Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Imo fotel jest prze kozak. Jest bardzo szeroki i nie pocą się plecy. Oparcie jest tak skonstruowane, że wydaje się, że może się za chwile rozlecieć ale to dopiero czas pokaże. Jeśli chodzi o pozycje i ergonomie to jest lepiej niż na moim poprzednim fotelu kubełkowym. Do tego póki co nie skrzypi i jest naprawdę stabilny. Nie mam miejsca na normalny playseat, tego po odpięciu kierownicy moge schować do łóżka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Clubsport DD+ jest już dostępny w preorderze. Lecz zapłać tysiąc ojro piekny kawalerze. :dunno:

Product_Page_top_banner_CS_DD-_WB_Front_

 

.... zamówiłem i czekam. Niestety nowe WRC od Codemasters nie pogram w dniu premiery. No trudno, troche też poczekam na baze, ale gdy w końcu do mnie dotrze, będę już zainstalowany w domu. Wyprowadzka z mieszkania trwa :) A potem powrót za kierownicę i granie jak pojeban :pawel:

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
On 10/22/2023 at 10:37 AM, MaZZeo said:

Wiesz ze musisz tez do obręczy QR2 kupić?

Tak. Zamowilem dwa. Jeden do clubsporta a drugi z obrecza do Xboxa pod nową Forze. Chociaz bardziej mnie interesuje ukończyć WRC Generations a potem ten nowy od Codemasters. Ale kierownica do Xboxa tez mi sie przyda. :dunno:.... grube poszlo zamowienie:macek:

Odnośnik do komentarza

Stałem się dzisiaj posiadaczem Logitecha G29 od kumpla. Najpierw walczyłem z dwie godziny, żeby złapać force feedback na Windows 11, w końcu się udało. Na razie pograłem w dwie gry: Euro Truck Simulator 2 i Project Cars 3. O ile w pierwszej jeździ się na luzie, tak przy drugiej jest już trudno. Pomijam fakt, że nie umiem jeździć na kierownicy, stopniowo się uczę i dzięki zmniejszonemu poziomowi trudności nawet już nie jestem ostatni ( :D), ale tak się zastanawiam: czy są jakieś uniwersalne ustawienia tej kierownicy do gier? Czy generalnie przy każdej pozycji trzeba ją kalibrować osobno? Jakie jeszcze gry polecacie na kierownicę, żeby mieć frajdę z jazdy? (pewnie Assetto Corza, Forza Motorsport, jakiś Dirt/WRC, coś jeszcze?)

Odnośnik do komentarza
12 hours ago, lukas_k96 said:

Stałem się dzisiaj posiadaczem Logitecha G29 od kumpla. Najpierw walczyłem z dwie godziny, żeby złapać force feedback na Windows 11, w końcu się udało. Na razie pograłem w dwie gry: Euro Truck Simulator 2 i Project Cars 3. O ile w pierwszej jeździ się na luzie, tak przy drugiej jest już trudno. Pomijam fakt, że nie umiem jeździć na kierownicy, stopniowo się uczę i dzięki zmniejszonemu poziomowi trudności nawet już nie jestem ostatni ( :D), ale tak się zastanawiam: czy są jakieś uniwersalne ustawienia tej kierownicy do gier? Czy generalnie przy każdej pozycji trzeba ją kalibrować osobno? Jakie jeszcze gry polecacie na kierownicę, żeby mieć frajdę z jazdy? (pewnie Assetto Corza, Forza Motorsport, jakiś Dirt/WRC, coś jeszcze?)

 

Przy każdej oddzielnie, ustawienia na pewno bez problemu znajdziesz w googlu. Forza Horizon 5 moim zdaniem jest świetna na kierownicy do chillowego grania. Z PCARS zdecydowanie wolę dwójkę do grania, większa różnorodność. Snowrunner daje też ciekawe doznania na kierownicy ;) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 hours ago, lukas_k96 said:

Stałem się dzisiaj posiadaczem Logitecha G29 od kumpla. Najpierw walczyłem z dwie godziny, żeby złapać force feedback na Windows 11, w końcu się udało. Na razie pograłem w dwie gry: Euro Truck Simulator 2 i Project Cars 3. O ile w pierwszej jeździ się na luzie, tak przy drugiej jest już trudno. Pomijam fakt, że nie umiem jeździć na kierownicy, stopniowo się uczę i dzięki zmniejszonemu poziomowi trudności nawet już nie jestem ostatni ( :D), ale tak się zastanawiam: czy są jakieś uniwersalne ustawienia tej kierownicy do gier? Czy generalnie przy każdej pozycji trzeba ją kalibrować osobno? Jakie jeszcze gry polecacie na kierownicę, żeby mieć frajdę z jazdy? (pewnie Assetto Corza, Forza Motorsport, jakiś Dirt/WRC, coś jeszcze?)

