22 i mega przyjemnie gra mi się czasówki i urywanie tych setnych sekund, ale na padzie to się dobrze gra jak się prosto jedzie :pawel: bo zakrętów płynnie przechodzić to ja nie potrafię sterując gałką. 

Nie jestem jednak przekonany czy warto od razu zaczynać od Direct Drive dlatego warto jednak zacząć od podstawowej kierownicy. Za około 1000 możesz kupić do Xboxa Logitecha G920, pograć rok i ewentualnie zmienić gdyby się okazało że ta cała zabawa w granie na kierownicy jest warto pozostania przy sim racing'u. Jeśli będziesz mieć ogromy fun i zabawę dopiero wtedy zainwestuj w sprzęt lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza

Ale ja przez dobrych kilka lat, w czasach PS4 jeździłem na T300RS, a jeszcze wcześniej w czasach PS3 miałem G25 od Logitecha, to nie jest tak, że nigdy nie miałem do czynienia z kierownicami.

To co tam z tego Fanateca trzeba kupić żeby było dobre? 

 

https://fanatec.com/eu-en/setupbuilder/addToCart

 

Do takiego zestawu coś trzeba jeszcze mieć, albo coś w nim wymienić? Skrzynia mnie nie interesuje, biegi na łopatkach zawsze zmieniałem. 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

Potwierdzam słowa Michała bo mi też baza TX się zepsuła i wyłączała się z przegrzania nawet na niskim FF. Aczkolwiek było to już długo po gwarancji więc wytrzymała te parę lat.

 

Jeżeli używałeś T300RS lat to te high endowe Thrustmastery w postaci np. TS-XW nie zrobią ci dużej różnicy. Miałem Thrustmaster TX przez 6 lat, zachciałem czegoś więcej i wpierw spróbowałem TS-XW i była różnica na korzyść drugiego, ale nie warta przepłacania. 

 

Wtedy też Fanatec zapowiedział CSL DD i postanowiłem pójść w tym kierunku, poczekałem do grudnia i rzeczywiście różnica jest ogromna względem TX. Od pół roku nie ma tygodnia żebym nie jeździł na tym sprzęcie przynajmniej parę godzin, doinwestowałem w hamulec ręczny, lepszą obręcz i mody. Wcześniej jeździłem okazyjnie.

 

CSL DD i DD Pro są takimi bestsellerami ze cały czas jest problem z dostępnością, teraz z tego co widzę możesz kupić taki zestaw który ma @darkos

 

image.thumb.png.2a099751c1711d8c9e74cd674af54ad9.png

 

Wychodzi więc pod jakieś 4800 po dzisiejszym kursie ale w zamian za tyle pieniędzy masz:

 

- kierownicę Direct Drive

- pedały z load cellem

- kompatybilność z XSX/PS5/PC

- sprzęt Fanateca (lepszy support i wyższa niezawodność niż Thrustmaster)

 

jeżeli nie zależy ci na kompatybilności z PS5 to możesz wypatrywać CSL DD który kosztuje 100 euro mniej.

 

Za Thrustmaster TS-XW z pedałami T-LCM zapłacisz około 3800zł czyli tysiaka mniej a sprzęt będziesz miał półkę niżej.

 

Pedały bez LC to tak jakbyś jeździł na kierownicy bez FF - taką różnicę on robi. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...