Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

17 minutes ago, tjery said:

Ehh, dopiero teraz wszedłem na forum Fanateca i widzę co tam się odpierdala z zamówieniami, a wczoraj zamówiłem i się podjarałem, że zaraz po nowym roku będę miał, a tu huj, na koniec stycznia/luty się zapowiada. Wziąłem ten bundle WRC, cena ta sama jak była w BF, póki co bez boost kita, jak co to się tą chińszczyznę weźmie :D

 

Tego bundla akurat powienieneś dostać bez problemów. Cyrki są z zamówieniami nowości, Np. wczoraj była premiera Clubsport DD+ i ten model wyprzedał się w ciągu kilku godzin. Czyli nic nowego u fanateca :dunno:

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.12.2023 o 20:07, darkos napisał:

 

Tego bundla akurat powienieneś dostać bez problemów. Cyrki są z zamówieniami nowości, Np. wczoraj była premiera Clubsport DD+ i ten model wyprzedał się w ciągu kilku godzin. Czyli nic nowego u fanateca :dunno:

 

No miałeś rację, w środę ma być :D dobrze, bo bym nie doczekał do lutego, za duża podjarka wjechała :D naoglądałem się jaki to jest kosmos w stosunku do g29, RBR na tym to będzie :obama:

Ogólnie to nie ma tematu o gierce, ale kto ma kompa to polecam jak tylko mogę, taki iRacing rajdówek, Dirt Rally/WRC Gen/EA WRC to przy tym zabawki (co nie zmienia faktu, że też się w nie świetnie gra), instaluje się banalnie jedną instalką od razu ze wszystkimi modami, ponad 400 odcinków, kilkadziesiąt to zrobione przez społeczność prawdziwe odcinki, realizmem zmiatają nowe gierki, a fizyka i model jazdy to zupełnie inny level, zniszczenia też zero przebaczenia, tu dojechanie odcinka do końca to już coś, nie mówiąc o dobrym czasie.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez tjery
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Na dniach właśnie wleciał nowy odcinek Wolibórz - Jodłownik od Baran Tracks

Dziewięć miesięcy temu odpaliłem Rbra po raz pierwszy. Od tamtej pory nie interesują mnie już żadne Dirty, Wrceki i co tam jeszcze w przyszłości wymyslą :) , jeszcze jak będą wspierać grę jak teraz, to nic więcej nie trzeba.

Też mocno polecam!

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

@maciucha dzięki, że wspomniałeś o rFactor2, bo póki miałem g29 to niezbyt się interesowałem simami, jedynie gierki rajdowe cisnąłem i w ogóle o tym nie słyszałem. Ale teraz jak na spróbowanie wziąłem AC (jak to wygląda z modami:obama:, 10 letnia gra, a zjada na śniadanie obecne ścigałki) i AMS 2 + ACC (które już miałem, ale na g29 było zero feelingu) to się dosłownie zakochałem, nie miałem pojęcia jaka to jest różnica między DD a takim g29, tego się nawet nie da opisać, jestem obsrany z radości jak za dzieciaka jak pierwsze gierki się na pegazusie ogrywało.

 

Ale wracając do rF2 to tak jak AC, AMS2 i ACC są świetne, świetna fizyka i FFB (do tej pory grałem tylko w GT7 i nowe FM na g29, także byłem w ostrym szoku na jakim poziomie jest oddana jazda w prawdziwych simach na DD), to rF2 to jest jeszcze poziom wyżej, no fizyka i to jak jest oddana przez FFB to jest pierdolony kosmos, bez żadnego wyolbrzymiania dosłownie można się poczuć jak w prawdziwym aucie, to jak wszystko czuć, przenoszenie wagi, utratę przyczepności, wszelkie nierówności na drodze, kerby, to jak wpływają na zachowanie auta :banderas:auto po prostu "żyje", do tego świetne audio. Jak po tym włączyłem nową Forzę, żeby zobaczyć jak w to się gra na DD to dosłownie pod kątem fizyki i FFB jakbym Need For Speeda włączył :D

 

Pierwszy przejazd Nordschleife w Porsche 911 GT3 R to było chyba moje najlepsze doznanie gamingowe w życiu, no kurwa, dosłownie jakbym tam zapierdalał naprawdę. Do tego jeszcze to niesamowite oddanie prędkości, ale osiągnięte nie tak jak w innych gierkach przez wysoki FOV, tylko przez zachowanie auta, FFB i audio, aż mi ciężko uwierzyć, że tak to można oddać za pomocą TV i kierownicy. W VR to już musi być w ogóle inny świat. No i to AI, to jak jeżdżą, jak walczą o pozycję i ze sobą i z nami, jak atakują, jakby się z żywymi online grało.

W iRacing nie grałem, ale rFactor2 o długość lepszy od pozostałych (też świetnych) simów, polecam w huj, kluczyk do gry za grosze, trochę trzeba wydać na DLC w zależności od tego co się chce (+masa bardzo dobrej darmowej zawartości w Steam Workshop), z Reshade wygląda świetnie, no kurwa, jaki piękny czas, nie spodziewałem się, że przy prawie 40stce na karku gierki znowu takie uczucie we mnie wywołają.

