Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.x-kom.pl/p/265133-kierownica-thrustmaster-tx-rw-leather-edition-xone-pc.html?gclid=Cj0KCQiA2-2eBhClARIsAGLQ2RlwsdH64nJjF144I-dcw6MIREqfBOs8VT0_-SgAz6oT3gqqmtuuj4UaAnwEEALw_wcB

Czy za 1100 logitech?

Będę grał z dzieciakami w różne scigalki. Dzieciaki chcą driftowac. Podstawkę mam wheel stand pro.

Lepiej taniej o 700 logi i bezawaryjność, czy ryzykować z tym trustmasterem?

Edytowane przez benito82pl
Odnośnik do komentarza

Panowie, mam pytanie odnośnie realizacji zamówień u Fanateca.

Czy jeśli złożę pre order na bazę i dorzucę do tego obręcz i pedały, które mają na stanie, to wyślą to do mnie w momencie gdy baza będzie już dostępna, czy pójdzie w 2 przesyłkach wysyłając pierw pedały i kiere, a bazę w późniejszym terminie? 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Michał102 said:

Panowie, mam pytanie odnośnie realizacji zamówień u Fanateca.

Czy jeśli złożę pre order na bazę i dorzucę do tego obręcz i pedały, które mają na stanie, to wyślą to do mnie w momencie gdy baza będzie już dostępna, czy pójdzie w 2 przesyłkach wysyłając pierw pedały i kiere, a bazę w późniejszym terminie? 

 

Kurier przywiezie ci kilka paczek ale dopiero gdy Baza będzie już w magazynie więc nie dostaniesz dwóch przesyłek oddzielnie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, benito82pl napisał:

https://www.x-kom.pl/p/265133-kierownica-thrustmaster-tx-rw-leather-edition-xone-pc.html?gclid=Cj0KCQiA2-2eBhClARIsAGLQ2RlwsdH64nJjF144I-dcw6MIREqfBOs8VT0_-SgAz6oT3gqqmtuuj4UaAnwEEALw_wcB

Czy za 1100 logitech?

Będę grał z dzieciakami w różne scigalki. Dzieciaki chcą driftowac. Podstawkę mam wheel stand pro.

Lepiej taniej o 700 logi i bezawaryjność, czy ryzykować z tym trustmasterem?

 

Nie idź tą drogą. 

Z tego co piszesz, to masz już jakieś kierownice i bakcyla załapałeś. 

W takim układzie trzeba już iść w DD. 

Najtaniej poskładasz zestaw od Fanateca, czyli baza CSL DD 8nm (będzie dostępna w marcu), nadepki CSL, kiera CSL WRC (tania, ładna i uniwersalna), ewentualnie CSL Mclaren GT3, ale na niej nie porajdujesz ani nie podriftujesz. 

 

Dzieciaki też tego nie zepsują, bo w DD tak naprawdę prócz silnika nie ma żadnego układu przeniesienia napędu typu paski czy zębatki. 

Ustawić im tylko mniejszy niut coby rączek nie połamało 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Zreanimowałem tego zabawkowego badziewia. Rozebrałem, wyczyscilem wszystko z oryginalnego bardzo gęstego smaru, plastikowe rolki zastąpiłem łożyskami, no i wszystko zaczęło się kręcić na tyle lekko, że silnik ruszył 

 

IMG_20230206_171953.thumb.jpg.5e9eb3e105f3c2de9f1446e5b1ac30b2.jpg

 

Samo działanie kiery też się troszkę poprawiło, bo teraz można nieco bardziej naciągnąć pasek i deadzone na ffb jest mniejszy. Można też ustawić mniejszą siłę ffb, a i tak jest lepiej niż wcześniej. Teraz w ACC daje na 50% i coś tam już się na kierownicę przenosi, a wcześniej było to niwelowane przez luz na pasku. 

 

Oby wytrzymało do czasu przyjścia lepszej kiery. 

