Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba najgorszy youtuber w simracingu, gość parę tygodni temu zrobił wywiad z CEO Fanateca zanim go jeszcze zwolnili, co było spoko, ale cała reszta to clickbaitowe filmiki na robienie dramy z gowna. Ten filmik wyżej to tylko potwierdza.

 

chlop dostal opierdol w komentarzach więc nagrał kolejny filmik, tym razem pozytywny xD chuj wie o co mu chodzi poza liczbą wyświetleń 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.03.2024 o 07:07, darkos napisał:

Czekamy na wrażenia. Pograj z tydzień i napisz czy rzeczywiście taki mesjasz i game changer :whistling:

 

Minął miesiąc, pograłem w parę tytułów więc mogę już coś więcej powiedzieć.

 

Na początku nie odczułem jakiejś wielkiej różnicy, więc przez pierwsze parę godzin miałem lekkie rozczarowanie że nie ma efektu wow. Z drugiej strony nie może być efektu wow jak wcześniej kiedy przechodziłem z kierownicy na zębatkach do kierownicy DD.

 

Jednakże po jakimś czasie zacząłem zauważać różnice po wynikach mojej jazdy. W GT7 byłem przez wiele miesięcy na poziomie niskiego A/wysokiego B i nie mogłem się przebić wyżej. Od momentu jak mam CS DD+ wyniki znacznie się poprawiły, zyskałem pewność siebie i konsystencję. Wrzucałem z resztą filmiki do tematu GT7 z mojej jazdy. Nie wiem czy to może nie efekt placebo :D ale faktem jest że zacząłem więcej czuć na kierownicy i rzeczywiście responsywność jest większa. Nie wiem czy to wszystko zasługa jedynie kierownicy czy może też QR2 który jeszcze bardziej dodaje do stabilności. Dodatkowo najnowsze sterowniki Fanateca spowodowały, że w takie Forzie czucie jest o mega lepsze niż wcześniej.

 

Sama moc bazy oczywiście jest sporo większa, jeżdżę na 50-70% mocy w zależności od auta i gry, czasem schodzę niżej np. w przypadku aut typu super formula albo LMP. Ciężar i dokładność feedbacku jest niesamowita, w poprzedniej bazie czułem że czasami jechałem dalej zabawką... tutaj tego nie mam.

 

Jeśli chodzi o odczucia to najlepiej mi się na tym jeździ w GT7 i ACC, potem FM. Jeździłem też w PC2, ale mam wrażenie że ta gra jest już "stara" i nie wykorzystuje możliwości baz typu DD i feeling nie jest jakiś super w porównaniu do reszty gier.

 

Sama baza jest świetnie wykonana, cicha, nie ma żadnego coil whine. Dzięki tym 15nm mogłem zamontować kierownicę którą kupiłem w sklepie wyścigowym (waży około 1300g) która nie traci na odczuciu FF przez swoją wagę - DD+ ma mnóstwo siły i kierownica poniżej lata jak szalona nawet na 50% mocy.

 

IMG_2832.jpeg

 

Do aut typu GT3 i inne mam kierownicę Formula + kupiłem też obręcz od Acelith ze skórzanym wykończeniem.

IMG_2780.jpegIMG_2781.jpeg

 

Czy jestem zadowolony? zdecydowanie tak, bo znowu w ciągu ostatniego miesiąca jeździłem nieprzyzwoitą ilość godzin. Czy poleciłbym tę bazę każdemu to nie jestem pewien - być może większości osób wystarczy CSL DD albo GT DD. Mi po dwóch latach jeżdżenia na tych bazach brakowało czegoś, co tutaj znalazłem.

 

 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
4 hours ago, jaszczoor said:

kojarzycie czy qr1 od fanateca wróci do sprzedaży czy już niemcy stwierdzili, że będą wciskać qr2 za miliony monet?

 

https://fanatec.com/eu-en/accessories/steering-wheel-accessories/clubsport-quick-release-adapter-black

 

Kilka dni temu sprzedałem swój ostatni QR1 na olx za 250 zł Wiem że wart był więcej ale chciałem szybko sprzedać a nie użerać się z ofertami w stylu dam 200 gdy wystawiona za 400. I raczej nastawiałbym się na szukanie używanych na grupach facebook'a fanatec owners group i fanatec polska i na ebay. Tam można znaleźć QR1 w dobrych cenach. To że są używane wcale nie znaczy że czegoś im brakuje. To tylko kawał metalu ze sprężyną. Nie ma tam się co zużyć. Większość graczy i tak posiada jeden QR lub dwa i nie zmieniają tak często kierownic. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

dzięki Darkos :)

btw miałem przerwe w graniu na kierownicy, pozbyłem się thrustmsatera i rpzesiadłem się na fanateca.

Różnica też taka, że zrobiłem setup pod biurko. Jak mi przyjdzie ostatnia rzecz to się pochwale bo może to będzie inspiracja dla kogoś z mniejszym metrażem kto niekoniecznie chce zawalać połowy dosyć małego salonu rozkładanym fotelem.

 

No i DD, rzeczywiście, spora różnica. Najlepszy dowód to, że w ciągu tygodnia grania w GT7 i to wcale nie tak dużo udało mi się wbić z powrotem A rating w GT7 z niskiego B, gdzie wcześniej męczyłem się z tym miesiącami. 

Samo czucie samohcodu i drogi na DD to jedno, ale dla mnie pewność w prowadzeniu i co za tym idzie, czas reakcji to jest to za co się płaci w tym wypadku 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

- Fanatec GT DD Pro do 8 nm

- Fanatec Clubsport DD + do 15 nm

- Logitech G Pro do 11 nm

 

Te trzy sa kompatybilne z PS5.

Jeśli kupisz drivehuba lub Brook Ras1ution to zadziała każda kierownica, która nie jest kompatybilna z konsolami. Cammus, Thrustmaster, Moza. Tylko sony stara sie blokowac takie urzadzenia wiec to dość duże ryzyko isc w takie urzadzenia. 

 

A co do różnicy to jest dosc spora. I juz po pierwszych kilku zakretach na takim dziurawym torze jak Nordschleife sam sie przekonasz czym jest Direct Drive. 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, darkos napisał:

Te trzy sa kompatybilne z PS5.

Jeśli kupisz drivehuba lub Brook Ras1ution to zadziała każda kierownica, która nie jest kompatybilna z konsolami. Cammus, Thrustmaster, Moza. Tylko sony stara sie blokowac takie urzadzenia wiec to dość duże ryzyko isc w takie urzadzenia. 

 

 

+ jeszcze te sprzęty emulują jakaś inna kierownice, więc bardzo możliwe ze efekt na PS5 nie będzie taki sam

 

1 godzinę temu, Masamune napisał:

Jakie kierownice DD są dostępne na PS5? Serio różnica między dd a np t300 jest aż tak duża? Nie chodzi tylko o moc efektów?

 

jest duża różnica. Jak masz wątpliwości to udaj się do jakiegoś miejsca z symulatorami, w każdym większym mieście są.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...