 

Tu poglądowy filmik, piękna walka  :banderas:

 

 

Edytowane przez tjery
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, maciucha napisał:

Nie wkurviaj mnie, bo na moim lapku z 2015 nawet vanilla AC chodzi w max 25fps, a co dopiero rF2 :dynia:

 

Ale będzie grane jak złożę kompa :banderas:

 

Składaj czym prędzej, bo jest :obama:

Przed chwilą znów poszło Nord w Porsche, no kurwa, nie mam pojęcia jak oni to zrobili, jak tu czuć tą moc, że masz pod butem takiego potwora, jak dociśniesz, to uczucie, ten dźwięk, jak się puścisz na pełnej w dół w serię lekkich zakrętów, pojebane jakie to jest dobre.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.01.2024 o 12:06, tjery napisał:

Ale wracając do rF2 to tak jak AC, AMS2 i ACC są świetne, świetna fizyka i FFB (do tej pory grałem tylko w GT7 i nowe FM na g29, także byłem w ostrym szoku na jakim poziomie jest oddana jazda w prawdziwych simach na DD), to rF2 to jest jeszcze poziom wyżej, no fizyka i to jak jest oddana przez FFB to jest pierdolony kosmos, bez żadnego wyolbrzymiania dosłownie można się poczuć jak w prawdziwym aucie, to jak wszystko czuć, 

 

 Jak już tak złapałeś bakcyla, to wypróbuj jeszcze iRacing, który ma największą społeczność online. Wyścigi codziennie o każdej porze dnia z ludźmi z całego globu. Niestety płatne, ale dostajesz w zamian bardzo wysoką jakość.

 

Co do rF2, dla mnie osobiście to najlepszy sim na rynku. Genialny FFB i bardzo zawansowana fizyka to największe atuty tego sima.

Edytowane przez iDAK
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, iDAK napisał:

 Jak już tak złapałeś bakcyla, to wypróbuj jeszcze iRacing, który ma największą społeczność online. Wyścigi codziennie o każdej porze dnia z ludźmi z całego globu. Niestety płatne, ale dostajesz w zamian bardzo wysoką jakość.

 

Co do rF2, dla mnie osobiście to najlepszy sim na rynku. Genialny FFB i bardzo zawansowana fizyka to największe atuty tego sima.

 

No właśnie wiem, że online iRacing rządzi, ale póki co za cienki bolek jestem ;)

 

Ale dziś/wczoraj właśnie skończyłem sesję z kumplem, zaproszony na nową kierę, zaczęliśmy od EA WRC, potem AC i AMS 2, mówi zajebiście, ale wszędzie się musiał uczyć jazdy, spoko, ale to nie było to, ale jak poszedł rF2 to z miejsca kutang na prosto, on trochę autami lepszymi pojeździł i usiadł i z miejsca lepsze czasy ode mnie, zero dostosowywania się, pierwsze słowa, jakbyś naprawdę autem jeździł, wszystko naturalnie. Od 11 do teraz czyli jakieś 7h napierdalaliśmy kółka Porszakiem na Monzie kto lepszy czas, jakby nie rodzinki/dzieci/obowiązki itd. (i koniec alko ;) ) to do końca weekendu by się nie skończyło, to jest kurwa za piękne. Kto lubi jeździć to z miejsca kupować kompa i zagrać w rF2, to jest kurwa kosmos. Jak teraz przed wyjściem mu zapodałem Nordschleife 1vs1 z AI to przyznał to samo co ja już wcześniej pisałem, najpiękniejsze co go w gierkach spotkało.

Odnośnik do komentarza

Generalnie też niedawno dołączyłem do klubu DD i nie ma co pierdolić, to jest inny świat po prostu. Najgorzej że największą frajdę sprawia mi śmiganie drogowymi autami z manualną skrzynią, czego jest coraz mniej w gierkach. W każdym razie tu z pomocą wjechało AC i mx5 cup na lowfuelmotorsport, jak ktoś nie znam to polecam się zaznajomić z tematem. Ale tak jak ktoś wcześniej napisał, kierownica z DD i odkrywa się frajdę z gierek video na nowo nawet mając 40 na karku ;)

Odnośnik do komentarza

 

trochę taki za bardzo „gamingowy” styl ma ta kierownica ale poza tym to wygląda bardzo dobrze :notbad: ciekaw jestem ceny, biorąc pod uwagę że to Direct Drive a pedały mają load cell. Powinno być tańsze od Logitecha.