Do kazdej gry ustawiasz jak ci najbardziej pasuje. Do WRC i F1 kąt obrotu kierownicy będzie mniejszy niż do takiego GT7, Forzy i Assetto Corsy. Więc najlepiej ustawiać indywidualnie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

To jest zajebista cena jak za zestaw Direct Drive gotowy pod plug and play. 

A co do wytrzymałości to ja mialem swojego zaledwie półtora roku i sprzedałem gdy tylko dowiedzialem się o nowym modelu. Za te cenę to nic tylko brac i czerpac z możliwości jakie daje DD.

Oczywiście z czasem dokupisz kilka niezbednych do tego zestawu rzeczy. 

1. Metalowy Quick Release bo ten plasyikowy to badziew. I ta kierownica WRC będzie trzeszczeć. 

2. Hamulec Loadcell, bez ktorego juz nie wyobrazam sobie hamowania. 

3. Zasilacz boostkit, ktory zwiekszy nieco moc force feedback ale tez innych parametrów, które lepiej sie odczuwa majac nieco wieksza moc. Na szczęście można kupić na aliexpresie tani zamiennik. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, darkos napisał:

To jest zajebista cena jak za zestaw Direct Drive gotowy pod plug and play. 

A co do wytrzymałości to ja mialem swojego zaledwie półtora roku i sprzedałem gdy tylko dowiedzialem się o nowym modelu. Za te cenę to nic tylko brac i czerpac z możliwości jakie daje DD.

Oczywiście z czasem dokupisz kilka niezbednych do tego zestawu rzeczy. 

1. Metalowy Quick Release bo ten plasyikowy to badziew. I ta kierownica WRC będzie trzeszczeć. 

2. Hamulec Loadcell, bez ktorego juz nie wyobrazam sobie hamowania. 

3. Zasilacz boostkit, ktory zwiekszy nieco moc force feedback ale tez innych parametrów, które lepiej sie odczuwa majac nieco wieksza moc. Na szczęście można kupić na aliexpresie tani zamiennik. 

Mówisz o tej ofercie z obrecza WRC czy gt3?

Jest sens brać ten tańszy z pedałami bez load cell? Czy któreś z tych pedałów/baza DD będą kompatybilne z wheel stand pro? :shieeet:

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, darkos napisał:

Ja bym bral właśnie zestaw McLarena ze wzgledu na pedaly CLS V2. Kierownica McLarena to jest najlepiej wykonana budżetowa kierownica Fanateca. Jedyny feler ze nie jest okrągła :ermm: wiec do WRC slabo sie nadal ale do wyścigów torowych i F1 juz jak najbardziej. Inne kolo mozna sobie dokupic. 

A warto ten Quick release metalowy za 50 euro od razu brać do tej obręczy czy na luzie mogę potem kupić razem z obręczą WRC?

Odnośnik do komentarza

Gdy ja zobaczyłem takie zdjęcia połamanych plastikowych QR i powyginanych pinów. Od razu zamówiłem metalowy. Piny da sie oczywiscie kupic i wymienic. Ale wówczas kierownica czeka na naprawę i nie możesz grac. Wiec po co ryzykowac. Oodczas zamawiania kazdej kierownicy u Fanateca jest od razu możliwość dobrania QR, teraz doszedl QR2 ale do tego potrzebny jest QR2 shaft. Ktory jest teraz na zajebistej promce. :ohmy:

 

FB-IMG-1700766636996.jpg

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, darkos napisał:

Gdy ja zobaczyłem takie zdjęcia połamanych plastikowych QR i powyginanych pinów. Od razu zamówiłem metalowy. Piny da sie oczywiscie kupic i wymienic. Ale wówczas kierownica czeka na naprawę i nie możesz grac. Wiec po co ryzykowac. Oodczas zamawiania kazdej kierownicy u Fanateca jest od razu możliwość dobrania QR, teraz doszedl QR2 ale do tego potrzebny jest QR2 shaft. Ktory jest teraz na zajebistej promce. :ohmy:

 

 

Rozumiem że mimo wszystko QR1 metalowy starczy?

 

Ten zestaw z obręczą gt3 i metalowym qr1 3000zl z wysyłką. Jeszcze akurat najkorzystniejszy od długiego czasu kurs euro :banderas:

 

Kurde nie wiem czy brać :shieeet:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...