 

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zajebista robota.:good:

 

Ja bym się nie pierdolił i wywalił na sprzedaż na części albo po prostu na śmietnik. Kasy szkoda no ale co zrobisz gdy nie masz tak jak ja cierpliwości :dunno: A kiedyś za czasów PSX' to nie bałem się rozbierać sprzętów, zaglądać do środka, wlutowywać pirackie czipy :spicy: Ale to dlatego że kiedyś inaczej się budowało elektro sprzęty. Dziś ich stopnień zaprojektowania zniechęca mnie do grzebania w środku. Jedyną przeróbkę kierownicy, której się podjąłem to było wlutowanie kabla od hamulca ręcznego pod przycisk :PS_circle: w kierownicy Logitech G27. I to działało, zamiast wciskać kółko na kierownicy to łapałem za ręczny z eBaya i auto w WRC 4 i 5 latało bokiem aż miło :banderas:

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jakaś nowość od Cammus. Model C5 DD ma kosztować 200$ ale to jedyny przeciek. Nie jest znana jeszcze konfiguracja i kompatybilność oraz czy to cena z pedałami czy sama baza z kierownicą. Ale wygląda szokująco zajebiście. Na 100 % będzie kompatybilna z PC, i jeśli cena 200$ się potwierdzi to raczej pozamiatają konkurencją. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Hej! 

Ostatnio złapałem bakcyla na wyscigi (głównie dzięki  F1). Pograłem trochę na padzie i chociaż gra mi się spoko to zacząłem trochę czytać i rozmyślać nad kupnem kierownicy. Nie mam zamiaru jej używać 3-4 godziny dziennie bo nie mam aż tyle czasu (przynajmniej w tej chwili ) dlatego nie chciałbym wydawać dużych pieniędzy- szukam czegoś na start żeby zobaczyć jak wygląda to w praktyce. 

 

Widzę, że sporo osób narzeka na Thurmastera a ja właśnie zastanawiam się nad THRUSTMASTER F458 Spider(na stronie EA widzialem ze jest kompatybilna z F1 23 podobno). Wiem - brak FFB, ale w tym przedziale cenowym raczej go nie dostanę :/

Moje pytanie brzmi czy jeżeli to ma być moja pierwsza kierownica, taka na hmm "próbę" to czy warto ?

Odnośnik do komentarza

 

23 minuty temu, Morusq napisał:

Moje pytanie brzmi czy jeżeli to ma być moja pierwsza kierownica, taka na hmm "próbę" to czy warto ?

serio nie warto, nie myśl że brak FF to tylko taki mały szczegół w tym wszystkim i dostaniesz tylko lekko ograniczone wrażenia. FF odpowiada za większość wrażeń z jazdy na kierownicy, nawet najsłabsza kierownica z FF będzie lepsza niż najlepiej wykonana kierownica bez niego. do tego kąt obrotu tego Thrustmastera to chyba coś w granicach 270 stopni, dużo za mało, do zastosowania co najwyżej w F1 w innych typach wyścigów będzie to za mało. 

 

lepiej poszukaj używanej T150 lub jej xboxowego odpowiednika, zależy na jakiej platformie grasz. podziękujesz później.

Edytowane przez gtfan
  • This 2
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, gtfan napisał:

 

serio nie warto, nie myśl że brak FF to tylko taki mały szczegół w tym wszystkim i dostaniesz tylko lekko ograniczone wrażenia. FF odpowiada za większość wrażeń z jazdy na kierownicy, nawet najsłabsza kierownica z FF będzie lepsza niż najlepiej wykonana kierownica bez niego. do tego kąt obrotu tego Thrustmastera to chyba coś w granicach 270 stopni, dużo za mało, do zastosowania co najwyżej w F1 w innych typach wyścigów będzie to za mało. 

 

lepiej poszukaj używanej T150 lub jej xboxowego odpowiednika, zależy na jakiej platformie grasz. podziękujesz później.

 

Platforma to Series X i w zasadzie chodzi mi o grę typowo w F1, ale właśnie tego się obawiam że bez FF to nie będzie "to".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...