 

edit: okej doczytałem, 699 euro czyli praktycznie 2x mniej jak Logitech DD razem z pedałami. Dobra cena. Jedyny minus ze niekompatybilne z playstation

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.01.2024 o 00:40, Kogut napisał:

Generalnie też niedawno dołączyłem do klubu DD i nie ma co pierdolić, to jest inny świat po prostu. Najgorzej że największą frajdę sprawia mi śmiganie drogowymi autami z manualną skrzynią, czego jest coraz mniej w gierkach. W każdym razie tu z pomocą wjechało AC i mx5 cup na lowfuelmotorsport, jak ktoś nie znam to polecam się zaznajomić z tematem. Ale tak jak ktoś wcześniej napisał, kierownica z DD i odkrywa się frajdę z gierek video na nowo nawet mając 40 na karku ;)

 

 no to witam w klubie +40.  Nie sądziłem, że jeszcze kiedyś wróce do ścigania, a zacząłem w 2006 regularnie jezdżąc w ligach głównie na rFactor i Iracing, choć pierwsze było F1 Challenge 99-02  na Momo Racing :D Teraz mając żone, dzieci, zaryzykowałem i  skusiłem się na DD, i czuję się jak 18 lat temu kiedy pierwszy raz zasmakowałem symulatorów :) moje skromne stanowisko :P

kiera.thumb.jpg.05077b80a9791f56cc55b34c9dd95a05.jpg

  • Plusik 2
  • Lubię! 7
Odnośnik do komentarza

Zrobiłem upgrade swoich monitorów, a właściwie kupiłem 21:9 aby mieć w simach szersze pole widzenia. Na triple screen nie miałem nigdy miejsca ale że jako teraz mam go więcej, to dołożyłem do ultrawide starego 16:9 żeby sprawdzić jak to będzie wyglądać z ta ramką i i efekt jest całkiem niezły. Pominąłem surrond nvidie, która dawała mi tylko 3440x1080 120hz w dualu i pogrzebałem w plikach render.ini w iRacing ustawiając poprawną/natywną rozdziałke i wyższą czestotliowość odświeżania dla obu monitorów. Efekt końcowy mnie zaskoczył :) Oczywiście wszystko na szybko postawione. Będę dokupywać drugi uchwyt na monitor 16:9

 

Jako, że to temat kierownic a nie monitorów to pochwalę się  upgradem manipulatorów CSL. Jak ktoś się zastanawia nad damperami, to mogę polecić. Jest na pewno dużo lepiej jeśli chodzi o czucie i stawiany opór.

IMG_6192.jpg

IMG_6194.jpg

Edytowane przez iDAK
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dziwnie to by wyglądało jakby ramka była na środku ekranu, a tak dzięki 21:9 środek mogę dać bardziej na ten monitor w trybie okienkowym można przesuwać obraz.  Jednak monitor poszedł na zwrot ze względu na migotanie obrazu po włączeniu gsynca. Jest to przypadłość matryc VA.

Poszedłem na całość i zamówiłem dwie sztuki monitora, który już posiadam i będzie wymarzony triple screen  :banana: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-lg-ultragear-27gp850p-b-27-2560x1440px-nano-ips-165hz-1-ms

Edytowane przez iDAK
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
58 minutes ago, MaZZeo said:

Ja sam czekam i się wkurwiam, ale zapewne jak tylko dostanę sprzęt to z frajdy zapomnę o całej sprawie.

 

na całe szczęście ponoć jest już bliżej niż dalej rozwiązania problemu.

 

No na tym bazują, że dużo ludzi nie wycofa zamówień, bo sprzęt jednak pierwsza klasa. Do niedawna do pojawienia się chociażby Mozy nie mieli za bardzo konkurencji mogli robić co chcieli. 

Odnośnik do komentarza
On 2/5/2024 at 5:01 PM, MaZZeo said:

Ja sam czekam i się w(pipi)iam, ale zapewne jak tylko dostanę sprzęt to z frajdy zapomnę o całej sprawie.

 

na całe szczęście ponoć jest już bliżej niż dalej rozwiązania problemu.

 

Nie wiem jak ty ale ja sprzedałem swojego fanateca mając chęć na upgrade i teraz tylko czekam. Mam pedały i kilka kierownic w domu, a kiedy wjedzie baza :dunno:

 

Odnośnik do komentarza
Quote

Dear sim racer,

 

We are thrilled to say that the ClubSport DD+ has begun shipping to customers! It took a little longer than expected, but final clearance from Sony is complete.

 

Please note:

 

Our warehouse will begin processing shipments in the order in which they were received.

Depending on the batch your pre-order was assigned to, your order may have a different availability date. This date should be visible in your Fanatec account.

For technical reasons it is not possible to do partial shipments. If your order contains a product with a later availability date, the entire order will be on hold until that date.

If your order requires customs documentation, processing may require several additional business days.

We apologise for the postponement – while much of the situation was out of our control, our original estimated availability date was too optimistic. We always try to be as realistic as possible with our preorder dates, but there is room for improvement. Thank you very much for your patience; we are sure the ClubSport DD+ is worth the wait!

 

Happy sim racing!

 

Team Fanatec

 

:cool2:

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.02.2024 o 19:16, darkos napisał:

 

Nie wiem jak ty ale ja sprzedałem swojego fanateca mając chęć na upgrade i teraz tylko czekam. Mam pedały i kilka kierownic w domu, a kiedy wjedzie baza :dunno:

 

 

No ja nie sprzedawałem bo tak czułem że mogą być problemy z dostarczeniem na święta, i dobrze zrobiłem bo dwa miesiące bym był bez sprzętu do jazdy. Też dostałem takiego maila jak wyżej, więc liczę ze to kwestia dni kiedy mi go wyślą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...